Искам да забременея : © Български Бебе Център
Страници:  12>>
Страница:1 от 2
Необходими изследвания при липса на бременност след повече от година опити или при повтарящи се аборти и мъртъв плод
Изпратено: yanka (IP регистриран)
Дата: 15 February, 2007 19:50

vnimanie Изследвания при липса на бременност:
1. Спермограма на мъжа
2. Следене на овулация при жената - чрез тестове, мерене на базална температура и фоликулометрия
3. Изследване на хормони при жената
4. Цветна снимка
5. Консултация с едокринолог
6. Имунологични изследвания
7. Ако всички горепосочени изследвания са наред и пак няма бременност, не е зле да се направи една диагностична лапароскопия

vnimanie Изследвания при повече от два спонтанни аборта или мъртъв плод (повечето лекари казват при повече от три, но аз като потърпевша от тази глупост, съм убедена, че ако има втори, то не е изключен и трети):
1. Имунологични изследвания
2. Генетични изследвания
3. Консултация с ендокринолог - vnimanie задължително vnimanie

Тази тема също ще се допълва, надявам се не само от мен.

Съвет: ако абортът е в съвсем ранна бременност, до 7-8 седмица, няма голяма нужда от абразио. Отидете на лекар след спиране на кървенето и той в зависимост от дебелината на маточната лигавица ще ви каже има ли нужда или не от абразио. Но само след спиране на кървенето.

Редактирано 4 пъти последният път 16.01.2009 18:24.

Re: Необходими изследвания при липса на бременност след повече от година опити или при повтарящи се аборти и мъртъв плод vnimanie
Изпратено: Pola (IP регистриран)
Дата: 16 February, 2007 09:42

Янче,тази информация е много полезна.Аз когато реших да тръгна по лекари бях много объркана.Дочувах от тук оттам каква е следващата стъпка и така.Мисля също че при безплодие повече от 1,5-2г.може да се добави към изследванията и лапароскопията.Поне при зълва ми беше така.Е,при нас вчера горе-долу се разбра какъв ни е проблема,но трябваше да минем през всичките изследвания преди това.
Успех на всички!!!

Re: Необходими изследвания при липса на бременност след повече от година опити или при повтарящи се аборти и мъртъв плод vnimanie
Дата: 16 February, 2007 11:12

Да, права си за лапароскопията.

Изпратено: зори (IP регистриран)
Дата: 17 February, 2007 13:36

[www.ivfpleven.com] -ето тук момичета,има много информация какви изследвания и кога се правят.

Жори!

Изпратено: зори (IP регистриран)
Дата: 17 February, 2007 13:38

искам да добавя нещо за спермограмата-трябва да се направи в специализирана клиника по репродукция,защото не навсякъде изследванията са достоверни.

Жори!

Изпратено: 4ere6kata (IP регистриран)
Дата: 26 February, 2007 19:55

Моля посъветвайте ни къде е най-добре да направим спермограма и при кой лекар.Ние сме от София.Благодаря Ви предварително.

МЕЧТАЯ...->

Дата: 28 February, 2007 14:04

В клиника по стерилитет.

Изпратено: мариса (IP регистриран)
Дата: 9 March, 2007 22:52

Янче, би ли ми казала къде се правят тези изследвания /имам два последователни мисед аборта/. Трябва ли да ме прати специалист или сама мога да отида да ги направя? Не се смей на моята неосведоменост- просто при нас в провинцията и лекарите са толкова информирани. Днес моята генеколожка беше удивена, че знам за различните видове изследвания, причини за аборти, серклаж на матката и т.н. Май много не им се нрави това- предпочитат да си невежа, та да те разиграват, както си искат.

