Искам да забременея : © Български Бебе Център
Страници:  12345>>
Страница:1 от 5
От какво да се пазим и за какво да внимаваме ако бебеправим
Изпратено: yanka (IP регистриран)
Дата: 15 February, 2007 19:40

vnimanie
1. Рентгенова снимка - и двамата партньори трябва да уведомяват, че работят целенасочено за бебе, когато им се наложи да си правят рентгенова снимка, за да им се сложи предпазна яка или жилетка с цел избягване на облъчването.
2. Болкоуспокояващи - по принцип само парацетамол не вреди, но ако се наложи да се пие нещо по-сериозно, най-добре е да се прекратят опитите през този месец.
3. Настинка и грип - задължително да се прекратят опитите.
4. Антибиотици - ако се налага да се пият, да не се правят опити за бебе.

Това са нещата, които се сетих за сега, ще допълваме.

Редактирано 4 пъти последният път 16.01.2009 18:24.

Re: От какво да се пазим и за какво да внимаваме ако бебеправим vnimanie
Изпратено: mi6ka (IP регистриран)
Дата: 16 February, 2007 13:22

А също и пътувания,защото съм чувала,че при евентуална бременност може да стане беля.........

Дата: 16 February, 2007 13:41

За пътуванията зависи, просто при дълъг и тежък път трябва да се правят повече почивки.

Дата: 16 February, 2007 15:54

Сетих се за секса през първите три месеца от бременността - то е повече за долния клуб, но все пак да го спомена - не е вреден в никакъв случай, но при самия оргазъм матката контрахира и е добре сексът да не е много бурен, за да не се стигне до прокъвяване и неприятни последици. Малко тъпо звучи да напиша кротък оргазъм, но все пак по-внимателно, особено в случаите със спонтанни аборти.

Още нещо, което се сетих като заговорихме за пътувания и защо трябва да се правят почивки, но това важи и за случаите, когато се налага бременната да е седнала за дълго време: при седнало положение в матката се събира много кръв, която тя се опитва да изтласка като прави контракции. Затова е добре да се сменя позата и да се правят разходки между заседяванията.

Изпратено: Dani_tag (IP регистриран)
Дата: 16 February, 2007 17:30

Здравейте и от мен winking smiley И аз се сетих за нещо-когато усърдно бебеправим трябва да внимаваме с алкохола и цигаркитеsmoking smiley .А същото важи и за кандидат таткото.Въпреки че,когато е писано ще стане сякак,но ние да сме си спокойни пред съвестта си.Чао и kiss

Изпратено: natalivd (IP регистриран)
Дата: 21 February, 2007 09:58

Момичета, моля ви за съвет!
В момента съм страшно натоварена с работа и се чуствам изтощена и отпаднала.Взех си RL energy,рекламират го като имуностимулатор. Съставен е от билки, но аз все още не мога да се реша да го пия, тъй като от другия месец ще започнем опитите за бебе. Мислите ли, че може да ми навреди?

Дата: 21 February, 2007 10:15

Зависи кои са билките.

Дата: 21 February, 2007 10:27

Родиола розова, златен корен,левзея, китайски лимонник.
Като чета листовката всичко ми изглежда много добре и безвредно, но някакси ми звучи и прекалено хубаво.

Дата: 21 February, 2007 10:36

[my.opera.com]

[my.opera.com]

[healthmarket-bg.com]

Ето тук пише за трите билки.

Дата: 21 February, 2007 10:46

Благодаря ти yanka!От прочетеното не виждам никакви вредни неща, даже много хубави.
А във връзка с темата може да се каже кои билки не биха повлияли добре при бебеправене.

Дата: 21 February, 2007 10:47

Да, има билки, които действат абортивно, ще подготвя списък и ще го пусна.

Дата: 22 February, 2007 10:17

Ето малко инфо за билките

[www.biberonbg.com]
[url]
[www.biberonbg.com][/url]

Изпратено: Slavchi (IP регистриран)
Дата: 23 February, 2007 16:53

Здравейте! smiling smiley

Преди 2 години и аз пишех в този клуб и реших да видя какво става. Вече съм мама на прекрасно момиченце, както можете да видите лентичката в подписа ми. love smiley Желая и на вас успех! thumbs up sarca baby
Погледнах темата на Янка и реших и аз да се включа, като копирам материал от др. сайт - www.zachatie.com .

Янче, поздравления за чудесната тема, сигурна съм, че ще е полезна на много желаещи да станат родители. С интерес следя и твоята тема тук. Желая на всички ви скоро да се гушкате с най-прекрасните дечица на света!
А сега и материалът:

Когато се опитвате да заченете :

- Ежедневно вземайте по 0,4 мг. фолиева киселина три месеца преди да забременеете и 12 седмици след като сте бременна;
- Вижте дали сте имунизирана срещу рубеола;
- Попитайте лекаря си дали се нуждаете от генетичен тест или някакви други изследвания;
- Спрете да пушите и да вземате наркотици /ако взимате/, намалете алкохола.

