Клуб 'Здраве' : © Български Бебе Център
Страници:  12>>
Страница:1 от 2
АЛОПЕЦИЯ
Изпратено: linda70 (IP регистриран)
Дата: 5 January, 2009 22:13

Става въпрос за сина ми:
[url][img][/img]Това е започнало лятото,докато беше в САЩ,било е колкото5ст.,по мои съвети по тел.се е мазал с чесън.Като се върна беше вече като на снимката и продължава да расте.Обиколихме лекари,изпи сума ти лекарства,мазила,правихме биохимични и хормонални изследвания-за радост са в норма,но...петното расте.Като последна сламка се хванаха,че може да е инфекция от болен зъб,утре ще правим панорамна снимка.Казват да не спираме терапията,ние си я следваме стриктно-освен това пиенене на екстракт от коприва и втриване на местото,мазане с чесън-
поне да беше спрял процеса,а то расте и коса няма.Написах ви всичко това с молба някой ако знае алтернативен метод или добър дерматолог във Шумен или Варна,да сподели.Детето не се чувства комфортно,бръсне си главата за да не личи,но не това е решението.Ще съм ви благодарна ако ми подадете някаква идея!
[/url]

Re: АЛОПЕЦИЯ
Изпратено: pupita6 (IP регистриран)
Дата: 6 January, 2009 10:13

На мъжа ми, на нервна почва, му опада косата доста бързо така, беше колкото стотинка и започна да расте, и сега от време на време се появява, но отшумява. Мажехме с някакъв мехлем от аптеката в тубичка, ще разровя, дано да не съм го хвърлила, че беше преди 5 години. И отделно джипито ни даде рецепта да ни забъркат нещо в аптеката, някакъв разтвор, на памуче, търках мястото и си поникна нова коса. Ако не го намеря няма да съм много полезна, сори за което, ама... отивам да потърся.

[galeria.biberonbg.com]
Най-хубавия ден-днешният. Най-голямата спънка-страхът. Най-лесното нещо-да се заблудиш. Най-голямата грешка-да паднеш духом. Коренът на всички злини - егоизмът. Най-хубавото развлечение-работата. Най-лошото поражение-отчаянието. Най-добрите учители-децата. Най-голямото щастие-да си полезен на другите. Най-неприятният недостатък-лошото настроение. Най-красивия подарък-прошката. Най-добрата защита-усмивката. Най-доброто лекарство-оптимизма. Най-мощната сила на света-вярата. Най-стимулиращия дар-надеждата. Единствената реалност-любовта.

Изпратено: mirka (IP регистриран)
Дата: 6 January, 2009 12:02

Ох, днес щях да пускам и аз същата тема-моя мъж е така но само на брадата-едно с големина 5 стотинки и още едно до него но колкото детски нокът.Така е от пролетта на нервна почва му е на него.Ходи на дерматолог-изписаха му Алпикорт, но гледам че едното по голямото расте, но много бавно.Веднъж седмично ходи при дерматолог да го горят с течен азот.
Пупи, ако пазиш рецептите, моляте пиши.
Чувала съм, че е много упорито заболяване.
Дано намерим лек!

Дата: 6 January, 2009 12:11

Ние също мажем Алпикорт ,до момента не помага.А на мъжа ми също излизат по брадата малки петънца,но след мазане с чесън пониква.Да много е упорито заболяването,също казаха,че е от стрес.
Препоръчаха ми д-р Маринова от Шумен,на 12.01. излизам в отпуск и вероятно ще отидем до там.

Редактирано 1 пъти последният път 06.01.2009 12:12.

Изпратено: mirka (IP регистриран)
Дата: 6 January, 2009 12:33

Na моя мъж му поникват по края малки и тънки косъмчета, а белите си му останаха, те не падат.Ще проверя за докторката в Шъмен и може и ние да отидем.Аз с чесън не съм го мазала, а знам че помага-ще пробвам.

