Клуб 'Здраве' : © Български Бебе Център
alergia ot kotka
Изпратено: desana (IP регистриран)
Дата: 16 December, 2008 23:22

zdraveite mamcheta moja Sashko ima alergia ot kotka i ne moga da go opravja ot obrivite ,vsashtnost te veche stanaha na rani ochite mu sa zacherveni i salzjat,nosleto mu teche.Vnas njamame takova jivotno slava bogu,no pri maika mi ima vchera bjahme na gosti tam i eto dnes sme zle.Maika mi i sestra mi se karat s men i tvardjat ,che tova ne e ot skapanata im kotka,no njama ot kakvo drugo da e.Vseki pat kato ideme tam stava vse po zle,sjakash alergiata se razviva.Ot njakolko mesetsa polzvame razlichni lekarstva i ne moga da go opravja dori i da ne hodime tam te idvat tuk i mu nosjat kosmi.Loshoto e che vav Vidin njama spetsialist alergolog ,koito raboti s tolkova malki detsa.Najasno sam che problema e seriozen i ne e bezobiden toi moje da razvie astma.A i lekarstvata deto ni izpisvat ne mu deistvat koi znae kolko samo go trovime i tie doktori samo znajat da izpisvat kortikosteroidi a te sa opasni za bebe ,chetoh che im istanjavat kojata a nie veche polzvane takiva pastichki ot njakolko mesetsa s malki prekasvanija.Molja vi daite mi savet,uplashena sam.

Re: alergia ot kotka
Изпратено: tany@ (IP регистриран)
Дата: 16 December, 2008 23:53

Desana, това е много притеснително! Искрено се надявам да се оправите, но ако алергията е от котката ще си я има винаги, не го води там! Проблема не е за подценяване.
Аз имам алергии към котки, но от както се прояви ги избягвам. При мен обриви нямаше, но очите ми се подуваха и ставаха на цепки, с отток по целите бузи, в комбинация с неуписуема хрема с кихане. При това като дете много съм си играла с котки и я получих изведнъж, като с течение на времето се засилиха симптомите! За съжаление не мога да ти дам друг съвет, освен да се свържеш със специалист, ако трябва ела до София. Предполагам, че някой от форума може да те насочи към добър детски алерголог.
Ще стискаме палци!

Али се роди на 30.11.07 2.710 кг. 49 см.
изписаха я на 05.12.07 2.680 кг. 49 см.
02.12.08 10.300кг. 79 см.

Изпратено: katitu (IP регистриран)
Дата: 17 December, 2008 00:42

И аз имам такава алергия. Много е неприятно, съчуствам ви и на двамата.
Точно както е описала tany@, като малка нямах, леля ми имаше котка, играех си с нея и нищо ми нямаше. Прояви се по-късно и доста време ми отне да разбера каква е причината.
Но определено се задълбочава! Ако в началото се проявяваше от време на време, защото съквартирантката ми имаше котка и все пак животинчето беше у нас, сега е достатъчно да вляза някъде, където някога си е имало котка и да се проявят симптомите.
Не знам защо не ти вярват, че може да е заради котката. Не води детенцето у майка си, няма смисъл от тези лекарства, при положение, че можете да избегнете алергена. Виж с идването у вас не знам как ще решите въпроса. За твое успокоение потърси специалист, желая ти успех с намирането. Може официална диагноза да стресне малко роднините ти и да ги накара да се съобразяват.

Изпратено: жизел (IP регистриран)
Дата: 17 December, 2008 00:48

desana много съжалявам че се е получило така със Сашко.Немога да ти помогна със съвет каде да го заведеш uteha дано да се оправи но трябва да говориш с майка си и сетра си и да им обясниш че детето ти е е със алергия и трябва да махнат котката защо трабва добълнително да си мъчеш детето с "излишни лекарства". tany@ ти казала правилно отиди някаде при друг доктор защото не е шега дано маики които знаят повече да ти кажат.

