Искам да забременея : © Български Бебе Център
Страници:  12>>
Страница:1 от 2
Утрогестан - знаете ли нещо?
Изпратено: Didi_DN (IP регистриран)
Дата: 3 April, 2007 21:46

Момичета, моята докторка ми изписа това лекарство, което стимулира прогестерона. По принцип ми го изписа за силната болка по време на цикъл, но каза, че подпомага забременяването, а в случай, че забременея през времето, в което го приемам, щяло да помогне за пазенето на бременността. Пие се по схема три месеца най-малко. Някой от вас употребявал ли е такова лекарство? Има ли някакъв ефект за болки или нещо друго? Дали наистина подпомага забременяването като действа благоприятно на функцията на яйчниците?...

Re: Утрогестан - знаете ли нещо?
Изпратено: yanka (IP регистриран)
Дата: 3 April, 2007 21:53

Утрогестанът НЕ стимулира никакъв прогестерон. Той Е прогестерон. И честно казано на мен не ми е ясно как би могъл да влияе на менструалната болка. Освен това ако не ти е изследван прогестерон, не е редно да ти го изписва. Защото ако прогестеронът ти е в норма, е безсмислено да го пиеш.

Дата: 3 April, 2007 22:37

Благодаря ти, че се отзова, но искам да те попитам-въз основа на какво/по-точно на какви симптоми/се изследва прогестерона? Незнам...Тя уж заради болката ми го изписа...

Дата: 3 April, 2007 22:48

Ами зависи, нередовен цикъл, например. Не съм чувала болката да идва от нисък прогестерон.

Изпратено: Leo (IP регистриран)
Дата: 3 April, 2007 22:59

Прогестерона се изследва задължително, заедно с другите полови хормони при проблемно забременяване. Това е хормона, който отговаря за 2-ра фаза на мес. цикъл. Подготвя лигавицата за имплантирането на оплодената яйцеклетка.

Може да се пие за регулиране на цикъла при нередовна менструация, при установена недостатъчна дебелина на маточната лигавицата чрез ултра звук. Но само заради болки и така наизуст, че евентуално може да помогне за забременяване на мен ми звучи несериозно.

Изпратено: Leo (IP регистриран)
Дата: 3 April, 2007 23:08

" - Не може да се пренебрегне ролята на спазмолитичния ефект на Утрогестан."

Явно се прилага и при болки, но не само. Във въпросния текст, към който давам линк категорично се казва - при установена прогестеронова недостатъчност
[www.ecopharm.bg]

Дата: 4 April, 2007 19:37

Благодаря! cunki

Изпратено: zori85 (IP регистриран)
Дата: 8 April, 2007 11:18

Az utro gestana go pieh kogato imah kista za da predizvikame da mi doide cikala*poneje takav lipsva6e*

Изпратено: nanna (IP регистриран)
Дата: 10 April, 2007 00:23

Аз съм пила утрогестан в началото на бременността ми ,точно с цел отпускане на гладката мусулатура (демек матката ) и за задържане на плода ! Пих го два пъти по месец и половина веднъж от 7-ма седмице и след това в 6-тия месец ! Определено има отпускащ ефект !

ВНИМАНИЕ !!!Празните пространства са опасни! Особено ако са между ушите ти!

Дата: 25 April, 2007 11:26

Момичета, имам едно такова питане: може ли Утрогестанът да повлияе на редовността на цикъла ми? Ако знаете кажете ми, моля, защото никога не ми е закъснявал освен един-два пъти, а сега закъснява и се притеснявам да не се получат някакви хормонални нарушения пак-и пак лекарства и т.н...Мерси!

Дата: 25 April, 2007 11:41

Да, много е вероятно да ти се удължи цикълът.

Изпратено: sashka (IP регистриран)
Дата: 25 April, 2007 15:27

yanka Написал:
-------------------------------------------------------
> Да, много е вероятно да ти се удължи цикълът.
>

При мен точно така се беше случило и поради това само веднъж съм го приемала, преди време.

