Искам да забременея : © Български Бебе Център
Страници:  <<Първа страница...1011121314151617181920
Страница:20 от 20
Re: Кой тук е или е бил с проблемно забременяване - тема за споделяне на опит и информация
Изпратено: elkagone (IP регистриран)
Дата: 17 February, 2010 13:03

Здравейте момичета,аз съм нова всайта,радвам се че и аз се реших дави разкажа моята история.От 6 год.сме заедно със моя приятел и от 2005г решихме да си направим бебе.Ходих на доктор при Галина Петрова в гр Айтос тя ме прегледа на видеозон и ми каза,че имам полумеризирани кисти изписа ми Дияне35,слет 2 месеца лечение кистите изчезнаха,после 2 месеца пих клостилбегит защото нямах навреме оволациа,лекарката ми каза че примен вече всичко о.к Напрвихме спермограма на него, резолтатите бяха зле 25% подвижни изписаму някакви хапчета забравих какви бяха пии ги 2 месеца,пак направих ме спермограма този беше още по-зле нищо на хоризонта Азооспермия.Отидох ме при уролог Хамис Албатажи в гр Бургас той го прегледа и каза че има раширена вена на левия тестис направи му безкръвна операциа,пак направих ме иследване и пак същото никаква промяна.Направих цяла папка от негови спермограми,той вече е отчаен мисли че няма надежда за него опитвам се даго успокоя мисля че няма резолтат.Искам за последно да отидем в Варна ако го убедя,искам да утидем в болница Св.АННА при доц.уролог Петкова искам да опитаме всички вазможни опити да си имаме наше бебче .Моля ви ако някои знае за Азооспермията или за добър спецялист или доц Петкова моля ви пишете ми чао засега и успех на всички

Re: Кой тук е или е бил с проблемно забременяване - тема за споделяне на опит и информация
Изпратено: rosab (IP регистриран)
Дата: 17 February, 2010 13:49

Здравей Елка.
Знам как се чувстваш,но искам да ти дам кураж и да не се отказвате и за миг.
сПЕРМОГРАМИТЕ В КЛИНИКА ПО СТЕРИЛИТЕТ ЛИ СА ПРАВЕНИ?
Защото в Бургас незнам да има такива специалисти.От нет пространството съм чела че един от най -добрите уролози е д-р Милен Кацаров от София.Потърсете наистина компетентно мнение .
Надявам се преди да са ти предписали Клостилбегита лекарката ти да ти е направила цветна снимка.Заповядай в ежедневната ни темичка.

Изпратено: elkagone (IP регистриран)
Дата: 17 February, 2010 18:06

Здравей rosab благодаря ти ,че ми отговори сега да ти отговоря на въпросите.Мисля че в Бургас никакви специялисти не са до колкото дали са ми правели цветна снимка не мисля че досега не сме попадна на правелните хора моля даите ми съвети за добри специялисти

Изпратено: мимка_м (IP регистриран)
Дата: 17 February, 2010 19:42

Добре дошла,Елка.
Дано не се задържаш много тук.
Аз не разбрах от последният ти пост-правена ли ти е цветна снимка или не?? Хормони? Доколкото разбрах имаш само един преглед с видеозон,така ли е? Следиш ли си температурата (за овулацията имам впредвид)?

*Азоспермия - това е пълна липса на сперматозоиди в еякулата вследствие поражение на сперматогенния епител на извитите каналчета на тестиса. Появява се като резултат на липсата или хипоплазията на тестисите, двустранен крипторхизъм (т.е. не спадане на тестисите в скротума), травми на тестисите, механично въздействие от хидроцеле, варикоцеле и ингвинални хернии, дегенеративни промени в семенните каналчета вследствие на трипер, заушка, туберкулоза и др. Причини за азоспермията могат да бъдат и липсите или намалените количества на витамините А и Е, а също - диабет, алкохолизъм, отравяния, облъчвания.

Имам една молба към тебе,малко оправи правописа и пунктуациата,че много трудно се чете.

От дъха си частица ти давам-
поеми глътка въздух от мен.
Знам, уплашена си, но продавам
за живота ти своята тлен.
Изкрещи, за да знам, че си моя-
...тъй крещях, щом пое своя път.
Ти вълната си- аз съм прибоя.
Моя кръв си. От моята плът

Редактирано 1 пъти последният път 17.02.2010 19:43.

