Клуб 'Здраве' : © Български Бебе Център
Страници:  12>>
Страница:1 от 2
Проблемна бенка, дайте ми съвет!
Изпратено: pupita6 (IP регистриран)
Дата: 24 March, 2009 18:53

От миналата седмица открих, че ме боли една бенка на плешката, станала е черна, с червено колелце отстрани, като пълна с кръв е, и ме боли. Днес ходих при дерматолог, тя каза, че това е опасна бенка и трябва да отида в Онкологията там да ми я махнат, като ми каза, че това не означава, че имам рак. Направления обаче щяла да има чак др. месец.
Обадих се на мойта кума, тя с нейният доктор работиха в Онкологията и се преместиха заедно в Токуда, та лекаря е казал, че може да ми направи при него манипулацията, ще направят после хистологичното изследване и т.н.. но мене ме притеснява, че този доктор е УНГ, а аз си мисля дали не трябва да е кожен. Той бил правил такива операции, ама.. Притеснявам се, бенката дали расте и навътре, или е само върху кожата, т.е. има ли опасност да не ми я изчисти добре и да стане нещо лошо? Дайте ми съвет, да ходя в Онкологията, или при този познат, или чакам един да ми се обади от Пластична хирургия, или ...? Някой от вас правил ли си е такава манипулация, колко време отнема?

[galeria.biberonbg.com]
Най-хубавия ден-днешният. Най-голямата спънка-страхът. Най-лесното нещо-да се заблудиш. Най-голямата грешка-да паднеш духом. Коренът на всички злини - егоизмът. Най-хубавото развлечение-работата. Най-лошото поражение-отчаянието. Най-добрите учители-децата. Най-голямото щастие-да си полезен на другите. Най-неприятният недостатък-лошото настроение. Най-красивия подарък-прошката. Най-добрата защита-усмивката. Най-доброто лекарство-оптимизма. Най-мощната сила на света-вярата. Най-стимулиращия дар-надеждата. Единствената реалност-любовта.

Re: Проблемна бенка, дайте ми съвет!
Изпратено: deni_81 (IP регистриран)
Дата: 24 March, 2009 19:13

Пупи, аз съм си махала бенка, но е било при онколог-хирург.Не ми е ясно какво общо има УНГ, че да прави той такава манипулация confused smiley странно ми е.Щом има промени и е зачервена бенката трабва скоро да се отстрани.Моята я изрязаха и в дълбочина, предполагам ще не би трабвало да остане.Не знам какъв съвет да ти дам.Пробвай да вземеш направление от личния лекар и иди в онкологията, това мога да те посъветвам.Успех и пиши какво става.

Изпратено: bobi@ (IP регистриран)
Дата: 24 March, 2009 19:50

Пупи, махай я по най-бързия начин. Наистина раздразнената бенка не означава, че имаш рак. Аз съм махала бенка, при хирург, в І-ва хирургия на МА, с местна упойка, после станах и си тръгнах. Моята също я изрязаха в дълбочина и в момента имам доста голям белег. На мен също ми направиха хистология.
Моят съвет е да я махнеш по най-бързия начин, пък дори и без направление. По принцип няма опасност да не я изчистят добре, защото тя е повърхностно образувание.
За лоши работи няма да мислиш, ще ти е свита душицата, докато излезе хистологията, но няма начин. Ако имаш нужда от допълнителна консултация - мога да дам препарата на майка ми, да го погледне, това й е най-силната страна.
Самата манипулация отнема няма и половин час, не е болезнена, евентуално след това ще ти придърпват конците.

Дата: 24 March, 2009 20:14

Боби, Дени, благодаря ви. Преди малко си записах час за петък при доцент Евстатиев, Пластична хирургия, до Военна болница, където е Стоматологията, държал два етажа. Само това работел, бил голям специалист. И така.
Боби, за какъв препарат пишеш, че нещо не разбрах?

[galeria.biberonbg.com]
Най-хубавия ден-днешният. Най-голямата спънка-страхът. Най-лесното нещо-да се заблудиш. Най-голямата грешка-да паднеш духом. Коренът на всички злини - егоизмът. Най-хубавото развлечение-работата. Най-лошото поражение-отчаянието. Най-добрите учители-децата. Най-голямото щастие-да си полезен на другите. Най-неприятният недостатък-лошото настроение. Най-красивия подарък-прошката. Най-добрата защита-усмивката. Най-доброто лекарство-оптимизма. Най-мощната сила на света-вярата. Най-стимулиращия дар-надеждата. Единствената реалност-любовта.

Дата: 24 March, 2009 20:19

pupita6 Написал:
-------------------------------------------------------
> Боби, Дени, благодаря ви. Преди малко си записах
> час за петък при доцент Евстатиев, Пластична
> хирургия, до Военна болница, където е
> Стоматологията, държал два етажа. Само това
> работел, бил голям специалист. И така.
> Боби, за какъв препарат пишеш, че нещо не разбрах?
>

Пупи, като махнат бенката ще я обработят /това е т.нар. хистология/ - ще я фиксират в парафиново блокче, ще го замразят, ще го нарежат на мноооого тънки резенчета, ще го сложат на предметни стъкла, ща го оцветят и ще стане готов за гледане под микроскоп. На това му се казва хистологичен препарат, накратко - препарат!

Дата: 24 March, 2009 20:29

Благодаря ти, като отида в петък ще видим на място как стоят нещата с хистологията.

