Клуб 'Здраве' : © Български Бебе Център
Страници:  1234567891011...Последна страница>>
Страница:1 от 12
Тема "Спешна помощ" vnimanie
Изпратено: samko (IP регистриран)
Дата: 16 May, 2008 10:51

Искате ли тук да задаваме неотложните въпроси, които ни вълнуват в момента и изискват бързо решаване относно здравето в семейството!!!???

Защо ми дойде на ум да го направя?
Синът ми се изходи два пъти доста редичко тази сутрин и аз се замислих какво да му дам, дали да ровя из темите и т.н. В крайна сметка се обадих на доки и започнах лечението, но се сетих за темата от кулинарния форум за бързите питанки.

Телефони на "Спешна помощ":

ЕДИНЕН ЕВРОПЕЙСКИ НОМЕР ЗА СПЕШНИ ПОВИКВАНИЯ:
112

СПЕШНА МЕДИЦИНСКА ПОМОЩ:
150

Моля ви, при здравословни проблеми първо се обърнете към личните лекари или на тези два телефона!

-------------------------------------------------------------------------------
Не пропускайте година без преглед на колпоскоп и направена цитонамазка!

Редактирано 2 пъти последният път 25.10.2010 19:33.

Re: Тема за бързо реагиране
Изпратено: bobi@ (IP регистриран)
Дата: 16 May, 2008 14:03

Идеята е страхотна!
Според мен едно хапче Лактофлор Био плюс би свършило чудесна работа в този случай. Ако не - Ентерол или Хидрасек.
Бързо оздравяване на сина ти /понеже имаш двама, не разбрах за кого става въпрос smiling smiley /.

Изпратено: pupita6 (IP регистриран)
Дата: 16 May, 2008 14:19

Гери, дай чайче от шипки/дренки, изстискан лимон, разреден с водичка, Натриев цитрат, за да не се раздразни целия тракт.
Браво за темата!

[galeria.biberonbg.com]
Най-хубавия ден-днешният. Най-голямата спънка-страхът. Най-лесното нещо-да се заблудиш. Най-голямата грешка-да паднеш духом. Коренът на всички злини - егоизмът. Най-хубавото развлечение-работата. Най-лошото поражение-отчаянието. Най-добрите учители-децата. Най-голямото щастие-да си полезен на другите. Най-неприятният недостатък-лошото настроение. Най-красивия подарък-прошката. Най-добрата защита-усмивката. Най-доброто лекарство-оптимизма. Най-мощната сила на света-вярата. Най-стимулиращия дар-надеждата. Единствената реалност-любовта.

Дата: 16 May, 2008 14:58

Благодаря ви за бързата реакция!
Боби, малкият ми син е с разстроено коремче! smiling smiley
Давам Хидрасек и Ентерол.Благодаря за напомнянето за Лактофлора.Само тук съм чела за него и не съм го ползвала.Ще трябва да си го набавя в аптечката!
Деска, хубаво ме подсети за чайчето от шипки!Мерси!

Изпратено: pamela_net (IP регистриран)
Дата: 16 May, 2008 15:48

za davam maia za sirene 1|4 4aena laji4ka s malko voda

Дата: 16 May, 2008 16:30

Благодаря! smiling smiley

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 16 May, 2008 18:16

Гери, при последното разстройство на Ина нямах Ентерол, Смектата не даде никакъв резултат, но имах пробиотик/беше изписан за Митко, но по ред причини не го дадох/. Бях чела тук отзиви за действието на пробиотиците и го дадох смело - за два дни проблемът отшумя, остана след това няколко дни на диета. Бързо да оздравява Калата!

Администратор

Дата: 16 May, 2008 20:00

Еми, да, как не се сетих!
Имам страхотни пробиотици!
Благодаря, Евка, за напомнянето!

Изпратено: mamasteli (IP регистриран)
Дата: 16 May, 2008 23:07

Гери , за малкия - Саностол пробиотик winking smiley малък е за лактофлора.

Изпратено: ravena (IP регистриран)
Дата: 17 May, 2008 08:55

Браво, Гери, има нужда от такава тема!
Аз като имам зор направо пускам тема, нямам време да ровя из търсачката. При спешен проблем, обиковено изпадаме в паника и търсачката става неизползваема.

Да се затяга бързо коремчето на мъника! grinning smiley

Изпратено: herrera79 (IP регистриран)
Дата: 17 May, 2008 10:23

Страхотна идея за темата Гери .

