Клуб 'Здраве' : © Български Бебе Център
За Дуфалак
Изпратено: mamaDani (IP регистриран)
Дата: 13 May, 2005 10:13

Здравейте, бихте ли ми казали нещо повече за Дуфалак. Сутринта личната лекарка на детенцето ми му го изписа, не ми каза обаче колко време трябва да го пие. От около месец Алекс / 2 години и 10 месеца/ страда от запек. Като седне на гърнето започва да се напъва и да реве, ака всеки ден, но с голяма мъка. Преди няколко дни прокърви и това много ме притеснява. Лекарката каза да не се притеснявам, била разранена лигавицата. Ще изчакам няколко дни и ако няма подобрение мисля да запиша час при д-р Стоименова педиатър и хомеопат.

Re: За Дуфалак
Дата: 13 May, 2005 10:38

Много благодаря![/img][/url]

Изпратено: Svetla_ (IP регистриран)
Дата: 13 May, 2005 10:40

Дуфалакът би решил проблема временно, докато трае действието му. Щом проблема е от 1 месец, може да се каже, че се е хронифицирал до известна степен, а най-добрия начин за лекуване на хронични проблеми за мен е чрез хомеопатия. Д-р Стоименова е много добър хомеопат и педиатър, мисля, че ще помогне на детенцето.
Също така преразгледай менюто на малчо, да не би да набляга повече на сухи храни? Да хапва повече плодове, кисело млекце, супички...

Дата: 13 May, 2005 10:45

Гледам менюто в градината – всеки ден е нещо различно, задължително има супичка. От около седмица му давам пюрета от сини сливи и круши и по 1 лъжичка овесени ядки в попарките. Най-много ме притеснява това, че понякога като ака има следи от кръв.

Изпратено: desy petrova (IP регистриран)
Дата: 13 May, 2005 10:55

Не се притеснявай от кръвта,наистина сигурно е от разраняване на лигавицата,след като се изхожда детенце с зор!И нашият батко беше така от новороден,че до 2г.и половина някъде,ходеше на 3 дни веднъж милия с голям рев,стискане и му се цепваше дупето даже.Давах му Дуфалак,но действаше временно.И моят съвет е Хомеопатията,дано тя ви помогне,докато малкият не е развил страхова невроза от акането,както се получи при нас.Успех в борбата с запека! uspeh

Изпратено: mamasteli (IP регистриран)
Дата: 13 May, 2005 11:02

На нас Дуфалак не ни помогна.Мирела беше на 2 м. и и давахме сутрин на гладно по 1ч.л.С голяма мъка и го давахме,дори веднъж тя се задави много сериозно и страшно се притеснихме.Ефект никакъв.И реших да не мъча детето повече.И според мен хомеопатията е по-добрият вариант,а дуфалак може би ще реши само временно проблема,ако го реши.
Мисля,че трябва да преразгледаш наистина менюто и не само да включиш някои храни,а и много важно е да изключиш други:На първо място белия хляб и сиренето.На тяхно място закуска от овесени ядки 2с.л.с кисело мляко + 1 голяма супена мъжица мед;овесени ядки 2 с.л. + плод(ако нямате алергия би чмогла да дадеш ягоди,вече има на пазара-действат разхлабващо,за подслаждане 1/2 банан.Казваш ,че даваш пюрета от сливи и круши.Ако говориш за готовите бебешки пюрета разбирам защо не дайстват.Купи му сушени сливи,кайсии,стафиди.Ще му харесат сигурна съм.Сред запичащите храни са картофи,моркови,ориз,месо,солети,брашно.Спри изцяло белия хляб,купувай само пълнозърнест.Нектари от компоти кайсия и праскова също ще помогнат.Меда също помага много.Салата от домати,таратор.

Дата: 13 May, 2005 11:14

Благодаря ти за съветите mamasteli, но Алекс изобщо не ще да вкуси сушени сливи или кайсии, правя му ги на компот. За съжаление в яслата за закуска хапват филия, кифла или нещо подобно. Ще опитам киселото мляко с меда и овесените ядки сутрин преди да излезем за градината.

Изпратено: mamasteli (IP регистриран)
Дата: 13 May, 2005 11:17

Да,ще е хубаво ако можеш да се уговориш с персонала на яслата да си закусва детето в къщи,а не при тях,поне за известно време.

Дата: 13 May, 2005 12:26

БЛАГОДАРЯ на всички! smiling smiley

Изпратено: КитиКат (IP регистриран)
Дата: 13 May, 2005 12:55

Аз съм давала ленено семе, но точната рецепта не си спомням.Дано някоя мама я даде!
Другото, което се приема с желание от детенце и действа веднага е...шоколад"Комфорт".Продават ги по аптеките, направени са от билката сена.Само че трябва по мъничко да се дава.Моята свекърва преди време беше дала на Кико целия и ела да видиш на сутринта-не можем да сварим да донесем гърнето tongue sticking out smiley !
Другото са ти го казали-хранителен режим и повече движение.

