Клуб 'Здраве' : © Български Бебе Център
Страници:  12>>
Страница:1 от 2
Колит
Изпратено: Rumina (IP регистриран)
Дата: 23 October, 2008 17:46

Момичета с колит съм от години...пила съм хапчета какви ли не и всичко помага до известно време...
Има ли някой избавил се от този проблем завинаги???

Re: Колит
Изпратено: Penelope (IP регистриран)
Дата: 23 October, 2008 17:48

Хапвай често и по малко, не смесвай различни храни, не позволявай дълго време да си гладна winking smiley и движи се повече.
Няма смисъл от лекарства!

Изпратено: mimi_9 (IP регистриран)
Дата: 23 October, 2008 18:31

не яд дразнещи храни, взимай лактофлор био плюс за смучене и ще се чувстваш по-добре.

[www.jivotno.com]

Понякога животът те подлага на изпит,
преди да си имал възможност да си научиш урока.

Изпратено: Tania Grab (IP регистриран)
Дата: 23 October, 2008 20:45

Моят мъж е с колит, просто внимава какво хапва. Открихме кои храни го дразнят - люто, яйца, ядки, шоколад, сладолед, зеленчуци с дебели люспи. При различните хора е различно. Прави колоноскопия през 5 години, последните изследвания бяха много добри. Има добри и лоши дни, аз съм му свикнала с диетата и внимавам какво готвя, но като излизаме е по-сложно...
Моят съвет е да следиш какво ядеш и да разбереш кои храни те дразнят. Успех!

Дата: 24 October, 2008 16:44

Ами уж избягвам пържено, но то колита повечето харани са дразнещи ....наистина от неядене пак се подувам. Трбва да си наложа честичко и по малко но...
ТОва лактофлор био плюс не съм го питала - лекарство ли е?

Изпратено: Lilito (IP регистриран)
Дата: 24 October, 2008 16:49

Румина,аз за моя гастрит пия Лансопрол.Това са стомашно-истойчиви капсоли,много ми помагат!От гастроентеролога при който ходя знам,че тези капсоли се изписват и за болни от колит или от язва!Много съм доволна от тях-нямам никакви болки вече!Много ми помогнаха!
Другото,което пия аз е БИОГАЯ,съчетани двете неща правят чудеса с проблемния ми стомах!!!
А лактофлора незнам какво е,но при всички случаи трябва да се консултираш с лекар!Мисля,че всичко са лекарства и без лекарско предписания не е препоръчително да ги използваш!

.

Дата: 25 October, 2008 10:29

Лактофтора е пробиотик, водисе като хранителна добавка и нормализира чревната флора. Миналата година си бях докарала инфекциозен язвен колит и беше някакъв ад. Сега когато някоя храна по някакъв начин не ми понася си взимам от лактофлора и ми нормализира нещата. Попитай лекуващия си лекар, но няма да ти навреди.

[www.jivotno.com]

Дата: 25 October, 2008 17:24

Непременно ще попитам! Аи тези лекарства дето Лилито е написала и за тях ще се поинтересувам!

Изпратено: Lilito (IP регистриран)
Дата: 25 October, 2008 17:33

само да добавя,че Биогаята също е пребиотик и хранителна добавка,другото си е лекарство!
Успех и да мине бързо!!!

.

Изпратено: crazia (IP регистриран)
Дата: 28 October, 2008 14:35

Аз съм с много тежак колит,сега мислех на хоемопат да ходя но се отказах.Правила съм си и изследване на дебелтото черво и всичко беше наред,когато ме заболи минавам на терапия с "доспаталин" и веднага ми се успокоява чревцата(но това е лекарство и гадно постоянно да си на него),гледам да ям повече супи и малко сухи храни.А сега съм си поръчала едно японско лекарство специално за тази цел пие се три месеца,първия пиеш чай,капсули и едно прахче прочистваш се жестко,на втория месец пиеш само капсули както и третия, ефекта бил поразителен една приятелка вече четвърта година няма оплаквания след такава терапия но е много скъпо 180 евро е само за първия месец за другите два е по 150евро но аз твърдо съм решила да го пия просто вече се побърквам с този колит.Ще си взема и лактофлор не знаех че помага при колит иначе съм пила всичко Креон,активий и тем подобни,на мен и еспумизана ми помагама когато имам криза по лесно да се оправя но си гадна работа.

--------------************************--------------------------*********************–––––––––––––––––––––––––––––––––––
Всъшност ,НИКОГА ,не съм била дискриминирана ,не съм била и толерирана . Пука ми ,свят- шарен ,хора- всякакви , никой никога по никакъв начин не ми е пречил да казвам каквото мисля и да отстоявам правото си на мнение! Нямам нужда от ПОЧИВКА ,на правото да имам чувство за хумор и това да изказвам нещата в прав текст ! Такава съм и щедро прощавам на всички които не ме харесват smqh
за това ще добавя " дарувам с това с което ме даруват "
за едни има санкции ,а други ще са бели и добри ......Уви...
Мисли преди да говориш,че после пак ще плачеш!
Куха Лейка съм и напоследък се усвиних но аз и Не искам да съм френска мацка!

