Искам да забременея : © Български Бебе Център
Страници:  12>>
Страница:1 от 2
iskam bebe
Изпратено: tanita1stos (IP регистриран)
Дата: 12 January, 2006 21:15

здравейте
имам нужда от съвет
със съпруга ми искаме бебе. от почти 2 години се опитеаме но не успяваме.затова септември се взех в ръце и отидох на лекар.той без изследвания ми назначи клостил бегит. пих го 3 мес но резултат нямаше.през това време си мерих температурата но тя не показа наличие на овулация.
след разговори със приятелки реших че неможе да си правят опити с мен и отидох на друг лекар с който направихме - цитонамазка. хламиди аз и съпруга ми + спермограма за него и аз в 4 ден от цикъла хормони. като ми изследваха есрадиол+ fsh.и ме прегледа на ехограф- за мое успокоение всичко е наред...почти де... на мъжа ми сперматозоидите са малко бавнички....
+ аз имам в едната тръба 4 кисти4ки а в другата 2- което било липса на овулация 6 мес назад.
май станах многословна smiling smiley
ха ха ха
та искам да попитам какво може да доведе до липса на овулация??? ако тези неща са ми на ред и какво следва?????

Re: iskam bebe
Изпратено: zozornica (IP регистриран)
Дата: 12 January, 2006 23:29

Здравей мила Танитал,съжалявам ,че не мога да съм ти от полза,но знай че разбирам как се чувстваш.Аз също правих какви ли не изследвания и пак не откриха проблем.Ти при кой лекар си ходила?Препоръчвам ти някоя от специализираните клиники там са добри специалисти и ще открият проблема ти(надявам се)Може би щом нямаш овулация КЛОСТИЛБЕГИТА е добро решение в комбинация с инсеминация с обработени сперматозоиди(нали казваш,че на съпругът ти са му бавнички).Опитай и успех.Дано съм ти от полза uteha

Изпратено: аленна (IP регистриран)
Дата: 13 January, 2006 10:18

Здравей, 2 години опити звучат страшничко, но след като сте разбрали причината и си има обяснение, следва да се разреши проблема. Незнам какво води до липсата на овулация, предполагам хормонални истории, но това е напълно преодолимо. Затова действайте по въпроса, премахвайте пречките и после започвайте да се трудите за бебче. Успех!

мама на две момченца, две врабченца

Редактирано 1 пъти последният път 13.01.2006 10:20.

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 13 January, 2006 10:51

Липсата на овулация се дължи на хормонални смущения и за лечението често се използват хормонални медикаменти (противозачатъчни) за да се регулира. Моят съвет е да се обърнете към специалист по стерилитет, който да направи всички необходими иследвания и да ви консултира, а и да се заеме с адекватното лечение. Успех!

Администратор

Изпратено: furtuletka (IP регистриран)
Дата: 13 January, 2006 16:41

За пръв път влизам в този клуб,такаде вече съм мама,лекарите може да са прави но може и да не са.Имам приятелка която искаше също да забременее,а от доста време нищо не се получаваше,ходи по лекари и и казваха че няма овулация,дори и при последния преглед гогато вече е била бременна.Не се отчайваи и не мисли за това и така бебето ще дойде.С мъжът ми се опитвахме три години е не редовно,и в момент в който най-малко очаквах бях бременна,в последствие разбрах че кръвната ми група е 0 отрицателна,а на мъж ми А положителна,та затова трудно е станало бебето. uspeh

Lilypie Baby PicLilypie Baby Ticker

Изпратено: rosi78 (IP регистриран)
Дата: 14 January, 2006 20:59

Повече можеш да прочетеш в zachatie.com. чувала съм много добри отзиви за др Табакова, която работи в Тина Киркова и в частната клиника Репробиомед - адреса ще намериш на саита. Успех ти желайа!!!!

