Клуб 'Здраве' : © Български Бебе Център
Страници:  12>>
Страница:1 от 2
Лаймска болест-съвет?!vnimanie
Изпратено: LINA/ (IP регистриран)
Дата: 19 June, 2009 16:10

Вчера открихме на Сиси кърлеж,забит зад ухото.Беше много надут,т.е. доста пил.Заведохме я на хирург ,извади го и каза да я следим за температура и обрив.Не сме ходили в инфекциозно отделение,а в спешна хирургия,понеже зълва ми работи там и каза,че ходенето до инфекциозно е излишно,след като кърлежа е махнат.Да но това се оказа грешка.ПРИ ЗАБИТ КЪРЛЕЖ НА МАЛКО ДЕТЕ СЕ ХОДИ В ИНФЕКЦИОЗНО ОТДЕЛЕНИЕ,КЪРЛЕЖА СЕ ВАДИ И СЕ ДАВА ЗА ИЗСЛЕДВАНЕ.За съжаление това ни каза днес джипито,след като заведохме Сиси с ужасно подуто ухо и лимфен възел.Надявам се повече майки да прочетат какво се прави във случая и да не допускат моята грешка. sad smiley
В момента Сиска е с предполагаема диагноза Лаймска болест/предполагаема,защото в рамките на един месец не се отчита при кръвни изследвания/,за това се съди по отока и кръговидното зачервяваве около него.Пие Зинат-минимум 10 дена,след което ще й се направи кръвно изследване за антитела.
Направихме и консултация с инфекционист-същото мнение като на джипито-ако до три дни не спадне отока,да се върнем за приемане в инфекциозна клиника на лечение с венозни АБ.
Предпочетох домашно лечение.Тук е момента да искам съвет от вас-Греша ли?!Понеже и двамата лекари слагат недоказана диагноза,и твърдят ,че при липсата на температура не е необходимо приемане в болница,поне на този етап-а всички около мен ми извадиха душата да влезем за болнично лечение-какво ще ме посъветвате.
Между другото след първия прием на АБ отока намаля.

Член на сдружение "Български бебе център"

Мисис Ентусиазъм 2007г.
Мисис Кулинарна фурия 2007г.

Модератор на клуб Сдружение и благотворителност Моля,спазвайте клубните правила![club.biberonbg.com]
"Вашите деца не са ваши деца.Те са синове и дъщери на бленувания от вас живот.Те идват чрез вас,но не от вас.И въпреки ,че те са с вас,те не ви принадлежат.Вие можете да им дадете любовта си ,но не и мислите си.Защото те имат свои собствени мисли.Вие можете да подслоните телата им,но не и душите им.Защото техните души живеят в къщата на бъдещето,която вие не можете да посетите дори и в мечтите си.Вие можете да се опитвате да бъдете като тях,но не искайте от тях да бъдат като вас.Защото живота върви напред,а не остава такъв,какъвто е бил вчера."Х.Дж.

Редактирано 1 пъти последният път 19.06.2009 16:11.

Re: Лаймска болест-съвет?!vnimanie
Изпратено: vesi_vas (IP регистриран)
Дата: 19 June, 2009 16:27

Линка, за сега изчакайте според мен. След като отокът видимо намалява, няма Т. и другите съпътстващи белези на разболяване според мен имате време. Задължително обаче после направете изследванията. Важното е, че сте направили консултация с инфекционист, а не някое набедено за медицински специалист лице.
Ти си знаеш - забавили сте се в началото. Сега вече провеждате лечение и трябва да го приключите преди да направите изследванията.

Принцеса Ема - [www.snimka.bg]

Реплика на мъжа ми за Биберона " А аз си мислех, че онова жълтото на екрана, е Desktop-а на компютъра ни!"

Редактирано 1 пъти последният път 19.06.2009 16:28.

Изпратено: Donika (IP регистриран)
Дата: 19 June, 2009 16:34

Линче, поразчетох се за болестта и открих това, мисля, че ще те поуспокои: [www.puls.bg]. Общо взето, курсът на лечение, описан в него, съвпада с вашия. А до евентуални усложнения се достига след период, доста по-голям от 3 дни и то при положение, че не е предприето лечение /това второто го четох тук: [www.pramed.com] /.

www.bg-mamma.com www.bg-mamma.com

Когато човек силно желае нещо, цялата Вселена му съдейства!

Дата: 19 June, 2009 16:58

Благодаря за отговорите.Засега сме вкъщи,ако издържа на наплива от "бабешки акъли" wacko

Мисис Ентусиазъм 2007г.

