Клуб 'Здраве' : © Български Бебе Център
Страници:  12>>
Страница:1 от 2
Детска университетска болница
Изпратено: valito 79 (IP регистриран)
Дата: 10 September, 2009 11:29

Тъй наречената Педиатрия.някой лежал ли е там,защото ние с бебо края на месеца отиваме там за една седмица да ни правят изследвания. ако имате инфо за там пишете как е ,какво е защото на мен ми обясниха че за бебо ще има легло но за мен не гарантират нищо -т.е аз една седмица ще вися права.дли ще имам възможност да го изкъпя да му измич шишетата за мляко...незнам

Re: Детска университетска болница
Изпратено: shell (IP регистриран)
Дата: 10 September, 2009 15:58

Здравей,за Педиатрията не съм запозната,но ние лежахме в Исул и спях на голямо легло със сина ми.В стаята имаше мивка и телевизор.Тоалетната беше обща.Дано там има повече удобства и бързо да се приберете в къщи.
Успех.

Изпратено: mama2008 (IP регистриран)
Дата: 10 September, 2009 16:02

Когато ние лежахме в болница, спяхме на едно легло. Незнам как ще е при вас. Сигурно за София става дума? Аз съм от Пловдив

Дата: 10 September, 2009 18:41

да за София става дума

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 10 September, 2009 21:56

Вали, не бих могла да погна с инфо, но пожелавам престоят ви в болницата да бъде възможно най-кратък!

Администратор

Изпратено: Vesi.Dani (IP регистриран)
Дата: 11 September, 2009 21:30

Вали, преди две години лежахме там с големия ми син в Диабетно отделение. Честно казано си беше мизерия. Имаше една баня и една тоалетна, естествено общи. Няма да коментирам състоянието им. В нашата стая имаше две легла и една желязна кошарка на колелца. Даниел тогава беше почти на 2 годинки и спяхме на едно легло. Ама имаше и доста по-големи деца, те също трябваше да спят на едно легло с придружителя си. Просто болницата осигурява легло на пациента, пък майката да се спасява. Не съм много сигурна, но май се и плаща. На нас тогава не ни взеха нищо, защото сина ми беше с новооткрит диабет и при първото лежане било без пари. Плюс това е и диспансеризиран там. При всеки следващ престой обаче май придружителите си плащат. Тогава като чух много се учудих за какво плащат, при положение, че не им дават легло. Иначе сега незнам как е. И на нас в края на този месец или началото на октомври ни предстои пак неколкодневен престой. От една приятелка чух, че правели ремонт, но дали на цялата болница или само на Диабета, незнам.
Принципно не беше много удобно, но ако добре се организираш, ще се справиш с нуждите на малчо. Бих те посъветвала да си му носиш легенче от вас, не да ползваш болничните. Топла вода има. Аз си носих и чаршафи, че ми е гадно на чуждите. Сега не се сещам друго, ако имаш още въпроси питай.
Между другото, какво му има на малчо, че ще лежите там?

Изпратено: mama2008 (IP регистриран)
Дата: 11 September, 2009 22:48

Само да вметна, че майката си заплаща престоя, ако детенцето и е над 1 годинка. Под 1 годинка е безплатно. Така ми обясниха на мен. В болницата една майка си беше донесла кана и в нея вареше вода. Много е удобна. А чаршафи наистина си носи и калъфки, термометър много важно.

Изпратено: mimi_9 (IP регистриран)
Дата: 12 September, 2009 01:42

Аз съм лежала многократно в Педиатрията. Били сме винаги в различни отделения, имах легло за мен, заплащах си за нощувка. Алекс спеше в детска кошара. условията не са лук, но лекарите са добри.

[www.jivotno.com]

Понякога животът те подлага на изпит,
преди да си имал възможност да си научиш урока.

Дата: 12 September, 2009 07:35

Болницата май е цялата в ремонт-ние сме за неврологично отделение при литвиненко.Това за каната е добра идея ,само да има контакти.Като се обаждах ми казаха че не се заплаща за легло а за престоя в б-цата ,затова че им дишам въздуха winking smiley

Изпратено: Dora2 (IP регистриран)
Дата: 12 September, 2009 08:52

За там бих могла да напиша ферман... sad smiley но не ми се иска. Лежала съм там с малката и бях отвратена от отношението на персонала. Но какво от това. В крайна сметка се счита, че там са добри специалисти и щом си имаш уговорка с тях - пожелавам ти всичко да мине добре и най-вече бъди силна и спокойна.
Имай предвид, че храна за теб не се полага, нищо, че ще си плащаш. Успех ви пожелавам detelina

Клубни правила
Правила за подписите
"Детето, чието развитие е усложнено от дефект е не по-малко развито от неговия нормален връстник.То е същото дете, но по друг начин развито" Л.С.Виготски
Да бъдем толерантни към различните деца. Да научим децата си на толерантност.
На небето звездичка вечно ще грее и сладката Ная, с усмивка на нея ще се люлее. Почивай в мир, мило детенце.

