Искам да забременея : © Български Бебе Център
Страници:  1234567891011...Последна страница>>
Страница:1 от 20
Кой тук е или е бил с проблемно забременяване - тема за споделяне на опит и информация
Изпратено: yanka (IP регистриран)
Дата: 13 November, 2006 17:30

Напоследък тук пишат все повече момичета, които се борят със стерилитет или инфертилитет, което изобщо не ме радва, но според мен налага отделна тема за този проблем, където всеки да разкаже през какви перипетии минава или е преминал, от кои лекари е доволен или недоволен, какви лекарства е пил, изобщо всичко, през което проблемните двойки минават или са преминали и имат вече малко слънчице в семейството. Това не е тема, където да си стискаме палци и да си пожелаваме успех, а тема, в която да се обменя информация, опит, тема, в която на едно място ще има синтезирана информация за всеки и ще можем по-лесно да се ориентираме кой какви проблеми има и ще си оказваме по-адекватна помощ. Надявам се да се включите, знам, че има хора, които не обичат да говорят за тези неща, но който се осмели да го направи, трябва да знае, че така ще помогне на много други в подобно положение.
Започвам с моята одисея:
2000-2002 година се боря с поликистозни яичници, пия Диане, кистите изчезват и след няколко месеца пак се появяват. Следва лапароскопия през 2002 година и проблемът е решен.
август 2004 - 5 положителни теста за бременност, следва преглед, на който се вижда нещо, което според доктора може да е жълто тяло, а може и да е киста, струпване на клетки в матката, които може би ще се развият в плоден сак, но нищо сигурно. Пия Дуфастон, за съжаление след една седмица правя спонтанен аборт.
Началото на 2005 година прокървих по време на ову и се оказва, че имам киста на левия яичник, която два месеца след това не се вижда.
май 2005 година - отново няколко положителни теста за бременност, отново същата история. Дуфастон не пих.
март 2006 година - положителен тест за бременност, вижда се плоден сак на ултразвук, пия но-шпа, поставят ми прегнил, но в 10 седмица прокървявам и се оказва, че плодът няма сърдечна дейност и следва абразио в Шейново, където повече няма да стъпя.
Отивам при доктор Владимиров в клиника "София" и правим генетични изследвания на мен и съпруга ми, които са ок, имунологичните изследвания при мен дават завишени стойности на антифосфолипидните тела и при следващ положителен тест за бременност трябва да започна да си поставям инжекции фраксипарин. На левия яичник имам 5 сантиметрово образувание.
Следва почивка от три месеца.
август 2006 година - положителен тест за бременност още на датата на менструацията и инжекции фраксипарин. Прокървявам и правя спонтанен аборт. Образуването на левия яичник стои на прегледа по време на аборта, защото прокървих в кабинета на доки. Там е и след една седмица.
Предстои ми лапарскопия, за да се види какво е това чудо и почивка от забременяване 2-3 години по мое желание. Правилно прочетохте - години. Когато решим пак да забременеем, фраксипаринът ще е всеки месец от овулация до цикъл или положителен тест.
Това е от мен, вие сте наред. Ако нещо съм пропуснала, питайте.

Редактирано 4 пъти последният път 16.01.2009 18:24.

Re: vnimanieКой тук е или е бил с проблемно забременяване - тема за споделяне на опит и информация vnimanie
Изпратено: Ralito (IP регистриран)
Дата: 13 November, 2006 21:24

Моята история е кратка и може би банална:
Януари 2006-спиране на противозачатъчните.След два месеца неуспешни опити започвам да си задавам въпроси.Започвам прегледи при личната ми гинеколожка.Правим изследвания:спермограма,хистеро,хормонални,ехограф,посткоитален тест.С мъжа ми всичко е ок.Установена ми е диагноза:поликистозни яйчници,в последствие-нарушена овулация.
май 2006-прехвърлям се при специализиран гинеколог.Правим нови кръвни изследвания.Изписва ми Кломид по 1 таблетка в продължение на 6 месеца.
юни и юли- нищо на хоризонта,имам чувство,че Кломид няма да ми помогне.През тези 6 месеца не веднъж съм имала кризи,избухвания,ревове..Благодарна съм на Илиян,че нито за миг не спря да ме утешева и дава надежда.
август 2006 -забременявамsmiling smileyТермина ми е за 20.05.2007

