Клуб 'Здраве' : © Български Бебе Център
Страници:  <<Първа страница...23456789101112>>
Страница:10 от 12
Re: Тема "Спешна помощ" vnimanie
Изпратено: animated (IP регистриран)
Дата: 20 August, 2009 00:29

благодаря ви! за сега се държим. утре ще докладвам than you smiling smiley

Изпратено: Donika (IP регистриран)
Дата: 20 August, 2009 00:49

Ани, можеш да мокриш на детето ръчичките от китките нагоре до лакътя и крачетата от глезените до колената. Дланите и особено ходилата отдолу избягвай да мокриш при висока температура, защото организмът се стресира в тази ситуация. На мен този метод доста ми помага за овладяване на подобна ситуация при децата.

www.bg-mamma.com www.bg-mamma.com

Когато човек силно желае нещо, цялата Вселена му съдейства!

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 21 August, 2009 13:15

Ани, как е Ясен? Надявам се вече да се е преборил с температурата и да щурее!

Администратор

Дата: 22 August, 2009 01:16

да ,вече мога да кажа че сме по -добре и след като 3 дни я борим тази Т ,тази вечер си легна с 38 и даже не съм му давала нищо за нея. проверявам го по начесто и за сега няма нужда,а и през деня не я вдигна ,та се надявам вече да се пооправяме. Благодаря ви, че се отзовахте толкова бързо smiling smiley kiss

Дата: 22 August, 2009 09:56

Браво на юначето! Здравичък да е само!

Администратор

Изпратено: elicvetkova (IP регистриран)
Дата: 29 September, 2009 18:13

знаете ли дали е нормално конюктивита да е придружен с температура?Температурата е ниска,37.5,вдига я само вечер и ведна спада от нурофен-а.Досега е имал само един път конюктивит и то без температура.Притеснявам се дали е нормално....

Дата: 29 September, 2009 23:49

Ели, направи ще една консултация и необходими изследвания на дечко. Не съм чувала за връзка между конюктивит и повишена температура. По принцип до 38,5 лекарите не препоръчват да се дава температуропонижаващи препарати, а организмът сам да се пребори. Бързо оздравяване желая!

Администратор

Изпратено: elicvetkova (IP регистриран)
Дата: 30 September, 2009 08:47

Благодаря за отговора,ще видим днес как ще е и ще направя изследвания

Изпратено: kery25 (IP регистриран)
Дата: 1 October, 2009 19:59

Дадоха на Сами антибиотик за отит на едното ухо.Сега запо4на разстройство.Какво да правя,да го спра ли или да го намаля?Изписан ни е по 3 пъти на ден.За сега давам ентерол и ориз предимно за храна,но АБ-то трябва да го пие до вторник,а днес и е за втори ден.

Lilypie Maternity tickers

Дата: 1 October, 2009 20:42

Катенце, заведи Сами в спешното, те ще ти кажат какво е най-добре да направиш. Бързо да оздравява сладураната!

Администратор

Изпратено: kery25 (IP регистриран)
Дата: 1 October, 2009 21:29

Eвка,мерси.За сега закрепихме положението.