[/url][img] [url=http://ticker.7910.org/rus] роден на 28.01 3.470кг51см изписан 30.01 3.330кг 1косултация 19.02 3.950кг 52см 2к 04.03 4.400кг 54 3к 15.04 5.900кг 59см 4к20.05 6.850кг 61см 5к.26.06 7.400кг 64.05см

Изпратено: gincheto (IP регистриран)
Дата: 17 December, 2008 09:27

Десана, хващаш майка си и сестра си и барабар с детето идваш в София и тръгвате по алерголози. Тогава да видим дали няма да ти вярват. Добре де, а те не виждат ли, че детето само при тях проявява алергия. Ей, много се ядосвам на роднини, дето хич не се усещат. А алергията е много сериозно нещо и въобще не бива да се подценява!

А като не разбират от дума, пробвала ли си да им поставиш ултиматум - аз бих реагирала така като краен вариант.

Lilypie 5th Birthday PicLilypie 5th Birthday Ticker

Изпратено: jovana (IP регистриран)
Дата: 17 December, 2008 09:39

Десана здравей
като малки баща ми ни взе котка със сестра ми обаче и двете направихме точно такава реакция с екземи по кожата.имаше едно бабино лекарство но трябва да питам маика ми какво беше и ще ти пиша. обаче това тогава ни казаха че не е само алергия а и комбинация с бактерии които си носи самата котка.
моя съвет е да дойдете в софия на алерголог. аз ти препоръчвам Тихомир Мустаков педиатър кабинета му се намира на ъгъла на бул Прага и ул Шандор Петъофи. тел сега не мога да ти дам пак трябва да питам майка ми.

Изпратено: gery83 (IP регистриран)
Дата: 17 December, 2008 09:39

Здравей Desana съжелявам за проблема ви но е задължително да отидеш на алерголог за да установи алергията със сигурност. Твоите близки трябва по сериозно да се отнесат към вашия проблем. Ако това е от котката задължително трябва да е махнат.Или трябва да ограничиш посещенията им.
Разрових се из интернет и има доста хора с такъв проблем. Д-р Мустаков алерголог в Медицинска академия Сф се препоръчва навсякъде в форумите явно наистина е добър специалист. Потърси и ти в интернет но симптомите са тези които си описала. Не пренебрегвай проблема изледвай детето.
Желая ти успех и дано да се оправите скоро cunki

Lilypie 2nd Birthday Ticker

Изпратено: vanina1980 (IP регистриран)
Дата: 17 December, 2008 10:26

Да наистина е сериозен проблема.Аз бих им предложила да подарят котето на някого за да не им е жал за него и така и вашият проблем ще се реши и те ще имат вариант като им домъчнее за котето да отидат да го видят,но мисля,че детето е по важно от котката.
Като добра алерголожка мога да предложа и проф.Балева от Александровска болница.Не подценявайте алергиите,защото могат да доведат до страшна криза.

Изпратено: garbo (IP регистриран)
Дата: 17 December, 2008 11:17

Нямам нищо против котките-обичам ги ,но това е прекалено,заради някаква си котка да се разболее детето ти, vnimanie vnimanie vnimanie.ВЕднага да отидете на лекар- това не е шега работа,а пък за вашите да се осъзнаят малко,ще рискуват здравето на детето.
Направо да се махне котката,нямам думи просто ,много се ядосах angry smiley

baby

Изпратено: Dora2 (IP регистриран)
Дата: 18 December, 2008 09:52

Като малка имах и аз алергия именно от котки. Очите ми изпъкваха напред, оставах без клепачи, направо. Беше грозна картинка. Получавах и обриви. Не помня как се оправих, мисля, че не съм пила специални лекарства, освен в случаите на обостряне. Май ми мина с възрастта ( към 10г.в.)
Дано се оправи от тази алергия по-бързо детенцето ти.

Клубни правила
Правила за подписите
"Детето, чието развитие е усложнено от дефект е не по-малко развито от неговия нормален връстник.То е същото дете, но по друг начин развито" Л.С.Виготски
Да бъдем толерантни към различните деца. Да научим децата си на толерантност.
На небето звездичка вечно ще грее и сладката Ная, с усмивка на нея ще се люлее. Почивай в мир, мило детенце.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.