Lilypie Kids Birthday tickers

Re: vnimanieКой тук е или е бил с проблемно забременяване - тема за споделяне на опит и информация vnimanie
Изпратено: Pola (IP регистриран)
Дата: 14 November, 2006 10:07

Здравейте,аз съм съвсем новичка в сайта.С опитите започнахме април2006 с измерване на базалната темп.и тестове за овулация.След като до м.септември нямаше резултат,реших че е време да започна с изследванията.Гледаха ме на видеозон, за да проверят дали фоликулчетата ми се пукат- всичко си беше наред.През октомври направихме първата спермограма.Резултатът беше смразяващ за нас-едва 15%подвижни.Оказа се обаче,че не е верен,тъй като си го занесохме от вкъщи,навън беше много студено и го занесохме след повече от час.Следващия резултат беше за нас идеален(в сравнение с миналия)-60%подвижни.Днес съм на преглед при д-р Стаменов и ще ми назначава час за цветна снимка.Много се притеснявам да не е нещо с тръбите.Това е засега!Ще ме извинявате ако нещо съм объркала по съобщението,но ми е първото. Успех на всички в бебеправенето!!!

Изпратено: didi_788 (IP регистриран)
Дата: 14 November, 2006 10:57

Янче;поздравление за чудесната и полезна тема;която си създала!Ето и моята история:Преди да станем семейство претърпях на 09.01.2002г.гинекологична операция от киста на десния яйчник.Направиха ми аднексектомия вдясно-премахнаха яйчника и тръбата;махнат е оментума на левия яйчник и той е резециран наполовина.Поради наличието на тумор в кистата направих три курса полихимиотерапия.Трябваше да се пазим поне три години след химиото.И така..започнахме с опитите за бебе на 03.10.2004г.На третия месец-някъде 01.12.същата година мъжа ми си направи спермограма по мое настояване.Всичко беше в норма при него.На 14.03.2005г.ми направиха цветна снимка на лявата тръба.Оказа се напълно проходима.Тръгнахме в специализирана клиника на 01.04.05г. в МЦ"Репробиомед "или центърът на Д-р Табакова и нейният син Д-р Георги Николов.Назначиха ни на двамата с мъжа ми-пълни изследвания като за ин-витро.Всичко беше в норма;оказе се ;че дори с него сме еднакви кръвни групи-В пол.Нямаше нещо в изследванията ;което да ги насочи към причина за незабременяването.Може би ще се очудите;че съм потърсила лек.консултация още на 6-я месец от опитите..но прецених ;че нашия случай е друг и не бива да чакам.И така в тази клиника опитахме три инсеминации;които за жалост бяха неуспешни.Направих оперативна лапароскопия на 01.09.2005г.Всичко беше о.к.не бяха взели боипсия.Направих и трите вида туморни маркери и те бяха отрицателни за моя голяма радост.От 07.03.2006г.посещаваме клиниката на Доц. Щерев;по спец. при Д-р Таня Тимева.Тя се оказа много добър и заинтересован лекар на който имам пълно доверие.Тя ми откри маточни полипи;които премахна чрез хистероскопия на 27.05.06г.На 15.06.06г.направих хидротубация на единствената ми тръба.Оказа се отново проходима и всичко беше ок.И така на 14.07.06г направихме четв.инсем.-беше неуспешна.На 08.09. отново имам неуспешно инсе.На 22.10.06г.направихме ин-витро на спонтанен цикъл.Не го споделих с никой и се опитах да преживея и този неуспех.Сега живот и здраве на фона на всичко това ми предстои ин-витро със стимулация м.декември.Пропуснах да напиша;че два пъти съм стимулирана с Клостилбегит преди последните две инсета..но безуспешно.Ако някой ден дай-боже имаме полож.резултат веднага ще ви споделя и вие първи ще научите!Ако някой има въпроси към мен като преживелици и това ;че съм мед.лице..аз винаги съм насреща.Имам вярата и надеждата ;че ще успеем.Имам интуиция която никога не ме е лъгала.Радвам се ;че имам такъв съпруг до себе си и такива родители-те ни помагат и съпреживяват проблема с нас.Това е моята история-дано съм била полезна с инфо.забравих да пиша;че понякога само не ми се спукват фоликулите и правя кисти.Но понякога се спукват навреме.Нямам точна диагноза но се водим стерилитет с женски фактор-ендокринен;т.е.леко хормонално отклонение.Смятат;че не забременявам не от химиото а от гинекол.операция.Казаха ни ;че напълно изключват шанса ми за нормално забременяване.Опитвам се да бъда силна срямо това което ми предстои.Знам;че женският организъм е този;който износва бебчето и от него много зависи.Радостното е ;че имам яйцеклетки във фолик.;те се оплождат..а сега остава само да се имаплантират?Дано да стане някой ден!Дано да се зарадваме;вече нямам нерви и сили!Неуспехите ме амбицират още повече!Желая много здраве и късмет на всички ви!И пълен напред!

