Хубава жена : © Български Бебе Център
Страници:  123>>
Страница:1 от 3
Парфюми
Изпратено: emiviki (IP регистриран)
Дата: 21 February, 2010 17:01

Кои са любимите ви парфюми?

Re: Парфюми
Изпратено: Niko2009 (IP регистриран)
Дата: 21 February, 2010 17:26

Опс,хубава тема smiling smiley В момента най-новия ми е Scarlett на Cacharel-мога да кажа,че ми един от най- любимите.Много нежна,цветна миризма.А иначе други любими-На Escada-зеления,също и Into the blue,Euphoria на Calvin Klein.Харесвам по-нежни аромати,но това не ми пречи друг любим да ми синия на BLV smiling smiley Друг много любим ми е и един аромат на Tom Tailor-не знам как се казва,опаковката е жълто,преливаща в розово.

А...и преди много,много години любим парфюм ми беше Escape на Calvin Klein,е обожавах го направо,но вече си е старичък аромат.

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
Нека се държим така,че да има по-малко наранени детски души!
"За едно дете няма по-голям ужас от това да не го обичат, да го отблъснеш е за него пъкълът, от който трепери...ако можехме да ликвидираме отблъскването човекът щеше да бъде друг.Може би шантавите щяха да са по-малко...и затворите щяха да са по-малко.Но всичко е там, в началото" Стайнбек

Редактирано 1 пъти последният път 21.02.2010 17:30.

Изпратено: emiviki (IP регистриран)
Дата: 21 February, 2010 17:38

Eто ги моите любими,парфюмите са ми голяма страст,някои от тях си ги взимам за н-ти път:

Изпратено: sashabarns (IP регистриран)
Дата: 22 February, 2010 22:01

Двата ми любими парфюма са Мис Диор Шери и Мадмоазел на Шанел

Изпратено: Ralito (IP регистриран)
Дата: 22 February, 2010 22:46

Oбичам да сменям,но имам няколко предпочитани J'adore by Dior,Tresor by Lancome,Deep Red by HB..

Lilypie Kids Birthday tickers

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 22 February, 2010 23:02

От години ползвам Aquawoman на Rochas.

Администратор

Изпратено: ralitsa (IP регистриран)
Дата: 23 February, 2010 16:21

в момента този:True Religion For Women

Редактирано 1 пъти последният път 23.02.2010 16:22.

Изпратено: Ralipilote (IP регистриран)
Дата: 23 February, 2010 16:28

това са моите ароматиsmiling smiley

J'aime la vie! ma famille, mes amis, la glace vanille et surtout les " gens biens" quels qu'ils soient, quoi qu'ils fassent, quoi qu'ils gagnent!!je déteste les opportunistes, les cons, les radins et surtout l'ignorance des autres! AIMER!!

Изпратено: katerinini6 (IP регистриран)
Дата: 1 March, 2010 17:54

Мойте любими са Амор Амор Тентейшън на Кашарел,Зен на Шисеидо и Кевин Клайн-еуфория,макар в момента да съм с новия на Дюпонт-Пасажер,който никак не ми допада

<a href="http://[url=http://
[img]http://www.picvalley.net/u/1501/529653273682099041277982257NgMbk[url=http://www.glitterfy.com/]inefDww8PHOrtDG_m.JPG[/img][/url]htt

Изпратено: tatyana_77 (IP регистриран)
Дата: 6 March, 2010 16:11

Ето ги моите любими [minivta.multiply.com] /и още 5-6 с които се надявам да се сдобия някой ден/

Изпратено: Ralito (IP регистриран)
Дата: 6 March, 2010 21:48

tatyana_77 Написал:
-------------------------------------------------------
> Ето ги моите любими /и още 5-6 с които се надявам
> да се сдобия някой ден/
>
>

Не е като да си дифицитна откъм парфюми smiling smiley

Lilypie Kids Birthday tickers

Дата: 8 March, 2010 09:17

smqh

Аз се самоуспокоявам, че има и доста по - тежки случаи от мен в козметичния форум в който пиша. Моите направо бледнеят. Обаче, според мъжа ми съм за освидетелстване. smiling bouncing smiley

Изпратено: мери78 (IP регистриран)
Дата: 8 March, 2010 10:59

последната ми придобивка,подарък от свекърва ми за 8март.a това е един от малкото тежки парфюми,които съм ползвала и тъй като купувам само големи разфасовки,сега е до половината и вече ми се е натрапила миризмата.явно трябва да си ползвам по-леки.

[mery78.multiply.com]

[www.bgphoto.net]

Ако искаш да промениш Света-промени себе си,
ако искаш да промениш мъжа си-промени себе си,
ако искаш да промениш детето си-промени себе си
и те ще се променят!

Изпратено: Biserka (IP регистриран)
Дата: 11 March, 2010 13:42

Това е най-новата ми парфюмна придобивка:

[galeria.biberonbg.com]

Изпратено: mery_79 (IP регистриран)
Дата: 13 April, 2010 19:59

Аз съм влюбена в ISSEY MIYAKE

Изпратено: мама Аглика (IP регистриран)
Дата: 13 April, 2010 21:35

Това е всичко, което харесвам и имам. Мой спътник по пътя ми до днес и занапред:

[www.chaneln5.com]

ПП Сайта не е комерсиален, просто може да разкаже много за парфюма. Въпреки всичко, ако Ralipilot, го сметнеш за реклама изтрий го, моля те! Благодаря!

