Искам да забременея : © Български Бебе Център
Страници:  1234>>
Страница:1 от 4
Анкета: Пиете ли фолиева киселина?
Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 31 October, 2005 11:39

Пиете ли фолиева киселина?

Не
Не, но приемам нужото количество чрез хараната
Не мисля, че е необходимо
Да

Необходима е регистрация за да гласувате.

131 votes

Резултати

Момичета, пиете ли фолиева киселина по време на бебеправенето? Аз започнах вече - по една таблетка дневно.

Администратор

Re: Анкета: Пиете ли фолиева киселина?
Изпратено: zlatina (IP регистриран)
Дата: 31 October, 2005 12:18

Ами аз пия вече 4-5 месеца с идеята, че от следващия започваме опитите, но все нещо се случваше и отлагахме. Сега обаче работата е сериозна и се надявам скоро да се похваля.

Изпратено: sashka (IP регистриран)
Дата: 31 October, 2005 12:53

Не, обаче съм решила да я приемам при започване на бебеправенето.

Изпратено: аленна (IP регистриран)
Дата: 31 October, 2005 12:58

При първата бременност не пиех нищо. Сега от юли месец започнах фолиевата киселина, даже незнам колко време може да се пие..ако не става няколко месеца трябва ли да се продължава? Пия си по 1 таблетка на ден.

мама на две момченца, две врабченца

Изпратено: ip4e (IP регистриран)
Дата: 31 October, 2005 13:03

Задължително!smiling smiley
Аз пия ФК от месец март.
Хубаво е да се започне поне три месеца преди стартиране на бебеправенето.
Аз си купувам Folacid 400mg /за бъдещи майчета/ и вземам по една таблетка дневно.
Не знам защо съм си втълпила обаче, че от приема на тази таблетка ставам по-ведра и енергична - та понякога си вземам 2-3 наведнъж grinning smiley. Хубавото е, че при този витамин не съществува предозиране, защото излишното се отделя с урината. А може и наистина да действа енергизиращо, знам ли......?!?! grinning smiley

If someone is dreaming alone, it is just a dream.
If many are dreaming together, it is the beginning of a new reality!

Изпратено: 4baby (IP регистриран)
Дата: 31 October, 2005 13:24

mi da, po4nah da pia nqkolko sedmici predi da po4nem da bebepravim, tova koeto vzemam e smeseni vitamini za predi, po vreme i sled bremennost, i vatre ima folieva kiselina, za predi bremennost po 400mmg, a po vreme i sled, se udvoyava koli4estvoto

Изпратено: kras (IP регистриран)
Дата: 31 October, 2005 14:07

Ами аз от 3 месеца пия по една таблетка дневно.

Изпратено: bob4o (IP регистриран)
Дата: 31 October, 2005 17:42

Az sa6to pia ve4e vtori mesec,vsa6tnost otkakto re6ihme da imame bebe. yeah smiley

Изпратено: Merinikc (IP регистриран)
Дата: 31 October, 2005 19:55

Знам със сигурност от моята док. че е мноого полезно и е желателно преди да се забременее каза даже и мъжа ми да ги пие до постигане на желания резултат smiling smiley grinning smiley от там на татък само мамата да я пие по едно на ден Аз пия Неофолик grinning smiley

Изпратено: donikagg (IP регистриран)
Дата: 31 October, 2005 22:32

Пия я и аз , вече 4 месец....всъщност в тази връзка има ли значение, ако например я пиеш повече от 3 месеца преди за забременееш, просто знам че 3 месеца е препоръчителния срок, да не вземем сега да предозираме, хихихихихи!??????? thumbs up smiley

Изпратено: Stefani (IP регистриран)
Дата: 1 November, 2005 14:14

А трябва ли непременно лекар да я препоръча?

Дата: 1 November, 2005 14:30

Stefani Написал:
-------------------------------------------------------
> А трябва ли непременно лекар да я препоръча?

Не е нужно да я предписва лекар! Препоръчителната дневна доза е 400 мг. Успех!