**********************************************************************************************
Puedes ser solamente una persona para el mundo, pero para una persona tu eres el mundo.

Дата: 17 May, 2008 21:34

Имам идея-добавка.
Може ли темата да се нарече "Спешна помощ" и да се закове?
Темата да бъде за конкретни спешни въпроси при спешни ситуации, а не за разискване, информация за лекари и т.н. За такива нека се пускат отделни теми, както досега.

Аз лично в този клуб влизам основно за това - дали някой се нуждае спешно от помощ и аз мога да бъда полезна. И, разбира се, когато аз се нуждая от помощ. Първо бих поглеждала в тази тема.

Re: Тема "Спешна помощ" vnimanie
Дата: 18 May, 2008 16:29

Браво, Гери!

Изпратено: tintet (IP регистриран)
Дата: 23 May, 2008 22:34

Бебо се запече зловещо .Не е акал от 3 дни .Излезе много малко и е твърдо като камък.Как да го разхлабя спешно :be

Изпратено: vladimirova (IP регистриран)
Дата: 23 May, 2008 22:57

Сещам се за пюре от сини сливи. Сега видях и една рецепта на Ванга за запек - запича се една ябълка и се полива с карамел / горена захар /. Изяжда се като поизтине.

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 23 May, 2008 23:43

tintet Написал:
-------------------------------------------------------
> Бебо се запече зловещо .Не е акал от 3 дни .Излезе
> много малко и е твърдо като камък.Как да го
> разхлабя спешно

Колко е голям мъникът? Ако си захранила с глутен, можеш да му дадеш овесени ядки/сварени леко/ или овесена вода, круша, грозде, сини сливи. Доматът също разхлабва. Ако кърмиш, може ти да приемаш разхлабващи храни, това също помага.

Администратор

Дата: 24 May, 2008 12:32

Baby Написал:
-------------------------------------------------------
> tintet Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Бебо се запече зловещо .Не е акал от 3 дни
> .Излезе
> > много малко и е твърдо като камък.Как да го
> > разхлабя спешно
>
> Колко е голям мъникът? Ако си захранила с глутен,
> можеш да му дадеш овесени ядки/сварени леко/ или
> овесена вода, круша, грозде, сини сливи. Доматът
> също разхлабва. Ако кърмиш, може ти да приемаш
> разхлабващи храни, това също помага.
>
на 1 годинка е и му дадох за закуска днес овесени ядки и вътре нарязах парченца праскова......и нищо.......опитала съм и сливи и какво лине.Той си е такъв от кърмаче.Изхождаше се само със съпунче .3месеца пи всеки ден дуфалак и нощното му мляко го правех с овесена отвара....що годе беше задоволително през ден.,Нещата се пооправиха и започна да ака сам без моя помощ от 2 месеца.Но го записах на детска кухня преди 1 седмица и той се запече зловещо.Вчерашното му изхождане беше кошмарно -ни на вътре ни навън plach Позволих си да му дам и една кафяна лъжичка розово сладко разредено с водичка.Чувала съм ,че разхлабва.До сега нищо не е свършил дано до довечера да успее да се разхлаби.Искам да получи разстройство та да се прочисти детето hot smiley

Изпратено: pupita6 (IP регистриран)
Дата: 24 May, 2008 13:41

Освен това, което е написала Ева, можеш с намазнена ръка по посока на часовниковата страна да направиш масаж на коремчето, лека гимнастика с присвиване на коленцата към гърдичките. Много течности, круши, сливи..

[galeria.biberonbg.com]
Най-хубавия ден-днешният. Най-голямата спънка-страхът. Най-лесното нещо-да се заблудиш. Най-голямата грешка-да паднеш духом. Коренът на всички злини - егоизмът. Най-хубавото развлечение-работата. Най-лошото поражение-отчаянието. Най-добрите учители-децата. Най-голямото щастие-да си полезен на другите. Най-неприятният недостатък-лошото настроение. Най-красивия подарък-прошката. Най-добрата защита-усмивката. Най-доброто лекарство-оптимизма. Най-мощната сила на света-вярата. Най-стимулиращия дар-надеждата. Единствената реалност-любовта.

Дата: 29 May, 2008 00:35

Тинтет, как е човечето днес?Изходи ли се?

Дата: 29 May, 2008 23:56

Да.... 2 пъти след като му дадох 15мл сутринта на гладно ЛАКТУЛОЗА-MIP skok:skok :scoc::

Страници:  1234567891011...Последна страница>>
Страница:1 от 12

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.