Близнаци : © Български Бебе Център
Кога "проговориха" вашите близнаци?
Изпратено: makarena (IP регистриран)
Дата: 16 May, 2010 18:07

Зная, че има причини поради които близнаците се развиват с малко закъснение в първите години от живота си, в сравнение с децата от едноплодна бременност. Моите момчета скоро навършиха 2 г., и все още не говорят добре-единият е "по-напред с материала" , но и той използва само отделни думи, много рядко - просто изречение от 2 думи. При втория близнак положението е още по-зле. На 2 -годишна възраст големият ми син казваше доста неща и то изговаряше думичките правилно...Споделете вашия опит...Да започвам ли да се притеснявам или е рано?

Re: Кога "проговориха" вашите близнаци?
Изпратено: Donika (IP регистриран)
Дата: 5 June, 2010 07:41

Мakarena, според мен за първото детенце няма защо да се безпокоиш. На две години и нашият батко говореше толкова, към 2 г. и половина се отпусна и започна да говори с цели, нормални изречения.
А второто детенце колко говори? Ако казва думички и учи нови, не мисля, че ще има проблем.

www.bg-mamma.com www.bg-mamma.com

Когато човек силно желае нещо, цялата Вселена му съдейства!

Изпратено: NadyaNG (IP регистриран)
Дата: 20 July, 2010 13:08

Нямаш никакво основание за притеснения, мила, и моите дечица до две годишна възраст произнасяха по две-три думи и то така, че само аз ги разбирах. Сега са на 3 и половина и не се затрудняват да изговорят сложни думи като "турбокомпресор" (не питай защо - баща им ги учи на тези думи) smiling smiley

Изпратено: Merinikc (IP регистриран)
Дата: 1 September, 2010 18:21

makarena Изобщо не се притеснявай,всяко дете е толкова индивидуално че няма място за сравнение,има и дечица които са сами и пак по-късно започват да говорят.При нас не съм забелязала да изостават в нещо,не се вглъбявай много на тема"защот другите могат,а моите не" winking smiley
Толкова бързо ще напреднат че след месеци ще ти се иска малко спокойствие winking smiley

Lilypie Kids Birthday tickers

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.