Искам да забременея : © Български Бебе Център
Страници:  12>>
Страница:1 от 2
Безплодието
Изпратено: закрилница (IP регистриран)
Дата: 13 December, 2008 19:02

Здравейте момичета!
Пише една отчаена "жена",търсеща отговори.Моя проблем е в безплодието.Преди малко повече от година моите проблеми започаха,с това,че ми закасняваше редовно,или когато ми дйдеше изпитвах неистови болки.Отидох на лекар и след обстоен преглед ми каза,че имам кистозни яйчници,след което ми назначи опррация.След самата операция трябваше вс. да е наред,да ама само първите два месеца.После редовното закасняване,след което нещата се сведоха до там,че от шест месеца не ми е идвало.След самата операция наддадох с около 30кг.Отидохме с моя съпруг на доктор,който ме прегледа и установи че ми няма нищо(т.с половите органи).Назначи ми пълни хормонални изследвания и стана ясно,че нямам никакво производство на единия женски хормон,другия е с ниска възпоизвеждаемост,а тестостерона(мужкия полов хормон)е увеличен.От там ме прати на ендокриолог който назначи още изследвания и се оказа,че панкриаса не ми е добре.Изписаха ми хормонални таблетки,диета,и още една камара лекарствени продукти.Когато поисках отговори от лекаря дали вс. ще се оправи,той ми каз-"Момиче ти си на 22,а все едно на педсесет.Не мога да ти кажа дали ще се оправиш и ще имаш по нормален път деца.Ще се опитаме да направим вс. възможно,но незнам какви ще са резолтатите."Лекаря започна да ме успокоява,че ако не стане имало други начини(ин витро,или осинувяване),повярвайте което не ми се нрави особенно.Моля някое момиче ако е имало подобен проблем да се свърже с мен.Нека всички които са запознати с нещо подобно ми пишат.Не мога да си представя живота без деца.Благодаря на всички предварително! sad smiley

Re: Безплодието
Изпратено: taniuha (IP регистриран)
Дата: 13 December, 2008 20:26

закрилница,дори не мога да си представя как се чувстваш,в момента сигурно ти е много тежко,но първото,което мога да те посъветвам е да потърсиш поне още едно мнение.Не се отчайвай и гледай по-смело,доколкото разбирам,това все пак не е окончателно мнение! pregradka
Премести темичката си в клуб Искам да забременея,там ще се включат повече момичета,преживели подобни проблеми и най-малкото ще ти помогнат с информация.
Засега мога само да ти пожелая повече КУРАЖ! pregradka

Изпратено: закрилница (IP регистриран)
Дата: 13 December, 2008 21:15

Благодаря ти за отзива.Можеш ли да ми кажеш,как да я преместя във въпросния клуб?

Изпратено: pupita6 (IP регистриран)
Дата: 13 December, 2008 22:12

Пусни и там същата тема.
Аз само мога да ти съчувствам и да ти пожелая всичко да мине и скоро да се похвалиш с две чертички на тест за бременост! Мога да ти дам координати на лекар, който повече от 20 години се занимава с патологии, беше завеждащ отделение в Шейново? Ако искаш - прати ми лично и ще ти дам тел. и адрес.

[galeria.biberonbg.com]
Най-хубавия ден-днешният. Най-голямата спънка-страхът. Най-лесното нещо-да се заблудиш. Най-голямата грешка-да паднеш духом. Коренът на всички злини - егоизмът. Най-хубавото развлечение-работата. Най-лошото поражение-отчаянието. Най-добрите учители-децата. Най-голямото щастие-да си полезен на другите. Най-неприятният недостатък-лошото настроение. Най-красивия подарък-прошката. Най-добрата защита-усмивката. Най-доброто лекарство-оптимизма. Най-мощната сила на света-вярата. Най-стимулиращия дар-надеждата. Единствената реалност-любовта.

