Клуб 'Здраве' : © Български Бебе Център
Страници:  12>>
Страница:1 от 2
Запушено слъзно каналче на бебе?
Изпратено: deni_81 (IP регистриран)
Дата: 12 August, 2009 11:38

Здравейте!На бебето ми му е запушен слъзния канал на едното оченце и от както се е родила окото и сълзи и секретира.Капахме и двата вида очни капки които се изписват за тази възраст, но те само лекуват секрета.Ходихме на очен лекар и казаха, че вариянта е да се сондира слъзният канал.Аз отказах защото е много мъничка и се прави с пълна упойка sad smiley Не искам да я подлагам на това ако има друг вариянт.
Въпроса ми е имал ли е някой такъв проблем и как е бил разрешен?Сега ще и правя масажи за отпушване с надеждата да се оправи.

Re: Запушено слъзно каналче на бебе?
Изпратено: viki_1974 (IP регистриран)
Дата: 12 August, 2009 12:56

Имах го с второто си дете и ми прави впечетление, че напоследък е доста срещан.
При нас помогнаха капките, почистване на оченцето с отвара от лайка и масаж.
дано се оправите, че е много неприятно.

[bgphoto.net]

Живее истински този, който мисли доброжелателно.

Изпратено: Donika (IP регистриран)
Дата: 12 August, 2009 14:18

И аз за масаж на каналчето съм чувала, че се прави в този случай. Повече информация обаче нямам, не ми се е налагало да правя такъв. spamafote smiley

www.bg-mamma.com www.bg-mamma.com

Когато човек силно желае нещо, цялата Вселена му съдейства!

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 12 August, 2009 15:17

Дени, и аз съм чела тук, че с масаж и почистване + капки момичета са се справяли с проблема! Дано и на вас помогне! Успех!

Администратор

Изпратено: Penelope (IP регистриран)
Дата: 12 August, 2009 17:03

Дени, и Ники имаше същият проблем и доста време (повече от 4 месеца) се борихме с тази гадост. И капки слагах, и отвари, какво ли не.
Помогна му следното нещо - всяка вечер по време на банята лекичко натискаш от външният край на окото към вътрешният и все едно изстискваш. Топлата вода отпуска секрета и натискайки (лекичко разбира се), излиза мног лесно. Дано си ме разбрала. Ще видиш как ще се оправи оченцето на бебка.
Не подлагай детето на тази процедура, за която пишеш. Този проблем се среща при много бебенца и се израства в повечето случаи до годинката. В Испания се консултирах със специалист - казаха ми, че не се сондира преди годинката, а след това - в краен случай.
Ще стискам палци да се оправи много, много бързо! detelina

Изпратено: vladimirova (IP регистриран)
Дата: 13 August, 2009 01:31

Дени, моя приятелка наскоро се отърваха от този проблем. Ако те интересува мога да я питам за координати на лекарката при която водиха бебка. Мисля че и тя капваше нещо в оченцето и правиха масажи.

Изпратено: Dora2 (IP регистриран)
Дата: 13 August, 2009 09:01

Да, с мазажи се оправя сравнително бързо този проблем. Но на всяка цена трябва лекар да ти ги покаже.

Клубни правила
Правила за подписите
"Детето, чието развитие е усложнено от дефект е не по-малко развито от неговия нормален връстник.То е същото дете, но по друг начин развито" Л.С.Виготски
Да бъдем толерантни към различните деца. Да научим децата си на толерантност.
На небето звездичка вечно ще грее и сладката Ная, с усмивка на нея ще се люлее. Почивай в мир, мило детенце.

Изпратено: ika_d (IP регистриран)
Дата: 13 August, 2009 17:06

Сега е времето за масажа, непременно пробвай с него, ако няма ефект до 2-3 месеца може и да с наложи отпушване. Наскоро имах съвсем близки наблюдения как става това отпушване. Наиситна е с упойка, но тя е по-скоро "райски газ", тоест с вдишване, много лесно се излиза от нея и самата "операция" продължава не повече от 5-10 минути. По-неприятното е, че детето не трябва да се е хранило или да е пило вода от предишния ден до дванадесет и два часа след операцията, което е доста неприятно за дечицата.