Дата: 6 January, 2009 14:38

Не можах да намеря нито рецептата, нито мазилото... спомням си, че завършваше на ...корт, ама какво беше??! Сори.
Опитай с чесън, помага наистина!
А все си мисля, че беше това: [www.framar.bg]
но попитай първо лекарката си!

[galeria.biberonbg.com]
Най-хубавия ден-днешният. Най-голямата спънка-страхът. Най-лесното нещо-да се заблудиш. Най-голямата грешка-да паднеш духом. Коренът на всички злини - егоизмът. Най-хубавото развлечение-работата. Най-лошото поражение-отчаянието. Най-добрите учители-децата. Най-голямото щастие-да си полезен на другите. Най-неприятният недостатък-лошото настроение. Най-красивия подарък-прошката. Най-добрата защита-усмивката. Най-доброто лекарство-оптимизма. Най-мощната сила на света-вярата. Най-стимулиращия дар-надеждата. Единствената реалност-любовта.

Изпратено: beibifeis (IP регистриран)
Дата: 6 January, 2009 20:17

моята приятелка беше така.показвала ми е петното,пак на тила,пак случайно го е напипала и беше като 50 ст,после стана по-голямо.
тя го изживя много тежко,на нея косата и е комплекс и направо се побъркваше-все на тила и бяха пръстите и все ме питаше дали се вижда.слава богу,оправи се.не помня какво и пращах от българия(тя не живее тук),ще я питам.
знам,че постоянно търкаше с чесън и тривитаминолната постоянно правеше.порасна и коса,но остана бяла.
при нея също се образува от стрес.
миналият ден видях една позната,при която положението явно е извън контрол вече.
наистина е неприятно,особено за младеж.дамите,поне могат да го поскрият.

Дата: 7 January, 2009 18:36

И на мъжа ми косата, която поникна беше тънка и бяла.. , аз мисля, че и с течна газ търкахме, заедно с чесъна. Много помага.

[galeria.biberonbg.com]

Изпратено: nad (IP регистриран)
Дата: 7 January, 2009 23:47

Здравейте. Имах същия проблем на няколко пъти-петна като 50 стотинки горе долу, съвсем гладки, като проблема не е кожен-алопеция ареата се нарича. Личната ми лекарка ми даде рецепта, която се приготвя по поръчка в аптеките-веднага действаше, макар че от нищо друго не минаваше. Петната не растяха и поникваше коса. Мирише на катран лекарството и е много ефективно поне при мен. И досега видя ли петънце или разредена коса, мажа. От София съм и тук ми го приготвят в аптека на площад Славейков в един безистен. Пазя рецептата-излиза около 10 лева шишето. Ако искате да опитате-давам веднага рецептата, защото и на мен ми беше много криво с тези петна.Успех

Изпратено: Dora2 (IP регистриран)
Дата: 8 January, 2009 06:38

Мисля само дали няма да помогне класическата хомеопатия. Но трябва да намерите добър лекар -хомеопат.
Успех и стискам палци.

Клубни правила
Правила за подписите
"Детето, чието развитие е усложнено от дефект е не по-малко развито от неговия нормален връстник.То е същото дете, но по друг начин развито" Л.С.Виготски
Да бъдем толерантни към различните деца. Да научим децата си на толерантност.
На небето звездичка вечно ще грее и сладката Ная, с усмивка на нея ще се люлее. Почивай в мир, мило детенце.

Изпратено: bobi@ (IP регистриран)
Дата: 8 January, 2009 09:55

Една моя приятелка имаше същия проблем, още от 7-ми клас. Ходеше при някакъв лечител в Перник. Даваше й някакво мазило с високо съдържание на чесън! Но много ефективно!
Преди 2-3 години пак й се появиха тези петна и пак ходи при този човек. Ще я попитам за координати, ако проявяваш интерес!