Редактирано 1 пъти последният път 14.11.2006 11:01.

Изпратено: Leo (IP регистриран)
Дата: 14 November, 2006 11:03

Пола, успех на цветната снимка!

Моята история:
Дъщеря ми я правихме 4 год., през които така и не ми беше поставена диагноза confused smiley. Бях с нередовен цикъл и като си мисля сега, възможно е да съм имала поликистоза. Правиха ми хормонални изследвания, чийто резултат така и не разбрах, цветна снимка - тръби идеално проходими! При последния преглед / вече съм била бременна, но незнаех, както винаги си мислех, че ми прескача цикъла/ доктора реши да ми направи план за забременяване. Изписа ми инжекции прогестерон, за предизвикване на менструация и щяхме да започваме стимулация. Тогава, седмица след последната инжекция, за учудване на всички ми установиха бременността на ехограф.

Сега с опитите за 2-ро:
Да уточня, че след раждането и с годините при мен цикъла се нормализира, но бебе пак не става...
Почти 3г. опити, от януари 2006 следене на баз. темп., тестове за ову. и сериозно, целенасочено бебеправене. Намерих си и добър лекар - д-р Крумовски /Варна/, направихме всички полови хормони - идеални резултати, но.....спермограма на долна граница. Знаете одисеята с мъжа ми и отказа му да се лекува. От 2 мес. обаче пие магарешки бодил и бабини зъби /за подобряване на сперматогенезата/.
Какво ни предстои - нова спермограма след нова година, и в зависимост от резултата ще му мислим.

Дата: 14 November, 2006 11:07

Диди, а каква е разликата между ин-витро на спонтанен цикъл и другото ин-витро?

Редактирано 1 пъти последният път 14.11.2006 11:09.

Дата: 14 November, 2006 11:34

Веднага ще обясня.Ние сега правихме ни-витро на спонтанен цикъл т.е.стимулират ме само с Клостилбегит 2 по 1 тб дн. от 5-я ден на цикъла.Направих две фоликулчета.А за стимулацията ;която тепърва ми предстои -тя ще бъда както при класическото ин-витро-стимулацията и подготовката за ин-витро започва една седмица преди идването на следващата менструация.Тя ще се осъществи с ампули;които се изписват от лек.лекар и той преценя схемата на лечение.Тук вече ще ходим през ден на консултация и ще ми следят хормоните.Досега не съм го правила но ще видим какво е .В момента трябва да пия Диане 35 за да са сигурни ;че пак няма да имам задържан фоликул.Целта е със стимул.да се образуват поне около 10-на фоликула и тогава шанса ни ще бъде по-голям.Защото;ще разполагаме с повече ембриони и оттам шанса се увеличава.След самото ин-витро се пият доста лекарства -пак по схема.14 дни след ин-витрото се прави уринен тест;изчаква се ако няма маточно кръвотечение се прави кръвен тест.При мен този път доста се забави идването на цикъла-дойде ми на 35-я ден.Това е нормално да се забави менструацията.Очаквам други въпроси.Дано съм била изчерпателна.

