Клуб 'Здраве' : © Български Бебе Център
Да ви разкажа за санаториума в Трявна /за който се интересува/
Изпратено: аленна (IP регистриран)
Дата: 26 September, 2006 21:27

Днес се върнахме от Трявна. Бяхме там 10 дни. Първо ни настройваха, че в санаториума било голяма мизерия, щели сме да се разочароваме. Ние си бяхме решили да отидем обаче. Може да се спи там, като за детето и един придружител не се плаща, ако и таткото е там - той си плаща вече. Има и апартаменти, по 16 лв за цялото семейство, по желание. Ние обаче решихме да бъдем на квартира и да ходим в санаториума само за физиотерапията. Имаше и момент, в който се чудехме дали изобщо да ходим в този санаториум, толкова мизерно ни го описваха,но все пак като се настанихме, решихме да отидем и да преценим на място.
И двамата с мъжа ми останахме приятно изненадани. Първо - не е толкова мизерно. Навсякъде е сменена дограмата с алуминиева, по пода има бял теракот, личи си, че скоро е правен ремонт и непрекъснато мият лелките. Второ - лекарите са добри, и отношението на целия персонал е много добро, всички са внимателни, изслушват те, не се виси, обслужват те бързо. Болницата се води - "Детска болница за долекуване и продължително лечение на белодробни болести", но имаше и деца, които не са имали такива проблеми, просто укрепващи процедури им правеха и това е хубава комбинация с чистия въздух.
Първо влязохме в един приемен кабинет, като носихме направление от личния лекар. Прегледаха детето, разпитаха, попълнихме разни документи и на другата сутрин отидохме на изследвания - кръв, урина, носен и гърлен секрет. След това на процедури, за които ни дадоха час, за да не чакаме ред сред другите деца. Правиха му на Марин - нагревки на носа, гръдния кош и масаж на гръбчето. Всичко за не повече от 15 минути. И целия ни досег със санаториума се състоя в това - всеки ден в 11 ч. да ходим за тези 15 минутки там. Всички изследвания са нормални, само в носния секрет излезе, че има алергичен ринит - тези непрекъснати сополи, хъркания, от които и гърлото често се зачервява и това в комбинация с някой по-сериозен вирус, лесно отива надолу към бронхите и дробчетата.
Неприятното е, че има доста деца, някои болни и са опасни контактите с тях. Има и много деца от детски домове, предимно ромчета, което за някои е неприятно, но това е все пак болница.Но, както казах отивахме там съвсем за кратко, като аз не допусках контакт с никое дете.
Иначе болницата е в гората, въздухът е страхотен и изобщо самото градче е много спокойно, подредено и чисто. Аз съм много капризна на тема чистота - не се отвратих в санаториума, една нормална болница, в която не е лукс, но не е ужасно. В Трявна има страхотни къщи за квартира. Цените вървят от 25 до 50-60 лв за тройна стая. Ние извадихме късмет, че силния сезон е свършил и ни направиха много голяма отстъпка в един хотел - от 46 на 30 лв ни смъкнаха. Стаята беше много чиста, с хладилник, телевизор, спалня и още едно легло и гардеробче, маса и столове, тераса, санитарен възел. Аз не понасям като ми мирише на непрани и прашни одеала и мръсни дюшеци. Също така има страхотни механи, в които храната също е добра. Претенциозни сме и на тази тема - прясна храна и оборотно заведение. Останахме доволни и тук. И хубави маршрути има за разходка в гората, само дето ние хванахме големите дъждове, но все пак сме доволни.
Е, това е в общи линии. Сега ще ни изпратят епикризата по пощата. Не очаквам чудеса, но догодина пак бихме отишли.

мама на две момченца, две врабченца

Редактирано 3 пъти последният път 26.09.2006 21:29.

Re: Да ви разкажа за санаториума в Трявна /за който се интересува/
Изпратено: yanka (IP регистриран)
Дата: 26 September, 2006 21:36

Така хубаво го разказваш, че съжалих, че не съм дете с белодробно заболяване.

Изпратено: bobi@ (IP регистриран)
Дата: 26 September, 2006 22:02

Софи, много се радвам, че сте останали доволни! Най-вече ти пожелавам процедурите да дадат резултат и Маринчо да не боледува вече толкова често и сериозно!

Изпратено: Didry (IP регистриран)
Дата: 26 September, 2006 22:43

Аленче,
Много ти благодаря за инфото! Много ни е ценно, защото имаме бронхиална астма и определено сме се замислили за санаториум. Всички ни повтарят Сандански, та Сандански, но аз чувам доста лоши отзиви (покрай хубавите де) за там. Та ще го мислим още до на пролет, защото вече до колкото зная е късничко...