Изпратено: tanita1stos (IP регистриран)
Дата: 15 January, 2006 13:35

Благодаря на всички които ми писаха smiling smiley много сте мили smiling smiley
за сега не съм загубила надежда а и мисля че няма за какво....но след изследванията се чувствам наитина успокоена и имам вярата че ще гушкам някое малко бебче smiling smiley....скоро...
Благодаря ви за подкрепата.Тя е много важна за менsmiling smiley

Изпратено: nikolina_d-r (IP регистриран)
Дата: 12 December, 2007 10:33

hi
kak ste na men mi kazaha 4e imam kista ili hidrosaPinx--mn se 6a6nah.Az mislq da hodq v sf,az sam ot provinziqta.Prepora4ete mi doktor,pls.

Изпратено: Didi_DN (IP регистриран)
Дата: 12 December, 2007 15:01

Какво значи "малко бавнички" в цифри? Можеш ли да пуснеш показателите на спермограмата? Грешка е да се мисли, че проблема винаги е в жената...Липсата на овулация е разрешим проблем...

Изпратено: rosab (IP регистриран)
Дата: 12 December, 2007 20:53

Николина,не се притеснявай ,всичко ще е наред щом намериш добрия специалист.В София има няколко добри доктори,но нека момичетата ,които са ги посещавали ти дадат инфо.Д-р Стаменов е много добър,но там се чака толкова много.Успех .

Дата: 13 December, 2007 10:30

zdraveyte i az iskam predi da po4nem s opitite re6ih da ida na d-r otkriha mi kup ne6ta
RANI4KA,hidrosalpinx na 1 traba i 2 miomni vazela.Mn me e strah..

Изпратено: siqna (IP регистриран)
Дата: 13 December, 2007 13:12

nikolina_d-r,az imax kista i 3 mes. q lekuvax,tukmo mina i mi otkrixa rani4ka,doki q namaza s ne6to i kaza pak da ida da vidi kakvo stava,na teb kakvo ti kazaxa za rani4kata

Дата: 15 December, 2007 11:30

mazaha q sas Solcogyn ama ne e minala i pravq promivki sas smradlika

Изпратено: p4eli4kata (IP регистриран)
Дата: 19 December, 2007 22:56

Здравеийте всички.С интерес чета и искам да споделя :И ние като Вас се опитваме да си имаме бебче,вече 4 год.без резултат преживяхме много лекарски неволи. smiling smiley но не се предаваме.Опитахме две неуспешни инсеминации.В началото на месеца бяхме в клиниката на д-р Щерев оказа се,че са ми запушени тръбите и ми предлагат in-vitro,но преди това трябва да си направя лапароскопия.Незнам дали да се подложа на това или направо да пристъпим към in-vitro?Някои наясно ли е с лапароскопията и дали е пречка за in-vitro?

Дата: 27 December, 2007 10:10

Dovolna li si ot doz 6terev

Изпратено: p4eli4kata (IP регистриран)
Дата: 28 December, 2007 12:50

Не съм мн сигурна само веднаж ходихме при него,но много го хвалят!

Изпратено: patrik mirko (IP регистриран)
Дата: 4 January, 2008 14:26

nikolina_d-r Написал:
-------------------------------------------------------
> mazaha q sas Solcogyn ama ne e minala i pravq
> promivki sas smradlika

Аз също имах рани4ка - мазаха я с гореспоменатото лекарство много време - не се повлия! След година я горихме, не бях раждала и бях доста притеснена,4е това може да се окаже фатално. Но нямаше проблем. Забременях 1 месец след това.
Наложи се оба4е пак да се гори след раждането, отново се беше появила, макар и много по-малка този път.

Дата: 9 January, 2008 13:21

aham,q kajete mnenie koi da posetq stamenov ili doz 6terev?

Дата: 11 January, 2008 10:01

HVALQT GO,NO NA MEN MI SE STORI MALKO GRUB.KAKVI HORMONALNI IZLSEDVANIQ TRQBVA DA SI NAPRAVQ?IZTI4A MI SEKRET OT LQVAT GARDA--MNOGO MALKO I RQDKO.

Изпратено: iov75 (IP регистриран)
Дата: 11 January, 2008 11:15

Николина заповядай в друга темичка "Януари вече стана....."
И без това пишеш в тема от преди 2години а и всички в този клуб искат бебета.
Сигурна съм че там ще намериш много събеседници![img] smiling smiley [/img]

Страници:  12>>
Страница:1 от 2

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.