Редактирано 1 пъти последният път 14.11.2006 13:01.

Изпратено: kru6ka (IP регистриран)
Дата: 14 November, 2006 14:57

vapros-vazrastta ima li znacenie pri izbora na lekarstva za stimulirane?

Изпратено: maria33 (IP регистриран)
Дата: 14 November, 2006 15:37

Привет на всички. Аз мислех за сега да се въздържа да пиша, защото все още нямаме яснота относно нашия проблем, но реших и аз да се включа с това което до тук сме направили.Ето и моята история:
През 1995 забременях нормално и родих здраво детенце без никакъв проблем по време на бременноста.
След период на пазене от 7г., тъй като със съпруга ми бяхме студенти, а и на него му предстоеше казарма и ред други причини от битов характер, през 2002г. започнахме опити за второ дете.Отначало не постоянни, а после по- настойчиви и през юни 2003г. видях двете чертички.Радостта ни беше голяма но уви кратка. В 21г.с. се оказа че плода няма сърдечна дейност. Шока и ужаса бяха големи.Голямата ми трагедия беше че аз си мислех, че усещам бебето, а се оказа че то е мъртво от 4-5 седмици. През това време съм посещавала женска консултация редовно и не се установиха аномалии в развитието му. И така през октомври 2003г. ми направиха абразио.Хистологията на плода не показа нищо.Настана тежък период за мен през който първо обвинявах себе си, после най-близките си хора, целия свят и накрая господ. И така изминаха 2,5 години през които аз не преставах да копнея за второ дете но страхът от това че може да изживея всичко отново ме спираше.Направих консултация с няколко лекари и всички ме убеждаваха, че съм здрава гинекологично и че това което се е случило е случайност и няма да се повтори.Навярно плодът е бил увреден и е по-добре че по време на бременноста е загинал отколкото след като се роди. За някакви изследвания никой не спомена.
И така след 2,5години ние отново правим опити за второ дете. Получавам остър цистит и се лекувам с инжекции Гентамицин и антибиотик Аугментин. Аз отново съм отчаяна че трябва да изчакаме известно време с бебеправенето. Но се оказва че вече съм бременна. Започват моменти на страх и отчаяние за изхода на тази бременост.Освен това ми откриват и миомен възел с размери 3-4 см.След направени консултации с гинеколог /и то 3-ма/ми казват ,че просто нищо не може да се направи и трябва да се изчака. Относно приема на медикаменти, ако плода е увреден организма сам ще го изхвърли през първите седмици. Относно миомния възел - няма проблем да се износи бременноста, освен ако не нараства с много бързи темпове. И така отново период на страх и отчаяние. През цялото време бремеността ми беше наблюдавана от двама специалисти - един в родния ми град и друг в София - Шейново - д-р Велев - шеф на патологията.През седмица бях на видеозон и се готвех за Биохимичен скрининг.Миомният възел не растеше и аз започнах да се надявам, че този път всичко ще е наред. Даже започнахме да правим планове, казахме и на най-близките си хора. Синът ми беше много щастлив и не минаваше и ден без да прегърне и целуне корема ми. Така дойде момента за биохимичния скрининг в 15г.с. Резултатите бяха чудесни. Всички бяхме много щастливи и аз се успокоих. Усетих първите движения на бебчо.Започнах да се оглеждам за дрехи за бременни, защото вече коремчето ми личеше.
Но щастието ми отново беше кратко.В 18г.с. получих розово течение и отивайки на преглед се установи, че отново плода няма сърдечна дейност. Няма да обяснявам отново какво изживяхме аз и семейството ми. Ще кажа само, че по препоръка на лекар мъжът ми грабна материал от плода след абразиото и хукна към гинетична лаборатория в София. От там обаче отказаха да приемат материала с обяснението, че е без всякакви документи и такава практика нямат. Трябвало е от болницата да се изпрати с необходимите документи, но там никой не искаше да се занимава с това. Така, че причина за смъртта на плода не се установи отново. Няма пак да обяснявам как отново лекари се опитваха да ми обяснят, че това е случайност и да не се отчайваме и да опитваме докато стане.
Та след всичко това аз реших да се разровя из нета за моя проблем и попаднах на този чудесен сайт. Видях колко жени имат проблеми със забременяването и износването. Разбрах, че трябва да посетя специалист по стерилитет, въпреки че аз лесно забременявам, но при нас се получава така наречения вторичен стерилитет/или не съм сигурна точно как се казваше/. Разбрах за необходимоста от редица изследвания които трябва да направим.
И така вече посетихме клиниката на доц. Щерев. От там ни назначиха цитогенетични изследвания на мен и на съпруга ми, антифосфолипиден синдром за мен и изследвания за CMV/цитомегалус вирус/. В момента изчакваме за резултатите. Освен това аз направих консултация с ендокринолог. Предстоят ми изследвания на 10 хормона. Относно миомният възел в момента той е със размери 7мм/доста се е смалил/. Мнението на лекарка от клиниката на доц. Щерев е, че той не може да е причина за загиването на плода. Обикновенно миомните възли увеличават шанса от спонтанен аборт в първия триместър на бремеността, но не са причина за така наречения мисед аборт/задържан аборт/.
Извинете ме че бях многословна, но ми е трудно с две думи да изразя и разкажа това което изживяхме аз и семейството ми.
Съвета ми към момичета с моя проблем е да не чакат случайността да им изиграе лоша шега и при един аборт в по-късен етап на бременността, да потърсят консултация от специалист по стерилитет и да си направят необходими изследвания.Защото в България за да ти обърнат малко по-голямо внимание трябва да имаш поредица от спонтанни аборти - повече от 2. А това е много голямо изпитание за психиката и организма.Желая успех на всички ви.Дано да съм била полезна на някого с моята малко объркана история.

