Клуб 'Здраве' : © Български Бебе Център
Ларингит
Изпратено: irinq (IP регистриран)
Дата: 23 December, 2007 15:26

Хора боледувалили сте от ларингит,моля, кажете всичко, което знаете лечение и начини за оправяне.Пихте ли антибиотик,а малките?
Не знам може би всичко е от сухия въздух ,от праното.Всака седмица някой са разболява.

[www.youtube.com]
[www.dveri.bg]

Редактирано 1 пъти последният път 23.12.2007 15:28.

Re: Ларингит
Изпратено: ИСКРА ДАСКАЛОВА (IP регистриран)
Дата: 26 December, 2007 11:26

ние също често правим ларингиални спазми.Само който ги е изживял знае какъв кошмар са. в такъв момент аз правя инхалации със сода лайка и вода,давам дехидрокортизон , в краен случай боцкаме урбазон. много внимавам да не стигаме до крайни мерки промени ли гласа си или закашля ли по -особенно веднага почвам кларитин.ще се радвам да споделите с мен как вие действате в такъв момент.

Изпратено: Tuni (IP регистриран)
Дата: 27 December, 2007 11:53

с интерес ще следя темата ние с малката ми дъщеря сме болни и гласът и се промени и започна да кашля днес ще я водим на лекар.Наша приятелка на възраста на мелиска има ларингит влязохме в нета и пишеше много лоши работи за ларингита и че не се лекува с АБ а с кортикостероиди(незнам дали го написах правилно)Цялото семейство сме болни ние се отопляваме с камина и постояно са ни запушени носовете дори и лятото затова мисля че не е от въздуха.

Изпратено: аленна (IP регистриран)
Дата: 27 December, 2007 15:20

А алергии имате ли? Ако има алергии, ларингит маже да стане и от едни сополи. Просто слабото място се отваря и тръгва надолу веднага. Алергиите са много коварно нещо, а знам, че тази ларингитна кашлица си е алергична кашлица. Особено, както казваш, че се повтаря, те съветвам да се обърнете към алерголог или специалист някакъв, не само с джипито да се занимавате.

мама на две момченца, две врабченца

Изпратено: Tuni (IP регистриран)
Дата: 27 December, 2007 15:51

Здравейте пак от нас.Върнахме се от уши нос и гърло дъщеря ми има леко зачервено гърло и доктора и прегледа носа,ушите и гърлото каза че ушите и са добре проблема е в носовете и на двете.Изписа на малката зинат - АБ и капки за нос и на 2.01.2008 ще отидем на профилактичен преглед каза че не е нещо сериозно.А на мен изписаха други капки за нос и хапчета и сега започваме да се лекуваме и ще се пръскаме с стеримар (физиологичен разтвор).Оказа се че нямаме ларингит, нямаме алергий и всичко е една пуста хрема.Обсъждахме с мъжа ми защо ли носовете са ни запушени цяла година и се оказа накрая че май е от прашния въздух в квартала.Понеже живеем на оживено място и постояно минават автобуси ,тролей и коли и е прашно много докато отворя за малко да проветря и навсякъде в къщи е вече в прах.Пожелавам весело изкарване на празниците и всички да са здрави.

Изпратено: dimito81 (IP регистриран)
Дата: 30 December, 2007 11:05

здравейте, ние също сме с ларингит и пием Перитол-някой може ли да ми каже нормално ли е да е замаено детенцето

Изпратено: anna1 (IP регистриран)
Дата: 30 December, 2007 11:07

dimito81 Написал:
-------------------------------------------------------
> здравейте, ние също сме с ларингит и пием
> Перитол-някой може ли да ми каже нормално ли е да
> е замаено детенцето

Да,възможно е.Перитола така действа и на моят Дани като го пие.Вечно поспалив и замаян е от него,затова избягвам да му го давам.

Дата: 30 December, 2007 11:08

бяхме в УНГ за една вечер и ни пуснаха и сега се лекуваме вкъщи,но ме притеснява това ,че постоянно залита и пада-незнам дали да не му го спра

Дата: 30 December, 2007 11:11

колко време го пихте?

Изпратено: anna1 (IP регистриран)
Дата: 30 December, 2007 11:11

dimito81,консултирай се с доктор.Обясни му как действа лекарството на детето ти и го питай дали може да намали дозата или да го замени с нещо друго.

Давах го два дни и след това го замених с капки Финистил.Но на нас ни беше предписан заради алергия.

