Клуб 'Здраве' : © Български Бебе Център
Страници:  123>>
Страница:1 от 3
За меда!!!
Изпратено: аленна (IP регистриран)
Дата: 31 January, 2009 15:00

Момичета, чета, че масово давате на децата си мед при кашлица. Нали меда е силен алерген! Колкото помогне, толкова може и да навреди, да не кажа само второто...Едно време на нас като деца са ни давали много мед, но токава е нямало такъв бум от алергии, а сега е друго.
Споделете какво знаете за меда, давате ли мед и изобщо да поговорим за меда, да не би аз нещо да съм в грешка, но знам, че не съм. Вярно, за някои деца е подходящо да се дава мед, той е много лечебен, но просто напоследък чета, че МАСОВО се дава и това ме накара да се замисля.

мама на две момченца, две врабченца

Редактирано 1 пъти последният път 31.01.2009 15:00.

Re: За меда!!!
Изпратено: herrera79 (IP регистриран)
Дата: 31 January, 2009 15:07

Много 6те ми е интересно и полезно и на мен да 4уя мнения от по знае6ти мами ,аз ли4но давам мед ,но не толкова 4есто .При нас от по рано го въвеждат и няма никаква информация дали е алерген и какво може да навреди ,може някъде и да казват ,но тук ,където съм аз педито ни6то не е казвала за меда.

**********************************************************************************************
Puedes ser solamente una persona para el mundo, pero para una persona tu eres el mundo.

Изпратено: Branka (IP регистриран)
Дата: 31 January, 2009 15:08

Точно за това,че е силен алерген Франци се запозна с меда почти на 2 години.Ако има кашлица и сладам по една кафяна лъжичка на ден в мляко или чай.А ако и няма нищо на 2 седмици веднъж хапва филийка с масло и мед.Не смея по-често да давам,за сега.Решила съм и взимам само от един и същи човек мед и той винаги ме предупреждава да внимавам,дори с възрастните.Преди време хапвах мед с орехи или бадеми по около 100 гр.мед на едно ядене,но човека направо ми се скара за това.Каза,че и да няма алергия човек,честото му приемане или по-голямо количество може да отключи такава,независимо дали става дума за дете или възрастен.

Изпратено: sky (IP регистриран)
Дата: 31 January, 2009 15:49

Аз съм от даващите мед. Медът си е наше производство, свекърът гледа пчели. Но и аз съм започнала да давам след втората годинка. И то много рядко и само по малко в чая. Тази зима чак, ми се случи да давам по-често, понеже ходим на градина и се раболяваме честичко. Но вече сме почти на 4г.
Принудих се да минем на мед, понеже имаше момент, в който не можеше да приема никакви лекарства, а имаше много зачервено гърло. Дори дъхът и миришеше на ацетон. За не повече от 5 дни го излекувахме само с мед и пръскане на Тантум верде. А и третата сливица беше възпалена тогава.
Сега ежедневно давам по половин чаена лъжичка сутрин и вечер. А тя си иска даже по повече. Внимавам естественно, знам за всички възможни рискове.
Имаме близки, при които детето започна да кашля незнайно от какво. Правиха всевъзможни тестове и накрая им казаха, че е от ранното даване на мед. Дали са когато детето е било на 8 месеца. Бабата давала тайно от родителите и... А дали наистина е от това... Никой не знае и не може да твърди стопроцентово.
Даването на мед е мое решение. До момента нямаме проблеми. Дано и занапред да е така.

Моето пространство:
[www.flickr.com]
[kemerova.blogspot.com]
[kemerovafood.blogspot.com]

Редактирано 1 пъти последният път 31.01.2009 15:52.

Изпратено: pupita6 (IP регистриран)
Дата: 31 January, 2009 15:56

На Емили давам мед от както стана на 2,5 г. Давам по малко, м чай, в мляко. Филийки тя не иска. Чела съм, че ако детето има алергия, то тя се проявява до втората годинка. И не мисля, че когато се прави с мярка, би навредило.
Има цели книги за медолечението, за който се интересува, ето и малко инфо:
Лечение с мед

При заболявания на дихателната система
Остро възпаление на глътката (Остър фарингит)
Остро възпаление на гръкляна (Остър ларингит)
Кашлица
Остър бронхит
Хроничен бронхит
Спастичен бронхит
Разширение на бронхите (Бронхиестазии)
Бронхиална астма (Задух)
Пневмония
Гнойник (Абцес на белите дробове)
Сух плеврит