Изпратено: moli77 (IP регистриран)
Дата: 14 December, 2008 09:47

ох мила, мога само да стискам палци да попаднеш на добър доктор, който да си разбира от работата, защото винаги има НАДЕЖДА. дано и при теб дойде добрата новина за 2-те чертички. късмет от мен uspeh

Изпратено: rosab (IP регистриран)
Дата: 14 December, 2008 11:41

Здравей.Съжалявам за това което ти се случва.Не загубвай вярата си ,ти ще бъдеш майка.Млада си ,задължително посети специалист по стерилитет.А хормоните които не са наред изписано ли ти е нещо за да се регулират?Тук може да те насочим към такъв, според града в който си.Успех и скоро да ни зарадваш с две чертички.

Изпратено: Poli78 (IP регистриран)
Дата: 21 January, 2009 14:23

Здравей!
Наистина са те обезкуражили колкото само докторите могат. Не им вярвай безпрекословно, и те са хора, и те грешат. Прави са момичетата по-горе, че се нуждаеш от поне още едно мнение. Според мен е необходимо най-напред да сложиш в ред хормоните си - половите, на щитовидната жлеза, всичко комплексно. Най-добре е това да се направи в специализирано ендокринологично отделение, където могат да преценят след обстойни изследвания как цялостно да регулират хормоналния баланс в организма ти. След това е твърде вероятно да забременееш по естествен път, а ако не стане - консултация и лечение при специалист по стерилитет.
Това, което си написала, ми звучи малко хаотично и объркано. Преди всичко, сложи нещата в ред в главата си, успокой се и не се отчайвай. На 22 е твърде рано, за да отписваш шансовете да имаш дете.

Изпратено: Агапи (IP регистриран)
Дата: 24 January, 2009 12:39

Знам,че много лесно от страни да се дават съвети за спокойствие,но послушай момичетата които ти пишат.Минала съм този път изпълнен със стахове и притеснения и в един момент се оказва,че господ си знае работата.Преди това спокойно и без отчаяние потърси още мнения на доктори,но само доказани специалисти.Вярвай в себе си ,ако сама не си даваш кураж и сили,трудно ще постигнеш това което искаш.

Изпратено: diq666 (IP регистриран)
Дата: 2 June, 2009 19:05

az neznam ot kade da po4na,na 25godini sam i sam ot 8godini s moq priqtel,po4ti ot tolkova se opitvame da imame deca,ot 5g hodq po lekari-bezrezultatno.Minah prez kakvi li ne diagnozi ot vazpalenie na ligavicata na matkata do rak na 6iikata,do dnes neznam kakvo mi e to4no,sprqh da hodq po lekari,sled edna lekarska gre6ka koqto sloji kraq na edinstvenata mi bremennost v 4mes.Neznam kakvo da pravq sigorno si li4i kolko sam ot4aqna.Ako mojete pomognete mi pone sas savet[color=red][/color]

Изпратено: мимка_м (IP регистриран)
Дата: 2 June, 2009 19:44

Diq666,az sum na 31g,semeina ot 2001g i vse o6te nqmam nito edna bremennost.Gore glavata.Usmihni se,nqkoi den 6te stane!Ta ti si samo na 25,ne izpadai v takiva mra4ni sustoqniq!

От дъха си частица ти давам-
поеми глътка въздух от мен.
Знам, уплашена си, но продавам
за живота ти своята тлен.
Изкрещи, за да знам, че си моя-
...тъй крещях, щом пое своя път.
Ти вълната си- аз съм прибоя.
Моя кръв си. От моята плът

Изпратено: moli77 (IP регистриран)
Дата: 2 June, 2009 20:10

и тук ще ти пиша, горе главата. аз също съм на 31 години и от няколко сме все из клиникине.
съвета ми е отиди в клиника по стерилитет. там лекарите си знаят работата, специалисти са, а хубавото е, че си забременяла нормално. късмет мила пиши от къде си и ще ти дадем координати на клиники. аз съм от русе, но ходя в софия при д-р стаменов в клиника малинов. мога само да се преклоня пред тези хора и вярвам, че те ще сбъднат мечтата ни за бебче.
не губи време а отиди при специалист

Дата: 4 June, 2009 16:35

Подкрепям мнението на Моли.Посети клиника по стерилитет.Успех
И моля ви пишете на КИРИЛИЦА!!!

