Клуб 'Здраве' : © Български Бебе Център
Страници:  123>>
Страница:1 от 3
"бабешки илачи",защо не!
Изпратено: tanti (IP регистриран)
Дата: 18 March, 2005 11:33

Здравейте!Имам идея-нека,всеки,който е видял спасение от болестите в народната медицина,да напише своите рецепти!Танти в момента е с кашлица(не особено сериозна,но все пак...)Честно казано ми омръзна да я тъпча с лекарства,а "бъркочите",които забърквам,са й омръзнали и е немислимо да успея да и ги дам.Иначе имам нещо,което може да е от полза на някого.
За кашлица:равни части мед(може и боров),сода и ракия(аз слагам "Шведска горчивка").Успокоява доста бързо,стига да можете да го натъпчете в устите на малчуганите.
При бронхит:В/У парче вестник(не друга хартия)се намазва мед(пчелен)и се поръсва със сол.Налага се в/у гърдичките на детето.Най-добре е това да се направи вечер и така да преспи.Може да се нацапат дрешките от мастилото на вестника,така че сложете по-стари дрешки. drinking smiley

Редактирано 1 пъти последният път 28.04.2006 22:42.

Re: "бабешки илачи",защо не!
Изпратено: mamasteli (IP регистриран)
Дата: 18 March, 2005 13:01

Танти относно първата ти рецепта:
Нали не става въпрос да се прави това на деца?Аз ракия не бих дала на детето си.По въпроса за шведската горчивка,не съм много запозната,но ако съдържа алкохол също не бх я използвала.

Лично на мен ми допада повече тази рецепта:
1 малко бурканче мед(всички знаем за лечебните му и профилактични свойства)
1 ч.л. хлебна сода
1ч.л.канела(затопля и помага за лекуването на кашлицата)

Друга рецепта(на мен много ми е помагало):
приготвя се чай от босилек(тази билка се използваше преди за приготвянето на един сироп за кашлица,малко неприятен-не знам дали го има още-Бронхолитин),но самият чай става много вкусен,пък като се сложи и мед...
Относно втората ти рецепта Танти също не съм съгласна,най-вече заради солта(тя преминава през кожата и може да нанесе неприятни последствия на очи,бъбреци,самата кожа и може би и на други органи)!!!Същият ефект би имало и да се намажат гърдичките на детето с кремче от евкалиптово масло,измислено точно за тази цел.

Изпратено: anichka (IP регистриран)
Дата: 18 March, 2005 15:36

Ето и от мен рецепта за кашлица:
1 бр. черна ряпа(има ги по пазарите)
Небет шекер или мед
Ряпата се издълбава и се пълни или със този небет шекер или с мед- изчаква се поне 24 часа да престои,на дъното на чашката, в която сме стопирали издълбаната и напълнена ряпа, се събира сок, който се дава на малчуганите по 1 лъжичка, 3-4 пъти на ден. Много е вкусно и страшно помага

Lilypie 6th to 18th PicLilypie 6th to 18th Ticker

Изпратено: КитиКат (IP регистриран)
Дата: 18 March, 2005 16:42

А за хрема се слага по мъничко захаросан мед във всяка ноздра, колкото пъти се сетите на ден.

Дата: 18 March, 2005 18:06

КитиКат Написал:
-------------------------------------------------------
> А за хрема се слага по мъничко захаросан мед във
> всяка ноздра, колкото пъти се сетите на ден.

Да,наистина медът отпушва нослето,но все пак не се препоръчва за деца под една година поради риска от алергия.Кравето масло също отпушва носа.

Изпратено: Beni (IP регистриран)
Дата: 18 March, 2005 19:33

За кашлица правя следната отвара:слагам малко босилек, 1-2 лукчета, малко парче лук, 1-2 ореха с черупките и парче дюла ако имам, заливам с вода и оставям да ври около 10 мин.Прецеждам и давам вместо вода.

