Клуб 'Здраве' : © Български Бебе Център
Бременност и температура
Изпратено: Donika (IP регистриран)
Дата: 14 November, 2007 17:38

Моля за съвет - при каква температура по време на бременност трябва да предприема мерки за смъкването й. Измерих я, че е 37,4. Знам, че при бременните е обичайно температурата да е по-висока, но в момента усещам, че определено ми е повишена над установената. Да добавя, че успях да прихвана един "хубав" вирус и оттам съм се подредила така.

www.bg-mamma.com www.bg-mamma.com

Когато човек силно желае нещо, цялата Вселена му съдейства!

Re: Бременност и температура
Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 14 November, 2007 17:39

Дони, можеш да пиеш Парацетамол, бързо да оздравяваш!

Администратор

Изпратено: pupita6 (IP регистриран)
Дата: 14 November, 2007 20:20

Дони, що не питаш гинеколога си? Ако се чувстваш зле, не изчаквай, най-малкото е доста гадно с тази Т.

[galeria.biberonbg.com]
Най-хубавия ден-днешният. Най-голямата спънка-страхът. Най-лесното нещо-да се заблудиш. Най-голямата грешка-да паднеш духом. Коренът на всички злини - егоизмът. Най-хубавото развлечение-работата. Най-лошото поражение-отчаянието. Най-добрите учители-децата. Най-голямото щастие-да си полезен на другите. Най-неприятният недостатък-лошото настроение. Най-красивия подарък-прошката. Най-добрата защита-усмивката. Най-доброто лекарство-оптимизма. Най-мощната сила на света-вярата. Най-стимулиращия дар-надеждата. Единствената реалност-любовта.

Дата: 15 November, 2007 09:36

Благодаря много за отговорите. Дилемата ми дали да пия Парацетамол набързо приключи, като температурата се качи до 37.9. Не знам дали от него, но се почувствах в последствие по-добре.
Що се отнася до гинеколога - два дни търча от личната лекарка до гинеколожката и обратно за прегледи и болнични. Май ако си бях седяла вкъщи да си почивам, нямаше да се влоши положението.

Дата: 15 November, 2007 11:37

Ти може от това да си вдигнала Т smiling smiley ! Почивай, и ако се вдига повече, обаждай се на доки! uteha

[galeria.biberonbg.com]
Най-хубавия ден-днешният. Най-голямата спънка-страхът. Най-лесното нещо-да се заблудиш. Най-голямата грешка-да паднеш духом. Коренът на всички злини - егоизмът. Най-хубавото развлечение-работата. Най-лошото поражение-отчаянието. Най-добрите учители-децата. Най-голямото щастие-да си полезен на другите. Най-неприятният недостатък-лошото настроение. Най-красивия подарък-прошката. Най-добрата защита-усмивката. Най-доброто лекарство-оптимизма. Най-мощната сила на света-вярата. Най-стимулиращия дар-надеждата. Единствената реалност-любовта.

Изпратено: аленна (IP регистриран)
Дата: 15 November, 2007 12:26

Дони, спокойно можеш да пиеш Парацетамол. И с двете бременности пиех, заради главоболие и веднъж заради Т. Всичко ще е наред! thumbs up

мама на две момченца, две врабченца

Дата: 15 November, 2007 13:00

За температурата знам, че трябва веднага да се смъква, защото е вредно за бебчето, нищо, че покрай желязото /Малтофер/ взимам редовно и фолиева киселина. Но това, което ме притеснява, е как бебчето реагира на вируса - дали и то го кара, той преминава ли през плацентата? Може ли пряко да му навреди или само моите симптоми и усложнения му действат? Такива едни въпроси ме тормозят.
Иначе, като бях бременна с Данито, също изкарах един вирус, но досега не съм забелязала да има последствия.

Изпратено: Penelope (IP регистриран)
Дата: 15 November, 2007 13:52

Дони, бързо оздравяване! И не се притеснявай! Всичко ще е наред!

Изпратено: chrisi (IP регистриран)
Дата: 15 November, 2007 19:25

Бебето не кара вируса с теб - това се случва при много малко инфекции и тогава има поражения върху него. Твоите симптоми също не му влияят.
Температура 37,4 не е опасна за детето, нито има нужда да бъде смъквана - тя ти е нужна да се пребориш с вируса. Ако вдигаш висока температура - над 38,5, тогава трябва да се вземат мерки.За тези неща е най-добре да говориш с лекаря си - той ще те успокои най-добре smiling smiley

Дата: 16 November, 2007 08:19

Благодаря много за отговорите! Сега определено се чувствам по-спокойна, че поне Бебчо не се тормози. Откакто се спрях вкъщи, положението видимо се подобрява, не вдигам повече температура, болките в мускулите изчезнаха. Сега съм на етап хрема и повърхностна кашлица, надявам се скоро и с тях да се справя.

Дата: 16 November, 2007 11:58

За хремата и кашлицата можеш да си вземеш Биопарокс. Аз докато бях бременна постоянно имах секрети в носа и лекарката ми даде това.

[galeria.biberonbg.com]

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.