Изпратено: Kristi (IP регистриран)
Дата: 12 September, 2009 21:48

Лежали сме в отделението по ендокринология и тогава спахме на едно легло с дъщерята. И аз си платих престоя, въпреки липсата на легло и храна. Но ходех навън да хапвам, хем да се поразходя. Добро впечатление ми направи фактът, че имаше баня с топла вода - ние лежахме месец юли. Отношението на персонала също беше добро.

Дата: 12 September, 2009 23:42

Алекс ми е лежал там първо 50 дни в отделението по неонатология - там разбира се не се допуска придрожител, всичко е стерилно, а специалистите са най-добрите в цяла България. Когато беше на 3 м. възраст, лежах с него в интензивното отделение - 10 дни. Беше изключително чисто и отношението беше прекрасно, отново останах доволна. След това сме лежали в отделението по гастроентерология-разликата с предните две отделения беше наистина огромна, завежадащата отделение е страхотен специалист и човек, но сестрите бяха много груби.В отделението по нефрология сме лежали, нямам много спомен как беше там. Последно преди година и нещо лежахме в отделението по неврология- там имаше места, бяхме с вирусна инфекция. не е някакъв лукс, приемливо, чистичко. Имах легло за мен и детска кошара за Алекс. Персонала беше приятен, нямах проблем с тях. Имахме си тераса, понася се. За всичките пресои съм си плащала за нощувка, храна не ми се е полагала, на детето се полагаше някаква, но първите приеми беше малък за нея, а след това пък беше на диета, заради повръщане и разтройство и отново не ни се полагаше. Има хубав двор, там извеждах Алекс, защото в стаята писва. Има барче, от там може да си купуваш нещо за хапване и кафе. Ами пожелавам ви късмет!

[www.jivotno.com]

Дата: 13 September, 2009 11:19

Мими,с какво го извеждаше Алекс-на мен ми казаха без колички и се мислих да взема коша за колата,че иначе няма как да го храня ,пък само да лежи не е работа.посетители пускат ли за свиждане?

Дата: 13 September, 2009 12:00

Когато беше бебе на ръце си го носех, а после той си ходеше, количка няма как да държиш в болница. Ако искате си вземете коша и ако ви направят проблем-в което се съмнявам ще го пратиш по някой вкъщи. Посетители какво да ти кажа, в интензивното естествено не. Аз взимах малкия и излизахме на партера зада се видим, а когато е хубаво времето навън. Ще видиш дали ще си сама в стая или друг, ще попиташ лекарката или сестрите кога могат да ти идват на свиждане и така. На мен свекървами е мед. работник и тя да ти кажа си идваше спокойно по вяско едно време, беше говорила с тях че е колега и нямаше проблем.

[www.jivotno.com]

Дата: 13 September, 2009 12:07

Благодаря за инфото-дано всичко е наред най- вече с малкия

Изпратено: desy petrova (IP регистриран)
Дата: 13 September, 2009 14:39

Вали,преди месец бяхме там с моя малкия.Лежахме в ревматология,то е съседно отеделние на диабетното и всичко е така ,както го описва Веси.Дани.Спах с малкия(на 5 г.)на едно легло,нямаше храна за мен,но голяма работа.Платих по 10 лв. на ден.Долу има барче,където правят хубави принцеси,а и все някой сигурно ще те посещава и ще ти носи.Вземи си наистина чаршафи и всичко най-необходимо за малкия,термометър задължително.Питат за Т.Наистина неврологичното беше в ремонт,видях като слизахме за ренгена и там не знам какво е положението.
Аз лично от отношението на лекари и сестри съм приятно изненадана,изумена съм от вниманието,което ни обърнаха.Назначиха ни изследвания всякакви,дори и такива,които аз си заплатих,но там ми приготвиха серума.Само мога да ги хваля!

Настрой се за болница,а не за хотел и най-важното е на малкия да му поставят точна диагноза и адекватно лечение,другото е суета и капризи!
Чакам да кажеш какво е станало с вас! detelina detelina detelina

Дата: 14 September, 2009 07:38

дано няма проблем-много съм притеснена именно защото няма да има кой да ме посещава(от варна съм)само една леля ,която ще дойде един път и толкова.Мисля си ако има хладилник да си взема пастет и такива работи и да се запася със солетки и такива.Дано да има легло и за мен че как ще издържа една седмица.Ме мога да легна при малкия ,защото сигурно ще го сложат в малко легло-той е на 8 месеца.И от друго ме е страх ,тези малките легла дали са обезопасени за бебоци ,да не се извърти и да падне...

Изпратено: desy petrova (IP регистриран)
Дата: 14 September, 2009 08:02

Вали,детските кошари там са с много високи оградки,метални.И храна си вземи,има хладилник в коридора за ползване на майките,но кажи на санитарките,да знаят че оставяш.И спокойно ако малкия е в кошара ти ще си на легло,не съм видяла майка там да спи клекнала или права. pregradka

Дата: 14 September, 2009 10:39

lud smqhдано да си права,че точно това си представях

Дата: 26 September, 2009 17:08

Приготвих багажа-ами то цялата къща,дали ще позволят?

Страници:  12>>
Страница:1 от 2

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.