Дата: 19 March, 2005 23:34

mamasteli Написал:
> Танти относно първата ти рецепта:
> Нали не става въпрос да се прави това на деца?Аз
> ракия не бих дала на детето си.По въпроса за
> шведската горчивка,не съм много запозната,но ако
> съдържа алкохол също не бх я използвала.
>

>

> Относно втората ти рецепта Танти също не съм
> съгласна,най-вече заради солта(тя преминава през
> кожата и може да нанесе неприятни последствия на
> очи,бъбреци,самата кожа и може би и на други
> органи)!!!Същият ефект би имало и да се намажат
> гърдичките на детето с кремче от евкалиптово
> масло,измислено точно за тази цел.

За 1-та ми рецепта:става дума за съвсем малко алкохол(давала съм и вярвай ми няма страничен ефект,даже и лекарката ни ни го е препоръчвала).И в капките"Ехинацея"на др. Тайс има,даже повече алкохол,а са страхотен имуностимулатор

За 2-та рецепта пак ства дума за минимално количество сол,а и не говорим за всекидневно налагане.Също е изпитано.

А за босилека-да,чуден е също и за инхалации,а "Бронхолитина"го има и за съжаление мин. месец го пихме.

Изпратено: bibicinc (IP регистриран)
Дата: 26 March, 2005 20:39

Тази рецепта е велика. Аз я прилагам на мойто дете цяла зима профилактично вече втора година!!!

Изпратено: mama_masha (IP регистриран)
Дата: 26 March, 2005 21:06

Аз знам много рецепти, но ще споделя това, което ми е помогнало най-много и често.
За температура - размесвам едно към три оцет и вода и на крачетата и на сърчицето по една кърпа, ако детенце е по-голямо (над 6 годинки) и счукан аналгин в това и полагам през 15 мин.
за кашлица - чай от живовлек и мащерка - пак на око.
за силно запушен нос - скилидка чесън, разрязана и разтрита в пръстите, за да не люти много и в нослето.
за запек - компот от сини сливи, може и сушени.
за разстройство - вода от дренки, моркови, оризова или шипки с повечко захар.

Lilypie Baby Ticker
Член на сдружение "Български бебе център"

Изпратено: Sunny (IP регистриран)
Дата: 27 March, 2005 15:06

За меда в нослето съм абсолютно съгласна, но мога да допълня, че става и незахаросан. Аз понеже нямам захаросан, ползвам обикновен. Върши същата работа и не е толкова неприятно. Аз лично така се спасих по време на бремеността от хрема, която не успях да излекувам с никакви капки цял месец. А от меда ми мина за 2-3 дни.
За кашлица знам 1 с.л мед с 1 пакетче ванилия се смесват и се дава колкото пъти си искате. ХЕм е вкусно, хем е полезно.

Изпратено: petia (IP регистриран)
Дата: 29 March, 2005 13:45

Благодаря ви за полезните съвети.Аз не се сещам за нищо да ви напиша, т.к. , слава Богу, много рядко боледуваме, но вече ще ползвам някои от тях, защото ми се виждат приемливи, не изискват много средства и не са "гадни" както казва Димана за хапчетата и сиропите.

Дата: 29 March, 2005 15:12

Сетих се още една рецепта за хрема и запушен нос,но тя е по-скоро за възрастни,защото е доста неприятна:
Изтисква се сока на глава лук и се слага по малко във всяка ноздра от сока.Така се оправих няколко дена преди да родя.Много е гадно,но много бързо действа

Дата: 29 March, 2005 16:18

Ох,извинявай Танти,ама аз пак moody smiley
Илача действа,това е вярно,но не е хубаво за ушите(уши,нос,гърло-всичко е свързано)Въобще ракия,лук в никакъв случай защото има опастност от увреждане на слуха.
Честно да ви кажа аз пак-за цитросепт.Със синузит съм,преди няколко дни пипнах някакъв вирус(имах дразнене в носа и течеше като река,без кърпи останахме в къщи само за 1 час,а има много,носът ми се разрани).Обикновено със седмици влача хремите заради пустият синузит.Вярвайте ми с Цитросепт ми мина за три дни.Правех си капки,но го приемах и спрез устата с вода-мноооого е горчиво,но се свиква.Толкова мъки ми спести това чудо,че вече не мога без него smiling smiley