[galeria.biberonbg.com]

Изпратено: foxi_s (IP регистриран)
Дата: 24 March, 2009 23:24

Момичета,аз имам на гърба си една много голяма бенка,до дясната плешка,но не ме боли.Не се е зачервявала,нито расте.Дали да я бутат сега или?Винаги съм я имала.

Lilypie First Birthday tickersLilypie Fifth Birthday tickers

Изпратено: katitu (IP регистриран)
Дата: 25 March, 2009 08:34

Деси, стискам палци всичко да е наред detelina

Изпратено: Dobi81 (IP регистриран)
Дата: 25 March, 2009 09:13

Деска дано всичко е наред, стискам палци
Според мей най-добре е при онколог.
А тея лични с тези направления са за убиване

[galeria.biberonbg.com]
[s3.bg.gladiatus.com]

Раждане 12.04.2006г - 3.600кг ; 51 сан 11.50ч
16.05.2006г - 4.800кг ; 57 сан
12.06.2006г - 6.000кг ; 61 сан
03.07.2006г - 6.300кг ; 62 сан
01.08.2006г - 7.100кг ; 65 сан
14.09.2006г - 7.900кг ; 67 сан
12.10.2006г - 8.500кг ; 70 сан
14.11.2006г - 9.100кг ; 74 сан
12.12.2006г - 9.400кг ; 76 сан
16.02.2007г -10.200кг ; 79 сан
16.04.2007г -10.500кг ; 80 сан
15.04.2008г -12.000кг ; 90 сан

Изпратено: inkata (IP регистриран)
Дата: 25 March, 2009 09:54

deni_81 Написал:
> Пупи, аз съм си махала бенка, но е било при
> онколог-хирург.Не ми е ясно какво общо има УНГ, че
> да прави той такава манипулация

абсолютно подкрепям.
Мъжа ми е претърпявал същата манипулация и като се хване на време всичко е наред.Обаче не губи време, по най-бързия начин отивай в онкологията.
Стискам палци,Деси pregradka

Дата: 25 March, 2009 10:26

Нощес доста мислих и премислях... до петък дано да не е късно?!
Този лекар се занимавал само с това, обаче вече незнам на кого да се доверя... дали да ходя днес до Онкологията, какво да правя?!

[galeria.biberonbg.com]

Изпратено: Slavchi (IP регистриран)
Дата: 25 March, 2009 10:52

Деси, дано всичко мине безпроблемно detelina! Съвет не мога да ти дам, но се надявам да вземеш най-правилното решение и да попаднеш на добър хирург!

foxi_s Написал:
> Момичета,аз имам на гърба си една много голяма
> бенка,до дясната плешка,но не ме боли.Не се е
> зачервявала,нито расте.Дали да я бутат сега
> или?Винаги съм я имала.
>
Фокси, след като бенката не нараства, не те боли, не те дразни и не се променя, няма нужда да я пипашsmiling smiley. Само я пази от силно слънце и нараняване.

Изпратено: mamasteli (IP регистриран)
Дата: 25 March, 2009 16:26

Деси , стискам палци всичко да мине бързо и безболезнено с хубав резултат.Аз бих отишла в онкологията , та дори и без направление.Едва ли ще е толкова скъпо.

Дата: 25 March, 2009 19:21

На мене не ми е за парите, когато става въпрос за здраве, но си мислех, че ще ми препоръчат някого или да ме насочат...

[galeria.biberonbg.com]

Изпратено: Emmi (IP регистриран)
Дата: 25 March, 2009 22:14

Деси, за съжаление не мога да дам съвет, но от сърце ти пожелавам всичко скоро да е зад гърба ти и да се успокоиш, кураж detelina

Мравчето на мама, на четири годинки стана.

Изпратено: herrera79 (IP регистриран)
Дата: 25 March, 2009 23:34

Деси ,дано ре6и6 най скоро проблема !
Аз съ6то бях на лекар ,но кожен именно заради бенки,знам как се 4увства6 ...слава богу моите успяха да ми ги махнат само с един спрей .
Успех !!!

**********************************************************************************************
Puedes ser solamente una persona para el mundo, pero para una persona tu eres el mundo.

Изпратено: elena_pl (IP регистриран)
Дата: 26 March, 2009 16:05

Деси, кураж и успех утре! detelina

На мама и махнаха една така, бързо - изследваха я в онкология- без проблем, просто я е раздразнила с нещо ...дано и при теб така...да е леко раздразване без проблем.

Дата: 26 March, 2009 19:22

Деси, успех утре, стискам палци detelina !

Дата: 26 March, 2009 20:47

Благодаря на всички ви! pregradka

[galeria.biberonbg.com]

Дата: 27 March, 2009 16:41

И така - прибрах се след почти целодневно висене по болнични заведения. А на всичкото отгоре сутринта, на път за болницата, ни блъсна камион с майка ми.. разминахме се само със смачкани ламарини, но не ми помогна да спра треперенето ми.
Отидох при пластичния и той каза, че ще иска да я види др. седмица, като се успокои, но като я гледа, нямало нищо страшно. Оттам отидох в Онкологията, платих си прегледа, докторката е много готина /Елмира Павлова/, обясни ми всичко, от всякъде, варианти и т.н. , направиха ми лазерен анализ на бенката - това е съдова лезия, нямало нищо притеснително,предложи ми да не я махам, а само да я наблюдавам. Засега нямало нищо притеснително, но ако искам, може веднага да ми я махне, като първо се взимало за изследване материал и след 10 дни отивам.. или нещо подобно. И така. Благодаря ви, че бяхте с мене в този момент, сега съм по-спокойна.

[galeria.biberonbg.com]

Страници:  12>>
Страница:1 от 2

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.