Клуб 'Здраве' : © Български Бебе Център
и пак съм болна
Изпратено: animated (IP регистриран)
Дата: 9 July, 2009 23:16

здравейте! откакто родих преди месец и 20 дни вече 4 пъти пия АБ стандацилин(уж бил слаб,ставал за кърмачки) пия го по 3 дни преглежда ме личната и казва да продължавам само с гаргари и аз послушно правя каквото каже, но минават 2-3 дни и хоп мен пак ме удря в гърлото. толкова бързо и болезнено е че не знам от къде ми идва.само гърло е поне така мисля, но ето пак ме заболя този след обед и вече съм с Т 37,6 и едва преглъщам. знам че като отида утре за 5-ти път ще ми изпише проклетия АБ и аз вече не знам какво да правя. дайте някакви идеи и съвети за болно гърло,за изследвания ли? misli не знам... вече не знам какво да правя- слагам компреси и гаргаря и мажа с какво ли не. не пия и не ям Студено,обличам се добре...
Помагайте! help

Re: и пак съм болна
Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 10 July, 2009 00:09

Много ти се е събрало, потърси съвет от специалист УНГ, нека да ти назначи микробиологични изследвания и след резултатите - адекватно лечение! Можеш да приемаш повече плодове и зеленчуци /да се консултираш с гинеколга си относно прием на витамини за кърмачки/. Бързо оздравяване ти желая!

Администратор

Изпратено: mama2008 (IP регистриран)
Дата: 10 July, 2009 08:27

Аз миналата седмица така се събудих с болно гърло. Точно като теб. Направих си гаргара със САНДРИН и след това веднага изтичах в аптеката за таблетки за смучене ФИТОЛОР. Много помагат гарантирам ти. и веднага на следващия ден почувствах облекчение. Сандрина изкарва налепите по гърлото, то и затова те боли де и неможеш да преглъщаш. Можеш да се мажеш и със сода за хляб, но задължително таблетките Фитолор. Стават за кърмачки и аз ги ползвам винаги, когато ми се наложи. Успех ти желая и дано не ти се налага отново да опираш до антибиотика.

Изпратено: Kris (IP регистриран)
Дата: 10 July, 2009 09:53

Задължително отиди да УНГ специалист. При баткото дълго лекувахме ангини, докато се окаже, че проблемът е във възпалено ухо (не го болеше и изобщо не се замислихме, че може да е от там). А и без антибиограма на гълото не знам защо ти предписва антибиотик.

--------------------------------------------------------------------------------------
Не пропускайте година без преглед на колпоскоп и направена цитонамазка!

I don’t need sex, the government fucks me every day...

Изпратено: deni_81 (IP регистриран)
Дата: 11 July, 2009 16:08

Ани, аз също бих ти препоръчала таблетки Фитолор, помагат наистина.Другото което би могла да правиш е да си мажеш гърлото с мед и сода,а също и инхалации с лайка моята майка ми правеше като съм имала хрема и болки в гърлото.Бързо да се оправяш и да не се налага повече АБ.

Изпратено: mamasteli (IP регистриран)
Дата: 12 July, 2009 00:51

Още утре си направи микробиологично изследване.Гаранция , че има нещо , това не може да е от спаднал имунитет само.Не трябва да си миеш зъбите , да ядеш или да пиеш нещо преди изследването.

Изпратено: shturcho (IP регистриран)
Дата: 12 July, 2009 23:54

А как е хемоглобина, да няма анемия?

Изпратено: mimi_9 (IP регистриран)
Дата: 13 July, 2009 09:09

Задължително микробиология, след което да се назначи адекватно лечение. Не знам обаче как при ангина изписват просто някакъв си антибиотик и то само за 3 дни. Няма как за 3 дни да те излекува, особено ако не е и подходящ.Таблетки "Хексоралетен Н" са много добри за смучене.

[www.jivotno.com]

Понякога животът те подлага на изпит,
преди да си имал възможност да си научиш урока.

Редактирано 1 пъти последният път 13.07.2009 09:10.