При сърдечно-съдови заболявания
Възпаление на сърцето (Миокардит)
Смущения в сърдечния ритъм
Забавена сърдечна дейност (Брадикардия)
Неритмична сърдечна дейност (Аритмия)
Слепващ перикард
Повишено кръвно налягане (Хипертония)
Ниско кръвно налягане
Нервно сърце
Артериит

При заболявания на храносмилателната система
Възпаление на лигавицата на устата (Стоматит)
Рани в устата
Камъни в слюнчените жлези
Възпаление на езика
Загниване на челюстта
Диафрагмална херния
Свръхчувствителен стомах
Спаднал стомах
Остър гастрит
Язва на стомаха и дванадесетопръстника
Газове в червата
Колит
Хронично стеснение на червата
Цепка на ануса
Маясъл (Хемороиди)
Изпадане на правото черво
Полипи в правото черво
Възпаление на хранопровода

При чернодробни заболявания
Подуване на черния дроб
Втвърдяване на черния дроб (Чернодробна цироза)

При болести на жлъчния мехур, на жлъчните пътища, камъни и пясък в жлъчния мехур с колики

При бъбречни заболявания
Албумин в кръвта
Остро възпаление на бъбреците
Пясък и камъни в бъбреците (Нефролитиаза)
Възпаление на бъбречните легенчета (Пиелит)
Гнойник (Абсцес в или около бъбрека)
Парализа на пикочния мехур
Кръвопикаене

При заболявания на далака
Възпаление на далака
Абсцес (Гнойник) на далака
Хронично подуване на далака

При гинекологични заболявания

Бяло течение и язвичка на шийката на матката

При трудно зарастващи рани, изгаряния, и някои кожни заболявания

Лечение с прополис

При рани и изгаряния

При увреждане на кожата

Гинекологични заболявания

Възпаление на бъбреците, бъбречните легенчета и пикочния мехур

Хроничен простатит

Заболявания на нервната система

При стоматологични заболявания
Заболявания на лигавицата на устната кухина
Парадонтоза
Силни болки при зъбен кариес

При заболявания на дихателната система
Остър и хроничен ринит
Остър и хроничен синуит
Остри и хронични бронхити и транхеобронхити
Астматичен бронхит и бронхиална астма
Белодробна туберкулоза

При стомашно-чревни заболявания
Гастрит
Язва на стомаха и дванадесетопръстника

При кожни заболявания
Огнищен косопад
Епидермофитии на кожата
Мазоли, брадавици, кокоши трън
Туберкулоза на кожата
Екземи
Невродермит
Херпес (Стрестница)
Херпес зостер
Акне (Младежки пъпки)
Гнойни процеси на кожата

Лечение с пчелно млечеце

При хипотрофия у децата и старческо изтощение

При анемии

При остър и хроничен синуит

При бронхиална астма

При възпалителни ставни заболявания
Ревматоиден артрит и ревматичен полиартрит
При болести на обмяната на веществата
Сърдечво-съдови заболявания
Миокардит
Стенокардия
Хипотония и хипертония
Атеросклероза
След прекаран инфаркт
Бюргерова болест
Възпаление на бъбреците
Заболявания на централната нервна система
Кожни заболявания (херпес, екземи, трофични язви)

[galeria.biberonbg.com]
Най-хубавия ден-днешният. Най-голямата спънка-страхът. Най-лесното нещо-да се заблудиш. Най-голямата грешка-да паднеш духом. Коренът на всички злини - егоизмът. Най-хубавото развлечение-работата. Най-лошото поражение-отчаянието. Най-добрите учители-децата. Най-голямото щастие-да си полезен на другите. Най-неприятният недостатък-лошото настроение. Най-красивия подарък-прошката. Най-добрата защита-усмивката. Най-доброто лекарство-оптимизма. Най-мощната сила на света-вярата. Най-стимулиращия дар-надеждата. Единствената реалност-любовта.

Изпратено: zorka (IP регистриран)
Дата: 31 January, 2009 16:23

Доколкото съм чела медът е алерген ако се даде рано заради цветните спори,които могат да причинят ботулизъм.Мисля че ако детето е над годинка,две няма проблеми.
Милен обича мед,но на Вики не й харесва.