Дата: 28 October, 2008 16:56

Охх ,Диди, и аз съм такъв тежък случай че вече и еспумизан не ми помага и креон и дуспаталин съм пила!
ПРавих една диета на моят мъж леля му е диетолог.Та тя се е излекувала така : 4 дни ядеш само печени картофи без нищо - нито сол нито подправки. и пиеш само разтвор от жълт кантарион! Нищо друго нито вода нито кафе. И нищо друго за ядене . САмо картофите и кантариона. Ами издържах стоически 4 дни, но вечерта бяхме канени на празненство та се захраних добре с салатка и ракийка и пържоли. А след 4 дни трябва да се захранваш постепенно с всичко. ТА така и помен внямам от излекуване!
Сподели моля те след тези лекарства какъв е е ефекта! Лошото е че немога да си позволя да отслабвам защото в момента съм 43 кг. А с това прочистване....

Изпратено: crazia (IP регистриран)
Дата: 28 October, 2008 17:01

Да задължително се сваля някое друго кило в първата фаза няма как,прахчето изчиства някакви натрупвания по червата който практически били оснивния проблем,даже казват че първите дни от лекарството си с надут корем поне една седмица траело.Ще ти кажа как е само да ми дойде лекарството,а и тази диета ще пробвам дето си писала да видим,докато чакам лекарството. winking smiley

--------------************************--------------------------*********************–––––––––––––––––––––––––––––––––––
Всъшност ,НИКОГА ,не съм била дискриминирана ,не съм била и толерирана . Пука ми ,свят- шарен ,хора- всякакви , никой никога по никакъв начин не ми е пречил да казвам каквото мисля и да отстоявам правото си на мнение! Нямам нужда от ПОЧИВКА ,на правото да имам чувство за хумор и това да изказвам нещата в прав текст ! Такава съм и щедро прощавам на всички които не ме харесват smqh
за това ще добавя " дарувам с това с което ме даруват "
за едни има санкции ,а други ще са бели и добри ......Уви...
Мисли преди да говориш,че после пак ще плачеш!
Куха Лейка съм и напоследък се усвиних но аз и Не искам да съм френска мацка!

Дата: 28 October, 2008 17:30

Диди имай предвид че точно трябва да се спазва! и никакви други приеми! И картофите не варени а печени.Имай предвид че са много гадни! Аз и от тях свалих 2 -3 килца! Захранването е много важно! МАлко по - малко сухарче бисквити и чак на 3 -4 ден супи и разни такива и пак по - малко! Трябва да си наложа воля пак да го направя! КАто жетаната ми е много близка и наистина не ме лъже - има ефект! Но може би всеки организъм си е различен.

Дата: 28 October, 2008 18:40

Момичета захранването е много важно и не Руми недай така след този глад изведнъж да си натоварваш стомаха, защото си е доста опасно. На мен на този етап лактофлора ми върши чудесна работа и съм много доволна. Руми скоро правили ли са ти изследвания, колоноскопия?

[www.jivotno.com]

Редактирано 1 пъти последният път 28.10.2008 18:40.

Изпратено: inkata (IP регистриран)
Дата: 28 October, 2008 19:21

Нашият кум беше много, много зле от колит, какво ли не опита, но в крайна сметка само строгата диета го оправи и сега си хапва по-разнообразно, но пак без определените храни,които са крайно вредни, както и никакъв алкохол и цигари.
Дано се оправиш Руми.

Дата: 29 October, 2008 09:51

МИми, не съм си правила по обстойни изследвания! Много съм страхлива - ТОва през гърлото ли беше ??? НАправо настръхвам само като го чуя. Преди години ми правиха снимка на червото - но гълтах някаква каша и поне не беше болезнено. НО няколко лекари ми казаха че е колит тъй като при възпалението на червата те се напипват

Изпратено: Dora2 (IP регистриран)
Дата: 29 October, 2008 10:42

Пробвай с класическа хомеопатия.

Клубни правила
Правила за подписите
"Детето, чието развитие е усложнено от дефект е не по-малко развито от неговия нормален връстник.То е същото дете, но по друг начин развито" Л.С.Виготски
Да бъдем толерантни към различните деца. Да научим децата си на толерантност.
На небето звездичка вечно ще грее и сладката Ная, с усмивка на нея ще се люлее. Почивай в мир, мило детенце.

Изпратено: gall (IP регистриран)
Дата: 29 October, 2008 14:31

момичета, извинявайте за тъпия въпрос, но тази есен имах вечери в които ми е страшно лошо, но не повръщах, а корема ми се пудува и пука, без болки .това колит ли е или няма общо?питам щото ходих на доктор, но ми казаха че съм си внушавала.

www.bg-mamma.comwww.bg-mamma.com

Редактирано 1 пъти последният път 29.10.2008 14:32.

Дата: 29 October, 2008 15:44

Ами ГАл мисля че е колит! При мен не всеки път -имам кризи де, когато едва ли не падам на земята от болки, но повечето пъти само се подува и пука.

Изпратено: Slaveia (IP регистриран)
Дата: 29 October, 2008 17:13

Sled purvoto sekcio polu4ih kolit. Doki mi izpisa hap4eta s mentovo maslo i mnogo m i pomognaha, makar i da ne se izlekuvah. Izbqgvam hrani, koito mi razdrazvat korema. Menta i anason deistvat uspokoqva6to, izpolzvai gi pri krizi.

Мисис "Кулинарна фурия 2009"

Учи се от вчера, живей за днес, вярвaй в утре!

Страници:  12>>
Страница:1 от 2

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.