Клуб 'Здраве' : © Български Бебе Център
Скърцане със зъби
Изпратено: mses (IP регистриран)
Дата: 21 March, 2007 22:45

Здравейте! Пиша, защото се надявам да получа някакъв съвет и от други майчета, които имат същия проблем. От около 5-6 месеца 4-годишния ми син започна да скърца нощем със зъби. Имам чувството, че ще си счупи някой зъб. Изключих възможноста това да се дължи на глисти. По принцип детето ми е доста буйно и темпераментно. Личната ми предложи като вариант да го заведа на невролог и да започне да пие хапчета, които се дават в психиатрията, но аз съм категорично против. Та той е само на 4 години. Ако някоя от вас се е сблъсквала с този проблем, нека ми помогне. Сега ще започна да му давам вечер чай от маточина, да видим дали ще има ефект.[/img]

Редактирано 1 пъти последният път 22.03.2007 08:33.

Re: Скърцане с зъби
Изпратено: vladimirova (IP регистриран)
Дата: 22 March, 2007 00:21

На мен първото което ми дойде на ум като прочетох са глистите. За друга причина не съм чувала. Но и на мен ми се вижда пресилено веднага да пие хапчета. Давай чая, но според мен се консултирай с някой друг доктор на какво може да се дължи. Успех и дано се оправи без много усилия.

Re: Скърцане с зъби
Изпратено: desoko (IP регистриран)
Дата: 22 March, 2007 08:19

Аз бях така преди 2-3 години. Наистина първото за което се проверява е глисти, но и аз също нямах. Можеш да се консултираш с детски невролог ,не е казано че ще пиете хапчета. Явно се превъзбужда детето, щом казваш че е буйно. Идеята за чая е добра. Не се притеснявай, не е нищо страшно. аз и сега отвреме на врмеме скърцам и мъжът ми ме буди.

Lilypie Kids birthday Ticker

Re: Скърцане със зъби
Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 22 March, 2007 08:39

И моята дъщеря беше така, когато беше на същата възраст. Период е и ще отмине, след като няма глисти. За спокоен сън можеш да даваш чай от маточина. Когато щерката тръгна на градина се будеше с плач през нощта и по съвет на доки и давах за смукане хомеопатични таблетки за спокоен сън - действаха. Успех!

Администратор

Изпратено: svet (IP регистриран)
Дата: 22 March, 2007 09:42

и аз за глисти си помислих, но явно сте отхвърлили тоза вариант.
Дано отмине бързо този период!

малко офф от темата, но някой може ли да даде ми обясни каква е връзката между глистите и скърцането със зъби.

Изпратено: zlatina (IP регистриран)
Дата: 22 March, 2007 12:15

Моята дъщеря още скърца зверски със зъби, а иначе спи много дълбоко. Глисти със сигурност няма, защото два пъти в годината ги изследват и в градината, и личната лекарка. Бях говорила по този въпрос с хомеопатката ми и нейното мнение е, че това не се дължи на здравословен проблем, а на "наследствен миазъм". Наистина не мога да обясня какво точно означава това, защото материята е малко отвлечена, но само ще кажа, че се повлиява с класическа хомеопатия.

Изпратено: zori85 (IP регистриран)
Дата: 22 March, 2007 13:55

Dano skoro mine tozi period!
Majt mi e na 28g i o6te skarca sas zabi ponqkoga.

Изпратено: plam06 (IP регистриран)
Дата: 22 March, 2007 14:04

Аз като малка съм скърцала със зъби,но си отмина с времето.

Изпратено: lenitoooo (IP регистриран)
Дата: 22 March, 2007 18:12

Моята хубостница от 2-3 седмици се изучи и тя ми скърца със зъбки.А е доста по-малка на 1 и 8мес.Не съм я изследвала за глисти,но ще го направя ей така да го отхвърля като възможност.Мисля си обаче,че ми прави по скоро на инат,защото скърца само след като някои и се скара за нещо.Дебнах я две нощи дали го прави и докато спи,тъи като баща и като се е поизнервил съм го засичала по време на сън-но тя не,спи си супер спокойно.Та предприех тактиката да не и обръщам внимание като скърца и май има ефект,поне днес не съм я чула. confused smiley Много навреме ми дойде тази темичка,mses.

