Искам да забременея : © Български Бебе Център
Въпрос относно овулацията
Изпратено: SleepingSun (IP регистриран)
Дата: 2 June, 2010 13:19

Здравейте момичета, за първи път пиша във форума, макар че го преглеждам редовно.
Историята ми накратко е следната: На 22 години съм и правим опити за бебе от 8 месеца (неуспешни), на 31 май бях на гинеколог и при видеозона се установи, че в яйчника има голям фоликул, готов за овулация.
До тук добре, но цикълът ми беше на 2 май и продължава около 36 дни.
Въпросът ми е нормално ли е овулацията да настъпва след 30-тия ден, при положение, че вече имам съответните предменструални симптоми. И още един малко глупав въпрос: има ли вероятност за овулация по време на менструация?
Благодаря ви предварително и ви желая успехи със забременяването!

Re: Въпрос относно овулацията
Изпратено: rosab (IP регистриран)
Дата: 4 June, 2010 13:36

Добре дошла SleepingSun.
Малко странно е наистина и за мен .А док каза ли ти размера му ?Да не би да е задържан фоликул,който може би ще регресира при идването на цикъла?А може пък и цикъла ти да е по дълъг от обикновенно този месец и съответно и късна овулация,незнам ,само предполагам .
Да има и случаи на жени които имат овулация по време на цикъл.

Re: Въпрос относно овулацията
Изпратено: SleepingSun (IP регистриран)
Дата: 4 June, 2010 15:15

Каза ми размера на фоликула, но вече не го помня, имаше съмнение също, че може да е киста, но е малко вероятно.
След края ма предстоящата менструация ще ходя на преглед и цитонамазка и тогава ще попитам дали е възможно да имам проблем с овулацията.
Освен това при прегледа гинеколожката ми каза, че може да имам възпаление на едната тръба.Ако е така проблема лесно лечим ли е?
Ще се радвам да пише някой, който е имал такъв проблем.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.