Клуб 'Здраве' : © Български Бебе Център
Добър невролог в София
Изпратено: rumiana (IP регистриран)
Дата: 13 November, 2006 15:43

Момичета,кажете някой добър невролог.Искам да заведа Иви,заради плезенето на езичето.Доста ме пооплашиха, че синдрома на Даун имал този симптом-плезене на езика!Искам да се консултирам с доктор занимаващ се с такива проблеми.Страшно съм притеснена! sad smiley

Lilypie 1st Birthday PicLilypie 1st Birthday Ticker

Re: Добър невролог в София
Изпратено: Dora2 (IP регистриран)
Дата: 13 November, 2006 16:31

Мила, съветвам те да не се притесняваш излишно. Можеш да зададеш въпросът им тук:
[forum.bg-mamma.com]
в този форум можеш да намериш компетентно мнение, както на майки, така и на специалисти.
Специално за синдрома на Даун има толкова много симптоми и най-важното хромозомен показател, така че изобщо не се тревожи. Плезенето на езика, може да е свързано и с макроглосия ( голям език). ХАйде, дано съм ти била полезна.

Клубни правила
Правила за подписите
"Детето, чието развитие е усложнено от дефект е не по-малко развито от неговия нормален връстник.То е същото дете, но по друг начин развито" Л.С.Виготски
Да бъдем толерантни към различните деца. Да научим децата си на толерантност.
На небето звездичка вечно ще грее и сладката Ная, с усмивка на нея ще се люлее. Почивай в мир, мило детенце.

Дата: 13 November, 2006 16:43

Da,znam za makroglosiata kato poniatie.To4no tia sa6testvuva kato priznak pri SD.
A kak se lekuva makroglosiata i ot kakvo se polu4ava?
Blagodaria ti!6te popitam vav foruma na bgmama.

Изпратено: maicheto (IP регистриран)
Дата: 13 November, 2006 16:44

аз преди 10 дена водих детето си на невролог и съм много доволна от бниманието което ни обърнаха,подробните обяснения които получих.ако наистина решиш да ходиш пиши и ще ти кажа къде да отидеш

Изпратено: chrisi (IP регистриран)
Дата: 13 November, 2006 16:53

Едни от най-добрите детски невролози са в клиниката на Чавдаров в Красна поляна, на ул.Възкресение 1.Там имат огромен опит с деца с всякакви проблеми.

Дата: 13 November, 2006 17:15

maicheto Написал:
-------------------------------------------------------
> аз преди 10 дена водих детето си на невролог и съм
> много доволна от бниманието което ни
> обърнаха,подробните обяснения които получих.ако
> наистина решиш да ходиш пиши и ще ти кажа къде

Да,искам да я заведа още утре!На мен ми препоръчаха д-р Литвиненко,но и за д-р Радославова от клиниката на Чавдаров в Красна поляна, на ул.Възкресение 1 съм чувала добри неща.Ще ми кажеш къде води ти детенце?

Изпратено: maicheto (IP регистриран)
Дата: 13 November, 2006 17:38

при д-р станчева,поликлиниката се намира след центъра по хигиена на светофара в ляба,не и знам името,но е наи добре да отидеш около 8ч и малко по рано защото има много хора.надявам се до останеш доволна и всичко да е наред

Дата: 14 November, 2006 17:25

Ооохххххххх,отдахнах си!Днес бяхме при д-р Литвиненко.Чакахме 4 часа,но си заслужаваше.Само с влизането и парвиат поглед ни каза,че не сме за кабинета му,а за на вън,в това прекрасно време!Показах му снимки от раждането,с изплезено езиче и видя и сега как се плези.Въпреки че през цялото време беше усмихната или узъбена.И той не вярваше че се плези.
Каза,че за 1 път вижда такова нещо.Няма неврологични проблеми,нито ендокринологични!
Не знае защо се плези.Няма макроглосия,езикът не е удебелен и го прибира,дори доста навътре.Закл.Детето е здраво!Ще го израсте!
Е, cunki стига подробности,ама съм много развълнувана.

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 14 November, 2006 17:47

Браво, сега се успокой и се радвайте на хубавото време! kiss

Администратор

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.