Изпратено: mses (IP регистриран)
Дата: 24 March, 2007 17:06

Благодаря за отговорите! На малкия три вечери му давам чай от маточина и мента и трите нощи не е скърцал. Обаче аз съм забелязала, че в дните, когато му се караме много и е по нервен- задължително му се отразява на съня. Дори крещи насън. Така, че май трябва освен чая и да бъдем и по- търпеливи към него за да има някакъв успех. Чудя се дали кротките и спокойни деца имат и по- спокоен сън или скърцането се наблюдава предимно при по- нервните деца

Изпратено: bebe Lily (IP регистриран)
Дата: 24 March, 2007 17:20

При дъщеря ми го имаше този период. Направи ми впечатление, че когато и се карах(повечко) вечер спеше неспокойно и скърцаше със зъби.
Наложих си да не и се карам и да се владея, при което до дни отмина скърцането, без да съм и давала лекарства или чайчета.
Дано скоро отмине този периоди при вас.

"Внимавайте какво си пожелавате ... може и да го получите."

Изпратено: crazia (IP регистриран)
Дата: 24 March, 2007 20:00

А бе то и аз скърцам със зъби по-някога,според мен това с глистите е малко "Бабини дивитини",има хора който вечер заспиват със стиснати зъби и стегнато чене и затова скърцат,лично аз понякога го правя точно поради тази причина,просто заспивам с стегнато чене.А също и много емоции и разни други нервно-психични смущения се отразяват по-този начин. confused smiley

--------------************************--------------------------*********************–––––––––––––––––––––––––––––––––––
Всъшност ,НИКОГА ,не съм била дискриминирана ,не съм била и толерирана . Пука ми ,свят- шарен ,хора- всякакви , никой никога по никакъв начин не ми е пречил да казвам каквото мисля и да отстоявам правото си на мнение! Нямам нужда от ПОЧИВКА ,на правото да имам чувство за хумор и това да изказвам нещата в прав текст ! Такава съм и щедро прощавам на всички които не ме харесват smqh
за това ще добавя " дарувам с това с което ме даруват "
за едни има санкции ,а други ще са бели и добри ......Уви...
Мисли преди да говориш,че после пак ще плачеш!
Куха Лейка съм и напоследък се усвиних но аз и Не искам да съм френска мацка!

Изпратено: evi (IP регистриран)
Дата: 24 March, 2007 21:41

Бях гледала филм по Дискавъри за скърцането със зъби.Това си е вид заболяване (много разпространено),което е свързано с емоционалното състояние.Обикновено по-чувствитерните и емоционални хора след натоварен ден скърцат със зъби.Аз от дете съм така,изследвали са ме и за глисти няколко пъти,но нищо.
Това,което си спомням от гледаното е,че при по-тежки случаи,челюстта толкова се натоварва,че води до хронично главоболие,ошипяване и т.н.

Lilypie 4th Birthday Ticker

Редактирано 1 пъти последният път 25.03.2007 09:53.

Изпратено: Kaiva (IP регистриран)
Дата: 20 June, 2007 15:42

Явно съм я пропуснала тази тема или тогава не съм я забелязала. Прочетох всичко и ми направи впечатление, че говорите за по-големи деца. Малката е на 11 месеца и не съм забелязала да скърца през нощта. Мисля, че го прави само през деня. Много е неприятно и се чудя дали има някакъв проблем. Аз не й се карам, а и едва ли ме разбира толкова, че да й се отрази/в смисъл, че дори и да й се карам, не повишавам тон/, така че изключвам тази вероятност. Това за глистите за първи път го чувам.Наистина ли има толкова пряка зависимост между двете.

Изпратено: mamasteli (IP регистриран)
Дата: 21 June, 2007 01:46

И аз съм пропуснала темата явно.А мирела е също от зъбоскърцащите.Случва се отвреме-навреме и винаги , когато е била превъзбудена , прекалено изморена , нервна или обстановката в къщи е била напрегната .... Освен камумила не съм и давала нищо друго.

Изпратено: lenitoooo (IP регистриран)
Дата: 21 June, 2007 10:03

При нас нещата вече отшумяха.Две седмици след като си наложих да не реагирам по никъкъв начин когато скърца със зъбки,Юлето се отказа самичка.Явно видя че вече го няма ефекта върху околните и и стана безинтересно.От тогава просто не е имало друг такъв случай.За мен обяснението е, че в този период децата търсят начин за привличане на внимание,независимо дали ще те разсмиват или ядосват.По същия начин се отказахме и от тропането с краче-никакво внимание към действието.За собствено успокоение си направих консултация и с моята зъболекарка.Мнението и беше че трябва да се притеснявам ако това продължи по-дълъг период.Както е писала evi "при по-тежки случаи,челюстта толкова се натоварва,че води до хронично главоболие,ошипяване и т.н."

Изпратено: psiho (IP регистриран)
Дата: 21 June, 2007 15:16

моята щерка е на година и 3 месеца и педито каза че било нормално и често явление

Lilypie 1st Birthday PicLilypie 1st Birthday Ticker

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.