[www.wix.com]

[www.flickr.com]

Редактирано 1 пъти последният път 13.04.2010 21:53.

Изпратено: Ralipilote (IP регистриран)
Дата: 19 April, 2010 16:42

Момичета, какви са ви критериите за траен парфюм, колко часа трябва да издържа според вас?

J'aime la vie! ma famille, mes amis, la glace vanille et surtout les " gens biens" quels qu'ils soient, quoi qu'ils fassent, quoi qu'ils gagnent!!je déteste les opportunistes, les cons, les radins et surtout l'ignorance des autres! AIMER!!

Изпратено: Niko2009 (IP регистриран)
Дата: 19 April, 2010 16:54

mery_79 Написал:
> Аз съм влюбена в ISSEY MIYAKE

Този е страхотен,и аз много го харесвам

uspeh

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
Нека се държим така,че да има по-малко наранени детски души!
"За едно дете няма по-голям ужас от това да не го обичат, да го отблъснеш е за него пъкълът, от който трепери...ако можехме да ликвидираме отблъскването човекът щеше да бъде друг.Може би шантавите щяха да са по-малко...и затворите щяха да са по-малко.Но всичко е там, в началото" Стайнбек

Дата: 20 April, 2010 14:51

Ralipilote Написал:
> Момичета, какви са ви критериите за траен парфюм,
> колко часа трябва да издържа според вас?
>

Много е относително. Ако е по- лек парфюма и го ползвам през лятото, не ми е нужно да е много траен. Ако издържа 2-3 часа за мен е достатъчно.
За зимните парфюми - има някои, които издържат до 4-5 часа, има и такива,които усещам с дни. Зависи много от кожата и от съставките на самия парфюм. Забелязала съм че ако кожата е по- склонна към омазняване, парфюмите издържат по- дълго. Моята е суха и е като попивателна. Повече от 1-2 часа парфюм рядко издържа/с изключение на шанелите, ама аз пък с тях не се понасям/. Затова пръскам основно по дрехите и косата.

Изпратено: Biserka (IP регистриран)
Дата: 21 April, 2010 15:29

Я да се пробвам аз пак да драсна smiling smiley
По въпроса с трайността на парфюмите, мисля ,е всико е въпрос на химия на тялото.При мен един парфюм може да трае4-5 часа, а при друг кожата да го "изяжда" за 30 минути.
За мен траен парфюм е този,който мирише от сутринта след душа,до вечерния душ.Имам парфюми,които с е усещат на кожа,даже и след душsmiling smiley
Летните ,котио ползвам също с амного трайни,цял ден издържат. Много зависи и дали е ЕДП,ЕДТ или чист парфюм..С разлини концентрации на парфюм са и оказва влияние.
Ето малко инфо:

Parfum
Най-концентрирани и интензивни са парфюмите. По френски маниер те се наричат Parfum, по английски – Perfume, има и трето поостаряло название – Extrait. Продават в малки флакони, най-често по 7 или 15 ml. При тях ароматният концентрат по правило е 20-30%. Парфюмите са най-скъпи, обикновено са в интересен по форма флакон и красива опаковка. Използват се най-скъпи естествени есенции от цветя, които в другите видове присъстват частично под формата на изкуствени заместители.

Eau de Parfum – EDP
В буквален превод означава вода от парфюм. По сила на аромата заема второ място, ароматните концентрати при него са 15–25% и 96% алкохол. Някои производители променят названието му на Parfum de Toilette (тоалетен парфюм). Eau de Parfum и всичките му варианти са най-подходящи за жени, при които парфюмирането е станало навик и необходимост.

Eau de Toilette – EDT
В превод означава тоалетна вода. При него ароматните концентрати са 10-20% (6-12% при мъжките) и 85% алкохол. Мирише по-леко от Eau de Parfum и Parfum.

Eau de Cologne – EDC
Или одеколон. Аналог на Eau de Toilette. В парфюмерията рядко се произвежда за жени (обикновено за мъже) и има съвсем лек аромат. При американските парфюми се употребява думата Cologne. В тези случаи концентрацията на ароматните съставки е 12-25% и 80% (или още по-слаб) алкохол. и съответства на френските Eau de Parfum или Eau de Toilette.

Разликата е в съотношението на концентрацията на ароматичните масла и спирта и съответно в трайността и интензивността на аромата. Именно затова цената на един и същ аромат зависи от типа, под който се продава. В някои случаи думи като „extrême“ и „concentrée“, добавени към името на аромата могат да разкрият напълно различни ароматни съотношения. Различните парфюмерийни къщи дават различни концентрации на всеки от техните парфюми. Затова може да се получи тоалетна вода от една къща да бъде по-концентрирана от парфюмната вода на друга къща.

[galeria.biberonbg.com]

Страници:  123>>
Страница:1 от 3

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.