Хубава жена : © Български Бебе Център
Страници:  12>>
Страница:1 от 2
mooncup, keeper, diva cup...чували ли сте за това?
Изпратено: camino (IP регистриран)
Дата: 27 June, 2008 23:51

[www.keeper.com]
При ровене в сайтовете за природосъобразен живот, какво ли не открива човек! Но това горното напарво ме изуми, никога не го бях чувала, още по-малко виждала! Нещо като купичка, която се ползва при менструация, от силикон, поставя се почти като тампон, кръвта се събира вътре, после се вади, мие се и пак се поставя. Може да остане в тялото почти цял ден, кават, че няма инциденти, по-надеждно е от тампон, може да се ползва за басейн. Струва средно около 20долара и се ползва 10години!
Какво ви е мнението, бихте ли го използвали? И изобщо някой чувал ли е, че съществува? Погледнах отзивите по чуждите форуми, повечето жени са много доволни! На мен ми е странно...

Re: mooncup, keeper, diva cup...чували ли сте за това?
Изпратено: rem (IP регистриран)
Дата: 28 June, 2008 00:13

Малко ми е странно, но като всичко ново...имам въпроси обаче направо ме е срам да ги задам. Може да се сторят доста глупави, както и да е. Щом са много жени доволни какво... пък и 20 долара за проба.

Дата: 28 June, 2008 00:22

rem Написал:
-------------------------------------------------------
> Малко ми е странно, но като всичко ново...имам
> въпроси обаче направо ме е срам да ги задам.
Може
> да се сторят доста глупави, както и да е. Щом са
> много жени доволни какво... пък и 20 долара за
> проба.

Задавай, задавай, не че аз ще мога да ти отговоря, но някой пък може да знае! Видях, че в доста държави се продава, дори в Чехия, и на мен ми е интересно.

Дата: 28 June, 2008 03:01

Като го гледам по форма това чудо си мисля: Първо, то е ясно, че ще бъде по-малък размер, но все пак..предполагам с широката част е нагоре и от там си мисля...сега го погледнах пак от едната страна е издължено предполагам там ще отива течността и няма да има проблем.. малко глупаво , но ми идва... тампоните си мисля,че са по-практични за смяна, а това чудо ще се мие при всяко поставяне, като се сетя какви тоалетни има...в къщи ясно, в офис работя няма проблем обаче ако си на обществено място, малко не практично ми се струва. Е, . Какво се сетих, като дете си спомням как батко обясняваше, че имало нещо като касетофон в които слагаш касета, слушаш музика и едноврменно виждаш на телевизора състава и никой от приятелите му не вярваше мислеха, че си измисля става дума за видеото, след няколко месеа имахме и всички гледахме като в захлас сега ми става смешно. За това си мисля..и моите въпроси за смешни

Редактирано 1 пъти последният път 28.06.2008 03:49.

Изпратено: Slaveia (IP регистриран)
Дата: 28 June, 2008 12:20

идеята може би е добра, обаче малко ми е гнусно...дали е хигиенично, примерно ако ти се наложи някъде навън да го миеш..бррр ами ако прелее (grinning smiley

Мисис "Кулинарна фурия 2009"

Учи се от вчера, живей за днес, вярвaй в утре!

Изпратено: inkata (IP регистриран)
Дата: 28 June, 2008 12:31

Slaveia Написал:
-------------------------------------------------------
> идеята може би е добра, обаче малко ми е
> гнусно...дали е хигиенично,
>

направо отврат spinning smiley sticking its tongue out
ама кой знае след 20 години няма ли да замести традиционните материали grinning smiley

Изпратено: L&K&R (IP регистриран)
Дата: 28 June, 2008 12:40

Иииййй, това ми звучи доста нехигиенично, трудоемко и непрактично

Дата: 28 June, 2008 15:58

Ааа, радвам се, че не съм само аз такава консерва! Не че това е целта на темата ми де...

Рем, та и останалите, същите въпроси си задаваха жените във френските форуми, най-често срещания, как ще тръгнеш да го миеш, ако си някъде навън? Но като се има в предвид, че може и цял ден да си стои, събира около 300мл и няма как да прелее winking smiley, значи може тази манипулация да се прави само при подходящи услови, все ще се прибереш вкъщи по някое време. А според лекарите, нямало опасност от инфекции, защото бактериите се развиват именно в целулозата на тампоните, самата кръв е безвредна, та нали допреди да изтече си е била в матката, а силикона е стерилен...
От екологична гледна точка било много инетересно, една жена използвала 10000 тампона през живота си или двойно повече превръзки, а трудно се разграждат и замърсяват околоната среда.
Забелязах, че всяка жена, която е споделила, че го използва, е имала различни подбуди да си го купи, някои чисто икономически, други хигиенни( на някои им се струва по-хигиенично от традицинните методи, въпрос на гледна точка eye rolling smiley ), но най-много са тези с екологическо самосъзнание, които гласуват за него с двете ръце, разбира се, чак ме карат да се замисля над моето!
Аз определено гледам да не замърсявам излишно планетата, но това чудо трудно ще ме спечели за каузата, видът на кръв ме отблъсква най-вече.