Дата: 14 November, 2006 15:53

Забравих да напиша, че съм правила изследвания за хламиди, токсоплазмоза, рубеола.Всички са в норма. Предстоят ми изследвания за бруцелоза и листериоза.

Дата: 14 November, 2006 15:56

Krugka;видях въпроса ти отностно стимулирането.Не мисля ;че възрастта е водеща при определянето на медикаментите за стимулация.Всичко зависи от случая и от насоките на лекаря ;който ще прави ин-витрото.С една дума..не съм чула досега този избор да се определя от възрастта.Може би ако жената е към 39-40г. би трябвало да е по-мощна стимулацията й защото фертилността е намалена. winking smiley Мими..прочетох историята ти.Съжалявам за това което сте преживели цялото семейство.Голещо се моля този път всичко да е наред и да се установи причината затова!Късмет на теб и всички ;които искат бебе!

Редактирано 1 пъти последният път 14.11.2006 16:00.

Дата: 14 November, 2006 15:59

Не съм запозната много с тези методи, но мисля, че има значение кой медикамент ще се избере, защото единият от тях се препоръчва при по-напреднала възраст заради това, че води до узряване само на качествени яйцеклетки, а при друг няма такъв ефект. Извинявам се, че се изказвам по въпрос, по който не съм много компетентна, но довечера ще се поразтърся за линка, където четох това.

Изпратено: djini_selena (IP регистриран)
Дата: 15 November, 2006 15:03

Момичета, много много се радвам, че Ви намерих. Такова облекчение е, че има с кого да поговориш.
Моля споделете има ли някой успехи в борбата с ендометриозата, защото моята диагноза е такава.
И може ли лекарят веднага да ме изпраща за ин-витро без предварително да е опитал някаво лечение? Така ме накара да загубя доверие в него, а ми беше препоръчан.

