Клуб 'Здраве' : © Български Бебе Център
между камерен дефект при новородено!
Изпратено: milina (IP регистриран)
Дата: 11 January, 2009 15:24

Здравейте милички!Имам нужда от помощ!Моята кома роди на 22.12.08.Всичко уж добре,но след 2 дни при преглед на бебенцето педиатърката и казва,че има шум на сърцето!Веднага консултация с кардиолог и се остановява че е с някакъв междукамерен дефект!Изписа му фроринтрил да пие по 3 пъти на ден,което ме шашна.Днес го водиха на контролен преглед,казал и същото,няма подобрение!Да продължава лечението и след 6 месеца да сме го водили в София,като междудругото за някакъв РЕЛК говори да ни уредил...Искам да помоля някоя от вас която е имала този проблем или знае за добър детски кардиолог в София да дадете кординати и да доведем бебенцето.Нещо нямам доверие в този наш лекар!Не искам да пиша тук,но имаме разни опасения че не е точно както казва!Благодаря Ви предварително!

Re: между камерен дефект при новородено!
Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 11 January, 2009 15:33

Милина, сигурно сте много притеснени!
Това, което мога да те посъветвам е да запишете час за преглед при д-р Здравка Симеонова, в Авис-Медика. Страхотен специалист е и ще помогне с инфо, а и при нужда ще ви насочи към специалист в столицата!
Благодарение на нея баща ми вече близо 8 години е с кръвно на момче, а от години беше хипертоник.

П.С.: При преглед и кардиография по време на първата ми бременност, лекарят откри дефект при мен. По рождение дясната сърдечна клапа не се затваря плътно.

Администратор

Дата: 11 January, 2009 16:26

Ох,найстина сме претиснени.Кардиолога при когото ходим също е от Авис медика.Въобще не искам да ходим вече в Плевен,направо към София!Разочароваха ни страшно много!

Изпратено: irinq (IP регистриран)
Дата: 11 January, 2009 16:45

Милина първо съжалявам за това ,което преживявате!
Дано да се похвалиш с добри новини скоро!
Второ къде изчезна толкова време,липсваш на темичката ни! smiling smiley

[www.youtube.com]
[www.dveri.bg]

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 11 January, 2009 17:07

Съжалявам много!
Надявам се, че момичетата от София ще се включат с инфо и координати на специалисти! Успех!

Администратор

Изпратено: Tania Grab (IP регистриран)
Дата: 11 January, 2009 17:59

Надявам се да не е нещо сериозно!
По принцип всички бебета се раждат с малък пролапс между двете камери, който се затваря през първите няколко седмици. На големия ми син чуха шум на сърцето, когато беше на месец, и откриха пролапс между камерите, толкова се бяхме панирали с баща му. Слава Богу, всичко се оправи, просто дупката се е затворила през втория месец при нас.
Четох, че при всеки 4ти човек този пролапс никога не се затваря, но повечето хора дори не знаят, че го имат - не създава проблеми и не е опасно.
Надявам се именно такъв да е проблема на детето на кумата ти и всичко да се нормализира!

Изпратено: katitu (IP регистриран)
Дата: 11 January, 2009 21:02

Досега съм срещала да говорят за специалисти от 3-та Градска в София и Болницата на Чирков пак в София, предполагам на двете места са добрите детски кардиолози. Щом нямате доверие на лекаря, към когото сте се обърнали, не чакайте, а намерете специалист в София, още повече, че второто мнение на кардиолог в случая не е излишно.
Пусни в Гугъл двете болници и детски кардиолози.

Желая ви късмет и проблемът скоро да се реши d good luck

Изпратено: ravena (IP регистриран)
Дата: 11 January, 2009 22:03

Да, най-добрите детски кардиолози са в Националната кардиологична болница (това е бившата 3-та градска, намира се до първото кино Арена). Знам, че там всички детски кардиолози са много добри. Ето: [www.hearthospital.bg]
Направо се обади по телефона и насрочвай консултация.

Изпратено: mamasteli (IP регистриран)
Дата: 12 January, 2009 23:53

Освен 3-та градска добри добър детски кардиолог е и д-р Любомир Спасов от детската педиатрия на бул.Димитър несторов.Там се хоспитализират и бебетата със сърдечни проблеми.Мисля , че тук в биберона съм писала негови координати , така че може да потърсиш с търсачката.

