Клуб 'Здраве' : © Български Бебе Център
Страници:  123>>
Страница:1 от 3
Операция на кривогледство/страбизъм/?
Изпратено: orxidea1 (IP регистриран)
Дата: 17 February, 2006 10:21

Искам да попитам някой сблъсквал ли си е с това или ваш роднина или познат?Колко време продължава и въобще всякаква информация ще ми е полезна.Нашия малък мъж ще бъде опериран през април и взеха да ме налягат притесненията още от сега....Предварително ви благодаря за
информацията!!!

[img][/img]

Редактирано 1 пъти последният път 17.02.2006 18:48.

Re: Операция на кривогледство/страбизъм/?
Изпратено: margo (IP регистриран)
Дата: 18 February, 2006 16:15

здравей!
Немога да ти помогна с информация ,но искам да Ви пожелая късмет,успешна операция и много здраве.

Изпратено: mai4o (IP регистриран)
Дата: 18 February, 2006 16:34

Информация не мога да ти дам,но в подкрепа ще ти кажа-моята братовчетка когато беше малка,също имаше кривогледство.След операцията се оправи.Сега е голяма жена на 28 години и радва цялата рода с котешките си очи.УСПЕХ.

Изпратено: bibicinc (IP регистриран)
Дата: 18 February, 2006 17:41

Моята племенница беше оперирана от кривогледство. Зная, че до 9 години трябва да се направи тази операция. Понякога се налагат няколко операции. Тя беше заедно с майка си в една стая. Платиха си на избран от тях лекар. Иначе е безплатно.

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 18 February, 2006 18:36

Аз съм оперирана, на всичкото отгоре съм с астегматизъм и далекогледство, към всичко това прибави и мързеливо око, а без проблем си изкарвам хляба пред компютъра. Не се притеснявай, кривогледството се оправя и след няма от него сега! Успех и не го мисли толкова - корекцията до колкото знам е на мускулните влакна!

Администратор

Изпратено: Тиннка (IP регистриран)
Дата: 19 February, 2006 23:22

Удобно ли е да ми разкажеш повече за проблема.

Дата: 20 February, 2006 07:15

Тиннка Написал:
-------------------------------------------------------
> Удобно ли е да ми разкажеш повече за проблема.
>
>
>
>
>

Ами малкия има наследствено кривогледство от страна на мъжа ми.Двамата му чичовци и леля му са били така.А и сумати роднини от тяхна страна.ПОчна от 3 месец до сега.От 8 месец го водим при най-добрата лекарка в Пловдив.От една година е с очила/но колко ги носиsmiling smiley/слагам му и лепенки на очите .Лекарката беше казала че на 2,5-3г ще го оперира.Но при последното ходене каза че очилата не коригират кривогледството и през април ще го оперира/като може да има и друга операция,но това го казват и за застраховка/.Рових в нета и открих писано от една майка но през 2004г.Детето й е било на 1,2г и са му правили тази операция.Така че поне вече възрастта на нашия Калоян вече не ме плащи.Ами това е общо взето.Ако те интересува нещо друго питай.

[img][/img]

Изпратено: mirella (IP регистриран)
Дата: 24 February, 2006 10:35

Нашият тати е бил с такъв проблем като малък. Сега вижда като орел - дори най- долния ред в таблицата. Почти 20 години е носил очила и само с тях са успели да коригират нещата. Преди години операции са се правили в редки случаи. Свекърва ми не са се решили на това, но сега медицината е напреднала доста и не си струва да се мъчи детето толкова време с очила.
Пожелавам ви успех!

Изпратено: ivaila (IP регистриран)
Дата: 25 February, 2006 22:53

"Рових в нета и открих писано от една майка но през 2004г.Детето й е било на 1,2г и са му правили тази операция".
Май това съм аз. Ще ти кажа по-важните неща. Трябва да го пазиш много да е здрав преди операцията, всяка малка хрема, температура може да я отложи. Да са му добри изследванията. Самата операция продължава около 30мин., но докато влезе в упойка, самата операция, и после докато го изведат от упойка и те станаха около 2ч., но това ми го обясниха после. И наистина казват, че при 60% от случаите се налага повторна операция, не защото е направена, лошо, просто зависи как мозъка ще реагира на промяната. За щастие при синът ми не се налага втора операция, поне за сега. Пожелавам ви и при вас да мине така леко и успешно както при нас. smiling smiley

Дата: 26 February, 2006 19:08

ivaila благодаря ти за информацията,а и на всички останали!!!След операцията трудно ли минават периода след упойката????Боли ли ги???И някакво обезболяващо може ли да се дава????Много се притеснявам че малкия е доста голям и превръзки няма да търпи.А и преди операцията ми казаха никаква вода и храна след 24 до следващия ден.Сигурно ще е лудница невиждан как ще стане и цялата болница само нас ще чуваsad smiley.

