Клуб 'Здраве' : © Български Бебе Център
Страници:  <<Първа страница...56789101112131415>>
Страница:14 от 15
Re: Хомеопатията - заvkusno и противneee
Изпратено: valia_m (IP регистриран)
Дата: 14 January, 2009 15:05

Момичета аз много не разбирам от класическа и друга хомеопатия.

Не искам да си налагам мнението, просто си казвам моите наблюдения, надявам се, че не съм обидила някой,както бях споменала всеки решава сам за детето си и за себе си. Аз познавам майка, която лекува 9 годишната си дъщеря с лекарства, които са за над 12 годишни без предписния на лекар и после много си пати.

Желая ви много здрави дечица и повече без никакви лекарства, били те хомеопатични или не. detelina

Изпратено: zlatina (IP регистриран)
Дата: 15 January, 2009 08:35

Десинка, това със страха е най-лошото. Ти поне четеш подобна литература и знаеш каква реална сила са мислите ни. Не влизай в капана на негативните очаквания, защото направо си поръчваш проблемите. Аз съм така по отношение на ваксините и какво ли не правя, за да го преодолея. Отлагам с месеци /6-8-10 месеца/ и пак по 2-3 седмици след всяка ваксина детето ми е с температури, супер раздразнително, не спи, нарушава му се апетита... Знам, че причината за това съм аз. Слава Богу, повечето проблеми децата ги израстват. Ще премине и при вас и ще видиш каква промяна ще има при принцеската ти след годинка-две.
Вале, наистина всеки си решава сам и далеч не си засегнала никой, като си споделила мнението си. Само искам да кажа, че никой насила не си трови детето без причина. Естествено, че когато детенцето е здраво, когато има силна имунна система и няма проблеми, няма да тръгнеш да го тъпчеш ни с традиционни лекарства, нито алтернатива да търсиш с хомеопатия, фитотерапия и какво ли още не. Но повечето от нас, които сме се хванали като удавници за сламка за тази пуста хомеопатия, са го направили след като са изпробвали какво ли не върху себе си и/или децата си. И не го правят "за всеки случай", а заради сериозни здравословни проблеми.

Изпратено: mama stella (IP регистриран)
Дата: 31 January, 2009 08:44

на мен много ми харесва самата същност на хомеопатията, да подадеш информационен импулс на организма върху какво да работи за да се преодолее болестта. и мен ме беше страх в началото с Тошко даже я спряме за една години, а и мъжът ми не вярваше и направо се печях на двоен огън, моито колебания и неговите. но след като Тошко направи преплитането на червата и от престоя Пирогов лепна и ангина, от която държа 39 градуса 5 дни и смени два антибиотика взех решение да се обърна пак към класическата хомеопатия и досега от юни месец 2008 не сме пили антибиотици, при два пъти изписвани такива от личната. не казвам, че е лесно, Тошко реагира доста бурно и държи 40 градусови температури, но с всяко преодоляно заболяване имунитета му се засилва. а и непрекъснато го наблюдавам, поведение, емоционално състояние. той има доста страхове отключени от яслата и виждам как започва да се отърсва от тях. Злати идеята ти за дневник е чудесна и ще се възползвам от нея, защото се забряват доста неща, а и никога не знам кое е важно.

Lilypie Fifth Birthday tickers

Имаме само това, което сме дали.

Някои неща не стават с активност, с правене, трябва просто да ги оставиш да се случат. Трябва да им позволиш да се случат.

Изпратено: pupita6 (IP регистриран)
Дата: 31 January, 2009 16:05

И аз от скоро водя дневник на малката, написала съм си и какви препарати имаме у дома, защото забравям вече - кога, как, по колко...
Емили вчера кашляше много лошо, при педито и при хомеопатката се чуваха хрипове от ляво... след като ни даде някакъв препарат, и снощи- една доза Антимониум, днес на обяд вече няма хрипове. Продължавам с Антимониума, дано й мине по-бързо този път.

[galeria.biberonbg.com]
Най-хубавия ден-днешният. Най-голямата спънка-страхът. Най-лесното нещо-да се заблудиш. Най-голямата грешка-да паднеш духом. Коренът на всички злини - егоизмът. Най-хубавото развлечение-работата. Най-лошото поражение-отчаянието. Най-добрите учители-децата. Най-голямото щастие-да си полезен на другите. Най-неприятният недостатък-лошото настроение. Най-красивия подарък-прошката. Най-добрата защита-усмивката. Най-доброто лекарство-оптимизма. Най-мощната сила на света-вярата. Най-стимулиращия дар-надеждата. Единствената реалност-любовта.

Редактирано 1 пъти последният път 01.02.2009 17:41.

Изпратено: Emmi (IP регистриран)
Дата: 1 February, 2009 18:45

Мислите ли, че хомеопатията повлиява и по-точно лекува бронхит и наченки на пневмония. Ние от година сме само на класическа хомеопатия. Лекарката си ни е добра, много добра, лекувала ни е от доста неща, и мен и малчо. Многократно съм се убеждавала в ефективността на хомеопатията, дано и сега ни помогне. Този път много ми е притеснено, много. Ще съм ви благодарна ако споделите мнения.

Мравчето на мама, на четири годинки стана.

Дата: 1 February, 2009 19:08

Еми, моята Емили беше със съмнения за пнеумония, или бронхеолит. За една нощ изчисти хриповете и състоянието й се подобри. Беше с 37,3 - 37,5 температура, много лоша, задушаваща кашлица, която идваше от вътре, а не от гърлото и запушен нос. Утре пак сме на контролен преглед, да ни чуят гърдичките. За последните два месеца минахме през доста тежки състояния, но за 24 часа всичко минаваше. Изцяло сме на класическа хомеопатия.