Lilypie Maternity tickers

Дата: 2 October, 2009 16:05

Катенце, как е Сами? Надявам се да оздравява! celuvki

Администратор

Дата: 6 November, 2009 16:41

здравейте майчета! имам нужда от съвет. с мойта бебка сме на кърмене на поискване. не пие вода, мислех да я захранвам скоро (но още не съм).
Пипнахме обаче някакъв вирус с висока Т и едва я сваляме защото само свещички не и помагат,а през устата не поема нищо освен кърма от гърдата (дори с лъжичка я повръща). Страх ме е че ще се обезводни защото и като се храним цока и после избълва всичко на фонтан вече 3-ти път. не се е хранила нормално вече 6-7 часа (нямам идея колко и остава след като повърне, зашото не смогвам дори да я уригна преди да върне). другото е че и водичка не пием и не иска нито с биба нито с чашка нито с лъжичка. лекарствата и тях ги давам и тях повръща(дави се ,избутва с езиче и прави криви физиономии, а последния път пищеше само като видя лъжичката).
Чувствам се ужасно виновна, че не съм я научила нито на вода да пие, нито да приема нещо по някакъв друг начин освен от гърда и много се притеснявам да не се наложи да ни вкарат в болница за да и дават АБ венозно. дайте моля ви идеи как да му влея нещо в корема че ще я загазим. мъж ми и той и майка му (която живеее с нас) ми мрънкат че не съм я научила да пие вода и допълнително ме скапват. plach
Пием АБ 2.5мл, капки за кашлица 10с кърма стават и те към 2,5мл,натриев цитрат (и него го повръща) 2мл., нурофен 2,5 мл. събират се 10 мл но вече 3 пъти ги повръща, а не и ги давам наведнъж, гледам поне 15-30мин да има между приемите.
Ужас ми е, помагайте!
Извинявам се че копирам темата и тук,писах и в клуб кърмене но за да съм сигурна че ще се прочете скоро . надявам се да помогнете. Благодаря ви предварително!!! cvetia

Дата: 6 November, 2009 17:36

Ани, най-добре е да се консултираш с лекар! Бързо да оздравява бебка!

При всички случаи начесто, но помалко трябва да се оводнява организма - на 5-10 минути по 1 ч.л.кърма или вода опитвай да даваш.

Администратор

Дата: 6 November, 2009 17:46

опитвам. за сега да е изцоклал 30-тина мл. кърма и 5мл вода. ама се мъчим цял следобед. та равносметката е 30-40мл. течност за 3-4 часа

Дата: 6 November, 2009 18:16

Много е малко това количество, което пишеш, че е приела бебка. Трябва да спре да повръща за да може да поема по-големи количества, които и АБ изисква. Именно затова те съветвам да я види лекар и прецени състоянието и по-нататъшното лечение!

Администратор

Дата: 6 November, 2009 19:33

ами ние днес бяхме на док и тя това ни каза да даваме

Изпратено: Tuni (IP регистриран)
Дата: 13 November, 2009 16:05

Здравейте момичета дано някой ми отговори пуснахме иследвания на малката на 3 г.е:кръвна картина,урина и вагинален секрет.Станахме една сутрин и имаше на срамните устни някакъв бял секрет все едно съм я мазала с крем и педиатърката реши да пуснем вагинален секрет.Сега съм седнала и гледам резултатите.Утре ще идем при педиатърката ,но ми е притеснено понеже за пръв път пише,че има забележка в хематологията.Забележката е: лимфоплазматични 0.01 какво значи?Останалите 20 показателя са в границите си СУЕ-12 хемоглобина и е 121.За урината няма забележки.На вигиналния секрет пише: Изолира се Е.Coli; НЕ СЕ ИЗОЛИРА CANDIDA SPP.Благодаря ви предварително.

Редактирано 1 пъти последният път 13.11.2009 16:09.

Изпратено: Andjela (IP регистриран)
Дата: 16 November, 2009 14:10

Tuni за ешерихия коли най-вероятно ще ви предпишат АБ случва се такова замърсяване при момиченцата по често точния АБ след направена урокултура и антибиотикограма не е нещо страшно ще мине а за лимфоплазматичните незнам.Да пишеш как сте.

Изпратено: pritesnenata (IP регистриран)
Дата: 22 February, 2010 10:16

Zdraveite ot 15dni ne mi idva cikala napravih si 2 testa za bremennost i sa otricatelni hodih na lekar i toi vibia ne6to na vidiozona ima samnenie 4e moge da e bremennost no e dosta rano sega na26.02 pak imam 4as no sam mnogo pritesnena.Mnogo 6te sam blagodarna ako mi dadete savet koga se vigda bremennost vazmogno li e v 20 den da se vidi sas sigurnost na videozona

Страници:  <<Първа страница...23456789101112>>
Страница:10 от 12

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.