Искам да забременея : © Български Бебе Център
Страници:  <<12
Страница:2 от 2
Re: хламидия и нейното лечение
Изпратено: linka-linka (IP регистриран)
Дата: 13 November, 2007 17:40

Ами изписа ми Клацид; Вит.B комплекс; Макмирор комплекс (или поне това разчитам от рецептата) и промивки с жълт кантарион, както и да пия витамини за подсилване на имунитета.
След мензис започвам терапията.
благодаря за подкрепата

Изпратено: lori2005 (IP регистриран)
Дата: 20 March, 2009 12:04

Здравей те!
Аз имам хламидия от две години, много трудно ми я откриха защото никой доктор не се сети да ме изследва.Докторката която ми я откри ми предписа абсолютно всички възможни антибиоти, тетъра ми падна до 1-32, казаха ми да изчакам известно време и се оказа че пак се е дигнал тетъра на 1-128.От там нататък вече една година незная какво да правя, не могат да ми ги излекуват а съм чувала за много лоши последици от тези бактерии/ вирус/ а и все още не съм раждала.Моля някой ако знае доктор който разбира да ми даде неговите кординати да се свържа с него.
Предварително ви благодаря

Изпратено: rosab (IP регистриран)
Дата: 21 March, 2009 13:11

Лори,хамидията е много упорита ,а ако не се лекува наистина може да нанесе много поражения.И на-лошото е че може да запуши тръбите.Хубаво и важно условие е след лечнието да се изчака около 15-20 дни и тогава нова контрола.Вие как я изследвате,с цервикален секрет или по-кръвен път?Особенно кръвните тестове много дъго време показват че я има инфекцията ,тоест титъра спада много бавно.А целите ли бременност?Кажи за кой град търсиш лекар ,за да те насочим.

Изпратено: p4eli4kata (IP регистриран)
Дата: 21 March, 2009 19:31

Лори,наистина вземай спешно мерки ,последиците са непоправими-аз имах неоткрити хламидий в продължение на години-последва хидросалпингс,запушени тръби и невъзможност за забременяване по естествен път.Пиши от кой град си за да знаем към кой д-р да те орентираме!

Редактирано 1 пъти последният път 21.03.2009 19:32.

Дата: 22 March, 2009 12:34

Здравий те!
Благодаря ви че ми писах те.
Всеки месец се изследвам чрез кръвни проби и за две години само веднъж ми беше паднал тетъра на 1-32,правиха ми и цервикален секрет излезе отрицателен.Лекарят ми каза да не се притеснявам, можела съм да забременея но ние се опитваме вече от една година и няма никъкъв резултат, бебето нестава.Аз съм от Русе и съм обиколила всичките лекари в града и никой не ми помогна затова където и да ми препоръчате лекар няма значение в кой град е. Благодаря ви предварително

Дата: 22 March, 2009 15:52

Лори,доколкото знам в Русе няма репродуктивни специалисти.Тук имаме една мацка от твоя град -Моли,нека се включи тя .
С хламидия може да се забременее ,но не е желателно,може да предизвика спонтанен зборт,както и да увреди плода.
Кой антитела са ти изследвали?

Дата: 22 March, 2009 19:54

ами да ти кажа честно незнам кои тела са ми изледвали нямам никаква представа. За какви тела става въпрос? Моли къде е ходила на доктор ?

Редактирано 1 пъти последният път 22.03.2009 19:56.

Дата: 22 March, 2009 20:50

Виж си резултатите там пише кои антитела са изследвани. Изследват се 3 вида антитела-от клас IgG-минала инфекция , IgM-сегашна ,IgA-остра инфекция.Изследването на такива антитела показва прекарана или активна е инфекцията .
Можеш да направиш ДНК изследване на хламидията,но се прави на много малко места,това в София е за което знам аз
[www.genicalab.com]

Дата: 22 March, 2009 21:47

Всичките ми изследвания са правени за IgG.За друго не се ме изследвали.Влезнах във този сайто който ми даде още утре ще звънна.Благодаря ти много за тази информация.

Редактирано 1 пъти последният път 22.03.2009 22:04.

