Искам да забременея : © Български Бебе Център
Страници:  12>>
Страница:1 от 2
Дуфастон за по-добра имплантация - за или против?
Изпратено: Lover (IP регистриран)
Дата: 8 June, 2006 15:01

Момичета, този въпрос много ме тормози и съм сигурна, че вие ще ми дадете правилния съвет. Сигурна съм, че повечето от вас са приемали Дуфастон от 16-17-ти ден на цикъла за подготовка на лигавицата на матката за имплантация на евентуално оплодената яйцеклетка. Имам чувството, че в последните ми два цикъла съм имала оплождане без да е станало имплантиране, поради недостатъчно количество на прогестерона. И в тези случаи менструацията ми беше страшно болезнена, все едно, че отново абортирах - такива бяха болките първите два дни.Упреквах се, че може би трябваше да пия Дуфастон, за да подпомогна лигавицата, но не го направих. И сега съм изправена пред същата дилема. Днес ми е 16 ден от цикъла, бебеправихме в най-фертилните дни и понеже не съм се допитала до лекар, реших да попитам вас. Вие какво ще ме посъветвате - да пия ли на своя глава 10 дни по 2 табл. Дуфастон или да не пия???? Дали ще ми докара някакви странични нежелани ефекти този хормонален препарат? Моля ви, посъветвайте ме какво да правя, защото нямам време? Благодаря ви предварително и целувки на всички бебеправещи!!!

Това, което не ни убива, ни прави по-силни!

Re: Дуфастон за по-добра имплантация - за или против?
Изпратено: Mime (IP регистриран)
Дата: 8 June, 2006 15:04

да ти кажа мое мнение ама не си го пии Дуфастона ей така на своя глава. Аз пих но след като разбрах че съм бременна и ако знаеш само какъв апетит получих от него - страшна работа. Питай си гинеколога за тея работи а не се блъскай излишно с препарати. Успех ти желая!

Изпратено: Leo (IP регистриран)
Дата: 8 June, 2006 15:05

Моя съвет е следния:
Не го пий на своя глава! Сещам се обаче какво можеш да направиш, тъкмо сега му е времето. Пусни си едно изследване на прогестерона - прави се 4-7 ден след овулация. Резултата ще ти даде ясна представа дали имаш проблем. Стискам палци! uspeh

Изпратено: Lover (IP регистриран)
Дата: 8 June, 2006 15:18

Да Лео,знам и за това изследване на прогестерона на 21 ден от цикъла. И ако тогава стойностите са по-ниски от допустимите за лут. фаза, тогава ще бъде добре да пия Дуфастона, нали? Да, ама няма ли да е вече късно тогава, при положение, че показателите са ниски?Това си е близо цяла седмица дотогава, ами ако има оплодена яйцеклетка тя по това време вече трябва да се имплантира, а няма да има подготвена лигавица и пак всичко ще отиде напразно..

Това, което не ни убива, ни прави по-силни!

Изпратено: chrisi (IP регистриран)
Дата: 8 June, 2006 15:21

И моят съвет е да не пиеш,особено пък на своя глава.Ако има някаква наистина сериозна причина да вярваш,че имаш проблем с лутеалната фаза,е добре да си направиш изследвания и чак след това да се назначи терапия с прогестерон.
Прогестеронът не е безобиден препарат! Никой хормонален препарат не е без рискове - и няма смисъл да си ги навличаш сама без нужда.

Изпратено: аленна (IP регистриран)
Дата: 8 June, 2006 15:27

И моят съвет е - не пий на своя глава. При мен също се получаваше нещо такова, отидох на лекар. Лекарката ми изписа ДУФАСТОН, но така се получи, че още преди да го почна - не ми дойде цикъла, бях забременяла. После обаче пак пих ДУФАСТОН, може би наистина ми е бил непостоянен ПРОГЕСТЕРОНА. Ако този месец не е станало, отиди и се посъветвай с лекар и дано се получи.

мама на две момченца, две врабченца

Изпратено: Ralito (IP регистриран)
Дата: 8 June, 2006 18:10

Аз също пия Duphaston,от 16-ти ден на цикъла.Доки каза,че дори и да има оплодена яйцеклетка,това не е опасен медикамент и може само да подпомогне за по-добра имнлантация.Не съм специалистка и не мога обаче да те посъветвам.Аз честно бих го пила,ако наистина има оплождане,но не и имплантация.успех

Lilypie Kids Birthday tickers

Изпратено: didi_788 (IP регистриран)
Дата: 8 June, 2006 20:20

Присъединявам се към мнението на останалите!Дуфастон се приема когато е недостатъчен прогестерона за да се имплантира оплодената яйцеклетка.Аз го пих февруари месец по повод вътрематочна инсеминация и тъй-като имаха съмнение;че при нас става оплождане но имплантацията е по-трудна го пих 2тб.дневно-сутрин и вечер по една.Това трябва да го изпише гинекологът и да бъде по негова преценка.От тогава не съм го приемала но по принцип от него се чувствах добре;нямах оплаквания.Знаеш ли прогестеронът ми беше в норма но заради радикалната операция при мен искаха да бъдат сигурни!Късмет от мен! uspeh

Изпратено: Pavlik (IP регистриран)
Дата: 8 June, 2006 21:13

Zdravei i ot men!
Az sa6to tri meseca priemah Dufaston - 2 pati na den po 1tab., ot 15-25 den.Na men mi go izpisa ginekologa, za da imame po dobre podgotvena ligavica pri eventualno oplojdane.Nivata na hormonite mi bqha v norma.Posledniq mesec go sprqh sama.Mislq, 4e ot nego mnogo napalnqh - t.e. 2-3 kg, no sega ne moga ne6to da gi svalq. Kato izhojdam ot na4ina na nazna4enie pri men , mislq, 4e moje6 da go priema6, no vse pak e nai-dobre da se posavetva6 s ginekologa si.Uspeh! Dano s ili bez Dufaston da se polu4i polojitelen rezultat!