Изпратено: Dobi81 (IP регистриран)
Дата: 28 June, 2008 16:18

Много странно е това чудо, не е за мен, не мисля че бих го пробвала. Поне не и на този етап, наистина след време сигурно това ще се ползва, но засега си оставам фенка на старите превързочни материали glupi

[galeria.biberonbg.com]
[s3.bg.gladiatus.com]

Раждане 12.04.2006г - 3.600кг ; 51 сан 11.50ч
16.05.2006г - 4.800кг ; 57 сан
12.06.2006г - 6.000кг ; 61 сан
03.07.2006г - 6.300кг ; 62 сан
01.08.2006г - 7.100кг ; 65 сан
14.09.2006г - 7.900кг ; 67 сан
12.10.2006г - 8.500кг ; 70 сан
14.11.2006г - 9.100кг ; 74 сан
12.12.2006г - 9.400кг ; 76 сан
16.02.2007г -10.200кг ; 79 сан
16.04.2007г -10.500кг ; 80 сан
15.04.2008г -12.000кг ; 90 сан

Дата: 28 June, 2008 16:38

Здрасти, Camino. беше ми неудовно да го кажа в прав текст, но си усетила какво имам предвид. И мен ми мина през ума за инфекциите, но се сетих пък, че тампона си стой напоен и докосва ...органите плътно, колкото и често да се сменя, такаче отпада варианта за инфекция, а при това чудо / така го наричам, за по лесно / все пак е отделена течността както предположих и няма допир с ...органите. Дотук се съгласявам инфекции няма, но застояла кръв..да не изброявам излишно, чиста, но за момента като престои какво става....,тампоните се сменят на 4 часа максимум естествено аз не чакам толкова, просто не е практично. Виж за плаж, става. За бактериите не знам къде точно се развиват по-бързо, но аз имах страшна алергия и в такива дни трябваше да ползвам всичко памучно...да не ти описвам и единствено те ме спасиха...то не бяха лекарства..Всичко е индивидуално. Само екото може да ме навие да го ползвам това чудо, и то на всеки 5 мин. трябва да съм в банята, ако ти кажа, че от години не взимам найлонови торбички, че ме дразнят може и да не повярваш, сега е мода. Сигурна съм, че ще навлезе, но като всяко ново нещо ни плаши. Някоя Холивудка като каже , че ползва ....ела да видиш .

Изпратено: ravena (IP регистриран)
Дата: 29 June, 2008 00:41

Гледах го, мислих го... единственото, което ме притеснява е, как така ще се събира вътре... ще го миеш... А в легнало положение?
Иначе много си падам по практичните неща и идеята ми харесва. Все пак е някаква алтернатива. Аз, честно казано, бих пробвала, ако видя да се продава. То пък не е казано, че през цялото време трябва да си с това. Ако нямаш условия, може да го редуваш с други средства.

Изпратено: veronica (IP регистриран)
Дата: 29 June, 2008 05:50

За първи път чувам за това НЕЩО grinning smiley

Изпратено: 4baby (IP регистриран)
Дата: 29 June, 2008 18:37

hehehe не, просто не е истина...

Дата: 29 June, 2008 19:47

Хамериканки, излагате се! Аз на вас разчитах за достоверна информация! angry smiley
Злати, уверявам те че е... hehehe

Изпратено: 4baby (IP регистриран)
Дата: 29 June, 2008 20:06

А бе Валенце, то така, ама ... някак си, се чудя тия хора друга работа нямат ли си. Лично аз, наречете ме консерва, но не бих си го турнала туй нещо glupi

Изпратено: Tania Grab (IP регистриран)
Дата: 29 June, 2008 23:19

И аз не бях чувала за подобно нещо, гадничко ми се струва... То по пази логика и технология знаете ли колко лесно може да избегнем нааканите памперси, ново чудо ще открием lud smqh

Изпратено: mama Eva (IP регистриран)
Дата: 30 June, 2008 00:12

Това като го видях и се сетих за онези бански-прашки-сещате ли се, кой ги беше пуснал. Все е дно от тел бяха. Какво ли няма да измислят вече.
Не ми допада идеята да си призная.

Мисис "Кулинарна фурия 2007" cvete Мисис Златни ръце cvete Мисис Биберон 2008 cvete "Вкусотиите на мама Ева"!

Изпратено: ravena (IP регистриран)
Дата: 30 June, 2008 01:38

И кво сега? Само аз ли съм навита да си ръгна това чудо?!!?
Консерви такива!!!

Изпратено: juja (IP регистриран)
Дата: 30 June, 2008 11:19

И аз, и аз smiling smiley. Отдавна съм го мернала това, но все по чужбински сайтове. "Зеленият" аспект за мен е доста важен. По тази причина и сме свели до минимум използването на пелени за еднократна употреба.

Истории оттук- оттам

Изпратено: Branka (IP регистриран)
Дата: 30 June, 2008 15:29

И аз бих опитала..може пък да ми хареса...но се чудя като постои час два и посъбере кръв..и ми се наложи да полегна...къде ще иде събралата се вече кръв?????Не ми се струва практично за плаж,точно по тази причина eye rolling smiley

Страници:  12>>
Страница:1 от 2

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.