"Може би изобщо не съществуват добри и лоши приятели... може би просто има приятели, хора, които се застъпват за теб, когато страдаш и ти помагат да не си толкова самотен.
Може би заради тях винаги си струва да се боиш, да се надяваш, да живееш.
И дори да умреш, ако трябва. Няма добри приятели. Няма лоши приятели. Има само хора, с които желаеш да бъдеш, не можеш да не бъдеш; хора, които изграждат дома си в сърцето ти."
Стивън Кинг, "ТО"

Изпратено: Donika (IP регистриран)
Дата: 31 January, 2009 16:37

Меда много си го тача - спаси ме от операция като дете. Баткото също обича да си го хапва на филийка, дори и направо от буркана. Не е проявявал досега признаци за алергия. Наше производство си е, така че съм сигурна в качеството му.
На бебка още не съм давала, мисля да изчакам поне до 2 г. възраст, но не толкова заради алергиите, колкото ме е страх от детския ботулизъм.
Мисля си относно алергиите - според мен не медът е причината за тях. Организмът ни е задръстен от мръсния въздух и от натъпканата с боклуци храна, с която се храним. sad smiley Отделно да не говорим и за една "хубава" комбинация, която се среща почти във всяко второ домакинство - климатик, ПВЦ дограма и латекс по стените - рай за акари, патогени и всякаква друга твар, които не водят до нищо хубаво. Та идеята ми е, че медът може и да отключва алергии, но не той е посял причината за тях. По-редно би било човек да се опита да избягва причинителите, отколкото меда.

www.bg-mamma.com www.bg-mamma.com

Когато човек силно желае нещо, цялата Вселена му съдейства!

Изпратено: аленна (IP регистриран)
Дата: 31 January, 2009 16:43

Добре де, но не за всяка кашлица се дава мед, ако е алергична кашлицата? Лаещата е такава например.

мама на две момченца, две врабченца

Изпратено: valito 79 (IP регистриран)
Дата: 31 January, 2009 16:43

Давала съм на каката .Имахме много често запек като бебе и съм давала смело.и моите родители са ми давали защото сме го произвеждали.Не съм се притеснявала за алергия-може би така ще действа ако в сем има алергичен,незнам.На Нени й давах разтворен във водичка -беше под годинката

Изпратено: inkata (IP регистриран)
Дата: 31 January, 2009 17:43

След 2 годинка дадох мед разбира се, вече за никой не е тайна,че е алерген,но тази тема ми идва тъкмо навреме.Защото всъщност при една голяма част от децата сега има съмнения за алергия, а и аз като чуя Йонито да кашля първата ми работа е да дам мед,а същевременно много често,ако е болна включваме Еролин,което всъщност е противоалергично,нали?Може би най-разумно е да се дава боров мед,особено ако са ни споменавали ,че децата ни може да са склонни към алергии/както знам че е с децата с по-светли гени-светли очи,бледа кожа,руса коса и т.н./

Редактирано 1 пъти последният път 31.01.2009 17:44.

Изпратено: crazia (IP регистриран)
Дата: 31 January, 2009 18:56

На Алекс давам само в чая,не го харесва на филия дадох му за първи път на 3г.Смятам че всичко давано с мярка не вреди! thumbs up

--------------************************--------------------------*********************–––––––––––––––––––––––––––––––––––
Всъшност ,НИКОГА ,не съм била дискриминирана ,не съм била и толерирана . Пука ми ,свят- шарен ,хора- всякакви , никой никога по никакъв начин не ми е пречил да казвам каквото мисля и да отстоявам правото си на мнение! Нямам нужда от ПОЧИВКА ,на правото да имам чувство за хумор и това да изказвам нещата в прав текст ! Такава съм и щедро прощавам на всички които не ме харесват smqh
за това ще добавя " дарувам с това с което ме даруват "
за едни има санкции ,а други ще са бели и добри ......Уви...
Мисли преди да говориш,че после пак ще плачеш!
Куха Лейка съм и напоследък се усвиних но аз и Не искам да съм френска мацка!

Изпратено: camino (IP регистриран)
Дата: 31 January, 2009 20:32

След втората годинка давах без проблем на филийка с масло, друг е въпроса, че малката не обича особено мед. Иначе в сладкиши сигурно го е опитала и по-рано. Мисля, че е алерген (заради спорите, все пак е суров продукт), когато е даван от съвсем ранна възраст и системно, както някои имат навика да мажат биберона за успокояване или засукване.

Изпратено: shturcho (IP регистриран)
Дата: 31 January, 2009 21:18

Аз знам, че медът има някаква бактерия, която може да засегне храносмилателната система на бебето до 1 годинка. След това вече може да се дава, що се отнася до това, че е алерген, алерген е дотолкова доколкото самото има дете има алргия към него, както към шоколад или мляко, ако детето няма алергия, медът си е полезен и може да се яде без проблем.