Дата: 15 November, 2006 15:20

Писах ти в темата по-долу.

Изпратено: kru6ka (IP регистриран)
Дата: 15 November, 2006 15:37

Djini_selena, i az byah uvedomena prez fevruari ot lekar v MD 4e s namerenata po-rano prez meseca pri laparoskopiya endometrioza vednaga da otivam pri doc.Sterev za in-virtro. E, az ne otidoh a 4 meseca po-kasno pri plastika na trabi mi goriha endometrioznoto ogniste.Zasega pri men nyama pologitelen bebe6ki rezultat neee no az sam re6ila sled Nova godina da tragvam po kliniki za in-vitro smiling smiley .
Vsa6nost dosta 4esto lekari prepora4vat v zavisimost kade i kakvo e obhvanalo endometrioznoto ogniste da se preminava kam invitro direktno.Kakto razbra ot moyata kratka istoriya az isbrah moge bi po-dalgiyat pat.
A dali ne sbarkah 4e zagubih 8 meseca i pregivyah operaciya ne moga da ti kaga ne
Pogelavam ti da nameri6 sili da preodolee6 strahovete si i da vzeme6 nai-dobroto za momenta re6anie! Uspeh thumbs up [/img]

Дата: 15 November, 2006 17:04

Ендометриозното огнище е в левия яйчник и според доктора тръбата също е непроходима. Десния ми яйчник обаче според мен функционира, тъй като имах положителен тест за овулация през месеца през който правих тестовете. Попитах лекаря дали в този случай не можем да пробваме да стимулираме работещия яйчник и да видим дали няма да се получи. Отговорът му се състоеше в някакво скептично измърморване. Въпросът ми е, ако ендометриозното огнище е извън матката и имам един работещ яйчник /макар, че не овулира всеки месец /дали не е възможно забременяване.

Дата: 15 November, 2006 17:24

Диагноза Ендометриоза се поставя само при лапароскопия. При ултразвуково изследване не може да се постави такава диагноза. Това е несериозно. Как са проверили дали тръбите ти са проходими?

Дата: 16 November, 2006 08:55

Все още не съм проверявала проходимостта на тръбите с цветна снимка. Но едната според доктора е абсолютно непроходима, защото е деформирана и силно притисната от това, което той смята, че е ендометриозно огнище в яйчника. Надеждата ми е, че другата тръба, която е на здравия ми яйчник е проходима. Въпросът ми беше, ако тя е проходима и яйчникът работи възможно ли е забременяване, въпреки еднометриозната находка в другия яйчник? Все пак се опитвам да намеря някаква надежда.
И още един въпрос имам - знае ли някой колко време се пазят хистологичните проби в болницата / те са върху предметни стъкла/след извършване на лапароскопия или друга интервенция?

Дата: 16 November, 2006 10:46

Моето мнение, че не може да се говори за запушена тръба и ендометриоза само на база на ултразвуково изследване. Трябва ти друг лекар.

Дата: 16 November, 2006 11:45

Момичета, моля ви в тази темичка да се пише само за пътя който сте изминали до момента и с какви проблеми сте се сблъскали. Това е тема за споделяне на опит, поне така разбрах аз от написаното от Янка.Хубаво е като пишете тук да се позовавате на конкретни факти и имена на доктори,да описвате през какви процедури сте минали и какво ви предстои, какви изследвания сте правили и какви ви предстоят, от колко време бебеправите. Според мен целта на темата е като се отвори да се види при определена диагноза или проблем какви са стъпките за отстраняване и какъв е резултата до момента.Ще бъде полезна на много момичета. А всички въпроси за наболели проблеми както и възможността да ви се даде съвет е добре да отправяте във другите теми от клуба или да създавате нови теми. Извинете ме не пренебрегвам вашите проблеми и тревоги, напротив смятам че в този клуб е мястото да ги споделите, но моля ви подреждайте ги тематично.

Страници:  1234567891011...Последна страница>>
Страница:1 от 20

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.