Клуб 'Здраве' : © Български Бебе Център
Страници:  <<12
Страница:2 от 2
Re: Първи антибиотик?
Изпратено: mamasteli (IP регистриран)
Дата: 25 November, 2005 00:23

Искам само да напомня,че след употребата на антибиотик в стомаха умират много полезните Лактобацилус булгарикус и е препоръчително да се прави профилактика след приема на антибиотик.Дъщеря ми беше лятото със стомашно-чревен вирус и бяхме във вирусологията 5 дни на гентамицин.Акото не се нормализира и седмица след това положението дори се влоши след въвеждането на някои храни и педиатърът предположи ,че става въпрос за някаква кандида в чревцата,която се развива след прием на антибиотици и стомашно-чревни разтройства.Дадох две лонбонки и положението са нормализира.Направо бях удивена!Има вариант за по-малки бебета-Нормофлор ,но е по-скъп.Това ,коато аз купувам се нарича Лактофлор Биоплюс и представлява бонбонки с вкус на карамел smiling smiley Бързо оздравяване на всички болни detelina

Изпратено: аленна (IP регистриран)
Дата: 25 November, 2005 11:13

mamasteli Написал:
-------------------------------------------------------
> Искам само да напомня,че след употребата на
> антибиотик в стомаха умират много полезните
> Лактобацилус булгарикус и е препоръчително да се
> прави профилактика след приема на
> антибиотик.Дъщеря ми беше лятото със
> стомашно-чревен вирус и бяхме във вирусологията
> 5 дни на гентамицин.Акото не се нормализира и
> седмица след това положението дори се влоши след
> въвеждането на някои храни и педиатърът предположи
> ,че става въпрос за някаква кандида в
> чревцата,която се развива след прием на
> антибиотици и стомашно-чревни разтройства.Дадох
> две лонбонки и положението са нормализира.Направо
> бях удивена!Има вариант за по-малки
> бебета-Нормофлор ,но е по-скъп.Това ,коато аз
> купувам се нарича Лактофлор Биоплюс и представлява
> бонбонки с вкус на карамел Бързо оздравяване на
> всички болни
>
> Внимание! Нетикет
>
>
Да, ние като пихме антибиотици, всеки път пихме и Лактофлор Биоплюс - таблетки, защото по принцип Марин е с много чувствителен и проблемен стомах и всичко му се нарушаваше като приемаше антибиотик -акото най-вече. А от някои антибиотици, най-вече Зинат, го болеше и коремче. /при повечето деца не е така/ Та пихме Лактофлор - полезна бактерия, за да се запази бактериалния баланс в корема - антибиотика убива полезни бактерии и ги получавахме от тези таблетки.

мама на две момченца, две врабченца

Изпратено: desi_to (IP регистриран)
Дата: 25 November, 2005 12:26

benna Написал:
> ами ние сега в началото на ноември бяхме
> болнички.Три дни беше с температура денонощно.уж
> от зъбките,но...после стана някаква вирусна ангина
> и ни изписаха първят антибиотик.Общо взето бързо
> му подейства,но така се обрина целия,че се
> уплаших.дано повече не ни се налага.ама така е
> щото да разчиташ на лекари в почивни дни...
>
>

Benna това което пишеш е едно към едно с нашият случай. Обрива се оказа, че е от антибиотика. Твоята лекарка казали ти нещо по въпроса за обрива - какъв антибиотик ви бяха изписали? Аз веднага се консултирах с педито и ми каза да взема антиалергични капки и да давам докато изчезнат пъпчиците. А те отминаха на 2-я ден. При вас как беше?

Изпратено: benna (IP регистриран)
Дата: 25 November, 2005 12:57

desi_to,на нас ни бяха изписали някакъв антибиотик "Дуамокс".Лично аз за пръв път го чувам,но...Та и при нас беше същото,като при вас.Педито се чудеше дали е точно от него,щото аз ми бях сложила няколко капчици лимон във водата,понеже не искаше да пие много и ме беше страх да не се обезводни.Но според мен не е от лимона,защото той и друг път е пил за разлика от всякакви лекарства.Обрива отмина веднага щом спрях антибиотика.Но така ме уплаши,че даже по едно време си мислех 4е е шарка eye popping smiley Само на пишката нямаше петна.На нас ни беше изписала един хомеопатичен продукт,но и от него не се успокоиха.Чак като спряхме антибиотика.Казза че ако било в началото можел да мине и без него,но след третия ден вече е опасно,щом потдържа температура.Важното е че мина и дано скоро не се налага да пие пакsmiling smiley

Lilypie Kids Birthday tickers

Редактирано 1 пъти последният път 25.11.2005 13:05.

