Клуб 'Здраве' : © Български Бебе Център
"често премигване с очите" !
Изпратено: avva68 (IP регистриран)
Дата: 7 March, 2011 18:06

Моля,споделете ако сте имали подобен проблем. От няколко дни забелязвам, че детето ми премигва често с очите, спряхме да гледа телевизия. Ще навърши 4 години в края на месеца, мисля, че е много малък за очила. Споделете ако сте имали подобен проблем. ще ви бъда благодарна.

Re: "често премигване с очите" !
Изпратено: marianasot (IP регистриран)
Дата: 8 March, 2011 09:18

Единствено лекар ,може да прецени дали има нужда от очила или на какво точно се дължи проблема с премигването.

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 8 March, 2011 10:20

marianasot Написал:
-------------------------------------------------------
> Единствено лекар ,може да прецени дали има нужда
> от очила или на какво точно се дължи проблема с
> премигването.

Абсолютно, успех желая и бързо разрешаване на проблема!

Администратор

Изпратено: petiaivanov (IP регистриран)
Дата: 8 March, 2011 14:56

Не съществува такова понятие "малък за очила". Много деца се раждат със зрителни проблеми, например вроденото далекогледство. Затова е задължителен прегледа, ако има нещо нередно да се коригира навреме.
Надявам се, че на детенцето му няма нищо и тревогите да са напразни.

Изпратено: анонимен (IP регистриран)
Дата: 12 March, 2011 17:18

Може и да са нервни тикове.Да не е за очен лекар.Така се получава ако живее в стрес.

Изпратено: venn (IP регистриран)
Дата: 13 March, 2011 18:58

заведете го на лекар. Дано не е нищо сериозно, но ако се налага носене на очила - не е малък, спокойно, носила съм очила от 3 г. възраст без проблем

Изпратено: mimiign (IP регистриран)
Дата: 13 March, 2011 23:02

Ако няма проблем в по-ранна възраст - първия профилактичен очен преглед трябва да е на 3 г - така че ако вече не сте потърсили лекар е наложително да го направите. Много пъти сам писала, че именно на 3 г и след профилактика Анитка вече 4 години си носи успешно очилата и от 2,5 диоптъра сега на едното око е с 0,5 а на другото е просто стъкло.
А това премигване може да не се дължи на очен проблем а на неврологичен /малко страшно звучи/, но пък с бебка сега ги минах и двата вида специалисти, че пак имаме проблем с очите

Изпратено: Kristi (IP регистриран)
Дата: 15 March, 2011 21:49

Ще следя и аз темата, че племенницата ми получи същия проблем, а родителите й все едно даже не забелязват...

Изпратено: avva68 (IP регистриран)
Дата: 17 March, 2011 16:48

Здравейте, бяхме на преглед предписаха очила - половин диоптър, носи ги 10 дена постоянно, но проблема си стои. От два дена не ги слага на очите, като че ли е по-добре по-малко мига. Почти не се забелязва. Не мога да преценя трябват ли му още очила или не!

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 17 March, 2011 18:36

След като лекарят е предписал очила, трябва да се носят. Има случаи, в които детето израства проблемите и маха очилата. Успех!

Администратор

Изпратено: maritsa (IP регистриран)
Дата: 24 November, 2011 07:20

Здравей и от мен,дъшеря ми имаше същия тик ако мога така да го нарека.Спряхме телевизията-нямаше промяна.После я заведохме на лекар,там ни казаха че всичко е наред със очичките.След известно време Сия спря да мига и сега няма проблеми с това.Така че надявам се и твоя разбойник да го израсте.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.