Дата: 9 March, 2007 23:02

Изобщо не ми идва на ум да се смея. Аз също нищо не знаех нищо преди време, никой не се е родил научен. Генетичните изследвания се правят в Майчин дом в София при доцент Кременски, а имунологични се правят на две места - в Александровска болница в София при проф. Балева и в Плевен при доц. Конова ето тук [repro.immunelab.info]
По принцип ако отидеш в клиника по стерилитет, те ти вземат кръв за генетичните и я пращат в Майчин дом, ако решиш сама да ги правиш, отиваш направо в Майчин дом. Аз лично те съветвам преди да се захванеш с тези изследвания, да отидеш да направиш една консултация с еднокринолог, но и там изследванията на хормоните се заплащат в повечето случаи.
Не знам от къде си, но горещо ти препоръчвам доцент Конова в Плевен. Аз не съм ходила там, но се свързах с нея и тя е много отзивчива и мила.
В София има три клиники по стерилитет
[url]www.ivf.bg[/url]
[www.invitro-bg.com]
[www.ivf-bg.com]
Приготви се да плащаш за почти всичко.

Изпратено: мариса (IP регистриран)
Дата: 10 March, 2007 10:16

Благодаря ти, Янче, много си мила. Дано добротата ти бъде възнаградена и получиш това, което най-много искаш!

Re: Необходими изследвания при липса на бременност след повече от година опити или при повтарящи се аборти и мъртъв плод
Изпратено: minka asenova donkova (IP регистриран)
Дата: 8 February, 2009 18:01

kolko struvat geneti4nite izsledvaniq v mai4in dom ,poemat li se ot zdr.kasa.

Re: Необходими изследвания при липса на бременност след повече от година опити или при повтарящи се аборти и мъртъв плод
Изпратено: rosab (IP регистриран)
Дата: 8 February, 2009 18:22

Не генетичните не се поемат от касата доколкото знам.Моите ги правих в Пловдив ,после клиниката ги изпращат в София при професор Кременски ,струваха ни на мен и съпруга ми 326лв+45лв за консултация с генетик.

Дата: 11 February, 2009 21:16

blagodarq ti za otgovora

Дата: 12 February, 2009 18:37

a znae6 li sled kolko vreme izlizat rezultatite

Дата: 12 February, 2009 21:19

Генетичните са готови след около 30-40 дни.
Пиши на кирилица!

Дата: 18 February, 2009 19:19

sajalqvam no nqmam kirilica pusnah si izsledvaniq pri dr kremenski za Antifosfolipiden sindrom,Hromozomnite i trombofiliq.No ot informaciqta koqto pro4etoh tam trqbva da se pusnat i za antiqdreni antitela pravili li sa vi i za kakvo stava vapros

Дата: 18 February, 2009 19:43

Трябва да се консултираш с генетик,който преценя какво да изследвате.
Аз също изследвах АФА,Хромозомен анализ за мен и съпруга ми и Тромбофилия.
Ползвай кредора,долу в ляво .Ето прочети как се ползва.[club.biberonbg.com]

Редактирано 1 пъти последният път 18.02.2009 20:15.

Изпратено: silviqp (IP регистриран)
Дата: 22 February, 2009 21:33

Здравейте.Петък 13 ти имах час за да видим пулса на бебето ( 8 гс) - оказа се , че вече няма такъв. На 14.02.09 направих аборта.Тази седмица чета постоянно за това, което ми се е случило, оказа се missed abort (не знаех за такова нещо). Много ни е мъчно...доктора каза да чакаме 6 месеца, но чета на различни места, че можело и по-рано да се започнат опитите. Някой може ли да ми обясни какви са опасностите ако не изчакаме този период. На 33 години съм и вече имам едно дете на 10. Благодаря предварително.

Дата: 9 March, 2009 22:24

здравеите.Оказа се че всички изследвания,които ми правиха са нормални. grinning smiley А сега на каде

Дата: 10 March, 2009 14:23

minka asenova donkova Написал:
-------------------------------------------------------
> здравеите.Оказа се че всички изследвания,които ми
> правиха са нормални. А сега на каде

Това ще прецени лекаря ти.Какво препоръчва той/тя?
Имунологичните направи ли?

Страници:  12>>
Страница:1 от 2

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.