Близнаци : © Български Бебе Център
Кога, как и къде родихте бебетата си?
Изпратено: Nelly Dieva (IP регистриран)
Дата: 17 July, 2007 11:39

Здравейте, мами на близнаци и тризнаци!

Лекарите категорично ми забраниха нормално раждане. Две основни причини - бебетата са напречно и двамата, и втората е високия диоптер с опасност от изтъняване на ретината и т.н. Голямият ми син го родих нормално и сега ме е страх от секциото. Ще съм благодарна ако споделите опита си с мен - в коя седмица и по колко килограма се родиха бебенцата ви?

№ 1 Владимир 11 декември 2003
№ 2 Станимир 17 август 2007
№ 3 Любомир 17 август 2007
№ 4 Красимир 2 август 2012

Re: Кога, как и къде родихте бебетата си?
Изпратено: azaf (IP регистриран)
Дата: 17 July, 2007 16:12

Нели, а какви са бебетата - еднояйчни или двуяйчни?
Аз родих със секцио - в Св. София/Тина Киркова - в 35 г.с. Бебките бяха 2200 г. и 45 см. и 2400 г. и 44 см. После свалиха доста на тегло, но постепнно се закрепиха - бяха 1 седмица в кувьози, а после близо месец стояхме в болницата, но си бяха в стаята при мен.
Секциото ми мина неочаквано за мен лесно, бързо и безболезнено. Оперираха ме по обяд на единия ден /родих точно в 11 ч. 08 мин. на 11.08.2004 г./, после в реанимацията се наспах /преди това 3 дни лекарите се опитваха да спрат раждането/ и на другата сутрин ме вдигнаха, раздвижиха и отидох на кафе с мъжа ми. Опъване и тъпа болка имах само в областта на раната, но тя не е толкова силна, колкото я описват и се търпи.
Бях секцио, защото Кика беше странично с лявото рамо напред и беше заседнала в таза ми, а Еса беше точно над нея седалищно.

Не се притеснявай. Вярвай на лекарите и се подготви, че усещането е различно от естественото раждане - двете не могат да се сравняват като усещане, болка, изживяване и т.н. и само от самата теб зависи как ще премине всичко /"номерът" при секциото е веднага след него да започнеш да пиеш много вода и да се раздвижиш максимално скоро след като те отпусне упойката - колкото повече се движиш в самото начало, дори и да се чувстваш некомфортно от това, толкова по-бързо болката ще изчезне и ще започнеш да се движиш нормално/.

Успех!

Изпратено: atina13 (IP регистриран)
Дата: 17 July, 2007 21:15

Моите момчета се родиха на 28.12.2006г. в Окръжна болница Варна, със планово секцио, в 37 седмица. и двамата бяха седалищно, а и доста големи, нямаше шанс за нормално раждане. Виктор се роди в 10:45 - 3,000кг и 50см, а Никола в 10:48 - 2,750кг и 50см. Още на следващата сутрин към 6h станах. За секциото забравих за има-няма 5 дни. Не е страшно, боли, но предполагам, че и при нормалното е така. Малко опъва докато махнат конците, после вече нищо не усещах. Изписаха ни на шестия ден.

Lilypie 1st Birthday Ticker

Изпратено: nadiaeuro (IP регистриран)
Дата: 17 July, 2007 23:55

Моите се родиха в Тина Киркова, в 37г.с. нормално раждане, единия 2900, другия 2960. Два дни преди да се родят се обърнаха главично. Преди това единия беше седалищно, а другия напречно. Раждането мина бързо и лесно, за около 3 часа.
Успех!

liato2008 (64)

Дата: 18 July, 2007 18:26

Аз пък днес паднах по стълбите и така се изплаших че веднага отидох на лекар, но ходих в новата клиника на Щерев, тъй като в Тина Киркова в 4 следобяд само щяха да ме приемат и чак на следващия ден да ме прегледат. А при Щерев си платих прегледа и се успокоих, поне за сега няма опасност от отлепяне на плацентата, но трябва да полежа. Единия бебок отговаря едва на 30 г.с., за сметка на другия който отговаря по размери на 33 г.с. А аз съм едва в 32-ра, честно казано много ме хвана страх да не тръгне раждане - чух че трябва да ги избутам поне до 34-та седмица. Поне да станат като на azaf-то по 2 кг. за тези на Атина дори и не смея да си мечтая, толкова едри близнаци.... да са живи и здрави.

Между другото и аз ще раждам в Тина Киркова, ама нямам уговорка с лекар, дано всичко е ок

Изпратено: vili_d (IP регистриран)
Дата: 31 August, 2007 11:21

Аз родих две момчета на 23.12.2006 г. в 35 г.с. в Троян по естествен път. Кристиян беше 1950 - 46 см., а Ростислав 1900 - 44 см.

Picture Captions
[Caption.iT - Picture Captions]

Изпратено: lilituu (IP регистриран)
Дата: 27 September, 2007 16:42

Здравеите на всички близнашки мами.Аз родих моите ськрожища в"Маичин дом"София на 24.06.07г.Родиха се в 34г.с.нормално но бяха много малки.Николай-1440 и Петьр-1490.Сега вече сме на три месеца и вьрвим много добре.Успех на всички настоящи и бьдещи маики на близнаци.Те са двойна радост но и двойна грижа.

Изпратено: jasmina_zv (IP регистриран)
Дата: 1 October, 2007 21:42

biberon biberon
Здравейте щастливи майки на близнаци!
Моите малки съкровища са родени на 24.02.2007г. в "Майчин дом" във Варна, 14 дни преди термина с планова секцио.Първото бебе беше главично, а второто седалищно.Карина се роди 3000 - 50см, а Денил 2850 - 50см. Имат разлика от 2мин.Бях със спинална упойка. Бях чувала, че поставянето и е много болезнено, но аз не усетих никаква болка. През цялото време бях в съзнание.

