Клуб 'Здраве' : © Български Бебе Център
Пръстите се белят
Изпратено: Boji (IP регистриран)
Дата: 7 April, 2009 11:00

момичета, от една седмица на Божи пръстите от вътрешната страна на ръката се белят. Най-много е по върха окоро ноктите.Тя беше изгорила две от пръсчетата на парти грила, но не чак толкова.Кожата пада и отдоло се показва нова розова. Боли я и не дава да се пипне. Мажа с крем и това я облекчава. Как мислите дали и признак на нещо по- сириозно или липса на витамини. Случвало ли се е при вас?

Re: Пръстите се белят
Изпратено: Daniva (IP регистриран)
Дата: 7 April, 2009 11:03

Не се е случвало при нас... Само изгорените пръстчета ли се белят, или и други?
При мен лично ръцете се белят от препаратите са миене, но с мазане с крем родовно се оправят. При детето обаче едва ли това е причината... От колко време е така? Щом крема помага, е добре, но може би все пак е добре да се допиташ до лекар. Каквото и да е, дано израсте новата кожичка по-бързо и болката да минава!

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Дата: 7 April, 2009 11:04

Дани благодаря за подкрепата ами седмица вече и да всички пръсти.

Редактирано 1 пъти последният път 07.04.2009 11:05.

Изпратено: Branka (IP регистриран)
Дата: 7 April, 2009 11:08

Може и да е само липса на витамини,може да са гъбички...,но за най-сигурно идете да я види кожен лекар ..и не отлагайте .тези неща могат да бъдат много упорити.

Дата: 7 April, 2009 11:13

Брани благодаря за гъбички не се бях сетила.

Изпратено: elena_pl (IP регистриран)
Дата: 7 April, 2009 11:43

Според мен не чакайте повече, а се консултирайте с дерматолог...може дори и алергия да е, а може да е нещо безобидно. Дано да не е сериозен проблем detelina

Изпратено: nedina (IP регистриран)
Дата: 8 April, 2009 11:16

до колкото знам след някоя от шарките се наблюдаваше такова лющене на кожата на ръцете, но не съм доктор, търси специалист

Дата: 13 April, 2009 11:47

Така да кажа какво стана с наште пръсчета. Диагнозата е Атопичен дерматит.Крачетата също почнаха да се белят такива мехури и кожи падат имам чувството че ще се остане без кожа. Изписаха ни мазила- сапунче на Сева мед, на д-р Тайс едно балсамче и още едно кремче за мазане.(не ги помня никога не помня имената на лекарствата).
Повлияват се добре, успокояват се и най-важното е че не я болят. Трябва обаче да сведем сладкото до минимум, което за нас ще е голям проблем и цитросите също.
Не можаха точно да кажат каква е причината. Много били причинителите и най-лошото е че в градината като се мият с разни там сапуни раните могат да се възпалят.Благодаря Ви за съветите и че има с кой да споделя, защото ми е много мъчно.

Изпратено: Branka (IP регистриран)
Дата: 13 April, 2009 15:15

Бързо оздравяване и дано няма усложнения.

Изпратено: Slavchi (IP регистриран)
Дата: 14 April, 2009 09:50

Божи, много е неприятно това, но може би след диетка и ограничаване на евентуалните дразнители нещата ще се нормализиратsmiling smiley. А защо не занесеш в градината специален сапун за малката? Има на А-дерма с овес, от същата марка има и мус или течен сапун /не помня точно/ в едни големи флакони, доста икономични са - занеси в градината и помоли лелите да я мият с него. Лично на мен обикновените сапуни много не ми понасят, кожата наистина се раздразва от тях и ми е много некомфортно. Ако е алергия със сигурност, махнете пердетата и килимите в детската стая, сменете матрачето и възглавничката (всичко това, за да няма контакт детето с акари) с такива с антиалергичен пълнеж; другото - за алергените в храната са ви казали вече.
За мазане - може да опитате ЕУДЕРМОЛ 5 (бълг. продукт, но мнооого ефикасен ) - лично на мен ми помогна много.
И пиши как се развиват нещата - дано бързо забравите за тези проблеми detelina !

Изпратено: sky (IP регистриран)
Дата: 14 April, 2009 09:51

Ах, тези малки пръстчета! Бързо да оздравяват!
Аз като малка също имах подобни проблеми и споменът ми от тогава е само болката в пръстчетата...
Пожелавам ви бързо оздравяване!

Моето пространство:
[www.flickr.com]
[kemerova.blogspot.com]
[kemerovafood.blogspot.com]

Дата: 15 April, 2009 10:53

Пръсчетата са добре, явно добре й понасят сапуна и кремчето и вече изглеждат много по-добре. Само ограничението на сладкото ни тормози,но няма как.
Сега обаче ни откриха скарлатина.В темата съм писала.И се чудя дали пък двете неща не са свързани.

Изпратено: (IP регистриран)
Дата: 15 April, 2009 12:37

Здравеите,мамчета да се включа и аз относно проблема на божи поята дъщеричка имаше сащият проблем при нея кожичката започна да се бели след като боледува от скарлатина дали при вас проблема не е сащият?Нас ни успокоиха че не е страшно!Стискам ви палци и по бързо оздравяване cunki

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.