Изпратено: kalpazanka (IP регистриран)
Дата: 3 March, 2010 21:55

Здравейте всички, аз също съм с проблемно забременяване. Тестостерона ми беше висок, но вече е в нормата. С мъжа ми сме приети за програмата инвитро, и докторката ми каза че ще започнем с инсеминация. Може ли някои да ми каже как протича този процес, притеснявам се.

Изпратено: мимка_м (IP регистриран)
Дата: 3 March, 2010 22:37

Здравей Калпазанке.Да не се задържаш много много тук.Аз лично съм против инсетата,имам две,без успех.За мен са загуба на средства, нерви и време.
Но това е мое мнение.
Та на въпроса ти,самата процедура е като обикновен преглед, неболезнена,но неприятна.
Може да е на естествен цикъл или по преценка на лекаря с хормонална стимулация (аз и двата пъти бях със стимулация).
Около 46 часа (мина една година оттогава и цифрите ми се губят малко) преди процедурата се поставя инжекция за контролиране на овулацията.
Във съответния ден,съпругът ти трябва да даде материал,който се обработва.С помощта на катетър обработената сперма се поставя във влагалището.
Лежиш половин час след това.И след 14 ден тестче.
Заповядай в отчетната ни тема-ПРОЛЕТТА ЩЕ РАЗЦЪФТИ И БЕБЕНЦЕ НА ВСЯКА ЩЕ ДАРИ.

От дъха си частица ти давам-
поеми глътка въздух от мен.
Знам, уплашена си, но продавам
за живота ти своята тлен.
Изкрещи, за да знам, че си моя-
...тъй крещях, щом пое своя път.
Ти вълната си- аз съм прибоя.
Моя кръв си. От моята плът

Изпратено: dima89 (IP регистриран)
Дата: 9 May, 2011 15:00

Zdraveite,pishe vi edna ot4aqna mlada jena,koqto ve4e ot 2 god i 5 meseca e sgodena a nqma deca.
imam golqmprobl;em s cikala,o6te ot dete sam s neredoven cikal,kakto i dosega.O6te kato bqh u4eni4ka hodihme s maika mi pri l;ekari,no vsi4ki,kazvaha 4e e ot puberteta,da ama puberteta svarshi a cikala si e neredoven.kogato se sgodih i zapo4nah da vodq postoqnen polov jivot misleh 4e 6te se opravi,no problemite zapo4naha to4no togava.
Hodih na razli4ni doktori,smisal 4astni i darjavni,no efekta e nikakav. vsi4kite mi izpisvaha vse edni i sa6ti lekarstva orgametril i tri regol,no nqmashe rezeltat idvashe mi cikala,no sprqli lekarstvata pak stavvashe sa6toto.praviha mi hormonalni izsledvaniq,vsi4ko si beshe v normata,no esenta mi go nqmashe 3 meseca,otidoh p[ri lekArkata i tq mi kaza 4e trqbva da se operiram,t.e da napravq laparoskopiq.
Reshih se i napravih tazi operaciq,no rezultat pak nqma.sled operaciqta pak nqmam cikala,iz4akah 2 meseca i na treti se reshih i go predizvikah s orgametril.I ot mart mesec pak nqmam cikal.Pomognete mi.

ПИШИ НА КИРИЛИЦА!!!!!!!!!
ПРИ СЛЕДВАЩ ПОСТ НАПИСАН НА ЛАТИНИЦА ЩЕ ТРИЯ!

Редактирано 1 пъти последният път 09.05.2011 21:24.

Дата: 9 May, 2011 21:27

Здравей Дима.
Първото нещо което трябва да направиш е да регулираш цикъла.Обърни се към някой добър лекар .Успех .
Ние сме в по долната темичка,заповядай при нас.