Дата: 1 October, 2007 21:49

Браво, jasmina_zv, честито - голями бебета, голямо нещо lud smqh да са ти живи и здрави и много да те радват - добре дошла в клуба.

Изпратено: Merinikc (IP регистриран)
Дата: 9 October, 2007 14:21

Moите са родени секцио в Стара Загора.секцио защото Михаела беше седалищно и двамата бяха леко на една страна,тоест Пламен щеше да тръгне с бузката на лицето напред и трета причина че ми е първо раждане.Не съжалявам даже много исках да е секцио от СТРАХ!!Родени са на 25 май 2006г.
Пламен се роди- 3.500кг.,52см,Михаела-2.000кг.,46см.
Той беше в кувьоз 3дена въпреки теглото си беше леко недоразвит(дихателно)и с отток на мозъкаsad smileyСлава Богу всичко се оправи,а малката Мишка нищо и нямаше "куче-марка"женаsmiling smileyнито в кувьоз нито дихателни проблеми нищоsmiling smileyстоеше само в термо легълце заради ниското си тегло.Пламен спадна с 200-250грама,Михаела с 20грамаsmiling smiley
Така че няма нищо страшно в секциотоwinking smiley

С благодарности към д-р Тодоров
д-р Храстов
д-р Чолакова(неонатолог)
Винаги ще им бъда благодарна за вниманието и загрижеността им към мен(без никакви рушвети)

Lilypie Kids Birthday tickers

Изпратено: danisia (IP регистриран)
Дата: 11 October, 2007 00:07

Моите бебки са раждани в ВМИ Пещерско шосе -Пловдив .Бях приета в болницата месец по рано от термина ми заради нисък хемоглобин.Приливаха ми клюкоза и лежане докато бебетата не решат да излизат сами .Полудях аз на едно място вързана това никога не е било а и в болница си хич неприятна работа .Молех се всеки ден това да е деня за раждане но уви той все не идваше.Исках секцио защото ме бе страх да не стане усложнение при раждането .Докторите ми бяха приготвели изследванията за нормално и за секцио.Дойде слънчевия ден 21.07.2006 минаха за визитация и главната лекарка ми назначи преглед при доцента ,чаках повече от 1,30 мин но доцента не идваше .Отидох да се поразходя из другите стаи ,доцента дойде прегледаме и каза та мила ти ще раждаш с 5см разкритие си аз уни мях .Приеха ме в пред родилно без никакви напъни без болки само с 5см разкритие ,пукнаха и двата мехура приляха ми една система и след 2 ч бях със 8см разкритие без напъни и болки.Покрай мен минаваха и раждаха майки а аз си стоя там дори с лекарите си правим мухабет все едно че не сам отишла да раждам .Стана 15,00ч екипа за секцио минаха на преглед дали ще ме оперират или ще раждам нормално,решиха нормално раждане при това разкритие .Но до 17,20 не се промени разкритието въпреки прилятата 2 система . Доцента дойде и препоръча да съм н магарето за да може да ми започнат контракциите .Така след 10мин престой на магарето ме помолиха да напъвам ,но аз нямах напъни о изпълнявам след 9-10 напън като тапа и с помощта на вакум моята дъщеря се появи на бял свят всичко много добре.Сега трябва да събирам сили за втория но никой не те оставя давай напъвай но бебето не излиза ,с вакум мъчеха го мъчеха го но уви той се заклещил и не могат да го извадят .Започнаха да му се губят тоновите претисниха се лекарите дали ще могат да свикат толкоз бързо екип за секцио .Доцента се обърна и ми каза съжалявам мила но ще трябва да го извадим с клещи /форцепс/.Притесних се исках само живо и здраво да го извадят от това най много ме беше страх и то се сбъдваше а аз нищо не можех да направя.След многократни напъни и помоща на форцепса станах мама на моя малък голям мъж без никакви белези от форцепса .След всичко това трябваше да извадят плацентите ида ме зашият това ми го спестиха с пълна упойка .Сънувах много хубав сън ама много хубав но когато се събудих не си спомням какво съм сънувала само знам че беше много хубав.Това бе моето раждане малко дълго но не мога да го разкажа по кратко .Родихме се в 39 г.с. Елеонора 2210-45 а Павлин 3140-49,изписаха ни на 5 ден бях най щастливата майка въпреки че не можех да стоя на задника си от 20то вътрешни шева и 5те външни.Сега всичко се забравя, само ми напомнят от време на време опъването на шевовете но и те ще минат .

Редактирано 1 пъти последният път 11.10.2007 14:14.

Изпратено: sneja_77 (IP регистриран)
Дата: 21 December, 2008 08:47

На 29.08.2005г.в Аг на Пещерско-Пловдив.Термина ми беше на12.11.Надух се с околоплодни води,приеха ме на Весела.3дни ме наблюдаваха и решиха че ще ме прратят на Пещерско.Там пък ни разкатаха фамилията.Всички доктори се изредиха да ме гледат на видиозон 4дни поред,не виждали нищо от водата.Та трупове ли не казаха,та трета глава без тяло не видяха,та то беше страхотии.Най накрая извикаха Милчев/шефа/от отпуск и той реши веднага да се прекъсне моята бременност.И ето ни на бял свят-Теодора-1,100кг. и Таня-0,850кг.След това 2 мес.в ковиози,като през първия месец пак не ни даваха гаранция за тях.Сега вече,да са ми живи и здрави са по 12кг и 98см на 3г,изравнихме се бързо с наборчетата

Линийки от @#$%&

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.