Клуб 'Здраве' : © Български Бебе Център
Оргаметрил по схема!Помогнете!
Изпратено: dezdena (IP регистриран)
Дата: 9 September, 2008 10:25

Момичета, ще Ви бъда безкрайно благодарна, ако ми помогнете със съвет.
Налага ми се отлагане на цикъла, който очаквам на 20 септември. Моят гинеколог ми изписа Оргаметрил от вчера -16-тия ден по едно хапче в продължение на 3 седмици, а ако се наложи да увелича дозата - 4 седмици.
Това е твърде дълъг период!
Прочетох упътването и там пише, че Оргаметрилът служи за потискане на ПМС, в който случай трябва да се пие от 14 до 25 ден.
Искам да Ви попитам, ако го пия до 24-тия примерно, дали това ще бъде гаранция, че мога да си издърпам цикъла с 2 дни, което ми е напълно достатъчно за пътуването- Така и ще съкратя значително приема на хапчета!
Ползвала ли е някоя от Вас Оргаметрил по такава схема?
Благодаря ВИ!

Re: Оргаметрил по схема!Помогнете!
Изпратено: Maria29 (IP регистриран)
Дата: 9 September, 2008 15:29

Дездена,аз съм пила оргаментрил,за пукане на киста на яйчник,пила съм го по схема и даде резултат,но нещо не мога да схвана правилно въпроса за цикъла!?

Изпратено: chibi (IP регистриран)
Дата: 9 September, 2008 15:46

Аз също съм го пила, но за предизвикване на меструация след огромно-о-о закъснение. Слушай доктора си.

Изпратено: dezdena (IP регистриран)
Дата: 9 September, 2008 16:03

Въпросът ми е: вместо да го забавя с 1 седмица, не мога ли да го издърпам напред с 2 дни, като го пия до 24-тия ден на цикъла и така да съкратя курса на приемане на хормони?
Някой използвал ли го е с тази цел - не за забавяне, а за забързване?
И колко дни след спиране идва цикълът?

Re:момичета искам съвет
Изпратено: mivira76 (IP регистриран)
Дата: 23 September, 2008 14:13

случи ми се нещо неприятно,което на никой
не го пожелавам.Бях бременна и излезе кухо
яйце в,следствие на което ми направиха кюртаж.
Нямах проблем това стана на 27 юни но от тогава
все още нямам менструация.От 13август съм на оргаметрил по схема.При прегледа казват че лигавицата на матката е изтънена.Имам симптоми
че всеки мимент ще ми доиде но няма нищо и съм много притеснена.Някой имал ли е такъв проблем.
Пишете ми!!

Изпратено: mama2008 (IP регистриран)
Дата: 23 September, 2008 17:32

Аз съм ползвала оргаметрил, за да отложа менструация на няколко пъти. Трябва да започнеш да го пиеш 1 седмица преди евентуалната дата. След като спреш да го пиеш, горе долу 3 дена след това и ще ти дойде менструацията.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.