Клуб 'Здраве' : © Български Бебе Център
Страници:  <<123>>
Страница:2 от 3
Re: "бабешки илачи",защо не!
Изпратено: lorys (IP регистриран)
Дата: 15 May, 2006 16:53

[club.biberonbg.com]

мисля ,че и тази тема тук и е мястото
доста е интересна

Член на сдружение "Български бебе център"

Wnimanie!!!! Warning!!!! Achtung!!!
Моля, вземете под внимание, че мнението в този пост е възможно частично или напълно да не отговаря на изискванията, ценностната система и всичко, в което са вярвали някои изтъкнати членове на форума.

Изпратено: pepsi (IP регистриран)
Дата: 19 May, 2006 09:27

За кашлица:6 бонбони лукчета, 6 локума, 6 листа индрише. Всичко се вари в 1 литър вода, докато остане половин литър и се пие като сироп. Понякога слагам и 2-3 счупени ореха с черупките и половин ябълка.

За кашлица: 1 супена лъжицастрит джинджифил се слага в 100 гр мед и се взема по 1 супена лъжица 2-3 пъти на ден.

А тази зима всеки ден им давах да пият по 1 пакетче чай "Чай против грип и простуда с ехинацея" - от аптеката го купувам.

Изпратено: svetkavitsa (IP регистриран)
Дата: 26 May, 2006 20:48

За кашлица:
1.по равни количества сок от лук, сок от лимон и мед се смесват и се пие по една лъжица през няколко часа
2. чай от подбел
3. сваряват се черупки от орех и се пие водата

При болки в гърлото: вестник се намокря със СТУДЕНА вода и се увива се около гърлото. Отгоре се връзва с някакъв шал и стои така докато изсъхне.

При тежест в стомаха и гадене: 1 ч.л. сода за хляб, 1/2 ч.л. лимонтузу, захар на вкус се смесват в чаша вода и се пие докато все още "кипи".

Изпратено: alessina (IP регистриран)
Дата: 9 June, 2006 15:48

При кашлица: 10бр орехи с черупките се измиват и се слагат в 1л вода. Вари се докато остане на половина. Подслажда се с мед и се пие като сокче.Племеницата ми само с това се оправя.
Също така и в бурканче от сладко се нарежда ред нарязан лук, ред захар и така докато се напълни, най отгоре свършва със захар. Престоява 24часа и от отделеното сокче се дава по 1 чаена лъжичка 3 пъти дневно.

Изпратено: chicco (IP регистриран)
Дата: 22 June, 2006 11:29

Мама Маша е писала, че слага кърпа с разтвор от вода и оцет на крачетата и сърчицето при температура.Лекарката ми каза, че влажните обвивания се правят на ръцете и крачетата, но не на китките и стъпалата, а на предлакътната част на ръката и над глезена на крачето.Ако се слагало на тялото не трябва да се слага мокра кърпа в областта на сърцето.Много се изплаших, защото предната вечер слагах мокрите кърпи на китките и сътапалата, а от това имало опасност от гърч, защото спирам кръвообръщението.Добре, че не съм направила беля от незнание.

Lilypie Zweiter PicLilypie Zweiter Ticker

Изпратено: veet (IP регистриран)
Дата: 29 January, 2007 17:58

мами много помага за хрема
1г.кромит лук
нарязваш го и го слагаш да ври на котлона
детето нека да стой в стаята да диша парата

НАДРУГИЯ ДЕН ХРЕМАТА Е ИЗБЯГАЛА
АЗ ТОКУ ЩО Я ПРИЛОЖИХ НА МОЯТА БЕБКА
И НАИСТИНА ПОМАГА

Изпратено: ivalina73 (IP регистриран)
Дата: 2 March, 2007 08:56

И аз това с лука го правя против хрема на синът ми.Настъргвам го и го прецеждам през марля,след което към това количество изцеден сок от лука прибавям същото количество преварена вода.С капкумер слагам по 2 капки във всяка ноздра,през 3 ч.,4ч.

Изпратено: lival2 (IP регистриран)
Дата: 9 May, 2007 10:20

Момичита ,а за e.coli знаете ли нещо ,че не мога да се преборя с нея.

Изпратено: hristi (IP регистриран)
Дата: 27 June, 2007 11:54

Аз не знам за бабешките илачи, но съм много доволна от микроводораслите. Дъщеричката ми боледуваше много често и почти всеки месец пиеше антибиотици, докато имунната и система съвсем се изтощи. При всяко появяване на вирус тя веднага се разболяваше. Прочетох в един пенсионерски вестник за кламатските водорасли и за спирулината. Те са естествена храна, изключително полезна дори за кърмачета над 3 - месечна възраст. Вече около половин година всеки ден давам на дъщеря си по две капсули с комбинация от двата вида микроводорасли и съм изключително доволна. Освен, че болестите ни подминават, определено и се отразява добре и на психическото и състояние.

Изпратено: mamaia (IP регистриран)
Дата: 8 October, 2007 09:07

А тези водорасли къде се продават?

