Клуб 'Здраве' : © Български Бебе Център
pomognete mi za vaksinite!!!!!
Изпратено: ani4kaaaa (IP регистриран)
Дата: 14 February, 2007 17:10

Zdraveite.Mnogo 6te sam vi blagodarna ako mi pomognete za6toto savsam se obarkah.Naskoro gledah predavaneto na Milen Cvetkov po vaprosa za vaksinite i tam kazaha 4e tezi koito se otpuskat ot zdravnata kasa za bebetata ne sa hubavi i imat strani4ni efekti i 4e pove4eto maiki si kopuvat drugi vaksini.Nie v4era hodihme na parvata si koncultacia i az pitah doktorkata po tozi vapros,tia mi kaza 4e ot 20 godini e doktorka i 4e ,spored neia vaksinite koito sa ot zdravnata kasa sa dobri no ako nie re6im da si kupim ot drugite.Molia vi spodelete va6ia opit i mnenie.

Re: pomognete mi za vaksinite!!!!!
Изпратено: bebekiko (IP регистриран)
Дата: 14 February, 2007 17:15

Ние лично предпочетохме да си купим петвалентната васкина Пентаксим/ ДТК, Полио и менингит/. Три приема са по 70лв. Ваксините от здравната каса са живи, а тази е умъртвена и няма странични ефекти.
Но до колкото знам от 01,01,2007г. и здравната каса е вкарала май мъртви ваксини?!

Нали ви казах, че все пак доброто ще възтържествува! А, нали разбрахте, че Сашка Берданкова е най-големият боклук
Моля приятелките на Бумбашка Берданкова да и напомнят, че интернет пространството е свободно и аз мога да пиша каквото искам по неин адрес.
А Хари Потър 5 бил направен в нейна чест, да го изгледа и да види продължението на историята и.

Изпратено: gabi_v (IP регистриран)
Дата: 14 February, 2007 17:37

I nie kato bebekiko

LilypieZweiter Ticker

[snimka.bg]
[snimka.bg]
[images21.snimka.bg]

Изпратено: zizin (IP регистриран)
Дата: 14 February, 2007 17:39

И ние купихме Пентаксим

nika.piach.com

Изпратено: ava123 (IP регистриран)
Дата: 14 February, 2007 17:45

И ние решихме и си купихме Пентаксим. Взехме ги по 62лв. Вчера бяхме на консултация и ни сложиха първата ваксина. Няколко пъти и мерихме вчера Т и не е качвала повече от 37.3. Малко беше снощи раздразнителна, но и предната вечер беше по същия начин, така че най-вероятно не е от ваксината. Ние предпочетохме да си ги купим преди да сме гледали М.Цветков.Доста четох във форума и в интернет относно ваксините, и страничните ефекти ме шокираха и затова така решихме с таткото.Мисля, че постъпихме правилно. Ако имаш възможност си ги купи. Определено са по-добри. А и много ги бавят тези от ЗК, вчера нямаше от тях при нашата лекарка.

Изпратено: ravena (IP регистриран)
Дата: 14 February, 2007 18:19

Аз също сложих Пентаксим. Не мога да рискувам с такива неща. Лекарят ни беше на същото мнение.
И при трите слагания не е имало никакви реакции, дори не се зачерви мястото на убождането.
Ако нашите "умни глави" не въведат тази ваксина, за реваксинацията на голямата ми дъщеря догодина също ще купя, въпреки че като бебе й е слагана жива.
Пентаксим се слага във всички членки на ЕС.

Изпратено: gincheto (IP регистриран)
Дата: 15 February, 2007 01:23

Добре де, нали от тази година вече се слагат умъртвените ваксини.[www.vaxini-bg.com]
Я някой да ме светне.