Редактирано 1 пъти последният път 30.12.2007 11:13.

Дата: 30 December, 2007 11:31

Личната каза,че е нормално и каза да го пием до след празниците,но лошото е че продължава да кашля и има много суполи

Дата: 30 December, 2007 17:58

dimito81 Написал:
-------------------------------------------------------
> Личната каза,че е нормално и каза да го пием до
> след празниците,но лошото е че продължава да кашля
> и има много суполи

аз съм по доволна от кларитина няма много странични действия не замайва дава се само веднъж на ден . dimito81 желая ви скорошно оздравяване ! за кашленето даваш ли сирпче? ние пием проспан и ни действа добре . smiling smiley praznik

Изпратено: elena_dn (IP регистриран)
Дата: 30 December, 2007 19:06

[club.biberonbg.com]
Ние сме със субхордален ларингит.
Минахме шестмесечния курс със Сингулара(този ни е последен месец) и го спираме, Кларитин от много време не съм давала. Реших се и го заведох на хомеопат, за пристъпите ни изписа cuprum metallicum и spongia tosta на боарон. Редувам ги през 15 мин при лаеща кашлица. Хомеопатията му действа чудесно, да чукна на дърво откакто я започнах е кашлял по- сериозно само веднъж, но с хомеопатичните бързо овладяхме положението. Сихгулара явно също си е свършил работата. Да видим, като го спрем какво ще е положението...

Дата: 30 December, 2007 21:49

elena_dn,докато пиехте Сингулара имахте ли спазми за тези 6 месеца ? Често ли сте правили спазми преди ,защото на нас ни се случва 4-5 пъти в годината и то само зимата или март -април ,но тези спазми ми действат адски травмиращо и но мен и на детето ,затова търся различна информация и някакво решение.

Дата: 31 December, 2007 13:34

Преди да започнем Сингулара правеше пристъпи 4-5 пъти на 2месеца, всеки със задушаване. След 3-4 месец със Сингулар пристъпите започнаха да се разреждат. От септември до сега е имал три, последния не беше тежък. Октомври минахме на хомеопатия, сигурна съм, че и тя е повлияла за подобряването му. Онзи ден взех шестата кутия Сингулар, притеснено ми е как ще е след като я изпие. Ако пристъпите се върнат без приема му, пак ще го започваме и така докато го израсте, надявам се...
Мисля, че намерих правилния път за борбата с нашия проблем, и сега съм много по- спокойна. Пожелавам го и на вас detelina

Дата: 31 December, 2007 14:19

elena_dn , много ти благодаря за отговора ! Моля те обясни ми какво представлява Сингулара-хомеопатично ли е или какво . Желая ви весело посрещане на новата година и много здраве през новата 2008 г. smiling smiley

Дата: 31 December, 2007 15:13

Не знам дали погледна темата, която пуснах в първия си пост.
Сингулар по принцип се изписва на астматици, но нашата алерголожка предцени, че трябва да го взимаме, ларингитните спазми са не по- малко страшни от асматичните. Писа ни, че сме с бронхиална астма, за да може лекарството да мине през здравната каса, иначе струва 140лв. Прави се курс от 6 месеца и се наблюдава дали детето се повлиява от лекарството. Ако до сега не сте посетили алерголог, моят съвет е да го направиш.

"SINGULAIR е антагонист на левкотриеновия рецептор, който блокира патофизиологичния ефект на веществата, наречени левкотриени. Левкотриените причиняват стеснение и оток на дихателните пътища във Вашия бял дроб. Блокирането на техния ефект подобрява симптомите на астма и допринася за предотвратяването на пристъпи на астма. Лечението със SINGULAIR може да контролира астмата/пристъпите. Важно е да се лекуват даже леките симптоми на астма и това може да предотврати влошаването им и честотата на пристъпите."

SINGULAIR има на дражета(за деца от 2 до 5г възраст) и сашета(от 12м до 2 г възраст), ние сме със сашета.

Дата: 2 January, 2008 20:09

благодаря за съвета,Ели!
много се двуумя за тестуването,защото говорих с една алерголожка ,а тя ми каза, че щом нямаме 6 г. не се препоръчва тестуване,защото имало опасност от по- голямо алергизиране. А при нас пристъпите са няколко _4-5 за година ,мисля си че ако е алергична то би трябвало да са по-чести незнам.... confused smiley

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.