[galeria.biberonbg.com]
Най-хубавия ден-днешният. Най-голямата спънка-страхът. Най-лесното нещо-да се заблудиш. Най-голямата грешка-да паднеш духом. Коренът на всички злини - егоизмът. Най-хубавото развлечение-работата. Най-лошото поражение-отчаянието. Най-добрите учители-децата. Най-голямото щастие-да си полезен на другите. Най-неприятният недостатък-лошото настроение. Най-красивия подарък-прошката. Най-добрата защита-усмивката. Най-доброто лекарство-оптимизма. Най-мощната сила на света-вярата. Най-стимулиращия дар-надеждата. Единствената реалност-любовта.

Изпратено: Emmi (IP регистриран)
Дата: 1 February, 2009 19:28

Деси, благодаря ти, дано утре резултатите са добри и Еми да е наборила болеста. При нас температурата е много висока, 39.3-39.8. И ние сме минавали през доста тежки състояния, но този път съм изплашена. Без температуропонижаващо няма да може да се свали температурата. И ние сме от днес следобед на антимониум 1м., дано и при нас резултата е добър.

Мравчето на мама, на четири годинки стана.

Редактирано 1 пъти последният път 01.02.2009 19:29.

Изпратено: midary (IP регистриран)
Дата: 2 February, 2009 11:30

ЕММИ НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ!ЩОМ Е ИМАЛО РЕЗУЛТАТ ПРЕДИ И СЕГА ЩЕ ИМА.АЗ СЪЩО ЛЕКУВАМ ДЕЦАТА СИ С ХОМЕОПАТИЯ.ГОЛЕМИЯТ МИ СИН ПРАВЕШЕ ВСЕКИ МЕСЕЦ ГНОЙНА АНГИНА.БЛАГОДАРЕНИЕ НА НАШАТА ХОМЕОПАТИЧКА ОТДАВНА НЕ ПРАВИМ ГНОЙНИ АНГИНИ.НИЕ СМЕ С БОАРОН.ВЕЧЕ 5ГОДИНИ.НЕ СЪМ ЗАПОЗНАТА ДОСТАТЪЧНО С КЛАСИЧЕСКАТА ХОМЕОТАТИЯ НО СЕ ИНТЕРИСУВАМ И ЧЕТА КЪДЕТО ИМА ИНФО В НЕТА.

Дата: 2 February, 2009 12:30

Мидари, сподели какви препарати даваш от Боаронската хомеопатия, комбинирате ли с алопатични препарати?

[galeria.biberonbg.com]

Дата: 5 March, 2009 16:08

pupita6 нашата лекаррка изписва 9,15 и 30сн

Дата: 5 March, 2009 16:37

При по тежки състояния как се лекувате, понеже 9, 15 и 30 СН са малки потенции? С какво комбинирате?

[galeria.biberonbg.com]

Дата: 5 March, 2009 20:24

Най-тежко е било когато е с температура 40градуса.Само тогава съм давала два три пъти нурофен.Имахме проблемна трета сливица и докъто я изсуши за около 3м ми е правил ангини.Освен това което съм писала друго не съм давала.

Изпратено: аленна (IP регистриран)
Дата: 7 June, 2009 11:37

Ох, момичета - почваме лечение на начална пневмония в дясно с АНТИМОНИУМ. Умирам от страх, рева, треперя - но трябва просто да го направя. Трябва да рискувам, ако искам този проблем на повтарящи се пневмонии да изчезне завинаги! Вие лекували ли сте толкова тежо нещо с класическа хомеопатия?

мама на две момченца, две врабченца

Изпратено: nikipiki (IP регистриран)
Дата: 12 June, 2009 12:40

Лично аз досега не съм лекувала пневмония с хомеопатия, и двете ми деца са боледували от пневмония-вирусна, но и с двамата бях м болница на инжекции са били, дано лечението е успешно, пиши за резултатите, ако хомеопата ви е добър мисля че няма начин лечението да не е успешно

Изпратено: аленна (IP регистриран)
Дата: 12 June, 2009 14:30

Ми той досега е карал три пневмонии - на инжекции. За капак се появи и варицела. Значи изкара моя син пневмония с варицела - вече няма хрип надолу, дробовете му са чисти, лека остатъчна кашлица и варицелата я кара леко. А малкият ми е с бронхит, той също се изчисти надолу. Хомеопатията ни помогна!

мама на две момченца, две врабченца

Редактирано 1 пъти последният път 12.06.2009 14:30.

Изпратено: mama2008 (IP регистриран)
Дата: 14 January, 2010 15:18

Може ли някой да ми даде информация за Ралица Трифонова-класически хомеопат гр. Пловдив? Писах в сайта им и те ми я препоръчаха. Само, че струва доста скъпичко прегледа и ми се иска, ако ги дам парите, поне да имам добра информация за нея. Благодаря ви предварително

Изпратено: дида2 (IP регистриран)
Дата: 11 February, 2010 13:40

И на мен ми я препоръчаха-колко е прегледа

Дата: 1 March, 2010 14:37

70лв е първичния преглед.

Дата: 3 March, 2010 18:19

Днес ходих при Ралица Трифонова. Те рабоят заедно с Федя Дечев. Да видим дали ще се оправя

Дата: 8 May, 2010 10:05

Писах ти на лични. Не съм го прочела това.

Страници:  <<Първа страница...56789101112131415>>
Страница:14 от 15

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.