Изпратено: ravena (IP регистриран)
Дата: 26 September, 2006 23:24

Добре дошли! Софи, разкъзът ти звучи страхотно. То май си е хубаво човек просто да отиде на почивка, особено извън сезона.
Хайде дано се е закрепил и Маринчо от чистия въздух и процедурите. А казаха ли към какво е алергията и как да я потискаш?

Изпратено: mamasteli (IP регистриран)
Дата: 26 September, 2006 23:41

Радвам се , че сте изкарали хубаво.Със сигурност ще има благотворно влияние.Е, разбира се , че и чудеса не могат да се очакват от веднъж , но като се повтарят процедурите пак ще става все по-добре.Сега ще пазите баткото през зимата , а той ще помага за бебето и напролет вече ще е поукрепнал! smiling smiley

Изпратено: svet (IP регистриран)
Дата: 27 September, 2006 09:38

Добре дошли и дано има положителен ефект за Маринчо престоя вив Трявна.
Радвам се, че сте изкарали добре и сте си починали smiling smiley

Изпратено: Mishel (IP регистриран)
Дата: 27 September, 2006 10:26

Добре дошли Софи и дано има ефект, много се радвам, че сте изкарали добре и се връщате здрави и доволни.

Изпратено: elena_pl (IP регистриран)
Дата: 27 September, 2006 11:18

Але, аз ти писах в Седянка, но сега виждам тук какво си ни разказала, много се радвам че ви е харесалоsmiling smiley

Изпратено: Dora2 (IP регистриран)
Дата: 27 September, 2006 11:49

Софи, дано сте се позакалили малко и тази зима да се разминете със сериозните болести. До година и ние ще посетим местнецето на дедите ми ( рода на баба ми е от Трявна), а и имам близка приятелка от там.
Хайде, целувки.

Клубни правила
Правила за подписите
"Детето, чието развитие е усложнено от дефект е не по-малко развито от неговия нормален връстник.То е същото дете, но по друг начин развито" Л.С.Виготски
Да бъдем толерантни към различните деца. Да научим децата си на толерантност.
На небето звездичка вечно ще грее и сладката Ная, с усмивка на нея ще се люлее. Почивай в мир, мило детенце.

Изпратено: Stela2000 (IP регистриран)
Дата: 27 September, 2006 12:20

bobi@ Написал:
-------------------------------------------------------
> Софи, много се радвам, че сте останали доволни!
> Най-вече ти пожелавам процедурите да дадат
> резултат и Маринчо да не боледува вече толкова
> често и сериозно!

detelina присъединявам се към това пожелание!

baby

Изпратено: DJENI (IP регистриран)
Дата: 27 September, 2006 13:52

Привет Софи . Надявам се процедурите да са помогнали на Марин и вече никакви болести detelina

Lilypie 4th Birthday Ticker
[galeria.biberonbg.com]

Изпратено: desy petrova (IP регистриран)
Дата: 27 September, 2006 20:57

Здрасти,Софи!Полезно инфо си дала! kiss Дано Марин се повлияе от процедурите и да бъде здрав батко! detelina
А пролетната ваканция и аз се каня да заведа моите диваненца там (заради Коко) да подишат Тревненски въздух! smiling smiley

Изпратено: oli (IP регистриран)
Дата: 27 September, 2006 21:29

bobi@ Написал:
> често и сериозно!

zdrasti smiling smiley

Изпратено: jeni2 (IP регистриран)
Дата: 27 September, 2006 22:34

Аленнка,благодаря за ценната информация!Всичко звучи така примамливо,чак на човек да му се приходи smiling smiley

Линийки от @#$%&
Линийки от @#$%&

Изпратено: cweti (IP регистриран)
Дата: 28 September, 2006 10:11

DJENI Написал:
> Привет Софи . Надявам се процедурите да са
> помогнали на Марин и вече никакви болести
>
>
>
>

kiss detelina

*****************************************************************************************************************************************

Изпратено: crazia (IP регистриран)
Дата: 28 September, 2006 13:48

bobi@ Написал:
> често и сериозно!

kiss

--------------************************--------------------------*********************–––––––––––––––––––––––––––––––––––
Всъшност ,НИКОГА ,не съм била дискриминирана ,не съм била и толерирана . Пука ми ,свят- шарен ,хора- всякакви , никой никога по никакъв начин не ми е пречил да казвам каквото мисля и да отстоявам правото си на мнение! Нямам нужда от ПОЧИВКА ,на правото да имам чувство за хумор и това да изказвам нещата в прав текст ! Такава съм и щедро прощавам на всички които не ме харесват smqh
за това ще добавя " дарувам с това с което ме даруват "
за едни има санкции ,а други ще са бели и добри ......Уви...
Мисли преди да говориш,че после пак ще плачеш!
Куха Лейка съм и напоследък се усвиних но аз и Не искам да съм френска мацка!

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.