Близнаци : © Български Бебе Център
Кръгла маса по проблемите на неравностойното третиране на семействата с близнаци
Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 13 June, 2007 10:16

Да родиш и отгледаш близнаци в България е геройство.
Защо?
Защото са извън закона, поставени в дискриминационно положение спрямо останалите деца.
Според нормативната уредба в страната, майките на близнаци получават едно майчинство като сума и срок.
В продължение на инициативата си срещу неравностойното третиране на семействата с близнаци, Сдружение “Настоящи и бъдещи майки”, организира кръгла маса с институциите, която ще се състои на 19 юни 2007 г. от 9.30 часа в залата на хотел “Глория Палас” (София, бул. “Мария Луиза” № 20.), с участието на актрисата Елена Петрова и журналиста Крум Савов, които са и лица на кампанията.
На кръглата маса ресорните институции и неправителственият сектор в наше лице ще дискутират проблемите на семействата с близнаци. Вярваме, че чрез конструктивен диалог можем да достигнем до удовлетворяващи всички страни решения и възстановяване на социалната справедливост по отношение на тази група от обществото.

Администратор

Re: Кръгла маса по проблемите на неравностойното третиране на семействата с близнаци
Изпратено: atina13 (IP регистриран)
Дата: 13 June, 2007 12:21

Дано излезе нещо!
С какво мога да помогна?

Lilypie 1st Birthday Ticker

Re: Кръгла маса по проблемите на неравностойното третиране на семействата с близнаци
Изпратено: azaf (IP регистриран)
Дата: 14 June, 2007 09:43

Знам за идеята. Много е добра. Дано има успех. Дори се надявах да мога да присъствам служебно, но съм в командировка sad smiley.

Изпратено: Merinikc (IP регистриран)
Дата: 14 June, 2007 15:41

Дано!!! detelina Ако и аз с нещо мога да помогна???За съжаление сме далечко от Сф

Lilypie Kids Birthday tickers

Изпратено: oli (IP регистриран)
Дата: 16 June, 2007 19:56

Наистина,отдавна трябваше да се повдигне тази тема!Надявам се,че ще има развитие по проблема и тази дискриминация и обида към тези родители и деца да бъде премахната!

Изпратено: vesy_77 (IP регистриран)
Дата: 5 July, 2007 16:52

ЗДРАВЕЙТЕ МАМЧЕТА, ИМА ЛИ НЯКАКВО РЕШЕНИЕ ПО ВЪПРОСА С ПОМОЩИТЕ ЗА БЛИЗНАЦИ СЛЕД 19.06.07Г.

Изпратено: nu66a (IP регистриран)
Дата: 31 July, 2007 22:06

Отдавна се опитвам да разбера има ли някаква инициатива за противопоставяне на дискриминацията срещу семействата с близнаци и случайно разбрах за Кръглата маса.Само че какво е развитието по-нататък и ще продължи ли проблема да се популяризира по някакъв начин не ми е известно.Ако някой знае моля да ми съобщи чрез форума или на мейла.Сега подготвят бюджета за 2008 г. и това е момента да се иска диалог с управляващите.За себе си мога да кажа че имам 2 прекрасни тийнейджърки на 14 години,и че става все по-трудно и по-трудно да им осигуря нормален стандарт на живот,а държавата не ще и да знае за съществуването им.Изненадана съм че има толкова малко участници тук.Може би има др.места където се обменят мнения но аз не знам.Бих искала да успеем заедно да направим нещо за тези изключителни деца-близнаците.

Изпратено: mimoz (IP регистриран)
Дата: 18 September, 2007 11:03

момичета знаете ли как можем да се включим в сдружението на Елена Петрова

Изпратено: Nelly Dieva (IP регистриран)
Дата: 21 September, 2007 19:01

Момичета, организира се среща на близнашките майки от София

29 септември 2007г. от 10-10.30часа в Борисовата градина

Надявам се да се съберем повече хора! Веднъж да се запознаем и втори път да подкрепим подписката!
Много от пишещите тук вече са приключили с майчинството, но след нас ще има и други!
Понеже всички знаете как се гледат две(три) деца - нека да улесним бъдещите майки!

№ 1 Владимир 11 декември 2003
№ 2 Станимир 17 август 2007
№ 3 Любомир 17 август 2007
№ 4 Красимир 2 август 2012

Изпратено: lilituu (IP регистриран)
Дата: 13 November, 2007 14:31

zdraveite blizna6ki maiki.Sega se govori 4e ot dogodina 6te ima nqkakvo uveli4enie na mai4instvoto za bliznaci.Nqkoi znae li ne6to?

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.