Изпратено: zuzi55 (IP регистриран)
Дата: 1 August, 2009 23:18

всички д-р при които съм ходила ми казват,че нищо ми няма а пък аз немога да забременея ,нямам -овулация и нямам редовен цикъл той ми идва на 6 месеца веднъш иначе яичниците и матката са ми нормални

Дата: 2 August, 2009 17:06

Зузи,посети репродуктивен специалист.Без овулация няма как да забременееш.уСПЕХ.Заповядай в ежедневната ни темичка.

Изпратено: rumenceto_vr1011 (IP регистриран)
Дата: 3 September, 2009 19:10

можели от неизлекувана настинка на яичника да не мога да имам бебче.благодаря предварително smiling smiley than you winking smiley
[/b]

Дата: 4 September, 2009 21:35

Руми,сама по себе си една настинка може да причини възаление на яйчниците.Ако имаш проблемно забременяване посети лекаря си ,който ще види състоянието ти .Има много фактори поради които една жена не може да забременее.

Изпратено: rumenceto_vr1011 (IP регистриран)
Дата: 11 September, 2009 13:07

mersi za saveta ti 6te se posavetvam s li4nata si lekarka pak blagodarq ot syrce cunki kiss

Изпратено: Hristo (IP регистриран)
Дата: 6 January, 2010 16:45

Здравейте момичета!Знаех ,че проблема стерилитет в България е много сериозен,но едва сега попадайки в този форум почуствах за какво става на въпрос.Аз не съм медицинско лице ,но заради моята професия се наложи много дълбоко да навлезя в проблематиката свързана с безплодието.Искам да кажа на всички ,страдащи от този проблем въобще да не се отчайват ,защото решение ИМА!Необходим е обаче комплексен подход,което за съжаление много от лекарите не го прилагат ,даже не го и препоръчват защото не вярват в старите изпитани методи.А именно тези стари методи в съчетание със съвременните достижения и предварително добра диагностика дават уникални резултати.Знам , че темата е мното деликатна,но аз имам смелоста да предложа решение на проблемите защото съм го изпитал и съм поститнал лично резултат.За повече информация ми пишете.

Изпратено: мимка_м (IP регистриран)
Дата: 7 January, 2010 01:17

Здравейте,г-н Hristo.
Може би аз нещо не разбрах поста ви добре? Уж сте навлезли дълбоко в проблематиката на безплодието,а влизайки в този форум,разбирате проблема колко е сериозен?!
Е,поздравления-попаднали сте на мястото,но проблема отдавна е сериозен.
И точно защото темата е деликатна,ще Ви кажа,че на мен лично/а преполагам и на много момичета тук/
ми е писнало от "лечители" .Писнало ми е от съвети да пия еди-каква си билка,да танцувам еди-кой си танц или да клеча над кисели зелки, зелев сок и къртичини дупки.Нямам две тръби и колкото и да се пъна,няма как да стане филма.
Та,колкото и стар и изпитан да е метода,има моменти в които ЕДИНСТВЕНО И САМО медицината може да ни помогне.

Поздрави
Мариана

От дъха си частица ти давам-
поеми глътка въздух от мен.
Знам, уплашена си, но продавам
за живота ти своята тлен.
Изкрещи, за да знам, че си моя-
...тъй крещях, щом пое своя път.
Ти вълната си- аз съм прибоя.
Моя кръв си. От моята плът

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 7 January, 2010 09:19

мимка_м Написал:
-------------------------------------------------------

> Та,колкото и стар и изпитан да е метода,има
> моменти в които ЕДИНСТВЕНО И САМО медицината може
> да ни помогне.

aplodismenti Абсолютно съгласна съм!
Много болка има споделена в този клуб и е подигравка предлагането на подобен род помощ и раздаването на напразни надежди!

Администратор

Страници:  12>>
Страница:1 от 2

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.