Модератор на клуб Сдружение и благотворителност Моля,спазвайте клубните правила![club.biberonbg.com]
"Вашите деца не са ваши деца.Те са синове и дъщери на бленувания от вас живот.Те идват чрез вас,но не от вас.И въпреки ,че те са с вас,те не ви принадлежат.Вие можете да им дадете любовта си ,но не и мислите си.Защото те имат свои собствени мисли.Вие можете да подслоните телата им,но не и душите им.Защото техните души живеят в къщата на бъдещето,която вие не можете да посетите дори и в мечтите си.Вие можете да се опитвате да бъдете като тях,но не искайте от тях да бъдат като вас.Защото живота върви напред,а не остава такъв,какъвто е бил вчера."Х.Дж.

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 19 June, 2009 18:00

Бързо да се оправя Сиси и дано да не се наложи хоспитализация! celuvki

Администратор

Изпратено: samko (IP регистриран)
Дата: 19 June, 2009 18:22

Линка, много съжалявам, че Сиската е пострадала от кърлеж!
Каква ще е разликата,ако детето е в болница?Само, че ще приема венозно АБ ли?Или ще правят изследвания някакви?

-------------------------------------------------------------------------------
Не пропускайте година без преглед на колпоскоп и направена цитонамазка!

Дата: 19 June, 2009 20:29

Единствената разлика при болничното лечение,което ни предлагат е,че ще бъде на венозен А и ще бъде пак от рода на цефалоспорините,понеже от тях се повлияват бактериите на лаймската болест.

Мисис Ентусиазъм 2007г.

Изпратено: shturcho (IP регистриран)
Дата: 19 June, 2009 20:30

Лина, щом веднага е почнато антибиотично лечение, страшно няма. Дори и да е лаймска болест, ще се оправи лесно. Моя позната я лекуваха един месец за грип, накрая жената лежи безпомощна с 39 градуса и един от поредните лекари които викаха, видя дупка на крака й, и се светна че е от кърлеж, веднага направиха изследвания, сложиха диагноза марсилска треска, и я оправиха, независимо, че лечението се забави толкова много.
При вас са взети мерки веднага, така че всичко ще се оправи лесно смятам. Успех и не се тревожи!

Изпратено: kami (IP регистриран)
Дата: 19 June, 2009 22:34

я си стойте в къщи! бабите да си траят! аз досега да ги бях 'резнала'!

бързо оздравяване!

Wise men talk because they have something to say! Fools talk because they have to say something!

Изпратено: margarita (IP регистриран)
Дата: 20 June, 2009 09:22

Линка, нали знаеш, че майчиния инстинкт е много силно нещо, щом така си преценила, това е. Стойте си у вас и се лекувайте. Важното е да запазиш спокойствие, да е добре и детето.
Ще се оправите, всичко ще бъде зад гърба ви.

Изпратено: tsveti_77 (IP регистриран)
Дата: 20 June, 2009 17:50

Леле,не знаех,че кърлежите са толкова опасни.Знам само,че много трябва да се внимава като се вади ,да не му се откъсне главата.Като бях малка,майка ми всяко лято ме пращаше на село при баба и си спомням,че едно лято имах 4 кърлежа наведнъж.Баба ми ги вадаше с памук,натопен в сапунена вода като го движеше в посока,обратна на часовниковата.Но такива подувания не съм имала.
Дано бързо да се оправи детенцето ти!

Image Hosted by ImageShack.us

Изпратено: Dora2 (IP регистриран)
Дата: 22 June, 2009 06:16

Ох, миличките uteha
Щом отокът е понамалял - надявам се да се оправи и без венозни АБ. Жалко, че не си знаела за изследването на кърлежа.
Стискам палци всичко да е наред и бързо-бързо да се оправи малката.

Клубни правила
Правила за подписите
"Детето, чието развитие е усложнено от дефект е не по-малко развито от неговия нормален връстник.То е същото дете, но по друг начин развито" Л.С.Виготски
Да бъдем толерантни към различните деца. Да научим децата си на толерантност.
На небето звездичка вечно ще грее и сладката Ная, с усмивка на нея ще се люлее. Почивай в мир, мило детенце.

Дата: 22 June, 2009 10:30

Днес е значително по-добре Сиска.Спада и отока на ухото.Смятам да я заведа сряда при имунолога, който ни прие в спешното, понеже й знае първоначалното състояние.Той тогава е дежурен.
Снимах и ухапаното,ще ви пусна снимки.

Мисис Ентусиазъм 2007г.

Изпратено: samko (IP регистриран)
Дата: 22 June, 2009 13:41

Браво,Лина, значи лечението е адекватно!
Ще ти бъда благодарна ,ако пуснеш снимки,защото аз често се шашкам от разни бемки и петънца, че са кърлежи,а Тони всеки път ми обяснява как другояче изглеждал кърлежа.

-------------------------------------------------------------------------------
Не пропускайте година без преглед на колпоскоп и направена цитонамазка!

