Клуб 'Здраве' : © Български Бебе Център
Nervno dete
Изпратено: desana (IP регистриран)
Дата: 12 September, 2011 20:08

Zraveite,parvo iskam da se izvinja,che ne pisha na kirilitsa,no klaviaturata mi e samo s latinitsa.Moito momchentse e na 3godini i osem mesetsa ot kakto se e rodilo e dosta nervno i revlivo dete trudno se spravjam s nego.Njakolko pati sam pisala vav foruma za problema minalata godina.Neshtata zapochvat veche da izlizat izvan kontrol,taka malkija i inache miloviden Sashko veche mi e tsepil glavata s kamoinche,zamerja me s kamani kato se jadosa.Pravi tsirkove po patja ,nalaga se da vikam po nego.Horata veche me smjatat za luda.Imalo e sluchai kogato sa mi se prismivali po ulitsite.Az sam ot Vidin i nekolkokratno sam tarsela psiholog koito da raboti s nego ,a i na men da dade nasoki kak da go vazspitavam,kak da mu otkazvam tova ili onova,zashtoto toi ne, ne priema za ptgovor.Okazva se che vav Vidin njama psiholog koito da raboti s tolkova malki detsa.Kakvo da pravja strah me e da doide utre,sas samoto otvarjane na ochite si toi pochva da reve.Molja vi daite mi savet kade da go vodja,ako ne napravja neshto po vaprosa skoro shte sam za psihjatar.

Re: Nervno dete
Изпратено: Donika (IP регистриран)
Дата: 12 September, 2011 21:37

Милата, много добре те разбирам, с моите двамата ревльовци и мъморковци! Ако искаш, може да обменяме опит. Аз не че съм се справила особено с проблема де. eye rolling smiley
Ако си склонна да даваш медикаменти за проблема, може да направите една консултация и с детски психиатър. На Сиси й бяха изписали едно сиропче - Атаракс, но не съм го давала и не мога да дам отзиви. На големия пък навремето ми беше дала едно хомеопатично сиропче лекарката, него съвсем не съм го отваряла.

www.bg-mamma.com www.bg-mamma.com

Когато човек силно желае нещо, цялата Вселена му съдейства!

Изпратено: beibifeis (IP регистриран)
Дата: 13 September, 2011 03:36

Със сигурност би било трудно да се даде съвет дистанционно,още повече,без да се познава детето.
Обикновено причина има,но много често родителите не я виждат,поради ежедневното общуване с децата.
А,когато продължи през годините,може да стане и по-страшно,но може и отведнъж да спре.
Затова,щом няма психолог за работа с такива малки деца във вашият град,потърсете другаде.
Аз бих препоръчала Проф.Ваня Матанова.
Мисля,че преподава на много места:СУ,Нов български,в Спектра...има начини да се открие.Ако тя,не помогне,то поне със сигурност ще препоръча добър колега.Намерих един имейл,не знам доколко е актуален(за жалост,не намирам визитката й,сред нещата си).

v_matanova@yahoo.com

Аз съм очарована от нейните умения и знания.Имах супервизия под нейно ръководство и за краткото време,през което сме контактували си пожелах един ден да бъда като нея!

Изпратено: hrisig (IP регистриран)
Дата: 19 September, 2011 15:54

Ужас,моето дете е също много ревливо и нерво и все гледам да обяснявам и обяснявам,то тя е все още на 2г и 8 месеца,и те първа започва да говори като голям човек,но всичко разбира.Незная дали наистина на тяхната възраст дали и психологът ще повлияе положително,в смисъл дали го биха разбрали.
Ще следя темата

Изпратено: Kristi (IP регистриран)
Дата: 19 September, 2011 22:56

И моят беше нервен и правеше циркове когато иска нещо. Но постепенно нещата си дойдоха на мястото. Гледах да се занимава със спокойни неща - четене на красиви книжки, подреждане на пъзели, разказване на приказки, рисуване. Сега е много любознателен и спокоен. Дори откакто стана на 5 годинки вече и спи самичък в леглото си и заспива сам - нещо, което не вярвах, че някога ще се случи. Според мене трябва много да му говориш на детенцето и да му обясняваш с огромно търпение, че не постъпва правилно. Ще усети твоите твърдост и спокойствие.

Изпратено: kami (IP регистриран)
Дата: 23 September, 2011 00:12

а ходи ли на детска градина?

според мен това дете не е оставяно да плаче за нещо, което иска! когато е поисквало нещо му се е давало/купувало. сега то получава всичко с рев, нали!
първо у дома - ако не искам да му дам нещо, а то реве или ..., оставям го да си реве известно време без да му обръщам внимание. после гуш и обяснявам как не всичко се получава с рев! много добре разбират! чак до психолог не бих се обърнала!
на улицата - пак оставям без реакция - спирам и чакам да тръгне! да реве и се тръшка колкото иска! и да ми се смеят колкото поискат хора! изобщо не ми пука! това се изкоренява о'време!
еми сега нямам чак такива истерии! от време на време ми се правят номерца, но оставям без реакция и ... приключва за 5 минути.

Wise men talk because they have something to say! Fools talk because they have to say something!

Изпратено: Tania Grab (IP регистриран)
Дата: 25 September, 2011 01:57

Децата между 2 и 4 са нервни и чувствителни, осъзнават, че имат свободна воля, но не могат да я упражняват. Няколко неща, за които да помислиш:
1) Сън - на тази възраст детето трябва да спи поне 12 часа, иначе е раздразнително.
2) Храна - повече плодове и зеленчуци, намали захарта до минимум. Много деца стават раздразнителни след поемане на червена сладкарска боя, внимавай с оцветителите
3) Телевизия - не повече от час на ден, само детски филмчета
4) Време насаме с мама и тати всеки ден
5) Не променяй правилата, ако плаче. Ако веднъж му кажеш "не", не променяй нещата заради плач. Иначе ще се научи, че с рев всичко се постига и ще плаче за ВСИЧКО. Нормална реакция: и аз щях да се насилвам да рева, ако знам, че така ще получа каквото искам.
6) НИКОГА не му позволявай да те удря. На тази възраст ти решаваш как ще го наказваш: с пляскане по дупето, с тайм аут (на 3 годинки - 3 минути сам без да му обръщаш внимание), или с отнемане на привилегии)

И още нещо важно: хич да не ти пука от хората. Ако мислиш само за това какво ще кажат те, няма да имаш време да обърнеш внимание на детето си.
Успех и здрави нерви ти желая!

Изпратено: silvia555 (IP регистриран)
Дата: 27 October, 2011 15:29

и аз имах подобни проблеми със сина си сега е на 10г.и вси4ко е наред.не се притесняваи вси4ко ще отмине

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.