Изпратено: аленна (IP регистриран)
Дата: 25 November, 2005 13:46

benna Написал:
>
.На нас ни беше изписала един
> хомеопатичен продукт,но и от него не се
> успокоиха

Много са ми интересни като изписват антибиотици с хомеопатия. Само си хвърлят хората парите, абсолютно безсмислено е и нелогично, имам чувството, че го правят, за да не вярват майките, че хомеопатията помага. А по този начин изписана, тя наистина не помага.

мама на две момченца, две врабченца

Изпратено: benna (IP регистриран)
Дата: 25 November, 2005 14:23

ами да,ама като искаш да му мине и вярваш повече на лекаря и даваш колкото е необходимоsmiling smiley

Lilypie Kids Birthday tickers

Изпратено: ina_m (IP регистриран)
Дата: 25 November, 2005 17:14

karmen Написал:
> ina_m какво имаш предвид под паднали тонове? И ние
> имахме същия проблем
>

Филип беше на кислородна маска 2 часа след раждането, че много трудно излезе накрая, паднаха тонове, за малко да се стигне до форцепс sad smiley За него това се води тежко раждане и изписаха антибиотик профилактично, за да не получи инфекции. Беше много тъпо, защото забравиха да му сложат антибиотика едната вечер, което обезсмисля лечението, ама айде, да не се сещам, че почвам да се ядосвам пак ...

The ticker URL: [lb1f.lilypie.com]

Изпратено: karmen (IP регистриран)
Дата: 26 November, 2005 17:00

Извинявай ina_m.
При нас не се стигна до там, но аз много се уплаших и мислех, че ще загубя детето.
Всеки път като се сетя и ми се пълнят очите.
Важното е, че децата са ни живи и здрави, а другото е просто минало.

Изпратено: mimi77 (IP регистриран)
Дата: 17 December, 2005 07:53

Ами ние сме вече на девет месеца и това ни е първото разболяване. Надявах се ,че няма да се наложи да пием антибиотик но положението е сериозно. Температура 39 градуса кашлица и то много силна и хрема, и педито веднага ни изписа Оспамокс. надявам се да и мине от оспамокса макар че за мен това не е хубав ант. ако не ни мине след три дни ще го сменим. Дано не се стигне до пневмония и инжекции. Незнам на вас какво ви е когато бебоците ви са болни , но на мен сърцето ми се къса и постоянно плача. Пожелавам на всички по малко вируси и ант.

http://bybata.zik.mu

Изпратено: deti (IP регистриран)
Дата: 17 December, 2005 08:16

Не сме пили антибиотик до сега.Дано да не е скоро.

[www.snimka.bg]
[www.snimka.bg]
[/url

Ако съдиш хората, няма да ти остане време да ги обичаш.

Изпратено: Dora2 (IP регистриран)
Дата: 17 December, 2005 10:46

Изписаха ни антибиотик преди два дена... Отидох на другия ден на УНГ-специалист и той предписа друг антибиотик - смях, нали?!!! ДОбре че не го купих първия и не почнах да го давам!!!
Не взех и втория, а отидох на хомеопат. А Хриси е по-добре и нищичко не съм й давала, освен това, което ни даде хомеопатката!
НЯма да й дам антибиотик, освен ако не сме в болница със сериозна болест.....( да не дава ГОспод)

Клубни правила
Правила за подписите
"Детето, чието развитие е усложнено от дефект е не по-малко развито от неговия нормален връстник.То е същото дете, но по друг начин развито" Л.С.Виготски
Да бъдем толерантни към различните деца. Да научим децата си на толерантност.
На небето звездичка вечно ще грее и сладката Ная, с усмивка на нея ще се люлее. Почивай в мир, мило детенце.

Редактирано 1 пъти последният път 14.11.2006 13:49.

Изпратено: mamapina (IP регистриран)
Дата: 17 December, 2005 22:43

На четири-пет месеца беше бебка когато започнахме с антибиотиците Оспен, Аугментин. Ако единият път е едното другия път е другото и то за всяко червено гърло по предписание на педито. Даже в момента сме на Аугментин пак заради червено гърло. Нито има температура, нито кашлица само вътрешна хрема. Незнам какво да правя с тези антибиотици, това означава че ние почти цяла зима ще сме на Оспен или Аугментин. Зъбите май ги вадим така с червено гърло но според педито е чисто съвпадение и вече незнам. Страх ме е да не се разболее нещо по серьозно и все давам ама да видим до кога. Вече е на годинка.