Изпратено: petiaivanov (IP регистриран)
Дата: 13 July, 2009 16:03

Безкрайно съм възмутена, че не ти е пуснато микробиологично изследване и не е назначено адекватно лечение. С Антибиотик или се провежда целият курс на лечение, или изобщо не се започва. Има антибиотици, с които може да се кърми. Лекарят трябва да прецени кое в твоя случай ще в повече: ползата или вредата от антибиотика.
ПП: аз бих отишла при друг лекар.
Пожелавам ти бързо оздравяване!

Изпратено: animated (IP регистриран)
Дата: 17 July, 2009 12:17

ами отидох пак при лекарката и тя ми изписа друг антибиотик -клабакс, каза че към другия явно съм привикнала. вече пия втора опаковка и за сега болката в гърлото мина ,но как да го обясня- имам си усещането че още не съм добре и ако спра да си мажа гърлото и АБ пак ще се влоши. ще изчакам да свърша и с този АБ и ще си направя изследване. Тя никога не ми е назначавала такова, затова ако може да ми кажете какво точно да искам от лаборантите да ми изследват,че док едва ли ще ми даде бележка?
А да оказа се че и баткото ни и той с болно гърло та и него само че АБ за него се казва Клацид и още сме си болни и двамата,добре че малката поне за сега е здрава. Благодаря ви мног за отговорите ,знаех си че не може толкова често да се пие АБ и да е нормално и наред всичко.
pregradka than you cvetia

Изпратено: mamasteli (IP регистриран)
Дата: 19 July, 2009 01:28

И посред лятото!
Искай да ти направят гърлен секрет.Така се казва.

Изпратено: Kris (IP регистриран)
Дата: 26 July, 2009 13:40

За да ти вземат секрет трябва да са минали поне 5 дни от приема на антибиотика. А може и да са повече, не помня точно. confused smiley

--------------------------------------------------------------------------------------
Не пропускайте година без преглед на колпоскоп и направена цитонамазка!

I don’t need sex, the government fucks me every day...

Изпратено: Geiza (IP регистриран)
Дата: 27 July, 2009 09:49

Имах постоянно проблеми с гърлото като родих.И други проблеми се появиха,алергии.Разчетох се малко че всичко е от имунитета,пих 3 месеца витамини/не скъпи,Витарал/,а за гърлото само клеева тинктура.Изчезнаха проблемите с гърлото и алергията,която изчезваше само временно от мазила и хапчета си мина сама.Така че подсили имунитета,бързо оздравяване.
На баткото също клеева тинктура,1-2 капки на година живот,разредено с малко вода.3 пъти дневно.Прочети още информация ако искаш с търсачката.

www.bg-mamma.com

Изпратено: aleks308 (IP регистриран)
Дата: 29 July, 2009 10:33

Може също да опиташ и с хомеопатия. По същия начин и аз като родих през две седмци правех гнойни ангини. Съответно пиех антибиотици, докато на 3 път получих някаква алергия от поредния антибиотик. Тогава една докторка от поликлиниката ми изписа беладона - хомеопатично лекарство. Започнах да го взимам привечер дакато си легна, на сутринта бях абсолютно здрава. Нямах полипи, болки, температура, нищо. Записах се на хомеопат и след лечението което започнахме спрях да боледувам. Но ефекта на това хомеопатично лекарство направо ме изуми, тогава всъщност и повярвах в хомеопатията, на която гледах скептично преди това. Същата докторка ми беше изписала и тонзилотрен / таблетки за смучене / също хомеопатични. Но това системно пиене на антибиотици ще ти доведе със сигурност още проблеми. Както са казали и момичетата по горе, опитай с клеева тинктура, помага също и плакненето на устата и гаргара с разни дезинфекционни води, в момента не си спомням точно конкретно име, в аптеката ще ти помогнат в избора. Успех в лечението detelina

[play.vbox.bg]

Изпратено: yani_es (IP регистриран)
Дата: 29 July, 2009 12:47

shturcho Написал:
-------------------------------------------------------
> А как е хемоглобина, да няма анемия?
>
>

Аз също съм чела, че болното гърло и ангините могат да бъдат резултат от нисък хемоглобин.
Също, има две хомеопатични лекарства (беладона и меркуриус), които лекуват ангина без антибиотици (дори бактериална).Знам го от майка на дете с АБКМ, което направи 7 поредни ангини за 7 месеца. Но задължително искай професионално мнение.
Бързо оздравяване! thumbs up

Lilypie - Personal pictureLilypie

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.