Искам да забременея : © Български Бебе Център
И аз да се запиша при вас
Изпратено: DARI_76 (IP регистриран)
Дата: 16 March, 2006 17:34

Здравейте,момичета!Мисля,че е време да се запиша и аз при вас-на 02 март направих мисед аборт в 3-ти месец и все още се съвземам от шока.Вече съм по-добре,де.Всяка вечер влизам в клуба и чета какво ново сте написали през деня.Освен това,изчетох де що има за овулации,прогестерони,аборти и тем подобни.Направо не мога да се понасям,ама уж да съм информирана за следващият път...Ама то колкото по-малко знае човек,толкова по-добре.Нямам търпение да дойде лятото,за да подновим опитите за бебе (дано да стане бързо и успешно този път),ама от всичкото дето изчетох,направо не знам какъв секс ще правя-то в главата ми само овулации,базални температури...направо им завиждам на момичетата,които забременяват някак си от въздуха и имат безпроблемна бременност!Че то било толкова сложно, а аз си мислех,че няма нищо по-лесно от това да родиш confused smiley Освен това искам да споделя с вас нещо,на което попаднах днес-някой чувал ли е за ВИТЕКС,че се използва при нарушен хормонален баланс - регулира нивата на прогестерона и естрогените; тежък или нередовен менструален цикъл?И дали някоя от вас е ползвала?
Ето какво пише за него:
ВИТЕКС действа индиректно върху нормализиране нивата на прогестерон и естрогена, без това да представлява хормонален препарат. Фармакологичните изследвания показват, че действието е върху хипоталамуса и хипофизната жлеза, които са отговорни за хормоналната регулация. Действието се изразява със стимулиране производството на лутеинизиращ хормон като резултат от високите нива на прогесгерон по време на втората фаза на менструалния цикъл (лутеалната фаза). Когато има дефицит на прогестерон, естрогена продължава да доминира в тази фаза и допринася за развитието на различни женски проблеми (тежък предменструален синдром, нарушен цикъл). Клиничните изследвания показват увеличение на прогестероновите нива по време на терапия с ВИТЕКС. В клиничните опити ВИТЕКС също така намалява нивата на третия хормон, пролактина. При излишък на пролактин се получават проблеми като напрегнатост и болезненост на гърдите, нарушение на менструалния цикъл и дори стерилитет. Нивата на пролактина могат да се увеличат дори в стресова ситуация.
ВИТЕКС нормализира хормоналните нива чрез директно действие върху рецепторите на хипофизната жлеза.

Re: И аз да се запиша при вас
Изпратено: pipin (IP регистриран)
Дата: 16 March, 2006 18:17

Здравей Дари,
много съжалявам за случилото ти се!Надявам се бързо да се стабилизираш физически и психически!Аз също съм изчела доста и главата ми е пълна с всякаква информация и напълно те разбирамsmiling smiley
За препарата нищо не съм чувала.От теб за първи път чувам.Желая ти успех и пиши!

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 16 March, 2006 19:47

Добре дошла, Дари! smiling smiley
Надявам се скоро да се похвалиш с така желаната бременност! Кураж и успех ти желая!

Администратор

Изпратено: valia_kr (IP регистриран)
Дата: 16 March, 2006 21:55

Здравей Дари!
Съчувстваме ти горещо за твоята загуба и се надяваме това да е един инцидент който няма да се случи отново. Пожелаваме ти скорошна нова безпроблемна бременност.Стискаме палци! thumbs up

Изпратено: galiacaneva (IP регистриран)
Дата: 17 March, 2006 10:32

здравей даре,случилото се едно ужасно нещо,което никой незаслужава да изпита.аз съм от тези,които се мъчат дълго време да забременеят.и аз изчетох доста неща и такива ,за които не съм и предполагала че ги има.до преди година някъде дори не бях чувала за цервикалната слуз,която спомагала за проходимостта на сперматозоидите и пр.,за признаците на овулацията,а от един месец вече си меря базалната температура,защото това е един от най -сигурните начини да разбереш кога ти е овулаЦИЯТА и изобщо дали я има.желая ти успех