Lilypie 5th Birthday PicLilypie 5th Birthday Ticker

Изпратено: svetkavitsa (IP регистриран)
Дата: 15 February, 2007 16:50

Изпратено: кокал (IP регистриран)
Дата: 15 February, 2007 18:15

Здравей, ani4kaaaa, наистина засега слагат от старите ваксини, въпреки че от 10.10.2006 г. здравното министерство е приело наредба от януари 2007-ма да се поставят умъртвени вакини, както е в ЕС. Само дето процедурата по търга за доставчик се бави още. Казват, че въпросът щял да бъде решен до края на март, но човек вече едва ли може да си позволи да им вярва, за съжаление.
Имаш два варианта - или да си купиш Пентаксим (или друга умъртвена ваксина), или да изчакаш до март, когато ще ви е втората консултация - дано дотогава вече са доставили от новите ваксини.
На моето бебче днес му поставиха от старите (втори прием). Доста се колебах, преди да реша, а и още не знам дали не сгреших. При първото поставяне малкият вдигна температура, ръчичката му се поду малко, а и плака много често през следващите 3-4 дни.

Мишокът е на "три без малко".

Изпратено: аленна (IP регистриран)
Дата: 15 February, 2007 18:18

Днес сложихме и ние ПЕНТАКСИМ в крачето. Смятам и следващите три да са такива.

мама на две момченца, две врабченца

Изпратено: MARISELA (IP регистриран)
Дата: 16 February, 2007 10:01

Днес на нас ни сложиха третия прием ДТК и ПОЛИО от касата.С тях започнахме и така.... За следваштите приеми след годинка ще помисля и за друг вариант,но за сега не бях подготвена просто.От първия прием нямаше реакция,от втория леко повишена т, сега питах и ми казаха,4е също моге леко да се завиши. Това е от мен. skok

Изпратено: Daniella (IP регистриран)
Дата: 16 February, 2007 11:51

Ние също избрахме и сложихме на дъщеря ми от петвалентната васкина Пентаксим.От тази година вече ще се слагат умъртвени ваксини, но според нашата педиатърка няма да е много скоро.Щяло да има конкурс за фирма която да ги внася и т.н.няма да е скоро.

Дата: 16 February, 2007 14:54

blagodaria vi mnoga za savetite.I az vzeh re6enie da si kupia vaksinata.A i moita zabolekarka koiato sa6to ima bebe i e prou4ila po dobre vaprosa mi kaza 4e tazi vaksina predpazva i ot plemonii i miningit.

Изпратено: Really (IP регистриран)
Дата: 16 February, 2007 14:57

А ако първият прием е бил с ваксина от здравната каса? Късно ли е вече да си купуваме Пентаксим от аптеката, защото сега ни предстои втория прием?

Изпратено: svetkavitsa (IP регистриран)
Дата: 16 February, 2007 16:26

Really, мисля че не е късно, но все пак попитай и педиатър. Ние започнахме с друга ваксина (пак френска), но следващите 2 пъти продължихме с ПЕНТАКСИМ.

Дата: 16 February, 2007 20:18

Имам едно питане.Има ли значение кога ще се сложи 3та хепатитна ваксина? Моге ли да е малко преди 6 мес. Забравих днес да питам нащо педи...ако някой знае........ spinning smiley sticking its tongue out

Изпратено: nikol (IP регистриран)
Дата: 16 February, 2007 20:42

Според мен трябва да са минали поне 3-4 седмица от каквато и да е друга ваксина,а няма значение дали ще е точно на навършени 6 месеца или няколко дни по-рано.

08.10.2006 3950гр 53см
04.10.2007 10200гр 79см
06.10.2008 12500гр 90см
24.04.2008 12000гр 83см

Дата: 16 February, 2007 22:26

Питам,защото заради грипа ни объркаха ваксините. 3тата трябваше да ни я сложат на 29.01 а ни я отложиха за 16.02. Сега сме на консулт на 16 .03 и тогава май 6те ни слагат хепатитната....та за това....На мен все пак ми се струва рано.....Оххх не знам вече...съвсем се обърках.......

Изпратено: andi (IP регистриран)
Дата: 16 February, 2007 22:54

Spored men Hepatita B tryabva da si e na 6-ti mesets.Malko po-kasno - da, no po-rano - za6to. confused smiley
Da vi kazha za nas. 20 dni po-rano sme eodeni i taka se polu4i, 4e za sega varvim s 20 dni zakasnenie s vaksinite.
Ina4e riskuvah na kasa i ne si mislya lo6otii.

Дата: 19 February, 2007 14:04

zdraveite mami.Imate li prestava za6toto az ne znam dali doktorkata triabva da mi izpi6e s recepta vaksinata ili ne ?

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.