Изпратено: mery (IP регистриран)
Дата: 23 June, 2009 12:38

Линка в неделя извадихме 4-ри кърлежа на Алята,водихме я на Младежкият хълм и най-вероятно е намерила някакво гнездо,защото кърлежите бяха съвсем малки.Първоначално я заведох на спешното в Окръжна само за един кърлеж,който доктора извади много безболезнено\с пинцета и някакъв разтвор\ и ,й биха инжекция,след това отидохме на вечерна сватба...Прибрахме се към 00.00 часа и тогава открих,че има още три кърлежа.Хайде пак на спешното,но този път доктора,разбираемо беше друг,за жалост!Развика се този човек,по кое време на денонощието сме ходили за такова нещо,как не ни било срам\да му разваляме съня на човека\Та като взе една игла от спринцовка,като започна да чопли месото ,рови,чопли и мрънка,а Алята изпадна в транс от болката и ужаса,от болка се изпусна....Спаси го единствено това,че Серго беше пийнал и си мълчахме и не правихме скандали,защото като нищо ще ни обвинят нас,че пиян мъж е направил скандал в спешното.
Сега Аля е с обрив,но ни казаха,че сам по-себе си този обрив не означава нищо и 15 дена трябва да следим температурата,ако се покачи да тичаме в инфекциозна.Четох много в нета и се оказа,че би трябвало кърлежите да се дадат за изследване,но за жалост на нас никой не ни го каза sad smiley

Дано на Сиската нищо й няма,целувам ви!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Изпратено: beibifeis (IP регистриран)
Дата: 23 June, 2009 18:34

добре,че на сиската преминава!
хубаво,линка,че си се усетила на време.

кърлежите са два вида.има едни едри и голи, тъмносиво-лилави,приличащи на капка.и едни други,дребнички,с по-твърдо покритие,тях често можете да ги откриете в сгъвките на краката,лактите,косата.на големина са,колкото глава на топлийка,те не стават големи,дори,като се напият с кръв.другите като се напият стават много едри,гнусно тлъсти,меки.
вадила съм си много и различни,особено като ученичка,когато си стояхме по село.добре,че не съм имала проблеми,защото никой не знаеше за лаймска болест(от хората по село имам предвид) и просто ги завъртахме с малко мас и те излизаха.

мерка,останах поразена от отношението на този "лекар".чудя ти се, ти как се сдържа,то бива,бива,ама...
дано й няма нищо на алето!

Изпратено: Atzilar (IP регистриран)
Дата: 23 June, 2009 19:24

Мерко, не знам как си издържала на отношението на този лекар! Аз щях да се развикам сигурно. sad smiley Дано Аля да е добре и да нямате проблеми! d good luck

Lilypie Kids birthday Ticker Lilypie Kids birthday Ticker Lilypie Fourth Birthday tickers

Дата: 23 June, 2009 21:12

Тази снимка е правена втория ден след подуването,вече беше изпила 3 дози АБ.По мнението на доки,петното е симптом на лаймса-светла кожа в средата и червен кръг наоколо.Първият ден беше още по подуто,но само в основата-там където е светлата част.Имаше и пъпки около петното-те си личат на снимката.

Това е на следващия ден,след 5 прием на АБ.Отока спадна,кожата беше грапава на пъпки.

Мерко,мисля,че трябва да заведете Аля в инфекциозна клиника(работи нон-стоп,отстрани на хирургиите е),понеже на нас дакторката ни каза,че двата лоши симптома,за които трябва да следим са обриви по тялото и температура.Направете една консултация там.
Виж снимките,които съм пуснала.Аля има ли оток или зачервявания на мястото на ухапването?

Мисис Ентусиазъм 2007г.

Изпратено: mery (IP регистриран)
Дата: 23 June, 2009 23:41

Линка,нейният обрив е по-ръчичките а кърлежите ги извадихме от крачетата й.Още в понеделник я заведох при личната ни лекарка,няма отток,нито е толкова зачервено,доки каза,че може и да е от тревите.
Леле горкото Сиси,да я нацелуваш kiss

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Изпратено: lety (IP регистриран)
Дата: 24 June, 2009 00:35

Лина, четох в седянката, че сте минали критичния ден. Браво! Стискам палци и по нататък всичко да е наред и това да остане само един неприятен и далечен спомен.
Мери, много съжалявам за твоята малка хубавица. Горкото детенце, не стига че е била уплашена, а ми и този доктор да я тормози така допълнително. Тези хора се самозабравиха, в крайна сметка за дете става въпрос. Пожелавам ви да няма лоши последствия случката и обривите да се окажат безобидни.

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Fourth Birthday tickers

Страници:  12>>
Страница:1 от 2

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.