Изпратено: desis (IP регистриран)
Дата: 21 April, 2005 12:18

жълтък от сурово яйце се разделя на две,слага се в чорапи и се обуват-за сваляне на температура

Изпратено: mitja (IP регистриран)
Дата: 21 April, 2005 18:34

Ami i az da se vklucha i poviarvaite mi dosta neshta sam preziviala ta babinite rezepti pomagat.Mama steli ne se pritesniavai ot tolkova minimalni kolichestva nishto niama da se sluchi na detenze.
1sup.laziza med
1 sup.l rakia
1 sup.l voda
1sup.l zehtin
Tova neshto se slaga da zavri nakotlona v malka sholichka sled kato istine moze da se dava po edna lazichka prez kolkoto vreme se setite.Pomaga za suha i drazneshta kashliza.
Malko med omeshan sas sok ot kromit luk sashto pomaga.
Med smeshan sas soda sahto deistva.

Дата: 12 May, 2005 13:15

Рецептите на баба Ванга.Аз съм впечатлена.

Редактирано 1 пъти последният път 14.01.2009 23:25.

Изпратено: pupita6 (IP регистриран)
Дата: 2 May, 2006 15:13

За хрема - маже се мас върху синузите /над веждите и около носа, под очите/ - затопля и всичко изтича.
За кашлица - вари се около 5 мин. кока-кола и се пие /аз не съм го пробвала, ама брат ми пи, когато беше с фарингит и поне спря да кашля smiling smiley /.
За синузит - /това е изпробвано и дава 100% РЕЗУЛТАТ/ - взема се трина /това, което остава под сеното/ и докато се вари се правят инхалации - 2-3 пъти и дишаш като нов thumbs up .
За косопад - маже се начукана скилидка чесън и газ на памуче - търка се местото.
За загноясяло - отгоре се слага сушена синя слива /става и за абцеси в устата/.

[galeria.biberonbg.com]
Най-хубавия ден-днешният. Най-голямата спънка-страхът. Най-лесното нещо-да се заблудиш. Най-голямата грешка-да паднеш духом. Коренът на всички злини - егоизмът. Най-хубавото развлечение-работата. Най-лошото поражение-отчаянието. Най-добрите учители-децата. Най-голямото щастие-да си полезен на другите. Най-неприятният недостатък-лошото настроение. Най-красивия подарък-прошката. Най-добрата защита-усмивката. Най-доброто лекарство-оптимизма. Най-мощната сила на света-вярата. Най-стимулиращия дар-надеждата. Единствената реалност-любовта.

Изпратено: lorys (IP регистриран)
Дата: 3 May, 2006 11:22

pupita6 Написал:

> За синузит - /това е изпробвано и дава 100%
> РЕЗУЛТАТ/ - взема се трина /това, което остава под
> сеното/ и докато се вари се правят инхалации - 2-3
> пъти и дишаш като нов .

Еми ,не разбрах какво точно трина или сено ,моля те ,кажи

Член на сдружение "Български бебе център"

Wnimanie!!!! Warning!!!! Achtung!!!
Моля, вземете под внимание, че мнението в този пост е възможно частично или напълно да не отговаря на изискванията, ценностната система и всичко, в което са вярвали някои изтъкнати членове на форума.

Изпратено: anna1 (IP регистриран)
Дата: 8 May, 2006 16:10

При болки в корема-0,250 мл.вода и една супена лъжица джоджен се кипват.Оставя се да се поохлади и се прецежда.По възможност се пие чаят от джоджена без захар.

Изпратено: daniela_idj (IP регистриран)
Дата: 11 May, 2006 09:33

tanti Написал:

> При бронхит:В/У парче вестник(не друга хартия)се
> намазва мед(пчелен)и се поръсва със сол.Налага се
> в/у гърдичките на детето.Най-добре е това да се
> направи вечер и така да преспи.Може да се нацапат
> дрешките от мастилото на вестника,така че сложете
> по-стари дрешки.
И аз правя нещо подобно, но вместо сол слагам хлебна сода и преди това намазвам гърдичките му добре с мас.

Страници:  123>>
Страница:1 от 3

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.