Клуб 'Здраве' : © Български Бебе Център
Таласемия или нещо такова?
Изпратено: milina (IP регистриран)
Дата: 19 October, 2007 09:26

Момичета немога да намеря нещо за тази болест!Таласемия или нещо по тежко от анемията е!Дайте малко материал ако може!Моя близка лежив болницата с 2 годишното си детенце и е точно с това заболяване!Благодаря!

Re: Таласемия или нещо такова?
Изпратено: mimi_9 (IP регистриран)
Дата: 19 October, 2007 09:53

[www.bg-mamma.com]

[www.jivotno.com]

Понякога животът те подлага на изпит,
преди да си имал възможност да си научиш урока.

Дата: 19 October, 2007 11:16

Благодаря за бързият резултат!Много благодаря!

Изпратено: iov75 (IP регистриран)
Дата: 19 October, 2007 13:32

Милина, за съжаление познавам болестта и то точно при децата.Най-общо казано е заболяване на кръвта,има таласамия-майор и таласамия-минор.Тези деца посещаваха почти ежемесечно детското отделение и имаха спешна нужда от преливане на кръвни продукти.

Дата: 19 October, 2007 15:50

За сажаление на моя братовчетка детенцето се оказа с това заболяване,а само на 2 год.милото!Много лошо!

Изпратено: mimi_9 (IP регистриран)
Дата: 19 October, 2007 16:44

моя син е с таласемия-мино, както и мъжът ми и от страната на баща му роднините. Минор е най-ниската форма, понякога му е доста нисък хемоглобина, но това е нормално за това заболяване. Не ни преливат кръв, защото както казах е най-леката форма, прочети статията, към която дадох линк и ще си по-запозната. Попитай коя форма на таласемия е детето.

[www.jivotno.com]

Понякога животът те подлага на изпит,
преди да си имал възможност да си научиш урока.

Дата: 19 October, 2007 17:01

Точно тази форма е и той!И баща му също-чак сега са разбрали че страда от тази болес,представяш ли си-мъж на 30 год.Но има алергия и към киселината на млякото и чакат сега да кажат докторите дали има и към глутена!Но май ще се окаже че и към него е алергичен!Детето е на 2 год.и сега се разбира за тези алергии и таласемията!Със висока температура го приемат в болницата уж грип,а то какво се оказа....!!!!Страшна работа!

Изпратено: bebekiko (IP регистриран)
Дата: 19 October, 2007 20:32

Таласемия минор е по-безобидна и не вярвам да имате проблем за в бъдеще.
Майор е страшната диагноза

Нали ви казах, че все пак доброто ще възтържествува! А, нали разбрахте, че Сашка Берданкова е най-големият боклук
Моля приятелките на Бумбашка Берданкова да и напомнят, че интернет пространството е свободно и аз мога да пиша каквото искам по неин адрес.
А Хари Потър 5 бил направен в нейна чест, да го изгледа и да види продължението на историята и.

Изпратено: steliyana hristova (IP регистриран)
Дата: 5 November, 2007 16:57

привет на всички! аз съм на 28 години, детето ми е на 2 год и 8 месеца и двете сме с таласемия минор. Аз разбрах, че страдам от това заболяване, след като родих дъщеря си. Дотогава всички смятаха, че страдам от желязо-дефицитна анемия. Детето ми го изследваха, след като направи 1 год и 6 месеца. Старадащите от това заболяване са с по-слаба имунна система. Не трябва да приемат желязо и витамин С.

Изпратено: deni_81 (IP регистриран)
Дата: 5 November, 2007 18:26

steliyana hristova защо да не се приема Витамин Ц?Това за първи път го чувам.Моя син е с таласемия минор.
mimi_9 я кажи ти даваш ли нещо на малкия?Витамини, фолиева к-на като му падне много хемоглобина?Правите ли му контролни изследвания?

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.