Администратор

Изпратено: donikagg (IP регистриран)
Дата: 1 November, 2005 17:53

Сега се сещам по повод на това дали трябва да се изписва от лекар, че казах на една приятелка да си вземе фолиева киселина като разбра, че е бременна. Отишла в аптеката, а оттам и казали, че не дават без рецепта, стана ми много чудно защо така. И в крайна сметка и дадох моя стара рецепта и тя пак си я купи thumbs up smiley

Изпратено: sashka (IP регистриран)
Дата: 2 November, 2005 09:11

Погрешно е да се взима медикамент без рецепта. Моят лекар е много против това да отидеш и да си купиш нещо на своя глава и то без рецепта. Нямам предвид неща от сорта на аспирин и тем подобни, а за нещо по-сериозно. Според мен аптекарката правилно е реагирала, но това не е по темата smiling smiley затова няма да се отплесвам повече.

Изпратено: elichko (IP регистриран)
Дата: 2 November, 2005 15:22

И аз пия фолиева киселина, вече 1 месец.Обаче гледам че повечето пиете по 1 табл. на ден а аз пия по 3.Още не сме почнали да правим опити но от другия месец се надявам да почваме.Знаете ли освен фол.киселина какво друго е хубаво да се пие преди забременяването.

Дата: 2 November, 2005 15:48

Фолиева киселина – здрави бебета

Защо фолиевата киселина е толкова важна?

Фолиевата киселина, позната още, като folate е структура на витамин B, която може да бъде намерена в някои храни и мултивитаминни таблетки. Ако жените имат достатъчно фолиева киселина в тялото си преди да забременеят този витамин може да понижи риска от появяване на увреждания на мозъка на бебето (anencephaly) или на гръбнака му (spina bifida).

За повечето жени един лесен начин да са сигурни, че приемат достатъчно фолиева киселина е да приемат витамини със съдържание на фолиева киселина. Американската Национална Здравна Служба препоръчва всички жени, които планират бременност да поемат по 400 микрограма (0.4 mg) фолиева киселина дневно. Това може да предотврати до 70% от някои сериозни увреждания по реждение. Поради това, жената се нуждае от фолиева киселина преди да забременее. Ето защо трябва да приемате фолиева киселина дори, ако не планирате бременност скоро. Фолиевата киселина се използва, като добавка към някои храни като обогатен хляб, макарони, фиде и други тестени изделия, ориз и готови зърнени (тестени) изделия за закуска. Няколко от зърнените (тестени) изделия могат да Ви доставят 100% от необходимото Ви количество фолиева киселина.

Никой не очаква непланирана бременност. Но това се случва – всеки ден. Де факто около половината бременности не са планирани. Това е причината поради която трябва да приемате достатъчно фолиева киселина всеки ден, докато има възможност да забременеете, защото когато разберете че сте бременна мозъка и гръбнака на Вашето бебе са вече формирани.

Така Вашето тяло ще бъде готово,за времето когато Вие сте готова.......

Администратор

Изпратено: elichko (IP регистриран)
Дата: 2 November, 2005 16:07

Чувала съм че попринцип от витамин В се дебелее.Достатъчно напълнях надявам се да не надебелея и след фолиевата киселина.Но съм се наплашила от 1-та си бременност и правя всичко възможно,следващата ми бременност(дано да е скоро) да завърши със живо и здраво бебче.

Изпратено: tydy (IP регистриран)
Дата: 3 November, 2005 11:27

аз я пия от както разбрах че съм бременна ,не знам дали не съм мдоста закъсняла,и дали има смисъл въобще да се пие.

Изпратено: chrisi (IP регистриран)
Дата: 3 November, 2005 11:36

Ами тя подобрява абсорбцията на желязото,което често е проблем при бременните,така че си я пий - просто няма да има профилактичния ефект за предпазване от дефекти на невралната тръба вече - развитието на въпросната неврална тръба приключва през 6г.с.Фолиевата киселина е витамин от В-групата - няма да навреди по никакъв начин.

Изпратено: Sa6i (IP регистриран)
Дата: 9 November, 2005 12:03

Аз я пия след приключването на 1 неуспешна бременност - неофолик 4мг надявам се да не прекалявам с количеството, като това е 1 таблетка дневно

Страници:  1234>>
Страница:1 от 4

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.