[img][/img]

Изпратено: oli (IP регистриран)
Дата: 26 February, 2006 20:40

orxidea1,досега не се намесвах,защото не съм се сблъсквала с такъв проблем,но искам да те оукража и да ви пожелая бързо и успешно всичко да приключи!!!

Дата: 27 February, 2006 21:59

При нас, щом го донесоха от операционната, той спеше, колкото повече спи толкова по- добре, няма да усеща болка и дискомфорт от упойката и това че не вижда. Синът ми не спа много и започна ту да плаче ту си придремваше. Аз си бях взела количката и щом заплачеше го возех по коридорите и му пеех песнички. Много го измъчваше това че не може да пие вода, устата му беше пресъхнала, може само да се навлажняват устничките. Чак по-късно след 3-4 часа казаха, че може първо няколко капки вода, по- късно лъжичка, две и така постепенно. От това той се успокой и спа по дълго и спокойно. По -късно му дадох адаптирано мляко, хем утолява жаждата, хем засища и отново спа. Не са му давали нищо за обезболяване. По принцип чак на другият ден се махат превръзките, но нашата лекарка е много човечна, видя го вечерта(дойде специално за него)и прецени, че може да махне превръзките, защото след 1-2 часа идваше време за нощен сън(тоест няма нужда от тях) и той наистина спа много спокойно. Докторите проверяват дали е повръщало, дали е пишкало и от това зависи кога можиш да му дадеш вода, храна и т.н.Стана много дълго, дано съм била полезна!
И въобще не се притеснявай от това на кого ще е неприятно, че детето ти ще плаче. Важно е да е добре, пък и те са хора, ще видят, че е още бебе- ако правилно съм разбрала синът ти е на около 1 и половина. Още веднъж успех и ако има нещо питай! Ще стискам палци! uspeh

Дата: 28 February, 2006 12:59

ivaila след операцията има ли някакви ограничения?
Предполагам че няма да има проблем да посещава ясла или греша?

[img][/img]

Дата: 28 February, 2006 16:53

Мисля, че няма да има проблем. Синът ми не е ходил на ясла, но аз си го извеждах навън и си е играл с децата. Още веднъж ви пожелавам всичко да мине леко и упешно!

Дата: 18 April, 2006 08:00

Момичета утре влизаме и така ми се е стегнала "душата",че направо се побърквам.Знам че не е сложна операция и пак се притеснявам.А и тези болници ги мразя.Гледам да си намирам някаква работа из къщи,че до утре ще изпушаsad smiley.Операцията е в четвъртък.Гадното е че трябва да е жаден и гладен,а това е ....невъзможно.Ще оревем болницата...ама няма как.Целувки от нас.... plach plach plach

[img][/img]

Изпратено: VillyM (IP регистриран)
Дата: 18 April, 2006 08:14

Пожелавам ви успешна операция и лесно понесен следоперативен период. kiss на малкия и каката, pregradka за мама.

Lilypie 5th Birthday Ticker Член на сдружение "Български бебе център"

Изпратено: Stela2000 (IP регистриран)
Дата: 18 April, 2006 08:49

Знам, че каквото и да ти пишем, едва ли ще ти стане по-леко, все пак знай, че сме с теб и стискаме палци всичко да мине бързо и безпроблемно!

Каквото и да ти струва, трябва да си спокойна и уверена, за да окуражиш и Калоян pregradka

Успех, късмет и скоро да се похвалиш с отличен резултат detelina

baby

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 18 April, 2006 09:05

Вили, знам, че се притесняваш, но вярвам, че операцията ще е успешна и Коки ще я приеме леко. Стискам палци! kiss

Администратор

Изпратено: desy petrova (IP регистриран)
Дата: 18 April, 2006 10:28

Вили,ще стискам палци операцията на Калоянчо да е успешна и да минава леко! detelina Пиши като излезете,че ще ви мисля! pregradka

Изпратено: li0n (IP регистриран)
Дата: 18 April, 2006 10:50

Стискам палци всичко да мине бързо и леко. БЪрзо да се възстанови Калоян. kiss

Йордан

Виктория

[galeria.biberonbg.com]

Страници:  123>>
Страница:1 от 3

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.