Lilypie Lilypie
Сертифициран консултант към Националния комитет по кърмене
0896 418 488 - Кабинет по кърмене

Дата: 17 August, 2009 12:14

Благодаря ви момичета!
Правим масажи на оченцето, но засега няма ефект.Правя промивки и с лайка.
Пепи, благодаря ти.Дано се оправи.

Изпратено: jossi (IP регистриран)
Дата: 18 August, 2009 13:59

Дени, малкия имаше същия проблем като малък. До 5 месец. Заведох го на лекар - една много добра специалистка, кабинета й е до Пещите фонтани. Та, тя предписа Виброцил в нослето и да го оставям по-често да плаче. Викам си - тая нещо не е в ред. Колко капки изкапахме в очите до тогава, колко лекари ходихме....не е истина. Никито изобщо не плачеше на тази възраст, само се усмихваше. Но лекарката каза - давам срок 1 месец, докато навърши 6 месеца, ако няма резултат - сонда. И аз ща не ща се чудих как да го разплаквам. Оставях го по 2-3 минути, че повече не издържах.Капих Виброцил - всичко това, за да се отпуши каналчето само, лекарката каза без никакви масажи. И колкото и да не вярвах - о, чудо! На 5 месеца и 3 седмици всичко вече беше наред.Прегледа го потвърди.
Та, ако искаш ще отскоча да ти запазя час до лекарката, наблизо ми е. Много съм и благодарна. Толкова време си тормозих детето, колко прегледи мина, цяла аптека му изкапах в оченцето...мъка...
А лекарката ми беше препоръчана от случайни хора на една опашка в Кауфланд, те също преминали през това.

Изпратено: mimiign (IP регистриран)
Дата: 18 August, 2009 20:38

Дени, на Анитка капките и масажа не помогнаха и правихме сондирането. Беше на 3 м. Манипулацията трая не повече от 5 минути и поне при нас нямаше уговорка за неядене и т.н както е писала ика_д
Процедурата я прави д-р Петкова /мисля че джси пише именно за нея/ в хирургиите на пещерско шосе.
Дано се справите само с масажи

Дата: 18 August, 2009 22:24

jossi ще съм ти благодарна да ми дадеш координати на лекарката.Как се казва?

Дата: 19 August, 2009 08:53

Дени, наобед ще скокна да взема една визитка и ще ти пиша.

Изпратено: animated (IP регистриран)
Дата: 20 August, 2009 00:27

deni_81 и ние сме така очето и с капки, и масажи не ни се оправи и вече месец сме само на масаж и почиствам с лайка, но пак си се пълни и и лепне. пиши като минете през лекарката какво са ви казали и дали се оправяте, че май и на нас ще се наложи. spamafote smiley
дано скоро се оправите че е неприятно! целувки на дечицата kiss

Изпратено: Kris (IP регистриран)
Дата: 20 August, 2009 10:29

Пробвали ли сте да почиствате и капете в оченцето кърма? При нас това помогна да не прави конюнктивит, докато с масажите успеем да отпушим каналчето.

--------------------------------------------------------------------------------------
Не пропускайте година без преглед на колпоскоп и направена цитонамазка!

I don’t need sex, the government fucks me every day...

Дата: 20 August, 2009 11:13

Минах през кабинета - затворен е, поради отпуск на лекарката - д-р Димитрина петкова, тел.032/266919 ул.Филип Македонски 26.Не пише до кога.
Успех! Дано бързо се оправите!

Дата: 20 August, 2009 13:38

Благодаря ви много момичета!При първа възможност ще запиша час за консултация.Продължаваме с масажите.

Дата: 30 August, 2009 13:17

Хей, момичета, искам да се похваля, че оченцето на Рали се оправи.От 4 дни е чисто и спокойно.Не знам точно от какво.Изкара една лека хрема с много кихане и си мисля,че това може да е допринесло за отпушването.Благодаря на всички!

Изпратено: vladimirova (IP регистриран)
Дата: 31 August, 2009 01:11

Браво на Ралито. Само се е излекувало детето. Дано да нямате повече никакви проблеми. Целувки на сладураната.

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 31 August, 2009 01:26

Дени, радвам се, че вече няма и следа от проблема! Здравичка да расте Рали!

Администратор

Страници:  12>>
Страница:1 от 2

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.