Дата: 9 January, 2009 11:37

Оказа се ,че има киста в корена на зъба,която ще се отстрани оперативно и след като се овладее тази инфекция смятат,че косата ще започне да расте.Странно ми е,че нито едно от изследванията на кръвта не подсказа за инфекцията,нито утайката,нито левкоцитите,явно е хронифицирало и организма вече не реагира с левкоцитоза.Чак на снимката лъсна проблема.Но чак като приключим с операцията ще мога да се похваля,дано с нея се реши проблема,че вече всички сме много притеснени.
Момичета,благодаря ви много,че се отзовахте,ако не дай си Боже не се оправи,тогава ще ви пиша -bobi@ , nad-за лечителя и рецептата,Пупи благодаря и на теб,Доре мислила съм и за хомеопат,ще потърся.mirka-успех и на вас.
Желая ви приятен ден!

Изпратено: ravena (IP регистриран)
Дата: 9 January, 2009 14:10

Дано това да реши проблема. Къде ще правите операцията на зъба? В Шумен?
След катастрофата едната операция на челюстта ми я направи д-р Жечев в Шуменската болница. Много добър хирург. Много съм доволна, а нещата при мен бяха доста кофти. Кабинетът му е зад старата поликлиника, но когато има по-сериозни операции, ги прави в отделение УНГ на болницата.
Ако са ти необходими някакви координати или ако с нещо мога да ти помогна в тази връзка, пиши.
Успех!

Дата: 9 January, 2009 17:47

ravena,благодаря ти много,за отзивчивостта.Ще я правим тук вероятно в Търговище,д-р Кънев.Ходим при него от години,много добър стоматолог-хирург.Поне така е разбрал сина ми.За лицево-челюстен хирург са по-сложните операции,не е споменавал,тези си ги прави той,доколкото разбрах.
Но,ако евентуално се наложи да ни праща някъде непременно ще те потърся.
За теб се надявам,че всичко е зад гърба ти,приключило благополучно.

Дата: 10 January, 2009 01:39

Линда, лекарят, за който писах - Жечев от Шумен, също е стоматолог-хирург. Поне до преди година и половина лицево-челюстен нямаше нито в Търговищката, нито в Шуменската болница. Лежах 8 дни в реанимация в Търговище - реално се нуждаех от лицево-челюстен, но поради липса на такъв ме лекуваше неврохирург. Когато в Шумен Жечев ме видя, се хвана за главата и ме оперира веднага, а чак, когато успях да се прибера в София, лъснаха някои неща. Но пък в Т-ще хората гледаха да ми спасят живота, така че си свършиха работата идеално, според възможностите на болницата.
В София вече попаднах на уникално добър хирург, който ми възстанови челюстта и зъбите.
Ако решите да стигнете до София, също не се притеснявай да ми пишеш - ще помогна с всичко, което мога.

Дата: 10 January, 2009 08:56

Аз работя в Търговищката болница,лаборантка съм.Сигурно съм ти вземала кръв.Малък е света.Реанимация правят изследвания непркъснато,за 8 дена,просто няма начин да не съм те бола от пръста/единствено ако съм била в отпуск/.Важното е,че си жива и здрава.
А по нашия въпрос-в понеделник има час за доктора,ще видим какво ще реши и аз ти писах по горе,ако ни прати на друго място,непременно ще се свържа с теб.

Дата: 10 January, 2009 12:31

Линда, писах ти лично.

Изпратено: zlatina kozareva (IP регистриран)
Дата: 3 February, 2009 08:50

nad може ли да ми изпратиш азрес на лечителя или рецепта за алопецията ще ти бъда много благодарна.

Дата: 4 February, 2009 11:57

Капсули "РЕВАЛИД" са много ефикасни,но те съветвам да потърсите добър специалист да открие причината,защото алопецията е последствие и след време може пак да се появи.

Изпратено: zlatina kozareva (IP регистриран)
Дата: 5 February, 2009 08:15

mnogo blagodarq. Pri men e na stresova osnova.Tarsq i netradicionna medicina.

Страници:  12>>
Страница:1 от 2

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.