Изпратено: Petya_Gr (IP регистриран)
Дата: 17 March, 2006 10:49

Здравей Даре-искренно ти съчуствам за случилото ти се поради това че и аз изживях мисед аборд преди броени дни на 14 март,но в този момент най важно е психически да се възстановиш защото това на мен много ми помогна психическата нагласа, най важни за мен бяха разговора с доктора,съпруга ми.Според мен сега не се тормози с тези овулации и базалтни температури поне три месеца можеш да се наслаждаваш на секса-но с предпазни средства и чак тогава според мен да следиш само овулацията и да не пропускаш точните дни на зачеване.Сега като се връщам назад установих че съм забременяла в месеца когато нито следях температури а просто сме улучили правилният ден. Затова сега се пазете правете любов предпазвайки се а като дойде лятото този така красив сезон да се надяваме че ще успеем да си направим по едно хубаво и здраво бебче.

Изпратено: Meli (IP регистриран)
Дата: 19 March, 2006 16:24

Дари, съжалявам за преживяното от тебе.

Витекс, както и всички други препарати, има определени показания. Ако нямаш проблеми с овулацията (липсваща овулация), то пиремането на Витекс на своя глава може да ти навреди, а не да ти помогне. Освен това е противопоказан при бременност.

По - добре се посъветвай с лекар, преди да започнеш да ги приемаш.

Изпратено: Даниела (IP регистриран)
Дата: 22 March, 2006 13:05

Много съжалявам, че така се е получило. Може би не трябва да се шашкаш толкова, но като се замисля, и аз преживях много тежко първия си спонтанен аборт, а сега като че ли съм претръпнала или съм се примирила, че имам някакъв проблем и че няма да ми е лесно и за в бъдеще. Ти трудно ли забременя, та си се замислила и за овулации и т.н.? Не съм чувала за този препарат.
Стискам палци следващият път всичко да е наред и да остане само лошият спомен за случилото се сега. Лятото ще опитаме пак :-)

Дата: 22 March, 2006 17:28

Не,аз даже се учудих че толкова лесно забременях-на 3 месец,при условие,че не сме правили често секс,не знам - беше чудо,аз имам поликистозни яйчници и сратване в ляво и затова сега като видях колко фактори трябва да се имат в предвид и направо се отчаях.Обаче аз май много мисля за това,което е лошо.Гадното е,че съм на 30 и не искам да губя и минута време.Приятелят ми казва-когато стане.И трябва да свикна с тази мисъл.Дано да е скоро.

Изпратено: Даниела (IP регистриран)
Дата: 23 March, 2006 15:15

Щом си забременяла лесно, това е много добра новина. Доколкото съм чувала, поликистозните яйчници са свързани с хормонални причини. Ако е така, трябва да се изследваш. Аз ще стана на 32 и също не искам да губя време, но няма как. Освен че е хубаво да се поизчака, ужасно ми се ходи и на море, така че ще се запиша най-рано за чакащите положителен тест през юли.

Дата: 23 March, 2006 19:31

Дани,и аз ще се запиша тогава,з-то трябва да се възстановя след миседа.Значи ще стискаме палци заедно smiling smiley пожелавам и на двете ни късмет и много любов!!!

Изпратено: andjelina_slance (IP регистриран)
Дата: 18 April, 2007 15:40

Zdraveite vsi4ki vsi4ki ste mi tolkova sladki winking smiley iskam ia z bebe lv da kaja pove4e ve4e polovin gotina broq ovulacii i taka nattaak a ni6to ne stava ... iskam i az da stana maika smiling smiley

Изпратено: Didi_DN (IP регистриран)
Дата: 18 April, 2007 18:32

Добре дошла! Успех!

Изпратено: Andjela (IP регистриран)
Дата: 21 April, 2007 18:34

zdraveite bude6ti mami znam 4e vsi4ki 6te ste takiva nqkoi po-rano drugi malko po kusni imam i edno malko suvet4e az su6to imah leki problemi predi da zabremeneq kisti po qi4nici i drugi drebni ama....kakto i da e ta dobre e da priemate po malko ot vitaminite A i E na men mi pomognaha i da ste zdravi i spokoini nai ve4e i skoro da se pohvalite sus svoito muni4ko 4ove4e

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.