Клуб 'Здраве' : © Български Бебе Център
Стафилококи
Изпратено: mimetonaivo (IP регистриран)
Дата: 12 November, 2007 17:51

Мили мами, идват празници и се чудя, как се предава тази гадост?
Историята: цял месец сополи и сто вида сиропи антибиотици и т.н. Накрая настоях за секрет и се оказаха стафилококи.
Мога ли да я събирам с деца? Ако идват гости можем ли да ги заразим? И аз и баща й ходим на работа....? Дайте съвет. Гадините са дълбоко в носа.

[

Re: Стафилококи
Изпратено: Dora2 (IP регистриран)
Дата: 12 November, 2007 19:44

Стафилококоите са си заразни. Много хора са си само носители, без да имат оплаквания и картина.
Направете си и вие с таткото един носен секрет и ако ви изолират и на вас - ги лекувайте, иначе, дори да се оправи малката, пак ще й ги върнете след време.
Ето още за стафилококите:
[club.biberonbg.com]

[club.biberonbg.com]

[club.biberonbg.com]

Клубни правила
Правила за подписите
"Детето, чието развитие е усложнено от дефект е не по-малко развито от неговия нормален връстник.То е същото дете, но по друг начин развито" Л.С.Виготски
Да бъдем толерантни към различните деца. Да научим децата си на толерантност.
На небето звездичка вечно ще грее и сладката Ная, с усмивка на нея ще се люлее. Почивай в мир, мило детенце.

Дата: 12 November, 2007 20:26

Благодаря миличка, жал ми стана че на празниците ще сме сами амаsad smiley Дано да ги преборим!

[

Изпратено: li0n (IP регистриран)
Дата: 12 November, 2007 22:05

Наистина са упорити тези гадини. Моят син също ги имаше от градината и лесно не се морят.

Йордан

Виктория

[galeria.biberonbg.com]

Изпратено: svetlita (IP регистриран)
Дата: 13 November, 2007 23:08

момичета на нас ни бяха взела секрет от нослето на Алекс и се оказа точно това,бяхме на около 20 дни,слагахме 10 дена капки и после лекарката каза организмът да се борил сам и не направи контрола,слагаме незита,обаче той така хърка с носа,направо ми е лошо,а вече сме почти на 3м,но на тази гадина(педиатърката) и дреме на шапката .Освен това сме направили вече реваксината на Хеп. Б, и първия пентаксим сме сложили. Според вас това опасно ли е?то др седмица трябва да слагаме 2ия.Аз постоянно имам проблеми с носа,но това е само зимата ,мойто джипи мисли 4е е студова алергия,но кой знае?Утре съм при него и май трябва да настоявам и аз за секрет?Вие какво мислите?

Изпратено: mamasteli (IP регистриран)
Дата: 13 November, 2007 23:47

След изследване и антибиограма се прилагат антибиотиците , на които е чувствителен стафилокока.Прилагат се минимум 10 дни , а 5-6- дни след това се прави задължително контрола като лечението се продължава ако резултатът отново е положителен.svetlita твоето може да е алергичен ринит , синузит , полипи а сигурно и нещо друго.направи си изследване поне да знаеш , че не си носител със сигурност.

Дата: 14 November, 2007 01:03

mamasteli правихме я ,лекувахме с коаргол+ гентамицин 10 дни,но не иска да вземе проба пак баба педи, що се отнася за мен, мисля 4е си права,утре ще видя
pregradka целувки

Дата: 14 November, 2007 13:25

Ми нашата също не искаше да вземе секрет и когато накрая пожела нямаше тампон със среда, търсих и в аптеките и не намерих. Отидох на частно ио там ни го направиха......резултата е налице до другата сряда слагам бактробан и пак ще пуснем секрет!