Изпратено: Цвета (IP регистриран)
Дата: 13 May, 2005 16:11

Здравей и от мен!
Ние също имаме подобен проблем, но то доста отдавна.Моята дъщеря е на 3 години и поне от една година, ако не я сложа на тоалетната чиния не прави ако. Така и не съм чула: Мамо, имам ако! (а иначе не и млъква устата smqh )
Моят съвет е да спазвате препоръчения от мамите режим (само да прибавя и киви и печени червени чушки и всеки ден домат) и всеки ден правете ако.
Може да даваш награда в началото.
Пожелавам ти много търпение и стискам палци да приключите с този проблем

Lilypie 5th Birthday Ticker

Няма нищо по-красиво от детската усмивка!

Дата: 13 May, 2005 16:18

Здрасти Цвета. Мойто момченце ака всеки ден и сам си казва. Проблема е, че като седне на гърнето започва да се напъва и да реве – направо и на мен ми идва да заплача. Ще опитам от всичко, което ме посъветваха другите мами.
Дано и при вас нещата си дойдат на мястото по-бързо. smiling smiley

Изпратено: kami (IP регистриран)
Дата: 13 May, 2005 21:34

Т.к. нямам време да прочета какво са те посъветвали другите ще ти кажа направо какво се случи с нас.
Ива страдаше от ужасен запек. Толкова ужасен, че ми се искаше никога да не ака. Аз изпадах в паника, грабвах я на ръце и пеех песнички по - скоро за мое успокоение /май/. Като се напенеше ставаше червена като домат и й излизаше храната през носа и ревеше. Бях пробвала всякакви разхлабителни плодове. Това продължи доста дълго, а аз постоянно повтарях на педи, а той съответно не ми обръщаше внимание.
В последствие ни изписа Дуфалак. Дава се по 1 лъжичка, 5 дена след това два дена се почива и пак отначало. Като започнахме с Дуфалак три дена НЕ АКА. Спрях го и детето се изака горе долу нормално.
После започна да се оригва постоянно. Най - накрая като отидох с мъжа ми при педито и ни прати при спец детски вътрешни болести.
Описахме й всичко. Тя каза, че в нейната практика много малко деца са се повлиявали от Дуфалак.
Нищо друго не сме правили. Сега всичко си е наред. Сега ака безпроблемно - понякога и по три пъти за моя радост. но ти решавай дали да дадеш Дуфалак или не.

Wise men talk because they have something to say! Fools talk because they have to say something!

Изпратено: snejka (IP регистриран)
Дата: 14 May, 2005 09:47

Моя приятелка има такъв проблем със сина си. След като не можаха да установят каква е причината, я посъветваха да слага детето всеки ден на гърне, по едно и също време. След седмица нещата се оправиха.

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
Сертифициран консултант към Националния комитет по кърмене
Група във Фейсбук; Страница във Фейсбук

Изпратено: mama_masha (IP регистриран)
Дата: 15 May, 2005 07:40

Ние бяхме с много запечен стомах. От както пихме 1 месец редовно Дуфалак нямаме никакви проблеми. Сега понякога като виждам, че е втори ден и не се е изходила и давам превантивно от него и поне съм убедена, че няма да е изхождането с разкъсвания и ревове и викове.

Lilypie Baby Ticker
Член на сдружение "Български бебе център"

Дата: 15 May, 2005 15:40

Здравейте!
Вчера се обаждах на д-р Стоименова във връзка със запека на Алекс. Тя ми каза да му давам по 10 мл. Дуфалак два пъти на ден докат отидем да ни види. На обяд му дадох 10 мл. и вечерта към 9 часа още 5 мл. Резултатът беше следния - през нощта детето не спа спокойно, около 5 часа сутринта започна да се оригва и да повръща. Днес до обяд ака 3 пъти и често се оплаква от болки в коремчето, сигурно 10 пъти си свали гащичките да ака, но без резултат, болката го залъгваше. Повече Дуфалак няма да давам - или превишихме дозата, или не му понася. Утре към 11,30 часа имам уговорка с д-р Стоименова да се чуем и да и кажа какво е положението. Надявам се по-бързо да се оправим.

Изпратено: orxidea1 (IP регистриран)
Дата: 16 May, 2005 08:13

Здравей!!!
Каквито и лекарства да му изпишат, трябва да му даваш разхлабваши храни.По горе мамите са ти писали.Нашата кака и тя като две годишна имаше запек.Точно както твоя син.Лекарства не съм давала но винаги гледах да давам течна храна.Домати,ябълки,нектар от този от зеленчуковите магазини,прясно мляко задължително.
Забелязах че от ориза много се запича и тогава го изключих от менюто й.ПОжелавам ви скорошно оздравяване.

[img][/img]

Дата: 16 May, 2005 14:16

Здравейте!
Днес, след консултация с д-р Стоименова решението е: никакво краве мляко – кашкавал, сирене, шоколади… Това за 1 месец…. Ако това не даде резултат минаваме на хомеопатично лечение. Дано всичко е наред. smiling smiley

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.