Искам да забременея : © Български Бебе Център
забременяване-начини
Изпратено: vall (IP регистриран)
Дата: 27 July, 2011 13:05

Здравейте
Преди да се регистрирам тук ,изчетох доста статии и изживях мъката на доста жени.
Това ,което ще споделя с Вас ,не го правя за съчувствие , а ако мога да предпазя и да предопредя всички Ви.
Казвам се Валя. Родена съм в Бургас. На скоро се омъжих и сега живея в София. От първия си цикъл имам проблеми .Все ми закъсняваше без причина,идваше и не спираше или не идваше с месеци.За 5 години се консултирах с 11 специалиста ,като всеки един казваше че е нормално и всичко ще се оправи.След като дойдох в София ,за да уча в консерваторията продължих да посещавам само препоръчани доктори .След като се омъжих искахме да имаме дете.Пробвахме 4 месеца ,но не се получаваше,дали заради трескавата подготовка на сватбата или друго -незнам. През февруари 2011( 10.02) ми дойде цикъл и до 31.март не ми спря-4 специалисти ми казха че е нормално и няма проблем. На скоро това се повтори.Вече бях намерила правилния лекар,който след 30 дневен кръвоизлив ме прие в болница и се опита да го спре.Кюретажа беше незбежен,но добре че беше той,за да се направи биопсия на материала от манипулацията,за да се останови че сам 3 степен,затрашена от рак на шийката на матката.Доктора ми каза,че това е можело да се види години назад .Неговата препоръка е да се опитам да забременея в следващите 2 месеца и след като родя да ме оперира ,за да ме избави от тази коварна болест.След всичко това започнах да обвинявам себе си,че не съм се интересувала и т.н,но лекуващият ми гинеколог каза:- Тине си виновна ,че 8-9 години 11 специалиста не са видяли,толкова видим проблем.Жалко е че си на 23 години,но ти обещавам всичко да приключи благополучни". След тези думи съм обнадеждих,и сега работим за бебе.Със всичко това,което написах искам да кажа _ това е България,и искам да помоля ако някой е преживял подобно нещо,как е успял да забременее.Аз лично незная какви трябва да са симптомите в моето състояние... Очаквам отговори...
Благодаря!

Re: забременяване-начини
Изпратено: moli77 (IP регистриран)
Дата: 27 July, 2011 14:10

миличка, не съм била в твоето положение, но искренно се надявам да си имате живо и здраво бебче и всичко да приключи благополучно.
дано се включат други, които наистина могат да ти помогнат.

Дата: 27 July, 2011 23:28

Благодаря smiling smiley

Изпратено: praschinka (IP регистриран)
Дата: 28 July, 2011 13:41

Аз два пъти забременях като си засичах овулация! Има много начини...Първият път мерих базална температура с обикновен термометър ректално всяка сутрин щом отворех очи. Трябва да не мърдаш от леглото. Държах си термометъра под възглавницата, отворех ли очи веднага го слагах и така 10 минути. Записваш данните и така във всеки един ден от цикъла. Едновременно с това от 10ти ден на цикъла тестове за овулация според указанието. На обяд се напивах хубаво с вода отивах до тоалетна и в 18 часа след работа - тест. Едновременно си следиш цервикалната слуз. Като стане белтъчена секс до дупка...С трите метода в комбинация подейства безотказно. Ползвах го поотделно...Но в първия месец в който мерих и температура я хванах овулацията и уцелих. Със втората бременност само цервикалната слуз ми бе достатъчна.
Започни с тези прости правила...След 2 месеца ще си познаваш тялото и ще успееш да разгадаеш тайните му. Не е лесно да се хване ову но не невъзможно...понякога само това е причината Първият път забременях на 13ти ден, а втория на 19ти ден...така че при липса на други доказани проблеми освен някакъв вероятен риск. ДЕРЗАЙ!

Редактирано 1 пъти последният път 28.07.2011 13:43.

Изпратено: moli77 (IP регистриран)
Дата: 28 July, 2011 14:05

да, както прашинка ти е казала това са начините да следиш ову-то, но най-точно /+комбинация от тези/ е да ходиш на доктор и той ще ти каже кога си точно в овулация.

Дата: 3 August, 2011 18:11

Благодаря много
Според доктора ,трябва да ми дойде на 4.08
днес е 3 а ми прокарвя кафеникаво
дали това е цикала или е имплантиране на ембриона?

Изпратено: мимка_м (IP регистриран)
Дата: 4 August, 2011 21:09

Вероятно имаш основание да се чудиш дали е имплантация или не.
Според мен не е имплантация.Но дано да греша.

От дъха си частица ти давам-
поеми глътка въздух от мен.
Знам, уплашена си, но продавам
за живота ти своята тлен.
Изкрещи, за да знам, че си моя-
...тъй крещях, щом пое своя път.
Ти вълната си- аз съм прибоя.
Моя кръв си. От моята плът

Изпратено: Poli78 (IP регистриран)
Дата: 5 August, 2011 15:25

Vall, дали е имплантация ще разбереш, а може би вече си разбрала. Прашинка ти е описала признаците на овулация и е напълно права като ти казва, че след два-три месеца ще познаваш тялото си достатъчно добре, за да познаеш без особени усилия или тестове дали овулираш. За мен най-лесно е с тестовете, макар че излиза скъпо ако трябва да купуваш по една-две кутийки месечно. От друга страна, каузата си струва.
За лекарите и тяхната немарливост сигурно можем дълго да коментираме. Дали ІІІ степен е причината за тези кръвоизливи не съм запозната, важното е, че вече знаеш за опасността и има начин проблемът да се реши. Опитай се да не мислиш постоянно за здравето си и бебеправенето, да бъдеш спокойна и уравновесена. Така съвсем скоро всичко ще е наред.

Борис
Роден на 09.06.2009 г.- 3200 г, 49 см
На 04.06.2010 г. - 10 580 г, 77 см
На 30.05.2011 г. - 13 000 г, 88 см

Мина
Родена на 23.10.2012 г. - 3800 г, 53 см
На 25.10.2013 г. 9200 г 74 см

Дата: 11 August, 2011 11:07

Благодаря много за милите думи.Както и предположихте -дойде ми ,Но няма да се предавам продължаваме с опитите smiling smiley

Изпратено: Poli78 (IP регистриран)
Дата: 13 August, 2011 12:31

Като си помисля колко пъти съм се разочаровала след като стане ясно, че не съм бременна. А един ден просто се случи.
Така че преди всичко бъди спокойна, живей си живота и моментът ще дойде!

Борис
Роден на 09.06.2009 г.- 3200 г, 49 см
На 04.06.2010 г. - 10 580 г, 77 см
На 30.05.2011 г. - 13 000 г, 88 см

Мина
Родена на 23.10.2012 г. - 3800 г, 53 см
На 25.10.2013 г. 9200 г 74 см

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.