[

Дата: 15 November, 2007 18:34

на мен ми взеха вчера секрет, в понеделник ще има резултат,а за малкия -продължава да хърка с носа
mimetonaivo дано се оттървете от адините,да пишеш после как сте smiling smiley)

Изпратено: bertha (IP регистриран)
Дата: 15 November, 2007 19:18

здравейте момичета, и синът ми е със стафилококи в нослето,явно от яслата, 10 дни на бактробан в нослето, след това ново изследване на секрет да видим дали ги има все още тези гадини; като новородено бебе имахме същия проблем, но с очичките, доста време ни отне докато ги изчистихме, дано този път се справим по-бързоsad smiley

Изпратено: andiamov (IP регистриран)
Дата: 16 December, 2007 12:15

Здравейте, искам да споделя че да бъдат излекувани стафилококите успешно, трябва да се спазва малка хранителна диета. Трябва в период на 3 мес. да не се ядат следните породукти: оцет, алкохол, захар, мед, грозде, банани, прясно мляко, кашкавал, сирене! Кисело мляко може! Тъй като стафилокока се храни от тези продукти и си ги отглеждаме!

Изпратено: plam06 (IP регистриран)
Дата: 16 December, 2007 13:51

andiamov Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте, искам да споделя че да бъдат излекувани
> стафилококите успешно, трябва да се спазва малка
> хранителна диета. Трябва в период на 3 мес. да не
> се ядат следните породукти: оцет, алкохол, захар,
> мед, грозде, банани, прясно мляко, кашкавал,
> сирене! Кисело мляко може! Тъй като стафилокока се
> храни от тези продукти и си ги отглеждаме!

А тази информация от къдe e?
Че си ги отглеждаме така е,защото стафилококите са част от нормалната флора на човешкия организъм.И в този ред на мисли диетата за всички стафилококи ли е или за даден вид,и за кой?

Редактирано 1 пъти последният път 17.12.2007 01:41.

Изпратено: Лили (IP регистриран)
Дата: 16 December, 2007 21:52

и на мен ми е интерено от къде е източника на информацията. педито нищо не ми каза

Lilypie 3rd Birthday PicLilypie 3rd Birthday Ticker

Изпратено: plam06 (IP регистриран)
Дата: 17 December, 2007 01:57

mimetonaivo Написал:
-------------------------------------------------------
> Мили мами, идват празници и се чудя, как се
> предава тази гадост?
> Историята: цял месец сополи и сто вида сиропи
> антибиотици и т.н. Накрая настоях за секрет и се
> оказаха стафилококи.
> Мога ли да я събирам с деца? Ако идват гости
> можем ли да ги заразим? И аз и баща й ходим на
> работа....? Дайте съвет. Гадините са дълбоко в
> носа.
>
>Детенцето е още малко и най-добре за него е да се изклекува и тогава да има повече контакти.Гостите едва ли ще си заразите,а и децата също ако са по-големи и разбират ,че играчките на бебето не се лапат.
>
> Гласувайте за нас:
> [@]

Дата: 19 December, 2007 23:12

оххх, нашето лечение с бактробан е вече почти към края си, но нослето му още хърка и направо ще полудея, как се махат тези гадни гадини

Дата: 28 December, 2007 20:57

миметонаиво, какво стана с вашето лечение.
марти пак е със сополи, а смятам че не сме унищожили гадините с бактробана.и сега накъде??

Изпратено: mamasteli (IP регистриран)
Дата: 28 December, 2007 22:47

Лили , странно е .Когато Мирела имаше стафилококи в носа хъркането спря още след второто намазване с Бактобран.Ефектът беше много бърз.Пускай пак изследване.

Дата: 4 January, 2008 20:15

сега му давам някакво хомеопатично лекарство и хомеопатката каза,че ще се изчисти. та ще изчакам да видим

Изпратено: poli_z (IP регистриран)
Дата: 1 November, 2008 21:33

здравей Лили
може ли да ми кажеш за това хомеопатично лекарство,защото не ни помага бактробана, сина ми е на 7 месеца и от 1 месец е ужас.........

Дата: 3 November, 2008 23:42

Поли, хомеопатичното лекарство се изписва на всеки отделно и зависи от типа дете и т.н. и т.н. ако решиш иди на хомеопат. аз лично съм доволна.нямаме ниакви бактерии никъде(ние проверяваме и урина поради стари проблеми и в носа). доволна съм и така лекувам настинките на детето.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.