Изпратено: pupita6 (IP регистриран)
Дата: 18 October, 2007 14:55

mamaia Написал:
-------------------------------------------------------
> А тези водорасли къде се продават?
Има фирма, която продава водорасли-"Аквасорс"

[galeria.biberonbg.com]
Най-хубавия ден-днешният. Най-голямата спънка-страхът. Най-лесното нещо-да се заблудиш. Най-голямата грешка-да паднеш духом. Коренът на всички злини - егоизмът. Най-хубавото развлечение-работата. Най-лошото поражение-отчаянието. Най-добрите учители-децата. Най-голямото щастие-да си полезен на другите. Най-неприятният недостатък-лошото настроение. Най-красивия подарък-прошката. Най-добрата защита-усмивката. Най-доброто лекарство-оптимизма. Най-мощната сила на света-вярата. Най-стимулиращия дар-надеждата. Единствената реалност-любовта.

Редактирано 1 пъти последният път 14.01.2009 23:27.

Изпратено: p.mariana (IP регистриран)
Дата: 19 October, 2007 15:41

А някой ползвал ли е продуктите на Алое Вера.Фирмата е Forever living products,и се разпространява ,чрез дистрибутори в България.Има страхотни продулти и имуностимуланти.Ако искате Разгледайте този линк за да ви стане по-ясно .Аз лично ползвам някои техни продукти и съм много доволна.Изглеждат малко скъпи,но са големи количества и ги ползвам дълго.Синът ми също растеше само с антибиотици.Имах чувството,че с тях се храни.Прекара и една много тежка плевномия.Като цяло вече нямаше имунна система.Много от проблеми те му ги реших с тези продукти.Значи те НЕ са лекарства,и не лекуват ,но много успешно стимулират оздравителните процеси в организма,и са добър имуностимулант.Да не казвам голяма дума и да чукна на дърво но от 3год. не съм давала антибиотик.Най-много сироп за кашлица.
По принцип съм превърженик на народната медицина,билколечението и хомеопатията,но повярвайте мили мами тези продукти също си заслужават.Не знам как действат всичките,но това което съм ползвала няма грешка.
За здрави и весели деца.

Редактирано 1 пъти последният път 14.01.2009 23:27.

Изпратено: baba qnka (IP регистриран)
Дата: 16 December, 2007 10:39

За зимата започвам подготовка още през май: тогава цъфтят мащерката и трамбъзът.Приготвям сироп по следния начин: Напълвам една стандартна кофа с вода и слагам 40 цвята добре измит трамбъз, една шепа мащерка,5-6 лимона -нарязани и 5-6 портокала (също нарязани), плюс 1кг.захар.Това стои 24ч.като се поразбърква,за да се разтопи захарта.После изтисквам хубаво плодовете, прецеждам и пълня в шишета.Стерилизират се 5-6мин.Получава се бум от витамини с много приятен вкус.И моите много го обичаха, а сега и внучетата.Пият го по всяко време, дори за безалкохолно.А ако ми донесат малкия кашлящ ( внучката е по-далеко),съчетавам с чайче от лайка,мента и подбел - той има отхрачващо действие.Тази година направих две дози и май няма да стигнат-все пак имам вече и внучка, която утре става на годинка.

Изпратено: enna (IP регистриран)
Дата: 22 December, 2007 16:28

pepsi Написал:
-------------------------------------------------------
> За кашлица:6 бонбони лукчета, 6 локума, 6 листа
> индрише. Всичко се вари в 1 литър вода, докато
> остане половин литър и се пие като сироп. Понякога
> слагам и 2-3 счупени ореха с черупките и половин
> ябълка.
Същата рецепта ползвам и аз, само че добавям и едно пакетче небетшекер /от аптеката/ и да добавя, че лукчетата е добре да бъдат тия за кашлица, с билките, а ябълката да е с кората и със семките.
оставям го да изстине и тогава прецеждам, изпива се за два-три дни.
А за деца, които са на хомеопатия-без лукчетата...
може да се добави и половин дюля със семките също.
>
>
>
>

Изпратено: zori85 (IP регистриран)
Дата: 25 March, 2008 17:51

А за подути болезнени лимфни възли при дете?

Изпратено: djamdjun (IP регистриран)
Дата: 1 May, 2008 17:36

za ka6litsa si6to moje da se pie 4ai ot podbel,golemi lista koitoimat dobir efekt no predimno za golemi,moje i pri malkite no da bide po po malko koli4estvo podbela

Изпратено: pamela_net (IP регистриран)
Дата: 12 May, 2008 16:44

за кашлица 1 глава лук със люспите цепната на кръс
4 ореха счукани със черупките
1 ябълка(може и друк плод)нарязан на 4
Всичко това се вари в половин литър вода докато стане на половина .После се пие като чаиче.При мен дава ефект.

Изпратено: Happy Smile (IP регистриран)
Дата: 13 May, 2008 11:03

За повишаване на имунитет - прополисов разтвор, пролет и есен, много съм доволна, и за детето , и за възрастните.

Изпратено: Branka (IP регистриран)
Дата: 6 November, 2008 21:06

Пак нещо подсилващо..В 1 л.вряща вода се слагат 10-15 скилидки чесън и една ябълга нарязана на кубчета със семките и кората.Вари се докато водата стане наполовина и се дават 4-5 лъжички в разстояние на 10 дни и после се се почива 10 и така се редува през целия зимен сезон.Може да се подслажда.

Изпратено: beibifeis (IP регистриран)
Дата: 14 November, 2008 02:19

против разстройство,.
изпитано.сиска(на 2г.)така се оправи от 10 дневно разстройство.
дръжка от бяла тиква(само бяла),около 2см.се овъглява на печката(в съд)стрива се и с малко водичка в лъжичка се дава наведнъж.
от раз спря всичко!

Страници:  <<123>>
Страница:2 от 3

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.