Изпратено: alehandra (IP регистриран)
Дата: 9 June, 2006 20:50

Аз също пих 2 месеца Дуфастон и 1 месец Утрогестан. Моят съвет както при другите не го пии на своя глава, а по-скоро си дай една психо-почивка. Спокойствието е най-добрият лек в тази случай, не се напрягай излишно. Мисли за всичко останало, но не и за това дали има имплантация или няма. Мисли за почивка на морето или какво ще сговтиш. Мислите да са ти другаде, а не за корема. Успех

babies

Изпратено: yanka (IP регистриран)
Дата: 9 June, 2006 21:13

моят съвет също като другите е да не пиеш хормонални препарати без лекарско предписание. Освен това не разбрах дали по някакъв начин регистрираш овулация. Защото Дуфастон се пие след регистрирана овулация - нещо, което повечето лекари забравят да кажат на пациентките си. Ако нямаш овулация пиенето на Дуфастон е абсолютно безсмислено.
Дали има оплождане или няма може да разбереш само с тест за бременност. Уринният не е толкова точен, но няколко дни преди очакваната дата на менструацията си направи кръвен тест и ще разбереш има ли оплождане или не.
Или пък наистина си направи едно изследване на прогестерона на 21 ден от цикъла, за да знаеш имаш ли повод за притеснение.

Изпратено: anir (IP регистриран)
Дата: 21 September, 2006 18:15

а аз да попитам за дуфастона като ги свършиш след колко време трябва да ти дойде защото на мен ве4е 7 дена и ми няма цикъла?

Дата: 21 September, 2006 20:36

anir Написал:
-------------------------------------------------------
> а аз да попитам за дуфастона като ги свършиш след
> колко време трябва да ти дойде защото на мен ве4е
> 7 дена и ми няма цикъла?

В период на 5-10 дни,при мен беше така,а веднъж на 4-ти ден.

Изпратено: didi_788 (IP регистриран)
Дата: 21 September, 2006 22:49

Да; а з също съм приемала доста често Дуфастон след инсеминациите!След спирането му до към 3-4 ден ми идва цикъла.Добър препарат е ;прогестеронов;и го пиех 2 по 1 тб.сутрин и вечер заедно с Утрогестан глобули за вагинално приложение;те бяха 2 по 2 вечер.Винаги ми го изписват след инсеминациите.

Изпратено: anir (IP регистриран)
Дата: 23 September, 2006 10:01

До тук добре а на мен ве4е днес ми е 9 ден и ми го няма. ЗА какво да го взема възможно ли е да съм за4енала мили моми4ета. Моля за спешен отговор. Благодаря ви моми4ета.

Дата: 23 September, 2006 13:10

Защо не си направиш тест?

Изпратено: Lorencheto (IP регистриран)
Дата: 23 September, 2006 23:35

Момичета може ли аз да питам нещо..Преди няколко месеца/понеже моята М. е много нередовна/ми изписаха Дуфастон за да ми регулират и да не ми пречат на опитите за забременяване...Само че проблемът беше в това че не попитах дали трябва да се пие еднократно или всеки месец...Изпих си го първия месец и точно когато изпих последното хапче/пиех ги по две на ден от 16 ден на цикъла/ при сексуален контакт ми прокърви.На другия ден нямаше абсолютно нищо...Не ми дойде така както лекарката ме овещаваше,че като го спра трябва след 2-3 дни да ми дойде..Закъсня ми с 10 дни,а когато ми дойде имах страшни болки,много силнии и прорязващи..На другия месец не посмях да го пия Дуфастона едно че не бях сигурна дали трябва да го пия и друго че като знам какви болки изтърпях...Може ли да се пие всеки месец и ще има ли някакъв ефект/в смисъл да ми се регулира М./както лекарката ми каза....?

Дата: 24 September, 2006 00:08

Дуфастона се пие всеки месец.Аз го вземах в продължение на 10 дни,2 хапчета на ден.Цикъла ми идваше между 4-5 ден,а на листовката(поне на френския Дуфастон)пише,че цикъл наближава в срок между 5-10 дни.Така,че няма проблеми smiling smiley

Изпратено: yanka (IP регистриран)
Дата: 24 September, 2006 08:49

Дуфастон се пие от овулацията нататък по принцип. Идеята е, че помага да се спукват фоликулите. В зависимост от дължината на цикъла, се изчислява кога би била овулацията и се започва по две на ден, докато свърши опаковката. До 3-4 дни цикъл обикновено идва.

Редактирано 1 пъти последният път 24.09.2006 08:52.

Изпратено: Lorencheto (IP регистриран)
Дата: 24 September, 2006 10:36

Значи от думите ви разбирам че е напълно нормално,че ми е закъсняло с 10 дни...Явно е нямало повод да се притеснявам толкова..Ами за това прокървяване което ми се появи някой може ли да каже нещо,че доста се пооплащих тогава..

Страници:  12>>
Страница:1 от 2

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.