Изпратено: aleyna88 (IP регистриран)
Дата: 19 November, 2012 22:34

здр прочетох много итересни и полезни неща , искам и аз да споделя някои неща с вас.През 2009 година август забременях не беше предварително подготвено беше топло лято и с гмурках в басейн и то предишния ден с сменена стодена вода ... та като минаха 2 седмици след като бях на басейн ме хванаха болки страшни в гирба ест. като всеки нормален взех да пия хапчета ,след още няколко дни научих че сам бремена но бях консмирала много лекарства на 12г.с. бях на преглед д-р. ми каза че е било без обвивка и все още не ми е ясно какво искаше да каже .... след прегледа същия ден вечерта вдигнах тепература 39С. обадих се веднага на лекаря и ми каза да ходя в родилното и така направих.След което там ме гледаха и ми казаха че бебето изглежда като на 1месеца че е миртво.... мина се време на 05,2010 забременях отново пак без да знам (хубавото е че забрамвнявам веднага само от веднъж) но тогава работех тешка работа и един ден се върнах и бях се нацапала с малко крив (кафява) . а беше рано поне имаше още две седмици за цикала ми .Досетих се и затова си взех тест да бях бремена .след седмица отидох на преглед доктора ме гледа беше всичко добре но мен ме беше страх да не се получи същото понеже след 2-3 щях да заминавам в чужбина и нямаше да мога да се справя там реших да го махна ....След две години на 06,2012 година забременях от ново и то без проблем само сме пробвали веднаж и се получи чуствах се готова спокойна бях стрикно направила всичко което ми е казано като за фолиевара киселана пих 3 месеца преди да забременея като станах на 7г.с. реших да ходя на доктор всичко беше най добро часно скипо с най модерни уреди но... определиха докторите че било кухо яйце сега пак ме взе страха както първия път незнам какво да правя моля ви кажете ми какво да правя от сега на татък.искам да споделя че сега сам чужбина и не говоря много добре чуждия език но като знам конкретно какво е нужно ще ми е по лесно да говоря с докторите.(още от сега се извинявам за правописните грешки които сам допуснала)БЛАГОДАРЯ!!!

Изпратено: Di 01 (IP регистриран)
Дата: 27 March, 2013 10:19

Здравейте!Аз съм нова и в сайта и за проблемите ,свързани със забременяването.От две години правим опити ,но неуспешни.Тепърва започваме да се борим.Приятелят ми си направи спермограма и изследвания на хормони.Спермограмата хич не е добра,а с хормоните му всичко е наред.На мене не са ми правени изследвания.Искам да попитам да ми препоръчате някой специалист от София,който ще поеме и двамата.Благодаря предварително.

Дата: 29 March, 2013 19:45

Здравей Ди!
Спермограмата в клиника по стерилитет ли е правена?За София повечето посещават д-р Стаменов,за час при него се чака доста,но и Щерев би могла да посетиш,не се сещам за други добри в областа.Казвам клиника по стерилитет защото виждам че доста време са опитите ви и посещението в такава е желателно.
Пожелавам успех .
Заповядай при нас ние пишем тук в тази тема [club.biberonbg.com]

Изпратено: aleyna88 (IP регистриран)
Дата: 26 June, 2013 23:58

здр приятели искам да ви споделя хубава новина до преди няколко месеца бях отчаяна и то много имах няколко спонтани аборта (3) и сега сам пак бремена и всичко е на ред искам да ви кажа че никога не съм се отказвала не се отказвайте и вие

Изпратено: *Ina* (IP регистриран)
Дата: 28 November, 2013 15:51

Здравейте,мили дами.Не мога да кажа точно ,че имам проблем,защото правим опити за бебе едва от два месеца.Не се получава,а това толкова много ме тормози.Лошото при мен е че цикъла ми не е редовен - понякога е по -дълъг друг път по -къс.Понякога ми идва два пъти в един месец - друг път ми прескача и не мога да хвана,кога съм в овулация.На 23 години съм - ходих няколко пъти при различни гинеколози и всички казват,че е нещо нормално и няма за какво да се притеснявам всичко ми било наред.Мъжът има дете от първият се брак и при него няма проблеми.Но не става.Възможно ли е да имам овулация и през месеца когато цикъла ми и пропуснал да дойде.Нямам си идея какво да правя.

Дата: 4 December, 2013 14:14

здравей,два месецаса малко време за да се тревожиш,но за нередовния цикъл мисля 4е трябва да се взематмерки,посъветвай се с гинеколога си,има на4ини .Това 4е съпруга е имал деца от предишни бракове не озна4ава 4е при4ината е в теб,с времето може и при него да се появи проблем,казвам го не за да те притесня,а за да се търси и там ако вси4ко е наред при теб след време, а не се полу4ава.Успех !

Страници:  <<Първа страница...1011121314151617181920
Страница:20 от 20

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.