Дата: 13 January, 2009 14:00

Благодаря момичета!Записахме час при доктор Кънева в 3 поликлиника за четвъртък!Стискайте палци!

Изпратено: mama Eva (IP регистриран)
Дата: 13 January, 2009 15:30

Дидке, като се върнете да пишете,какво е казал доктора. Стискам палци нещата да са наред.

Мисис "Кулинарна фурия 2007" cvete Мисис Златни ръце cvete Мисис Биберон 2008 cvete "Вкусотиите на мама Ева"!

Изпратено: crazia (IP регистриран)
Дата: 16 January, 2009 13:32

Да 3 градска е най-добрата там са маистина добри специалисти и Алекс имаше шум но изчезна от само себе си било нормално за новородено,но и ние ходихме в 3 градска макар да е държавна болница има страхотни специалисти там! thumbs up Късмет и бързо да се оправи бебчето! detelina

--------------************************--------------------------*********************–––––––––––––––––––––––––––––––––––
Всъшност ,НИКОГА ,не съм била дискриминирана ,не съм била и толерирана . Пука ми ,свят- шарен ,хора- всякакви , никой никога по никакъв начин не ми е пречил да казвам каквото мисля и да отстоявам правото си на мнение! Нямам нужда от ПОЧИВКА ,на правото да имам чувство за хумор и това да изказвам нещата в прав текст ! Такава съм и щедро прощавам на всички които не ме харесват smqh
за това ще добавя " дарувам с това с което ме даруват "
за едни има санкции ,а други ще са бели и добри ......Уви...
Мисли преди да говориш,че после пак ще плачеш!
Куха Лейка съм и напоследък се усвиних но аз и Не искам да съм френска мацка!

Изпратено: kristian (IP регистриран)
Дата: 24 January, 2009 17:12

Изтеглям темата,защото ние имахме такъв проблем със сина ни.За мен светилото е в Св.Екатерина-екипът на д-р Кратунков,д-р Чилингирова и сестра Мариновска.Те дадоха шанс на сина ми да живее нормално и съм им безкрайно благодарна.
Ако искаш пиши ми на ЛС,ще дам всякакво инфо и ще помогна с каквото мога.Преживяла съм гози кошмар и знам за какво става въпрос!Не се отчайвайте,всичко ще мине и замине!

Изпратено: foxi_s (IP регистриран)
Дата: 26 January, 2009 23:34

И аз да се включа.Дъщеря ми имаше същия проблем,доки я чу като беше на ок.2м.
Нищо не изписаха!!!И не е необходимо(според доктора). И на следващия преглед-НИЩО.Много бебета имат такъв "преоблем",но не е необходимо да се прави нещо сериозно,предприема се нещо в предучилищна възраст-такива бяха думите на доктора.Е,преполагам,че ако е наистина нещо сериозно се обръща веднага внимание.
Ние сме от Добрич(и тук има добри лекари).
Може и да се е застраховал лекаря.
Дано всичко изчезне като при нас!! cvete detelina

Lilypie First Birthday tickersLilypie Fifth Birthday tickers

Изпратено: petya_d (IP регистриран)
Дата: 31 August, 2009 14:42

Привет на всички!
Детето ми е на пет месеца и е с лекостепенна стеноза. Препоръчаха ни д-р. Кънева, тъй като искаме още едно лекарско мнение относно наблюдението и лечението.
Затова бих искала да попитам milina дали са останали доволни от прегледа при д-р Кънева, какви са впечатленията им от нея.
Ако и други имат впечатления от лекарката, моля да споделят.
Благодаря предварително!

Дата: 2 September, 2009 09:59

д-р Кънева е страхотен човек и специалист!Останаха много доволни!Каквото и каза това стана!Детето вече е добре,ходят на контролни прегледи на всеки 3 месеца!Чака се доста обаче!Но са доволни много от нея!Успех ти пожелавам,ако има нещо питай ще питам ако трябва!

Изпратено: petya_d (IP регистриран)
Дата: 1 October, 2009 11:54

Здравей, milina. Благодаря ти за отговора и съжалявам че не писах веднага. Прегледа мина добре, доста обстойно ни обясни нещата, ще ходим на контролни прегледи на шест месеца.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.