Когато забременеете :

- Избягвайте алкохола или поне намалете количеството му;
- Не пушете и избягвайте задимени помещения;
- Наложи ли ви се да ви правят рентгенова снимка, уведомете лекарите, че сте бременна;
- Не взимайте никакви непредписани лекарства, витамини, минерали, билки, билкови чайове, които съдържат алое, подбел, дива или градинска теменуга, сладник, индийско орехче, див джоджен, американско лаврово дърво и вратига;
- Избягвайте контакти с инфекциозно болни;
- Избягвайте да влизате в контакт с химикали, бои и други токсични материали. Не смесвайте домакински препарати, съдържащи амоняк с такива, които съдържат хлор;
- Слагайте си ръкавици, когато се занимавате с градинарство или сменяте тоалетната на котката;
- Избягвайте овцете и агнетата през периода на оплождането им;
- Хранете се здравословно. Внимавайте особено, когато ще консервирате или замразявате храна;
- Мийте старателно всички плодове и зеленчуци, дори и тези, които се продават като вече измити;
- Не се хранете с рохко сварени или недоварени яйца, а също така и избягвайте храните, които съдържат яйца;
- Не яжте черен дроб или продукти, в които има черен дроб. Такива са патето саламите от черен дроб;
- Не взимайте рибено масло;
- Не яжте сирената от типа на камембера, брито или синьото сирене - меки сирена с обвивка от мухъл.
Останалите сирена като сиренето-крема и изварата са безопасни;
- Гледайте датата на годност, когато ще ядете нещо;
- Намалете газираните напитки и кофеина - кафе, чай, шоколад и кола;
- Гответе всичко докато кипне;
- Избягвайте суровата риба като сушито;
- Слагайте в хладилника всичко готвено и храните, които предизвикват разстройство;
- Стопляйте до горещо всички готвени ястия и полуфабрикати, вместо само да ги притопляте;
- Не пийте непастьоризирани млека, били те краве, овче или други;
- Яжте каквото ви се яде, щом като огладнеете;
- Избягвайте мазните храни и храните които не обичате и не гответе храни със силни миризми;
- Опитвайте се да приемате храни богати на витамин В6. Това са бананите, рибата тон, картофите, стафидите и сусаменото семе;
- Нагласявайте добре предпазния колан, когато шофирате;
- Говорете често с лекаря си, когато нещо ви безпокои, било то не се чувствате добре, гади ви се прекалено много, започнете да кървите или просто нещо ви притеснява.

Материалът е предоставен от: dodo_dodo

Материалът е на:
www.bg-mamma.com
Полезна информация за бременността, майчинството, отглеждане на бебета, каките и батковците, ролята на бащите, адреси на АГ болници и кабинети, детски ясли, кухни и градини. Създаден от майки сайт, съвместил техния опит и виждания, тяхното за и против.

Изпратено: Rumi_D (IP регистриран)
Дата: 5 March, 2007 17:19

Янка в първия пост си писала да прекратим опитите, ако сме болни.А какво се прави в случай, че се разболееш втората част от цикъла, т.е. правили сме опити за бебе около датата на ову-то, а няколко дни след това се разболееш?

Дата: 5 March, 2007 17:32

Ами нищо не можеш да направиш smiling smiley. Стоиш и чакаш.

Изпратено: Rumi_D (IP регистриран)
Дата: 5 March, 2007 17:39

Така си и знаехsmiling smileyГадост.

Изпратено: saveto (IP регистриран)
Дата: 19 March, 2007 18:07

Здравейте на всички!
Аз взимах 6 месеца противозачатъчни миналата година... послепосле три месеца почивах и сега Трети месец отново пия. С половинката ми обаче решихме, че е дошъл моментът да станем трима... Естествено спирам хапчетата, но въпросът ми е дали има период от време след спирането, в който не трябва да забременявам?

Изпратено: Mishelle9999 (IP регистриран)
Дата: 20 March, 2007 12:31

Трябва миличка да се пазите поне 3 месеца...
с презервативи или прекаснат полов актsad smiley
Успех!

Дата: 20 March, 2007 12:46

Това са пълни глупости. Изобщо не е нужно пазене.

Изпратено: saveto (IP регистриран)
Дата: 20 March, 2007 12:51

аз мисля все пак да се посъветвам и с генеколог, но понеже от скоро живея в Пловдив и не съм сметнала за необходимо даже да си намеря личен лекар sad smiley

Страници:  12345>>
Страница:1 от 5

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.