Клуб 'Здраве' : © Български Бебе Център
стомашно чревна инфекция
Изпратено: cveti.1982 (IP регистриран)
Дата: 2 February, 2008 11:23

малката е с инфекция.температура 38.8 и разтройство.вчера дриска 10 пъти не иска да яде нищо.трети ден е на една солета и 1 бисквитка.ходихме на доктор и ни изписаха инжекции цефтиаксон,прахчета ентерол.температурата я овладяхме,но ме притеснява че не иска да яде нищо и вода даже не иска да пие.днес само 2 пати е пълнила памперса.някой от вас ползвал ли е цефтриаксон и какво да я правя с това разтройство?да я насилвам ли да яде или по добре да стои гладна?благодаря ви

Re: стомашно чревна инфекция
Изпратено: аленна (IP регистриран)
Дата: 2 February, 2008 11:32

По принцип грипа почва така. А това, че не яде е напълно нормално, даже ще сгрешиш, ако дадеш храна сега. Трябва да е на строга диета, особено като има разстройство. Само солетки, сухари, обикновена бисквита...докато акото не стане нормално. И много, много течности. Като не иска да пие, оводнявай с лъжичка, това е много важно! Бързо оздравяване!

мама на две момченца, две врабченца

Дата: 2 February, 2008 11:43

мерси аленна за бързия отговор.моля се да не е грип,че вече ми побеля косата от болести

Изпратено: Zmeica (IP регистриран)
Дата: 2 February, 2008 13:12

Дребния пък повръща, отпусна се и само спи, почнах оводняване с глюкоза и хидратин алфа
вече 2/3 часа има ефект
за разстройство добър и бърз резултат дава хидрасек на прахчета. Консултирай се с лекар пак.

Изпратено: iana_emma (IP регистриран)
Дата: 2 February, 2008 13:23

ние имахме този проблем преди време,и бяхме на системи. нямаше апетит, но гледах да имам под ръка солети и бисквити.

Изпратено: tatiana26 (IP регистриран)
Дата: 2 February, 2008 14:02

И ние имахме подобен проблем,само че Иво повращаше много.Давах му Рингер,защото се обезводни.Имаше много добар разултат.Скорошно оздравяване.

Изпратено: Geiza (IP регистриран)
Дата: 2 February, 2008 21:16

ХИдрасек + Ентерол дава сигурни резултати.Лежали сме в болница заради такава инфекция и Габи спря да ака веднага.И някакъв пробиотик на всяка цена.

www.bg-mamma.com

Изпратено: mamasteli (IP регистриран)
Дата: 2 February, 2008 23:42

Няма да има нужда от нищо ако дадеш само лактофлор био плюс.веднага дава резултати.дори само ако боли коремче минава много бързо.

Изпратено: lioni (IP регистриран)
Дата: 3 February, 2008 01:04

Не янасилвай да яде,но гледай да пие течности.

Дата: 3 February, 2008 09:42

горе долу сме добре.нямаме температура,акала е само 2 пъти вчера,днес хапна малко кисело мляко и все още не е акала.пу,пу.за коремчето и давах есберитокс,и вече не я боли.за апетита и давам апетон,но все още не яде.за 4 дни е хапнала 1 бисквитка и малко кисело мляко.нищо друго не иска.само като ме види със шишето или лъжичка и почва да плаче.дано скоро и се възвърне апетита.

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 3 February, 2008 16:04

Съвсем нормално е при такава инфекция детето да не иска да яде нищо. Нуждае се от диета/запичаща - банан, сухар, картоф и моркови сварени, ориз/ без никакви млечни продукти! Бързо оздравяване пожелавам!

Администратор

Дата: 4 February, 2008 08:40

по добре сме вече но едва едва яде.като я доближа да и давам да яде,пищи като попарена а преглаща и яде.имам чувството че си мисли че ще я тъпча пак с някакви лекарства и затова плаче.но дано скоро и се възвърне апетита.благодаря ви мами smiling smiley

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.