Изпратено: lisi4ka (IP регистриран)
Дата: 9 May, 2007 13:58

Zdrasti na men mi go izpisaha v 6 ta g.s. za da zapazq ploda. Po princip sam 4uvala 4e podpomaga za zabremenqwaneto.

Изпратено: Ralito (IP регистриран)
Дата: 9 May, 2007 19:41

Аз вземах такива вагинални таблетки в продължение на месец.Бях във 2-ри,3-ти месец.Според доки имах леко разкритие,а след месец по-късно когато тръгнах при акушерката ми,тя каза,че няма такова нещо.Все пак приема не е навредил на бебето и на мен.

Lilypie Kids Birthday tickers

Изпратено: kolinka (IP регистриран)
Дата: 21 June, 2007 08:48

pri men vednaga sled,kato se ystanovi bremennost/ot kravniq test/ lekarkata mi izpisa dufaston sytrin i ve4er po 1 tabletka i ytrogestan/vaginalno/ sytrin,obed,ve4er po 2!tq kaza,4e malko mi bil namalen progesterona i taka ve4e sam v 5sedmiza,kaza da prodaljavam taka,neznam qvno ima golqmo zna4enie!

Изпратено: merikeri (IP регистриран)
Дата: 23 October, 2007 11:09

На мен ми го предписаха за стимулация да забременея.Пих го след това ме гледаха на видеозон и отново ми го предписаха този път вагинално..А хормонални иследвания не са ми правени незнам дали е правилно да ги взимам,но пък този доктор е помогнал на много жени надявам се и на мен да помогне

Изпратено: VARNATA30 (IP регистриран)
Дата: 13 December, 2008 15:38

здравейте аз пия утрогестан вече месец изписаха ми го за задържане защото имах леко кървене в 5

Изпратено: mushmul (IP регистриран)
Дата: 15 December, 2008 11:35

И на мен ми го изписаха преди месец, когато бях в 6 г.с.- за задържане, поради частично отлепване на плодния сак. Кървене обаче, за щастие, никога не съм имала. Все още го пия. Казаха ми, че трябва да го приемам до 12 седмица.

Ани
раждане - 02.07.2009 г.- 3 200 гр./49 см.
изписване - 05.07.2009 г. - 3 000 гр./49 см.
на 1 годинка - 8 980 гр./73 см.
на 2 годинки - 11 850 гр./ 85,5 см.

Божидар
раждане - 13.10.2011 г. - 3 300 гр./50 см.
изписване - 16.10.2011 г. - 3 200 гр./50 см.
на 1 годинка - 11.10.2012 г. - 9 580 гр./74 см.
на 1 г. и 3 м. без 9 дни - 04.01.2013 г. - 11 050 гр./77 см.
на 1 г. и 6 мес. - 13.04.2013 г. - 12 050 гр./ 81 см.

Изпратено: lioni (IP регистриран)
Дата: 19 January, 2009 02:31

Пила съм го във втория месец на бременнотта,за задържане на плода.

Изпратено: ivencceto_ (IP регистриран)
Дата: 19 January, 2009 19:57

Бременна съм в 15 г.с. До 9 г.с. ми се появяваше една не много силна болка вечер по няколко пъти. Приеха ме в болница за задържане. Там освен системите и инжекциите, приемах прогестерон сутрин и вечер по 3 хапчета-орална. 20тина минути след приема им получавах световъртежи-неможех да стоя на едно място. Един доктор от визитацията каза, че това е много силна доза и даже се чудеше как търпя. Каза ми да ги слагам вагинално-по леко щяло да действа (по принцип да 3 ти месец трябвало да се приема само вагинално). И така опитах-ефекта беше същия. Смениха ми прогестерона с дуфастон-с него нямах такива оплаквания.

Страници:  12>>
Страница:1 от 2

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.