Изпратено: zlatina (IP регистриран)
Дата: 31 January, 2009 21:33

И на Аля, и на Виктор съм давала мед след годинка и половина. С Аля не знаех, че крие риск, а при Виктор просто е неизбежно - той омита всичко, което е на Аля... И с двамата съм започнала със съвсем незначителни количества, за да съм сигурна, че няма да има реакция. И двамата сега обожават мед и доста често хапват. Купувам от проверен човек чист акациев мед и манов мед.
А по-бързо действащо лекарство против настинка и хрема просто няма. Още при първи симптоми слагам вечерта по една капка във всяка ноздричка и до там. Не е особено приятно, но пък феноменално пресича хрема и гърлобол...

Изпратено: Laurelin (IP регистриран)
Дата: 31 January, 2009 22:43

Аз лично много тача пчелните продукти. Не помня кога за пръв път дадох мед на Юлия, със сигурност беше след 2 г., дали не беше и след 2,5 г. Вече давам смело, макар и не редовно. Като има нужда, не се замислям. Винаги когато мога, замествам захарта с мед - в чай, в мляко, с мекички и т.н. Давала съм с лимон и канела или чист при кашлица, давала съм клеева тинктура, мажа мед при напуквания на кожата и на устните. Засега пчелните продукти ни помагат доста, вреда не виждам, алергии нямаме подобни в семейството.

Член на сдружение "Български бебе център"

Изпратено: бен (IP регистриран)
Дата: 31 January, 2009 23:06

ДА,медът казват,че бил силен алерген,че имало вероятност от пренасяне наа ботулизъм и т.н.,обаче...Тео го гледах без интернет,личната естествено пропусна да спомене и резултатът е,че той се запозна с меда точно на 10 дни-така подслаждах водата.Не,че той я пиеше де,но...после когато го захраних на 5м.пак започнах да подслаждам киселите с мед.И до ден днешен така правя.Рядко правя някакъв крем,но той е със мед.
За Нико понеже вече знаех отложих малко приема,но само до около годинката.
ЗА мой късмет и на двамата нищо им няма.КОгато решат хапват,в чайчетата слагам.РЕдовно го използвам при простудни заболявания.

В памет на НАЯ!

Изпратено: margarita (IP регистриран)
Дата: 1 February, 2009 09:29

На Дара дадох мед, малко преди да навърши 2. Имах смелостта, защото нямаше никакви проблеми като бебе с алергии и т.н. Отначало малко. В последствие при хапване на филийки, лимон или просто така от буркана. Гледам да не прекалявам. Давам домашен захаросан мед.

Изпратено: Geiza (IP регистриран)
Дата: 1 February, 2009 10:29

Не помня кога дадох,но след 2 годинки.Рядко яде по 1 ч.л,обикновено сама си иска,като ядем палачинки или пържени филийки си ближе една лъжичка мед.Ако имам съмнения че я боли гърло давам по непълна лъжичка.В чай също.Абе значи да и се събира 1-2 ч.л. седмично,и то не винаги.Така че като количество е незначително.
Иначе от месеци давам клеева тинктура и не съм забелязала проблеми,а тя е от пчелен прополис

www.bg-mamma.com

Изпратено: vesi_vas (IP регистриран)
Дата: 1 February, 2009 10:56

Изчезнат ли пчелите, ще изчезне и медът, а от там на човечеството не му остава много време.
Давам мед без притеснения и ограничения. Хиляди пъти го предпочитам пред поредния АБ, който ще фигурира в рецептата /моя или на член от семейството/. В началото захраних Наско внимателно. Не съм давала мед преди навършване на една годинка, но после като видяхме, че се повлиява добре и не прави алергия, стана неизменна част от леченията ни. Иска ми се да го приемаме по-често и в менюто, когато сме здрави.

Принцеса Ема - [www.snimka.bg]

Реплика на мъжа ми за Биберона " А аз си мислех, че онова жълтото на екрана, е Desktop-а на компютъра ни!"

Изпратено: mama stella (IP регистриран)
Дата: 1 February, 2009 15:37

На Тошко давам мед като стана на 2 години и половина. Медът е производство на дядо ми, който захранва пчелите с мед, а не със захар и така меда е истински. давам по една чаена лъжичка сутрин. има пеориоди когато не иска и периоди, когато сам иска. не го разтварям в чай, особено ако е горещ защото се губят свойствата му. аз лично харесвам най-много акациевият мед.

Lilypie Fifth Birthday tickers

Имаме само това, което сме дали.

Някои неща не стават с активност, с правене, трябва просто да ги оставиш да се случат. Трябва да им позволиш да се случат.

Страници:  123>>
Страница:1 от 3

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.