Клуб 'Здраве' : © Български Бебе Център
Зверска кашлица с какво се лекува?
Изпратено: plame (IP регистриран)
Дата: 10 August, 2005 12:50

Поздрави на всички!
Марти от два дни е с променен глас-по дрезгав.Вчера лекарката я прегледа и каза че и няма нищо и да и давам само чай от лайка и вит Ц.Но мен ме притеснява това че тя започна да кашля и то като стар пушач.Притеснявам се да не стане нещо по-сериозно.Няма температура ,няма хрема,а само кашля.
Мога ли да и давам сироп за кашлица?
Кой е най ефикасен?

Моля ви помагайте!

URL=http://www.glitteryourway.com][/URL]Lilypie 2nd Birthday PicLilypie 2nd Birthday Ticker

Re: Зверска кашлица с какво се лекува?
Изпратено: (IP регистриран)
Дата: 10 August, 2005 13:26

За вашата възраст не знам сироп, има един, Хустагил се казва, той е хомеопатичен, но не съм сигурна дали не беше за след годинка, в момента нямам вкъщи и не мога да проверя.
Чула съм, че запарка или чай от магарешки бодил помагала при кашлица, но никога не съм давала.
Дано скоро ви мине, каквото и да е!

Изпратено: Svetla_ (IP регистриран)
Дата: 10 August, 2005 13:39

Хустагил не е хомеопатичен сироп а билков - екстракт от мащерка.
След като педиатърката е казала, че няма нужда от сироп, сигурно е така. Ако смяташ че кашлицата е тревожна, по-добре потърси мнението на още един педиатър, а не така да самопредписваш. Освен това, сиропите са за суха или за влажна кашлица със секрети, няма за 'зверска кашлица'. Каква е кашлицата в случая?
Чай от лайка на 9 месечно бебе не бих дала, има силно алергизиращо действие.

Редактирано 1 пъти последният път 10.08.2005 13:40.

Изпратено: snejka (IP регистриран)
Дата: 10 August, 2005 15:10

Пламе, не се притеснявай. Потърси още едно мнение. Досега на Кали съм давала Хустагил. Тя не го хареса и трудно го пиеше. Давах го по лекарско предписание. Бързо да оздравява сладуранката.

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
Сертифициран консултант към Националния комитет по кърмене
Група във Фейсбук; Страница във Фейсбук

Изпратено: Даниела (IP регистриран)
Дата: 10 August, 2005 16:03

Можеш да обсъдиш с лекаря вземане на гърлен секрет за микробиологично изследване или на своя глава да поискаш такова в лабораторията. Ако изследването покаже някакъв бацил, ще изследват на какъв антибиотик е податлив и ще имате по-голяма яснота какво да правите.

Дата: 11 August, 2005 08:42

Зверската кашлица на Марти е мокра кашлица.
В момента я чакам да се наспи и ще я водя пак на доктор.Моля се да не е сериозно и да отминава бързо.

URL=http://www.glitteryourway.com][/URL]Lilypie 2nd Birthday PicLilypie 2nd Birthday Ticker

Дата: 11 August, 2005 15:32

Докторката и изписа сироп за кашлица "ФЛУДИТЕК" -Френско.
Използвали ли сте го?
До колкото разбирам от написаното на опаковката сиропа не е билков, а е с карбоцистеин 2% и др.

Не е ли по-добре сиропа да е на билкова основа ?

Например какво мислите за сиропа на Д-Р. ТАЙС?
На опаковката пише че е от теснолист жиловлек.

Изпратено: mamasteli (IP регистриран)
Дата: 11 August, 2005 15:41

Аз лих се доверила на лекаря.Щом така е преценила... eye rolling smiley Иначе освен сиропа на д-р Тайс друго до сега не сме ползвали.Освен едно сиропче по моя инициатива,но пък нямаше никакъв ефект.
Довери се и давай каквото е назначила,за да не се усложни кашлицата.

Изпратено: Bambi (IP регистриран)
Дата: 11 August, 2005 15:58

Веднъж на бебо му се беше появила лека хремичка и аз много се притесних като му се стича секрет в гърлото да не започне да кашля. Нашата педиатърка ми каза да му давам за всеки случай сиропа на Д-р Тайс с екстракт от живовляк 3 пъти на ден по 2.5 мг. Бебо много го хареса , а до кашлица така и не се стигна. Стискам палци при вас нещата да се оправят бързо и бебче да не се мъчи повече.

Lilypie Baby PicLilypie Baby Ticker

Изпратено: Atina (IP регистриран)
Дата: 12 August, 2005 00:35

Tova sirop4e Fluditek e mnogo dobro!!!Na nas skoro ni go izpisaha za parvi pat i bqhme super dovolni ot rezultata!Barzo ozdravqvane!!!

Lilypie 1st Birthday PicLilypie 1st Birthday Ticker

Lilypie 6th to 18th PicLilypie 6th to 18th Ticker

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.