Дата: 22 March, 2009 22:12

Лори,хубаво е да пуснеш и за сегашна и остра инфекция.Сайта за който съм писала имат имейл на който може да зададеш въпроса си ,ще ти отговорят.Аз им писах скоро.

Дата: 22 March, 2009 22:39

А ти имала ли си хламидия? Питам за да ми кажеш как си я лекувала

Редактирано 1 пъти последният път 22.03.2009 22:43.

Дата: 23 March, 2009 10:40

Да имала съм хламидия,открита с цервикален секрет,лекувахме я с АБ,мисля,че беше Ципрофлоксацин.На контролата цервикалния беше отрицателен ,а кръвният беше на границата,защото организма дълго помни ,че е имало инфекция.

Дата: 23 March, 2009 12:00

И моя е отрицателен но кръвните са много високи 1-128, и да ти кажа този месец ми се случи нещо странно прокървих два пъти този месец но не е менструален цикъл и днеска ще ходя на доктор точно за това кървене.

Изпратено: jnitaaa (IP регистриран)
Дата: 24 March, 2009 16:30

здравеите,и ние имахме с мьжа ми и пихме Суммамед,излекувахме я.Но от други които са я имали 4ух 4е се прихва6та и от секрета на о4ите(ако позлвате една хавлия например)затова трябва да следите много вси4ко което ползвате да е индивидуално.упорита инфекция но изли4има smiling smileyуспех!

Дата: 24 March, 2009 18:15

Благодаря ти!

Изпратено: iner (IP регистриран)
Дата: 4 April, 2009 10:50

Здравейте момичета!
Аз съм нова тук и бих искала да се присъединя към вас.След 6 годишно ходене при най-добрите Д-ти и професори имам една лапароскопия един спонтанен аборт и една начална бременност,която по невнимание на лекаря я прекъсна.
Имам един въпрос към вас?
Януари месец бях при един лекър,който ми назначи изследване на хламиди.Резултатите са:-igG-24/под 9 отрицателен:9-11-граничен:11-положинелен/
-igM-9.Пих sumamed,след 20 дни igG-12 а igM-11.Изписа ми sumamed и flagyl.
Тазе седмица правих изсл. в друга клиника и:
-igG-1.7/0-1.1/
-igM-1.1/0-1.1/
Искам да ви попитам дали при тези изследвания,че съм имала стара инфекция,ако забременея няма да има проблеми?
БЛАГОДАРЯ ВИ!

Дата: 4 April, 2009 18:49

iner,може да направиш и цервикален тест за хламидия.Игг за стара инфекция ти е положително просто защото са останали антитела в кръвта, които може да показват дълго време +,хубаво е че за прясна инфекция е отрицателно ,малко е на границата ,което незнам дали е хубаво.Успех и скорошно сбъдване на мечтата ти.

Изпратено: iner (IP регистриран)
Дата: 6 April, 2009 19:58

Блатодария Ти rosab!

Изпратено: Maeva (IP регистриран)
Дата: 16 August, 2009 18:39

Ужасно съм притеснена! За втори път ще се лекуваме ! От всичко което съм изчела за халмидиите мога да кажа само,че определено не е "тихата епидемия" Мен лично ме "удари" в коляното и така от ортопеда който ми направи изследванията разбрахме за хламидиите! Пихме антибиотици-инфекцията затихна,но на контролният след 6 мес- пак беше положителен резултат! Лекарката ми препоръча да опитаме лечение с класическа хомеопатия--някой да е пробвал? ПС: Относно предаването --само по полов път и нещо което се случва много рядко-предава се от изпражненията на някои птици. Също нивата на хламидиите могат да се вдигнат ,ако има на лице някакво автоимунно заболяване (това е инфо за жената коята се чудеше как се е заразила) sad smiley sad smiley

Дата: 16 August, 2009 23:21

Аз бих препоръчала лечение на хламидията с АБ,хомеопатията не мисля че ще помогне.След лечение задължително правете контрола.Защото е много коварна хламидията.

Страници:  <<12
Страница:2 от 2

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.