Изпратено: VillyM (IP регистриран)
Дата: 14 November, 2006 11:25

Изрових тази стара темичка с най-голямо неудоволствие sad smiley

От вчера Алекс пие първия си антибиотик - с гнойна ангина е, с непрекъсната температура. "Просто няма начин", цитирам личната й лекарка, която съвсем не е привърженик на антибиотиците.
На 2 години и 6 месеца е сега.

Lilypie 5th Birthday Ticker Член на сдружение "Български бебе център"

Изпратено: Даниела (IP регистриран)
Дата: 14 November, 2006 12:34

Бързо да се оправяте! Щом й е за първи път, вероятно ще подейства бързо. И Боби изпи първия си антибиотик - в края на септември покрай детската градина. После за няма нищо му изписаха Суметролин, защото една патка УНГ реши, че му било хлътнало тъпанчето, след като детето си се оплакваше само от растящ зъб и се оправи още на другия ден. Много ме е яд за този случай. Сега вече съм доста омаломощена от тревоги и се надявам скоро да нямаме подобни случки.
А, междувременно изкарахме още една настинка без лекарства. Дано "колективният" имунитет се изгради бързо!

Lilypie 5th Birthday Ticker

Изпратено: Rumina (IP регистриран)
Дата: 14 November, 2006 12:48

На един месец пипна някакво вирусче, получи бронхиолит и бяхме една седмица в болницата.Голям ужас преживях тогава.Е вече много се пазим-недавам вече никой да го пипа.Малко да духне ветрец неизлизаме.Предпочитам да ми е чиста работата.Ако някога имам 2 дете ще го планирам да се роди зимата за да може да дръпне до пролета и да си го извеждам на спокойствие

Изпратено: dimi73 (IP регистриран)
Дата: 14 November, 2006 13:32

Жаклин изпи първия си антибиотик на 40 дена.Баща й беше хремав,накачи я,и когато я заведох на доктор вече беше с възпалено гърло...Следващия АБ беше на 3м.,после на 5м.,после на 9м.,и така до към годинката.Слава богу,израсна го.В момента е на Оспамокс(червено гърло),макар че и само със Суметролим можеше да мине.Преди това последно пи Аб януари месец.
Кремена сефтето й беше на 3м.,направо в болница влезнахме,тежък бронхеолит.Миналия месец и тя пи Оспамокс заради възпалени уши.
Абе,така е,докато са малки боледуват.

Изпратено: Dora2 (IP регистриран)
Дата: 14 November, 2006 13:52

Бързо оздравяване Вили ! detelina
Нещо много важно - не забравяй, че след АБ-лечение много пада имунитета и е необходимо да се пазите от контакти с др. деца ( особено хремави) поне още седмица!!!

Клубни правила
Правила за подписите
"Детето, чието развитие е усложнено от дефект е не по-малко развито от неговия нормален връстник.То е същото дете, но по друг начин развито" Л.С.Виготски
Да бъдем толерантни към различните деца. Да научим децата си на толерантност.
На небето звездичка вечно ще грее и сладката Ная, с усмивка на нея ще се люлее. Почивай в мир, мило детенце.

Изпратено: stella (IP регистриран)
Дата: 14 November, 2006 21:04

Sdobihme se s otit tochno na 7ia mesec, suotvetno i s antibiotik. Ne mi haresva, no niama kak.

Изпратено: bobi@ (IP регистриран)
Дата: 15 November, 2006 09:05

VillyM Написал:
> Изрових тази стара темичка с най-голямо
> неудоволствие
>
> От вчера Алекс пие първия си антибиотик - с гнойна
> ангина е, с непрекъсната температура. "Просто няма
> начин", цитирам личната й лекарка, която съвсем не
> е привърженик на антибиотиците.
> На 2 години и 6 месеца е сега.
>
>Бързо оздравяване на Алекс!
По темата - Ади изпи първия си антибиотик на 1г. и 10 месеца - Клацид заради пневомония. В края на септември се наложи да пие Аугментин - гнойна ангина и отит.

Изпратено: rumiana (IP регистриран)
Дата: 15 November, 2006 10:52

Първият ни антибиотик беше в родилния дом - вътреболнична инфекция,ниско ниво левкоцити и беше на с-ми и хранене със сонда,от тогава не е боледувала!Да чукна на дърво.Ние с баща й изкарахме 2-3 вируса.Добре,че не ги прехвана!!!

Lilypie 1st Birthday PicLilypie 1st Birthday Ticker

Страници:  <<12
Страница:2 от 2

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.